1More Triple Driver Kulaklık İnceleme Turu

'Kulaklık Genel' forumunda Baran tarafından 27 Şubat 2017 tarihinde açılan konu

1. fck93

fck93
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    103
    Aliexpressten 72 dolara aldım ben de 7. Yıl indirimlerinde. Geldiğinde momentum in ear ile kıyaslamalı inceleme yazacağım :)

4 kişi bunu beğendi.
  2. invader

invader
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Bu kulaklığın 1-2 gömlek üstü modeller nelerdir mesela Quad yerine tercih edilebilecek ? Aynen triple ses karakterinde ama daha iyisi ?

3. bmadran

bmadran
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    45
    Benim de bu tur sayesinde kulaklığı deneme fırsatım oldu.
    Denyimlerimi kısaca özetlemek isterim:

Öncelikle kutusundan başlamak istiyorum. Gerçekten bu kadar özenli tasarlanmış bir kutu sanırım hayatımda görmedim daha önce. Westone Um pro50'lerimin kutusu, 1more un önünde diz çöker tövbe ister :) Taşıma çantası westone kadar korumalı olmasa da daha az yer kaplıyor.

Kulaklıkların tasarımı açıkçası benim sevmediğim hemen hemen her özelliği taşıyor.
    1. Genelde L jacklari daha kullanışlı buluyorum. 1more da I şeklinde jack kullanılmış.
    2. Kabloların kulak üstünden gelmesini hem kabloların oluşturduğu sürtünme sesini eritmesi hem de kulaklığın kulakta durmasına yardımcı olduğu için tercih ediyorum. 1more'da klasik şekilde kablo bağlantısı kullanılmış.
    3. Renge gelince... O altın rengi yok mu, sanırım en sevmediğim renk şu hayatta.
    4. Kulaklılar ise tombik ve ağır görünüyor. Kulağın içine giren kısmı biraz kısa gibi sanki. Ben normalde triple flange eartip kullanıyorum.

Yani neresinden baksanız bakın tasarım olarak bana hitap eden bir kulaklık değil.

Ancak kulaklığı takınca fikirlerimin bir çoğu değişti.
    Öncelikle o tombik yapısı direk olarak kulağın içine yerleşiveriyor. Nasıl desem, annenin kucağındaki bebek ya da boş ayakkabı kutusuna kıvrılan bir kedi gibi. "Bunlar düşmez ya kulağımdan" hissi veriyor ki test ettiğim süre içinde düşmedi de.
    Derin olmayan tiplerin konforlu olacağı belliydi zaten ama sese de kötü bir etkisi yok. Tekstil kablo, kablo sesi yapmıyor.

Sesine konusuna gelirsek

İlk olarak bass ağırlıklı bir yapısı var. Ama baslar önde diyemiyorum, basslar diğer seslerin yanında yer alıyor ama güçlüler. Yolda size doğru gelen üç kişi düşünün, yan yana ilerliyorlar en soldaki Shaquille. Hah işte bu kulaklığın bass ları Shaquille O'Neal. Kibarlık ve narinlikten uzak ama esprili ve sempatik (konu nasıl buraya geldi bilmiyorum, nereye gidecek hiç fikrim yok). Bass lar kesinlikle insanı eğlendiriyor. Punchy denen özellik fazla yok, dağınık değil ancak vurup kaçmıyor da.

Tizlere gelirsek, tizler biraz eksik. Hem parlak değil, hem de bazı frekansları veremiyor sanki. Altın rengini saymazsak bence kulaklığın en zayıf tarafı tizleri. Varlar mı yoklar mı, olsalar daha iyi olmaz mı... Bilemiyorum. Shaquille ın yanında yürüyen arkadaşlardan biri de bu. Bass ve tizleri karşılaştırmak için aşağıdaki görsel uygun sanırım.

Midler yerli yerinde. Ben buradayım diye bağırmıyorlar ancak olması gerektiği gibi. Akustikler, kadın ve erkek vokalleri iyi. Midler iyi de işte insan gözünü Shaquille'den alamıyor bir türlü. Yine de arada bir koca devi alt edip dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Tam da aşağıdaki gibi.

Diğer özelliklere de kısaca değinmek gerekirse sahnesi bence kapalı bir iem için çok iyi. Hatta beni oldukça şaşırttı geniş sahnesi ile, tombik yapısının bir getirisi mi bilemiyorum ama sahne konusunda endişeniz olmasın.

Sibilance minimum düzeyde. Fark etmesi güç, yok bile denebilir.

Çözünürlük ve enstrüman ayrımı da oldukça iyi. Yani beni şaşırtan üstüne basa basa "bass yoğun, bass yoğun" diyorum ama işte enstrüman ayrımı da var. Bir şekilde ezmiyor bass enstrümanları.

1more triple driver kesinlikle bir referans kulaklık değil. renkli ama keyifli bir kulaklık. Genel olarak özellikle fiyatı ile birlikte değerlendirdirdiğimde çok beğendiğim bir kulaklık oldu.

Bu turu başlatan ve yürüten herkese teşekkür ederim kendi adıma.

24 kişi bunu beğendi.
  4. Pax

Pax
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    1,489
    Bugün 1 more triple driver elime ulaştı. Şuana kadar çok az dinleyebildim ama akşamı iple çekiyorum. Bu heyecanı yaşattığı için foruma teşekkür ediyorum.

Collapse Signature Expand Signature
    8 kişi bunu beğendi.
  5. Pax

Pax
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    1,489
    Acemiden 1 more triple driver izlenimleri..

Öncelikle 1 more u dinleyebilmemi sağlayan sayın @baran88 yöneticimize ve tüm forum üyelerine teşekkür ederim. Konuya girmeden belirtmeliyim ki müzik ve duyduğumuz ses, objektif birşey olsa da kişinin özelinde subjektif ve hayali bir olaydır.

Ekipman olarak chord mojo kullandım. Müzik türü olarak da jazz, alternatif Rock, pop, hip hop ve çeşitli elektronik parçalar dinledim.

1 more un kutu içeriği ve malzeme kalitesi bilindiği üzere "daha ne olsun" dedirtecek türden. Kulaklığı ilk elime aldığımda "şimdi bunu kulağıma nasıl takıcam ki" dedirtti. Kulaklığı taktığımda ise öyle güzel fit oldu ki resmen kulağımda yok hükmündeler. Kullandığım en rahat kulaklık 1 more oldu. Mesela pinnacle p1 lerimi kulağıma takarken neredeyse tören düzenleyerek resmen kulaklarıma saplıyorum. Sığ fitli triple driver benden tam not aldı.

1 more triple driver ses tonlaması sıcak tarafta. Sunum koyu ve karanlık yapıda. 1 more un gövdesi tam ayarında kulak dolduran cinsten olmuş. Enstrümanlar doğala gayet yakın çalıyor. Doğallık pinnacle p1 in az gerisinde resonate nin bariz ilerisinde. P1 in tonlaması nötre daha yakın gövdeli ve kalın notalı çalıyor. Resonate ise hafif soğuk tarafta açık ferah agresif ve kendine has çalıyor. Ben resonate yi çok beğenmiştim.

Netlik ve berraklık olarak 1 more un sesi hafif perdeli diyebilirim. Bu konuda Rock jaw resonate pinnacle p1 in de ilerisindeydi beni çok memnun etmişti.

1 more triple driver aynı zamanda benim şuana kadar dinlediğim en baslı kulaklık oldu. Bas miktarı benim dinlediğim türler özelinde bana fazla gelirken elektronik ve pop müzikte inanılmaz keyif verdi. Benim için Resonate nin yeşil filtresiyle basları ideal gelmişti. P1 ise bas konusunda bu iki kulaklığın bariz gerisinde. Midbass olarak bu 3 kulaklık da miktar olarak eşit. Ensturuman baslarında (vurmalı çalgılar) 1 more hızı ortalama ancak sert vuruyor. Resonate bu konuda en agresif ve hızlısı bence yetişemeyeceği müzik çok az çıkar. P1 de ise miktar ve gövde olarak heybetli ancak yumuşak ve bence bu iki kulaklığa göre daha yavaş.

1 more un mid sunumu önde olan basların altında ezilmiyor. Hafif çözünürlük kaybı hissetmeme rağmen asla yoksunluk duymadım. Vokaller gayet güzel sibilans sıfırın da altında. Resonate nin midleri 1 more a göre daha geride kurulu ve vokallerde sibilans varsa affetmiyordu. P1 in midleri ise hafif V-shape yapısına rağmen en güçlü olduğu bölge bence özellikle bayan vokaller vurgulu çalıyor.

1 more u eleştirecek olsam; tizler.. Sıcaklık ve gövde olarak tam istediğim gibi ama miktar olarak özellikle bana jazz müzikte yetersiz geldi. Tizleri biraz törpülemişler 1 more da. Ancak törpülenmiş olsada tizler pop ve elektronik müzikte yoksunluk hissettirmez. Resonate nin tizleri sert agresif parlak yapıda kulaklığın genel sunumu içinde ben beğenmiştim. P1 in tizleri hem miktar olarak hemde uzama ve çözünürlük olarak bu iki kulaklıktan da önde. Eleştirecek olsam p1 tizleri gövdesiz cılız ve hafif parlak yapıda. Ancak yokluğundansa varlığını tercih ettiğimden beni rahatsız etmiyor.

1 more triple driver sahnesi p1 in gerisinde resonate nin ilerisinde olmuş. Kulaklık müzik türü olarak sanki pop ve elektronik müzikler için özel olarak yapılmış gibi hissettirdi. Her müzikseverde bu türden baslı bir kulaklık olmalı bence.

Yazıyı kısa tutmaya çalışarak 1 more triple driver izlenimlerimi yazarken aynı zamanda dinlediğim bu 3 kulaklığı karşılaştırmış oldum. Veda etmeden önce kendi zevkime göre fiyattan bağımsız sıralama yapacak olursam; (burada parantez ağırlıklı pop elektronik dinleseydim p1 ile 1 more yer değiştirirdi)

1. Pinnacle p1
    2. Resonate
    3. 1 more triple driver

şeklinde olurdu. Hepinize iyi forumlar ve iyi müzik dinlemeler dilerim. Saygılarımla.

#65 Pax, 10 Haziran 2017
    Moderatör tarafından düzenlendi: 10 Haziran 2017
    12 kişi bunu beğendi.
  6. myloo

myloo
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,137
    Arkadaşlar tur ne durumda bilmiyorum ama ben bu kulaklığı çok merak ediyorum. Tur bittiğinde denemek isterim uygunsa.

7. furkan kocyigit

furkan kocyigit
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    349
    Koşullar uygunsa ben de denemek isterim

8. Özen

Özen
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,758
    Hocam eline sağlık karşılaştırmalı inceleme çok iyi olmuş. Bi ara ben alacaktım more yi sonra inceleme turunda yorumlari görünce vazgeçtim. Gerçektende sizin dediğinize gore bass baya var demek ki almamakla iyi yapmışım :)

2 kişi bunu beğendi.
  9. Pax

Pax
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    1,489
    1 more triple driver ın basları kuvvetli ve önde bir kulaklık. Bashead seviyesinde olmadığını tecrubeli arkadaşlar söyledi. Bashead kulaklık nasıl olur merak etmedim değil çünkü 1 more basları bile bana fazla geldi. Şöyle söyliyim dinlerken alışıyor insan ilk gün yadırgadım. İkinci gün acaba dedim. Üçüncü gün bu fazla baslara da alışıyor insan yadırgamıyor.

Bende akustik ve klasik müzik için p1 var. Pop elektronik müzik dinlemek için 1 more triple driver tarzı bir kulaklığa ihtiyacım var. Aslında pinnacle p1 ile karşılaştırmak yanlış da olmuş olabilir. Ayrı kulvarların kulaklıkları bunlar.

Resonate ile karşılaştırmak daha doğru. Hem fiyat açısından hem de kulvar açısından. Ben ikisi arasından resonate yi tercih ederim. Dinlediğimde resonate mojo ile iyi eşleşmişti. Kulaklığın kendine has bir canlılığı ve dinamizmi vardı. Hareketli parçalarda düşük seste dahi coşkuyu verebilme özelliği vardı resonate nin bana göre.

İki kulaklık da fiyatları itibariyle asla pişman etmez. 1 more genel kullanıcılar tarafından daha beğenilen bir kulaklık. Resonate daha marjinal kişiye özel bir kulaklık. Sırf renklilik olsun diye bile kolleksiyonumda olmasını isterdim.

#69 Pax, 11 Haziran 2017
    Moderatör tarafından düzenlendi: 11 Haziran 2017
    8 kişi bunu beğendi.
  10. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,928
    @Pax Forumda 2. Bir Resonate çi olması güzel :D

Ben şu sıralar daha çok K3 Pro dinliyorum ama Resonate geldiğinde 1More Triple dan çok onu dinlemeye başlamıştım.

5 kişi bunu beğendi.
  11. mattiadestro

mattiadestro
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    3,097
    @Pax abi ellerine sağlık, güzel bir karşılaştırma olmuş.

@Chaturanga sen, ben ve vedat abi en çok beğenenler olduk resonate'i :D bence 1more'dan daha başarılı, umarım elindekini de yakında satarsın.

5 kişi bunu beğendi.
  12. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,928
    Evet hocam @karanehir35 hocam da metalde sanırım fena bulmamıştı hızı iyi çünkü.

Resonate'in sorunu yüksek sese çok gelmemesi (tizleri özellikle) ve bazı durumlarda sesin doğallıktan dijitale kaçması turda herkesin hemfikir olduğu şeylerdi sanırım.

Sıcak kaynakta daha başarılı tabi. Bende ekstradan 2 tane var hocam gaza gelip indirimde almıştım :D

Resonate 2 çıkar mı bilmem ama çıkarsa almayı düşünüyorum ilkiyle kıyaslayabilmek için gelişme olmuş mu diye.

1More la karakterleri baya farklı. Ben yerine göre ikisini de seviyorum.

6 kişi bunu beğendi.
  13. Pax

Pax
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    1,489
    Teşekkür ederim Baybars. Ama niye pot kırıyorsun ki Hayri hocama satarsın falan diyorsun:) Uyanık ol bırak satamasın ki şu dap işini halledince biz alalım :) Yoksa mazallah İngilterelerle falan uğraşamayız. Resonate kötü abi almayın ivrenç :)

@mattiadestro O kadar temiz bir insansın ki Baybars hiç politik olamıyorsun.

3 kişi bunu beğendi.
  14. mattiadestro

mattiadestro
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    3,097
    estağfurullah abi o senin temizliğin :D bana işaret verseydin çaktırmazdım :) incelememi değiştireyim bari de alacak olan da vazgeçsin :p

3 kişi bunu beğendi.
  15. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,492
    Hayri hocam, Resonate hassas bir iem. Onu telefonlarla degil de dacamplarla ve daplarla kullanmak daha mantikli.

Metalde resonate fiyatina gore gayet hizli caliyor. Potansiyelini daplarda gorduk resonate'nin.
    Eskiden bu fiyat bandinda bol koyu bol bassli seyler satilirdi. Simdi k3 gibi resonate ve tk12 gibi iemlere denk gelmek, sasirtiyor insani.
    Fakat su da var ki, bizim ahali icin en onemli olay bass genelde. Konu dönüp dolasiyor bassda dugumleniyor.
    Bir urune bassi az ama hizli dedigin halde, hic mi bass yok sorusu cok geliyor.
    Hem bassli hem koyu hem de detayli-temiz calan iem tavsiyelerini gorunce de hayli sasiriyorum.

Izlenimler icin eline saglik @Pax Vedat hocam.
    1more ile ilgili butun yazilanlardan yola cikarak, kafamda bir sema olustu.
    Bu arada senin kulakligin TK12 Vedat hocam.
    Popdan metale jazza rahat goturur seni.

#75 karanehir35, 11 Haziran 2017
    Moderatör tarafından düzenlendi: 11 Haziran 2017
    5 kişi bunu beğendi.
  16. Pax

Pax
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    1,489
    @karanehir35 Ahmet hocam ne kadar doğru tespitlerde bulunmuşsunuz. Ben resonate yi Baybars tan elden teslim almıştım. Kulaklığı telefona taktım açıkçası orada biraz burun kıvırmıştım. Hatta Baybars bana "galiba beğenmediniz sesi" demişti. Sonra eve gelince mojo ile dinlemeye başladım. Hayda dedim bu aynı kulaklık mı? Elimdeki kafaüstü kulaklık daha fazla güce ihtiyaç duymasına rağmen kaynağa resonate gibi tepki vermiyordu. Yani bazı kulaklıklar güçten bağımsız olarak kaynağa çok olumlu tepki verebiliyorlar.

2 kişi bunu beğendi.
  17. Nazım

Nazım
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,375
    Resonate kullanırken ben de tabletten dx80'e geçtiğimde rahatsız etme boyutu çok değişmişti tizlerin.

4 kişi bunu beğendi.
  18. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,492
    Ayni sey benim de basima geldi Vedat hocam.
    Bende telefonla dinledim ilk, sasirdim. Hayri hocanin bi de bebegi gibi resonate artik. Bebegi incitmeden, Hayri hocayi da uzmeden nasil yazacagiz derken, Hifiman imdada yetisti.
    Ayni olay Tk12'de de basima gelince, ikinci kere sasirdim. Demek ki kaynak cok farketmekte dedim kendi kendime.

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4 kişi bunu beğendi.
  19. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,928
    Rica ederim @karanehir35 Ahmet hocam sonuçta bir kulaklık, ne duyduysanız o :)

@Pax Vedat hocam ve @mattiadestro Baybars hocam Resonate evet hassas bir IEM kaynağa duyarlı kesinlikle.

5 kişi bunu beğendi.
  20. SalihArslann

SalihArslann
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,394
    Bassız kulaklık sıfır kulaklıktır :D
    Bass olacak yaa hatta bir kulaklık tanıtımında mı ne duydum yada okudum Adam kulaklığı anlatırken bass lar o kadar iyi ve güzel ki sanki kulağınızda subwoofer varmış ve titretiyormuş gibi deyince o an peçete ile salyalarımı silerken buldum kendimi :D

4 kişi bunu beğendi.