1More Triple Driver Kulaklık İnceleme Turu

'Kulaklık Genel' forumunda Baran tarafından 27 Şubat 2017 tarihinde açılan konu

1. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,492
    Buyuk bir ibretle okudum ve sasirdim.
    Ses olayini da iddiaya bindirdik ya helal bize.
    Bassin az olmasi. cok olmasi, ya da bassin notr cizgisinde yer almasi, bir kulakligi sifir yapmaz.
    Dinlenilen turler burda etkilidir.
    Hd650 ile guzel rap-hiphop dinlenilir fakat bi de klasik dinleyin onunla. Bassa meyilsiz cellolardan nasil bass ciktigini ve ortaya cikan karmasayi bir görün.

Collapse Signature Expand Signature
    5 kişi bunu beğendi.
  2. SalihArslann

SalihArslann
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,394
    Ahmet hocam farkındayım her müzik türüne göre kulaklık seçeneğimizde değişmeli klasik gitardan zevk alacağın sıra bass lı kulaklıkla tellere vuruş sesini sana verip yaşatmaz ama yinede bass lı kulaklık yaaa illa da bass lı olsun 3 kuruş fazla olsun bass lı olsun :))

4 kişi bunu beğendi.
  3. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,492
    Bu yasta bu ne bass askidir Salih hocam. Burda olsan, bir ayda seni tizkafa yapardik.
    K3'deki bass sanirim yeter sana hocam.
    Basshead kulakligi olan Momentum in ear'dan daha fazla bass verdigine gore uzmez diye dusunuyorum.
    Sagdan bassi verirken soldan da tizi verdiginden, kulagi da dengeler hem.

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4 kişi bunu beğendi.
  4. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,405
    Hocam sen de durdun durdun öyle bir örnek verdin ki kendimi tutamadım vallahi...:) Basları zayıf kulaklıkla klasik gitarın tadı mı olur yahu? Gitarı tellerden ibaret düşünmemek lazım. Bak şimdi burada kadının sağ elinin baş parmağı en üst tele vurduğunda sıcak, gövdeli bir ses gelmesi için aşırı değilse bile yeterli miktarda bası olması lazım kulaklığın. Tabi gitarın ahşap gövdesinden gelen ses için de aynı şekilde.

Hocam bashead ol ya da olma, ben saygı duyarım, ama gitarı da bastan ayırma gözünü seveyim :eek:k

#84 Mikrobiyolog, 12 Haziran 2017
    Moderatör tarafından düzenlendi: 12 Haziran 2017
    5 kişi bunu beğendi.
  5. Özen

Özen
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,758
    K3 candır gerisi heyecan ve boşa maceradır deyip pimi çekip bırakıp gidiyorum ;D

4 kişi bunu beğendi.
  6. SalihArslann

SalihArslann
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,394
    Alacam hocam alacağım Allah ın izniyle. Fiyatı biraz daha uygun olsa Ahmet hocanın gözdesi LZ A4 almayı düşünürdüm ama dolarda az bi artış bile TL de büyük yansıması oluyor.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 12 Haziran 2017, İlk mesaj zamanı 12 Haziran 2017 ---
    Demek ki neymiş illa da bass olmalıymış ahahaaa :D

6 kişi bunu beğendi.
  7. Dr. Boom

Dr. Boom
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    617
    Salih hocam ille de basshead derseniz bu fiyatlarda benim XB90'ın üzerine yoktur basslı kulaklık haberiniz olsun :D

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2 kişi bunu beğendi.
  8. myloo

myloo
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,137
    Arkadaşlar kulaklık bugün bana ulaştı. Deneyip yorumlarımı yazarım ben de. Çok teşekkür ederim böyle bir imkan sunulduğu için.

8 kişi bunu beğendi.
  9. SalihArslann

SalihArslann
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,394
    Bi ara XB90 içinde bir tur yapalım hocam belki tur bitmeden satılır :)) nasıl iyi fikir değil mi :D

10. Dr. Boom

Dr. Boom
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    617
    Kulaklık 5 dakika önce satıldı hocam

6 kişi bunu beğendi.
  11. SalihArslann

SalihArslann
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,394
    Hocam adına çok sevindim Ramazan bereketi. Bayram harçlığı çıktı ne güzel. :D

2 kişi bunu beğendi.
  12. Dr. Boom

Dr. Boom
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    617
    Teşekkürler hocam

2 kişi bunu beğendi.
  13. mattiadestro

mattiadestro
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    3,097
    hayırlı olsun :) bizim ap100 de gideydi iyi olacaktı :D

7 kişi bunu beğendi.
  14. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,492
    Gitmez o kolay kolay, yerini sevdiyse.

Benimki de sahibindenden gitmisti Kurban bayrami zamaninda.
    Bi de sahibindeni dene Baybars.

6 kişi bunu beğendi.
  15. mattiadestro

mattiadestro
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    3,097
    dh'ye de sahibinden'e de koymam lazım abi aynen. üşeniyorum ama :D

16. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,928
    Çok pişman olacaksın hocam çoook :D

17. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,492
    Bi de bizim Mustafa ona bir elini sursun, X7'ye de el surmustu. Tez zamanda gitti alet. Seytan, Mustafa'nin yanindan gecerken tüyünü Mustafa'da birakmis olabilir. Degerlendirmek lazim.

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7 kişi bunu beğendi.
  18. SalihArslann

SalihArslann
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,394
    Satmak i̇stediğiniz ürün için tur niyeti alın satılıyor :D
    Niyet şöyle alınır
    Niyet ettim tur bahanesi ile ürünü kaptırmaya :D

10 kişi bunu beğendi.
  19. Dr. Boom

Dr. Boom
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    617
    Pişman olmam inşallah. Zaten satmadan önce pişman olur muyum diye defalarca düşündüm sonunda olursam da bi çözüm buluruz.

5 kişi bunu beğendi.
  20. myloo

myloo
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,137
    Merhaba arkadaşlar, tur bitmesine rağmen bu kulaklığı ciddi şekilde merak ettiğimden, konuya deneme imkanım olup olmadığını sormak için mesaj atmıştım, @baran88 hocam da sağolsun beni kırmadı ve denemiş oldum. Kulaklık hakkında ben de deneyimlerimi paylaşmak istedim. İncelemede RWAK 100 ve Shanling M5 kullandım. Özellikle fazlasıyla alışık olduğum bir dap olan M5'deki performansı bana kulaklığın başardıkları ve başaramadıkları hakkında epey fikir vermiş oldu. Başlıklar halinde elimden geldiği kadar kulaklığın ses imzası hakkında bilgi vereceğim.

Kutu İçeriği, Sunum, Yapı Kalitesi

Arkadaşlar kulaklık yapı kalitesi ve kutu içeriği açısından fazlasıyla doyurucu. Öncelikle içerikten bahsedeceğim çünkü bu kısmı atlamak kulaklığa haksızlık olurdu. Ürün sunumu gerçekten çok başarılı. Kitap şeklinde, iç kısmında güzel motiflerin bulunduğu bir kutu görüyoruz. Eartips açısından sıkıntı yaşayan arkadaşlara -her ne kadar eartips kalitesini az biraz düşük bulsam da- bu kutu içeriğinin fazlasıyla yeteceğini düşünüyorum. Kılıfa da değinmeden geçemeyeceğim, bu kılıf resmen beni kullan diyor. Çok kaliteli materyal kullanılarak özenle üretilmiş. Sözün özü bazı bin küsür dolarlık kulaklıklarda bile göremeyeceğiniz bir sunumu ve kutu içeriği var ürünün.

Kulaklığın kablosu kolay kolay yarı yolda bırakacak gibi durmuyor. Yeterince esnek bir materyal kullanılmış, herhangi bi kırılma durumu olacağını da sanmıyorum. Kulaklığın kasası da keza öyle bazı kulaklıklar gibi yere düşünce çatlayacak bir yapıda değil. Nozzle bölümü kulak kanalına daha iyi oturacak şekilde kavisli tasarlanmış. Düz bir nozzle değil anlayacağınız. Bu oldukça mantıklı bir tasarım detayı bana göre. Kablo kısmı bir kulaklıkta en önemli noktalardan biridir. Bu konuda benden puan almayı başardı diyebilirim. Ne fiti engelleyecek şekilde ağır, ne de kullanımda rahatsızlık verecek bir durumu var. Kablo üzerinde ayrıca zarif bir kumanda bulunuyor.

İzolasyon

Maalesef pek başarılı bulduğumu söyleyemem yani şöyle anlatayım, mutfakta masanın üzerinde açıkken balkona çıktığımda ses biraz da yüksekse çalan parça duyuluyordu. Toplu taşımada dikkat edilmeli. Bu bölüm kulaklığın sosyalliğine biraz zarar vermiş açıkçası.

Ses

Ses karakterine geçmeden önce üzerine basa basa söylemek istediğim bir konu var. Arkadaşlar bu kulaklık gerçekten ilginç. Acayip şekilde kayıt seçiyor. Alacak kişilerin bunu kesinlikle bilmesi gerektiğini düşünüyorum. Heir'imle gözüme batmayan birkaç kötü kayıtlı parçada çekilmez oldu ses. Bu önemli bir detay.

Sahne

Kulaklığın sahnesi biraz geride konumlanmış durumda. Sesler çok yakında oluşmuyor. Bunda tuning açısından olumsuz bir durum gördüm, dediğim gibi kulaklık gerçekten ilginç. Frekans bölümünde de yazacağım gibi bassları önde veriyor. Dikey bir sahnesi var diyebilirim. Önde basslar, onun altında midler ve en altta tizler var. Enstrüman ayrımı açısından her ne kadar fiyatının hakkını verse de bu konuda gerçekten başarılı bir dap olan M5'te dapın bu yönünü pek yansıtamadığını söyleyeyim. RWAK'ta da durum böyleydi bu yüzden M5'le de denemek istedim karar verebilmek için. Bu sözlerimden cihazın enstrüman ayrımının başarısız olduğu anlaşılmasın, biraz da beklentiyle alakalı aslında. Kulaklığın frekanslara göre başarımı ise şu şekilde:

Altlar

Bana göre kulaklığın en iyi olduğu frekans tam da burası. Basslar önde ancak diğer frekanslara bulaşmıyor. Tatlıca vurup geçiyorlar. Bass tepkimesi iyi ve gayet kontrollü, bassları -başlığa göre acayip şekilde değişmekle birlikte- hıza uyum sağlayabiliyor. Her ne hikmetse her kulaklıkta foamlarla daha baskılı bir şekilde aldığım altları bu kulaklıkta foamlarla alamadım. Silikon uçlar daha fit olmakla birlikte daha düzgün bir ses sundu. Bu belki de üstte de belirttiğim gibi kulaklığın eartips kalitesinden kaynaklıdır ancak stok uçlarda durum bu şekilde.

Midler

Kulaklığın midleri önde değil, şöyle belirteyim, örneğin bir Shure SE215 gibi midleri yüzünüze vurmuyor. Alışık olduğum şekilde midleri önde vermemesi şahsen beni üzdü. Geriden gelen midlerde istediğim vokal sunumunu bulamadım.

Üstler

Kulaklığın üstleri açıkçası bana pek parlak gelmedi. Çok sıcak bir sunuma sahip diyemem. Müzikal odaklı yormayan tizleri var. Seste pek kolorasyona gitmiyor. Kulaklık bu frekansta pek ferah değil. Buna rağmen çözünürlük itibariyle fena olmadığını söyleyebilirim, yüzümüze vura vura, havadar bir şekilde çalmasa da. Açıkçası tizlerde pek şaşırtan bir performansı yok. Ancak sibilansa düşmediğini rahatlıkla söyleyebilirim. O konuda sıkıntı yaşatmadı.

Son Sözler

Kulaklığı yorumlayabilmem ilginç tuninginden dolayı pek kolay olmasa da bütün bu yazdıklarımdan az çok bir fikir çıkarılabileceğini sanıyorum. Hangi türlere gider sorusuna da elektronik müzik ve pop cevabını vermiş olayım. Metal müziğe iyi gider diyemiyorum çünkü tiz performansı açısından memnun etmeyebilir. Kısacası kulaklık performans itibariyle fiyatını hak etse de açıkçası beklentim daha yüksekti ve beni şaşırtmasını bekliyordum ancak kutusu ve içeriği dışında pek öyle olduğunu söyleyemem. Buradan kulaklığı denememi ve merakımı gidermemi sağlayan Baran hocama tekrar teşekkür ederim.

#100 myloo, 29 Haziran 2017
    Moderatör tarafından düzenlendi: 30 Haziran 2017
    10 kişi bunu beğendi.