1More Triple Driver Kulaklık İnceleme Turu

'Kulaklık Genel' forumunda Baran tarafından 27 Şubat 2017 tarihinde açılan konu

1. SalihArslann

SalihArslann
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,394
    Tiz konusunda MusicMaker Tomahawk IEM a benzerlik gösteriyor demek ki ayrıca 1 more ile MusicMaker Tomahawk IEM bass ve mid leri yer değiştirmiş gibi MusicMaker Tomahawk IEM de de mid başarısı iyi iken bass lar biraz geride kalıyor gibi ama işte söyle bir olayda var MusicMaker Tomahawk IEM 45 $ bandındayken 1 more 99 $ bandında.
    Çok merak ettiğim bir kulaklıktı 1 more bu güzel incemelerden dolayı hepinize teşekkür ederim sanırım K3 Pro ile doğru seçim yaptım gibi geliyor umarım en kısa zamanda kavuşur ve tam anlamı ile bir yorum yapabilirim.

2 kişi bunu beğendi.
  2. myloo

myloo
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,137
    Kutu içeriğini falan göz önüne alırsak bir miktar kotarabilir ancak diğerini denemediğim için bir şey diyemem belki aradaki miktara değecek bir ses farkı vardır. Ama K3 Pro ile mantıklı bir seçim yapmışsınız bence. Hayırlı olsun şimdiden :)

Collapse Signature Expand Signature
    3 kişi bunu beğendi.
  3. SalihArslann

SalihArslann
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,394
    Aslında bende 1 more u denemedim ama ikisini deneyen Nazım hocadan şöyle bir alıntı yapayım. Bu sözlere dayanarak tahmini biraz yorum oldu.

"Kısaca toparlamak gerekirse,
    Daha önceki turlarda denediğim(1more triple, rockjaw resonate, momentum in ear) kulaklıkları yarı fiyatı ya da daha az fiyata zannımca mars eden bir kulaklık olmuş. Bahsettiğim ana iki problem daimi olsa da bana Ostry KC06'yı satma isteği uyandırdı. Kesinlikle Rock, Jazz dinleyenler için gözüm kapalı tavsiye edeceğim bir kulaklık olmuş."

Bu arada siz K3 Pro yu denediniz mi acaba hocam. Denediyseniz kısa bir 1 more ile kıyas yapmanız mümkün mü??? 1 more bir ara çok sıkı takip ettiğim ve çok büyük bir ses performansı vermesini beklediğim bir kulaklıktı çünkü.

#103 SalihArslann, 30 Haziran 2017
    Moderatör tarafından düzenlendi: 30 Haziran 2017
    3 kişi bunu beğendi.
  4. myloo

myloo
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,137
    Rock dinleyenlere gider mi bilemiyorum. Kişisel olarak kullandığım dapla beni pek tatmin etmezdi o türü çok dinliyor olsam. Ama kaynak nedeniyle de bazı farklar olabilir. Denenmesi gerekiyor önceden. Ostry konusunda ben de hemfikirim. Ondan bariz iyi belli.

Edit: @SalihArslann K3 Pro'yu denemedim ama az çok okudum ve beğenildiğini gördüm. Memnun kalacağınızı düşünüyorum.

#104 myloo, 30 Haziran 2017
    Moderatör tarafından düzenlendi: 30 Haziran 2017
    3 kişi bunu beğendi.
  5. SalihArslann

SalihArslann
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,394
    K3 Pro kullandıysanız 1 more ile küçük bir kıyas yapmanız mümkün mü mesajıma son anda ekledim görünmedi büyük ihtimalle :))

2 kişi bunu beğendi.
  6. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,928
    Salih hocam her ikisine sahip biri olarak size K3 Proyu o kadar övüp sonrada aldığımızı hatırlatayım :) 1More sana göre değil hocam.

O fiyat aralığında istediğiniz bası sadece K3 Pro da alabilirsiniz. Ekstra olarak temiz ses, bir birine karışmayan frekanslar ve fiyatının üstünde olduğunu düşündüğüm bir sahnesi var.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 30 Haziran 2017, İlk mesaj zamanı 30 Haziran 2017 ---
    1More Triple, hakkında çok farklı yorumlar yapılan hatta bazen acaba ben başka bir kulaklık mı dinliyorum dedirtecek derecede farklı yorumlar olan ilginç bir kulaklık.

Yurt dışında fırtınalar estirdiği için almıştım, 3-4 ay memnuniyetle dinledim. Resonate geldiğinde özellikle detay konusunda 1More un yetersiz olduğu ortaya çıktı.

K3 Pro geldiğinde ise bas, sahne ve ses temizliği konusunda bana yetersiz geldi.

Ancak şunu da belirteyim 1More Triple başarısız yada kötü bir kulaklık değil. Dinlediğimde zevkle dinliyorum. Diğer kulaklıklarımı satacak olsam 1More Triple ı rahat rahat tek kulaklığım olarak kullanabilirim bir krize girmem yani :)

Özellikle enstrüman (Özelde bağlama) sesi ve vokallerde doğallığı oldukça başarılı.

7 kişi bunu beğendi.
  7. Özen

Özen
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,758
    Gecenin 4 ünde ne yapıyorsunuz be arkadaş yatın uyuyun :D

Eline sağlık . Rock ve türevine gitmediği aşikar zaten bass da bass diye başarıyor galiba kulaklık .
    Bu kulaklığı deneme imkanı bulamadan soğudum nedense. Çünkü herkes bir değil bir çok eksik yönünü bulmuş. Örneğin daha uygun olan k3 genel olarak daha başarılı bulunuyor herkes tarafından .

5 kişi bunu beğendi.
  8. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,492
    1More vokal basarimi olarak sevdigim bir kulaklik oldu. @Chaturanga Hayri hoca sayesinde deneme firsati buldum bende.
    Midlerin ortada toplanmasi ve calmasi iemlerde daha dogru olan bir durum bence.
    K3'e gore 1more'un vokalleri daha dogal ve dogru geldi bana.
    Bass dokusu olarak k3'un gerisinde kalsa da; derin yapisi, karanlik tonu 1more'un sevdigim yanlarindan oldu.

10 kişi bunu beğendi.
  9. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,405
    Vallahi hocam ben de şöyle baştan sona incelemelere göz gezdirdim. "100 dolar altında en iyi" diyen de olmuş, beğenmeyen de, "tizlerine bayıldım" diyen de, "tizleri yetersiz" diyen de; yani satın almayı düşünüp, bu kulaklık hakkında bilgi almak için bizim foruma girip bu konuyu okusam, herhalde kafam iyice karışırdı.

Kulaklık mı acayip, yoksa biz mi çözememişiz anlamadım.

Momentum in-ear'da böyle bir durum yoktu mesela. Hasan Şaş'ın duası gibi olacak esprileri yapıyorduk incelemeler için.

İlginç...

10 kişi bunu beğendi.
  10. Özen

Özen
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,758
    Bu kısım iyiydi :D

5 kişi bunu beğendi.
  11. mattiadestro

mattiadestro
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    3,097
    hocam biraz da tercihlerle alakalı aslında iş.

tizlere bayıldım diyen benim. :) tiz hassasiyetim var, rolled off tizli kulaklıklar kullanıyorum. 1more'un tizleri yormayan ve benim algıladığım kadarı ile yeterliydi. tizkafa birisini tatmin etmemesi normal. bunun yüzünden inceleme, izlenim yazarken biraz da tercihleri belirtmek gerek.

5 kişi bunu beğendi.
  12. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,928
    Evet Turan hocam, 1More Triple sanırım fiti sebebiyle herkese farklı geliyor. Mesela uçları da çok acayip, köpük uçlar uzun değil yayvan ve basık bir yapıda yüksekliği az. Köpük uçlardan birini bir süre denemiştim, bas miktarını ciddi oranda artırıyor ama diğer frekanslar Hakkın rahmetine kavuşuyor.