300TL ve üzeri Kulakiçi Kulaklık Tavsiye Başlığı

'Kulaklık Genel' forumunda MuttFTS tarafından 15 Mart 2012 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
  1. Synthyss

Synthyss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    3,009
    @barrel evet hocam tabii ki. Farklar şunlar: Daha gövdeli ses, daha sert baslar, daha net enstrüman ayrımı ve daha iyi konumlandırma. Bir de westone gitar tonlaması çok iyidir. Bunlar.

Collapse Signature Expand Signature
    2 kişi bunu beğendi.
  2. barrel

barrel
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    6
    Madem sm64, r50'den sonra dediğin şekilde ciddi farkı olacak, o zaman detaylı inceleme ve fiyat araştıması yapayım. Empedansı yüksek ama başlarda htc m7 ile kullanırım artık ilerisine bakarız.

Teşekkür ederim ilginiz için.

3. Sechtdamon

Sechtdamon
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,646
    Hocam evvela kaynağı güçlendirin, madem ileride harcayacak kaynağınız var, önce dap ve dac'a yönelmeniz en mantıklısı. @Synthyss hocam size kulaklık seçimi konusunda yardımcı olmuş ama, elinizde en azından iş gören bir dap yada dac/ampfi olmadıkça, yani özetle kaynak telefon oldukça aman aman bir fark göreceğinizi zannetmiyorum, Çünkü benim de zor yoldan öğrendiğim bir kural: sistemin verdiği ses en zayıf halkasıyla sınırlanıyor. Madem çift katmanlı, iki adımlı bir maddi kaynağınız var, önce dap alın, sonra kulaklığı yükseltin. Dap alırken de sonraki kulaklığınızı da göz önünde bulundurun.

Kendimden örnek vereyim:
    Yakın zamanda Stax kulaklık aldım, bir süre bilgisayarın tümleşik ses kartından aldım sesi, Sonra kalbur üstü bir dac deneme şansım oldu, aradaki fark gece ile gündüz gibiydi. Sonra giriş seviyesi bir dac ile denedim, keza sonuç yine dağlar kadar.
    R-50'yi de ilk aldığımda telefon çıkışından kullandım. İlk aklımdan geçen: "o kadar da fark yokmuş be abi, yada benim kulağım hakikaten fark anlamıyor" sonra Fiio e18 ile kullandım, yine aynı sonuç.

Benim size en büyük tavsiyem, elinizdeki bütün parayı iyi düşünerek dengeli bir sistem oluşturmaya yöneltmeniz.

4 kişi bunu beğendi.
  4. barrel

barrel
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    6
    Henüz karar vermedim. Bu aralar kulaklıkları inceliyorum, hem de siz dün dedikten sonra r50'ye uygun e18 tarzı portatif dac araştırıyorum.

İki türlü olacak; ya kulaklık alıp bir süre telefonla idare edeceğim, ya da e18 tarzı portable dac amfi + r50 + telefon ile devam edeceğim. Aslında ikincisi maddi yönden daha iyi olacak gibi gözüküyor. Dediğim gibi henüz karar vermedim.

Teşekkürler her şey için.

5. sadakat62

sadakat62
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    23
    Merhabalar.İyi forumlar.Sony zx2 icin iem tavsiyesi verebilir misiniz ? .Butce 500-600 dolar .Tarz:Elektronik ve rap.Yakın zamanda sony Pha-2 ile kullanmaya baslayacagım .Tesekkurler.

6. organikcerrah

organikcerrah
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    İyi günler arkadaşlar.shure SE 215 kullanıyorum şu anda iPhone 6s ile ama şartları 600lere kadar zorlayarak kulaklığımı upgrade etmek istiyorum.bütçem dap almaya müsait değil ama kısa zamanda onu da alıcam.dilnlediğim müzik türleri akustik jazz pop rnb elektronik yeri geldimi türk müzikleri...basslardan taviz az da olsa verebilecek ferah sahnesi geniş şıkır şıkır bi kulaklık arıyorum.ath ckr10 dışında pek de bişey bulamadım açıkçası.yardımlarınızı ve değerli fikirlerinizi merak ediyorum üstadlar.cevap veren vermeyen herkese teşekkürler şimdiden:)

Sent from my iPhone using Tapatalk

7. Quattro

Quattro
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    67
    Ben de sizin gibi SE215 sonrası upgrade için buraya geldim.
    Sonrasında önüme FLC8S çıktı.
    Head-fi'den joker'in görüşünü almak için onun bloguna yazdım. Kendisi benim için fazla parlak geleceğini söyledi ve fiyat performans anlamında Ath IM02'yi tavsiye etti. Westone W20'yi de biraz karanlık olarak tarif etti ve ondan da bahsetti.
    Bunun üzerine dün Amazon'dan sipariş ettim IM02'yi.
    Kulaklığın karakteri CKR-10 ve CK90Pro ile benzeşiyormuş.
    Bence siz de bir bakın.
    CKR 10'da olabilir elbette diye tahmin ediyorum.
    Bir de Amazon'da Philips Fidelio S2 var 80 dolara. Joker başarılı bulmuş. Ancak burada hiç deneyen olmadığı için tek başıma alıp denemeyi cesaret edemedim.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. Solanahtarı

Solanahtarı
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,459
    Hifiman Re-600'ü de araştırabilirsiniz.

9. florence

florence
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,854
    im02 güzel kulaklıktı hafızam beni yanıltmıyorsa. Renkli hiç değil flat karakterde, dengeli ve analitik tarafta. Bu kulaklığı alan ya da düşünen kişiler daha çok vokal ağırlıklı müzik tercih etmeliler, daha başarılı olacaktır.

10. murat71

murat71
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    169
    Herkese merhaba;
    Amazon bf sırasında bir kulaklık almak istiyorum.
    Dap olarak fiio x3 kullanıyorum, kulaklık da re400 var şu an.
    Hazır başka şeyler de alacakken kulaklık upgrade de olsun istedim, en çok klasik rock dinliyorum, pink floyd dire straits gibi.
    200 dolar civarı ne önerirsiniz?

11. zoso86

zoso86
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    963
    bir zamanlar ath-im02'yi bende kullandım. çok temiz ses veriyor kulaklık. vokal hemen önde ve çok net. analitik yani olduğu gibi sesi veriyor. ben v-shaped sound sevdiğim için bana gitmemişti. bir artı özelliği de detay konusunda var onu da geçmeyelim. çok iyi detay konusunda hatta belkide en iyilerden.. ses karakteri dışında pişman etmez diyorum..

2 kişi bunu beğendi.
  12. Quattro

Quattro
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    67
    Kesinlikle katılıyorum.
    Ne baslar ne midler ne de tizler öne geçiyor.
    Sibilans yapma karakteri de yok.
    Ben çok başarılı buldum.
    Uzun bir süre kullanacağım gibi görünüyor. :)

13. masterasas

masterasas
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    74
    Evet arkadaşlar.
    Dap olarak fiio x3 II veya X5 II alacağım kesin.
    Kulaklık olarak forumda da satışları olan Westone Um30 Pro, Heir 5.0 ve SD2.
    Bu kulaklıkları düşünüyorum.
    Dinlediğim müzik türleri çoğunluk jazz, blues, enstrümental müzik, progressive rock ve arada new age.

14. masterasas

masterasas
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    74
    Yardımcı olacak kulağı tecrübeli abilerimin cevaplarını bekliyorum.

15. Jane Delawney

Jane Delawney
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    114
    @masterasas dap olarak dinlediğin müzik türleri içi fiio önermiyorum. x3 - x3 II dinledim ve ikisinin de sahnesini dar buluyorum o türler için

16. masterasas

masterasas
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    74
  17. Italoman

Italoman
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,817
    Hazır 150$'a düşmüşken re-600'ü kaçırmazdım ben olsam.

18. Whisper

Whisper
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    132
    Merhaba Arkadaşlar,

Max 450 tl civarında kulak içi kulaklık arayışındayım şimdilik İphone 6 ile kullanacağım daha sonra player alacağım.
    Kulaklığı daha çok spor yaparken kullanacağım, benim için öncelikli olan kullanışı olması.
    Hemen hemen her tarzda müzik dinlerim ama daha çok rap, hip hop, r&b, pop bass ağırlıklı bir kulaklık arayışındayım.
    Evde z5500 kullanıyorum o kalitede bass olsa hiç fena olmaz :) 1 hafta önce Pioneer CX8 aldım ve 3 gün kullanıp geri iade ettim,
    Çünkü spor yaparken kullanmaya çok müsait değildi ve 15 - 20 dk sonra kulağımı acıtmaya başladı.
    Kulaklık çok büyük olduğundan biraz da komik duruyordu, sanki kulak içi değilde kafa üstü kulaklık gibi bunlar dışında ses kalitesi güzel geldi.
    Özellikle basslar muhteşem olmasa da kulak içi kulaklıklarda daha iyisi olacağını sanmıyorum ama İphone 6 ile sesi çok düşük.
    Evde 4 bin tl lik notebookla çalışmadı mono ses aldım tarihi eser notebookla gümbür gümbür kulaklık yerinde duramıyordu...

Kulaklık incelemesi gibi oldu kusura bakmayın uzun lafın kısası, spor yaparken beni rahatsız etmeyecek bir kulaklık arıyorum.
    Basslar benim için önemli aklımda bir kaç tane kulaklık var Sony MDR XB90EX ve Bose Soundtrue Kulak içi kulaklık
    Bose hakkında türkçe sayfalarda adam gibi bir inceleme bulamadım, bilgisi olan yazabilir mi özellikle bass konusunda nasıldır beni memnun eder mi?

Şimdiden Teşekkürler..

19. murat71

murat71
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    169
    valla gözümü karartıp fx850 aldım, hakkımda hayırlısı artık :)

20. Whisper

Whisper
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    132
    Ben bu konuya yazdıktan sonra konu kurumuş resmen :)

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.