50-100$ arası Kulakiçi Kulaklık Tavsiye Başlığı

'Kulaklık Genel' forumunda Baran tarafından 27 Nisan 2018 tarihinde açılan konu

1. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,289
    Bu başlıkta 50-100$ arasında satılan kulakiçi kulaklıklar hakkında tavsiye verilecektir.

Lütfen sorularınızı bu başlık altından sorup, konu kirliliğine sebebiyet vermeyiniz.

Tavsiye isterken lütfen;

- Bütçenizi,
    - Sıfır veya ikinci el tercihinizi,
    - Yurtiçi veya yurtdışı alım durumunuzu,
    - Ne tür müzikler dinlediğinizi,
    - Nasıl bir ses aradığınızı,
    - Ve diğer beklentilerinizi

yazarsanız daha kısa sürede, daha doğru öneriler alabilirsiniz.

İyi forumlar.

İlgili kategori içinde yer alan geçmiş tavsiye konuları;
    http://techno-fi.net/forum/konu/100-300tl-arası-kulakiçi-kulaklık-tavsiye-başlığı.2180/

#1 Baran, 27 Nisan 2018
    Moderatör tarafından düzenlendi: 27 Nisan 2018
    3 kişi bunu beğendi.
  2. Canb

Canb
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhabalar Samsung S7 kullanıyorum ve genel olarak spotify premium veya indirdigim 320kps mp3 ler dinliyorum. Tarz olarak da rock metal funk jazz blues dinliyorum. Bu telefonun kulaklığıni bozdum 1 aydir S4 un kulakligini kullanayim dedim aman yarabbi çok kötü gelmeye başladı.

Bende almışken biraz daha para vereyim 300-400 liraya kadar olsun dedim ve kulak ici ve mikrofonlu kulaklik istiyorum. Ama samsung s7 de kullanmam kulaklığın performansini ortaya koyabilcek midir bu paraya değecek midir ? Günde 2 saat kullaniyorum ve 3-4 senede götürsün diyorum bozulmadan bu kadar para vereceksem baya kurcaladım fakat baya kafam karışmış durumda. Ve 1haftaya temin etmek istiyorum

Head-fi forumuna da yeni sordum. Soundmagic e80 ve FiiO FH1 önerdiler ne düşünürsünüz?. 80$ yazmistim da 100$ver mükemmel ibasso it01 al dediler. Tabi ülkemizde satışı 640 lira benim butcemin iki kati. Yardimci olursanız çok iyi olacak

#2 Canb, 2 Mayıs 2018
    Moderatör tarafından düzenlendi: 2 Mayıs 2018
  3. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    83
    Bütçem maksimum 400 ,bassları kaliteli derin ve baskılı fakat tiz ve midlerin önüne geçmeyecek ,çözünürlüğü yüksek ,düz değilde daha eğlenceli çalan ,sahnesi geniş bir kulaklık arıyorum :dac olarak astell kern xb10 var fakat iyi daclı bir telefona geçmeyi düşünüyorum onun yerine...sıfır olması tercihim ve yurtiçinden alacağım aklımda :soundmagic e80 ve osty kc06 var ,ibasso it01 göz kırpıyor ama bütçemi aşıyor gibi ve diğer seçtiğim kulaklıklarda çok bariz bir fark hisseder miyim yorumlarınız öğrenmek isterim .

4. akaelos

akaelos
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    238
    It01 çok subjektif yorum olucak ama alıp beğenmeyeni görmedim :)

SM-N915F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    83
    it01 sanırım fiyat performans olarak efsane klasmanına giriyor ,bir kulaklık hakkında bir tek olumsuz yorum duymadım :) daha uygun ama yakın kalitede ses kalitesi sunacak bir kulaklık yok sanırım çünkü zaten it01 fiyatının çok üstünde çaldığı için(yorumlardan yola çıkıyorum)makas iyice açılıyor .

6. mfya

mfya
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,427
    1 more triple driver da düşünebilirsiniz ama bu fiyatlara çıktıktan sonra it01 fiyatına göre biraz daha iyi çalar. Kablosunun değişiyor olması da bence büyük artı. XB10'un balanslı çıkışıyla özellikle bass konusunda fazlasıyla tatmin edici olur.

Edit: olumsuz yorum yok ama unutmayın bass sevmeyen biri için çok gereksiz bir kulaklık. Renkli ve sıcak sunum istemeyen için kesinlikle yanlış tercih :)

Collapse Signature Expand Signature
    2 kişi bunu beğendi.
  7. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    83
    renki ve sıcak sunum ve kaliteli basslar aradıklarım olması :) , detay ve sahne konusunda da iyi sanırım fakat soundmagic e80 de hiç fena değilmiş fakat empedansı 64 ohm ve benim aklımda xb10 u elden çıkarıp kaliteli dac a sahip bir telefona geçmek var, xb10+soundmagic e80 ya da it01 ikisi de toplam aynı bütçeye geliyor benim için hangisi daha mantıklı karar veremedim açıkcası .

8. jetmatikmmr

jetmatikmmr
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Öncelikle merhaba.

Ben 1.5 senedir cks77x kullanıyorum. İlk bass tattığım kulaklık quad beat 3 olmuştu. Belki komik gelebilir ama ilk defa biraz da olsa bassı onda tattım. Daha sonra 150tlye cks77x'e gecis yaptim. Ipadde ve iphoneda dinlerken gayet güzel bass ve ses veriyordu. Fakat telefonum Lg G4 ve besleme sorunu olsa gerek basslar ve ses duzeyi berbat kalıyor. Kesinlikle telefonum yüzünden. Insan hep daha fazlasını istiyor. Ilk bütcem 350 400tlydi. Cks1000 modelini sıfır 450 500tl civarına buldum dh forumda. Birkac incelemede de gayet iyi oldugunu okudum bunun hakkinda ne dusunuyorsunuz? Durum şu ki spotifydan karadeniz, türkce pop ara sırada yabancı veya Djlerin basslı olan müziklerini dinliyorum. Cks 77x in bassları beni eskisi gibi doyurmuyor ama yeterli duzeyde fakat bazi sarkilarda da cok bogdugu oluyor sanki gucu yetmeyen motor gibi :D Tiz ses agirlikli muziklerde de gercekten kulagimin icinde kas varmışta kasılırmışcasına rahatsız ediyor. Tok sesli basslı müziklerde ise bana muthis geliyor sonucta quad beat 3 den terfi ettim :) yani butce belli maximum 500tl daha fazlasini vermemin imkanı yok. Ideali 400 450tl civarı benim icin. Gercekten verdigim parayi hakedecek takıp ipadden sarkilarimi dinlerken cks77x den daha farkli daha net daha guzel bassli bir kulaklık almışım diyebilecegim marka model onerileriniz nedir? Bu arada arkadasimin marshall major 2 bluetooth olan modelini denedim bass boosted muziklerde kulagimin bile titredigini hissediyordum cok hosuma gitti. Kulak üstü olanlardan da önerebileceginiz varsa onlar da olabilir. Audio technicanın f/p ürünleri yuzunden onu tercih ediyorum baska marka model önerilerinede kesinlikle açığım.

Örnek üç şarkı;

1-) Umut timur, vermedin
    Bu sarkıda basslar ve diger herseyden cok memnunum

2-) Gökhan keser, kimi sevsem açıldı kısmeti.
    Bu sarkida orta derecede rahatsızlık veriyor. Bassları yetersiz hissediyorum.

3-) Hadise, farkımız var.
    Bu sarkiyi actigimda ise kulagim kasiliyo kulagimi tirmaliyor cok ince ve tirmalayici geliyor. Bu sarkilari dinlemiyorum bu yuzden zaten 3 4 boyle dinledigim sarki var.

Durum bu...

9. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,773
    Alpha & Delta AD01 indirimde, $100'dan $65'e dusmus:

http://www.lendmeurears.com/alpha-delta-ad01-black-upgrade-cable/

Teknik olarak yaklasamasa da Sony Z5'ten daha eglenceli buldugum, frekans tepkisi olarak HD600'dan cok uzakta olmayan, basslari vurgulu, ses kalitesibden cok odun vermeyecek derecede V seklinde bir frekans tepkisine sahip, 9 ve 6mm capinda iki dinamik surucusuyle farkli ve orijinal dizaynli, rahat ergonomili bir IEM...

3 kişi bunu beğendi.
  10. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    83
    Kendi fiyat segmentinde ibasso it01 rakipsiz mıdır ?

11. .~.

.~.
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    106
    TFZ KİNG 1MORE TRIPLE gibi rakipleri var. Ancak hangisinin daha iyi olduğu sadece sizin kulağınıza bağlı

2 kişi bunu beğendi.
  12. Alidemirtas

Alidemirtas
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Arkadaşlar hifi kulakiçi kulaklık tavsiye edebilir misiniz
    Kriterlerim şöyle
    -Midler iyi olacak, benim için bass ve tizler o kadar, da önemli değil.
    -kablosu örgülü olacak kablo haşırtı sesi gelmemesi için.
    -kulak üstünden dolanıp takılan cinsten olacak
    -mikrofonu olacak
    -fiyat max 700tl.
    Tavsiye veren herkese teşekkürler.

#12 Alidemirtas, 13 Ağustos 2018
    Moderatör tarafından düzenlendi: 17 Ağustos 2018
  13. complete

complete
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,857
    ibasso it01 uygun gibi duruyor,3-4 ay evvel 400.-tl idi şimdi bütçenize yaklaşmış,öneririm..

2 kişi bunu beğendi.
  14. furkan kocyigit

furkan kocyigit
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    287
    abi it01'e 700tl verilir mi ki?

2 kişi bunu beğendi.
  15. complete

complete
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,857
    Furkan verilmez ama 100 USD öle oldu:)

2 kişi bunu beğendi.
  16. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    83
    Ostry kc06 tavsiye ederim ,midlerde çok çok başarılı, gitar sesi vokal gibi etmenler çok güzel doğal ve pürüzsüz ,tizler biraz keskin ,basslardan ise pek beklentiniz olmasın hacimli ve derin değil ,daha çok vurma gibi ,kulaklığı örgü değil fakat hışırtı olmuyor ,kafa ustunden de normal de takılabiliyorsun fakat kafanın üstünden geçirince çok daha rahat, izolasyon da çok iyi değil ama iyi ,ben 2-3 aydır kullanıyordum sağ tarafı gidince garantiye verdim değiştirdiler şimdi hiç ellemedim satıp satmama konusunda kararsızım hele bu kurda satarsam bir daha hiç bulamamaktan korkuyorum fiyatına göre midleri çok üst düzey bence .

17. .~.

.~.
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    106
    Vermessen kulaklıksız kalırsın:)

2 kişi bunu beğendi.
  18. AngelDust!

AngelDust!
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    122
    1more triple indirimde 53 dolar : https://www.joybuy.com/3368345.html
    Dolar bu halde olmasa fiyat gayet güzel aslında, 46 dolara almıştım 1 sene önce yine indirimdeyken vsonic gr07 classic'den bass olarak hissedilir derecede iyiydi. Hatta şöyle tarif edeyim hepsinden olsun ama bass daha çok olsun, detay seviyesi iyi fakat bass'lar bir tık önde, bass yani amma çok bass dedim :)

#18 AngelDust!, 29 Ağustos 2018
    Moderatör tarafından düzenlendi: 29 Ağustos 2018
  19. musiclover

musiclover
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Yaklaşık 5 sene önce kullandığım CX 300'den memnundum. Şimdilerde yeni bir kulaklık almayı düşünüyorum. Tekrardan CX 300 alacaktım fakat başka alternatiflere de bakmak istedim.

Aradığım özellikler:
    200 TL civarında, Rock ve Metal müzik, film izleme, oyun oynama vb. için kulakiçi bir kulaklık arıyorum. Ara sıra club tarzı müzik de dinlenecek bass head tarzında bir etki istemiyorum ama en azından Sennheiser CX 300 kadar bass verebilsin.

Müzikte aradığım özellikler enstrümanlar seçilebilir olmalı, basslar tok olmalı fakat kafa şişirmemeli. Kulaklık laptopta ve telefonda kullanılacak. Belki bir de 15 senelik eski tip bir ipod var onla kullanılır.

Benim bulduğum modeller: Sony MDR-EX650AP, Sennheiser CX 2.00G (CX300 ile mikrofon dışında arasındaki fark nedir?), AKG K376.

Bunların dışında güvenilir bir satıcıdan bu fiyatlarda kutusuz olarak Audio-Technica ATH-CKS77X, Audio-Technica ATH-CKS550iS, Audio-Technica ATH-CKR5, Audio-Technica ATH-CKS55X vb. kulaklıklar buldum. Marka olarak çok iyi deniliyor fakat endişe ettiğim nokta kulaklık tipinin biraz değişik olmasıyla beraber yan yatarken ya da uzun süreli kullanımda, büyük arka kısmın kulağa baskı yapıp rahatsız edebilecek gibi durması. Ayrıca belli bir kalitenin üstünde kulaklık alırsam, laptopun dahili ses kartı veya telefonun altyapısı kaldırarabilir mi yani kulaklığın gerçek kalitesini yansıtabilir mi yoksa gereksiz mi olur bilemiyorum.

Yardımlarınızı bekliyorum.

20. brokeaudiophile

brokeaudiophile
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhabalar yeni bir kulaklık almak istiyorum, şu anda elimde KZ ZS10 var. Bütçem aslında çok yok ve 1More Triple Driver’da indirim var (aliexpress 11.11 indirimleriyle beraber 100 dolardan 60 dolara geliyor.). Bir diğer seçenek ise iBasso IT01 onu alırsam amazondan alacağım ve 126 dolara (100 dolar + 26 dolar vergi ve kargo) gelecek yaklaşık olarak. O da olmazsa 130 dolara Kinera Idun alacağım. Kinera Idun’u @VirtuFortuna önermişti, kendisi soruma cevap yazarsa oldukça sevinirim. Böyle bir durumdayım siz ne tavsiye edersiniz? Bunlara ek olarak bir kulaklıkta genel olarak sahneye dikkat ederim ama diğer güzel özellikler için sahneden de feragat edebilirim. Teşekkürler.

Dinlediğim tarzlar (sıktan nadire doğru)
    -Rock
    -Synth’li müzikler
    -Metal
    -Hip-Hop
    -Caz