Akıllı Telefonlar ve Müzik

'Müzik Çalarlar Genel' forumunda madmaxzek tarafından 25 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

1. AxiAziz

AxiAziz
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    623
    2 gün önce Samsung S3' ten Htc One' a geçtim.

Müzik açısından ikisi de tabii ki referans olacak kalitede değil haliyle, ama player taşımayayım gibi düşünceler olduğu günlerde rahatlıkla kullanılabilir.

One müzik dinlemek için normal ayarda s3 ile hemen hemen aynı olmakla birlikte çok az daha iyi.
    Ama "Beats Audio" olayını açınca bariz daha güzlü ve eğlenceli hale geliyor.

2. karizzma06

karizzma06
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    4
    Merak ettiğim;clip plus'ı aratmayacak diyebilirmiyiz kalite açısından one'a veya akıllı telefonlar

3. AxiAziz

AxiAziz
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    623
    Benim clip/clip+ değil de fuze/fuze+ ikilisiyle münasebetim oldu, fuze hala kullanıyorum, clip de deneme şansım oldu ama fuze ve fuze+ kadar bilmem tabii. Gördüğüm kadarıyla s3 ve one ile sansa family arasında gayet net bir fark var.

Ha sansa family ile akıllı telefonlar arasındaki bu dağlar kadar olmayan fark ikinci bir cihaz almaya/taşımaya değer mi, burası subjektif.
    Fiyat olarak değer, burası kesin, zira sansalar 100 TL civarına bulunuyor. Ama 2. bir cihaz taşımak, kart slotu olmayanların, kapasite sorunları vs. vs. bunlar tartışılır.

Ben telefondan müzik dinlemekten hazzetmeyen gruptanım şimdilik hala. Belki one fikrimi değiştirir şu an için bilmiyorum.
    Ama şimdilik kalender fuze umu taşımaya devam ediyorum.

4. karizzma06

karizzma06
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    4
    Anlıyorum hocam. Kafayı kırıp Sony walkman zx1 getirtsem diyorum.Pişman edermi,düşünüp duruyorum. Cihaz değiştirmeden uzun yıllar kullanmak istiyorum aslında

5. AxiAziz

AxiAziz
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    623
    Sony özelinde bir şey diyemem. Çünkü hiçbir modelini kullanmadım.
    İlgili başlıkta sorarsanız, o seri hakkında bilgisi olan birileri yardımcı olacaktır.

6. karizzma06

karizzma06
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    4
    İem kullanıcısıyım. dap kısımına bu kadar bütçe ayırmak iem çin doğrumu? hakkını verebilir mi? bilemiyorum. kulaklığın rengine göre doğru bir akıllı telefon seçip güzel bir sinerji yakalama ihtialim yokmu? sorular sorular:)

7. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,121
    Aslında doğrusu, ya da benim tecrübe ettiğim, kulaklığa göre dap seçmek. Tabii deneme amaçlı alınanlar bu dediklerimin dışında. İyi bir dap kulaklığın potansiyelini daha çok ortaya koyar doğal olarak.

Collapse Signature Expand Signature
  8. karizzma06

karizzma06
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    4
    Evet,teorik olarak biryere varamayacağım.İş yine deneme ve tecrübe etmekten geçiyor.

9. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,121
    Arkadaşlar kullandıkları denedikleri dapların-telefonların ses rengi ile ilgili yardımcı olurlar diye düşünüyorum. Genelde izlenen yol, sevdiğiniz bir kulaklığın nesini eksik görüyorsunuz, üstler mi az altlar mı mesela, onların baskın olduğu bir cihaz seçmektir.

Birbirlerinin eksiklerini tamamlarlar bu şekilde.

10. karizzma06

karizzma06
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    4
    Katılıyorum.

11. Italoman

Italoman
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,852
    Şu an şoktayım. Buradan aldığım iPhone 4s daha düşük sesi olmasına karşın, ABD çıkışlı classicten daha temiz ve sıcak ses vermekte. Moralim bozuldu açıkçası...

12. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    4s'i bilmiyorum ama iphone4 apple'ın ürettiği en iyi ürünlerden biriydi. Classic ise büyük ihtimalle hardiskten dolayı temiz bir sunum gerçekleştirmiyor. Tabi bir de pili çok az harcadığı için minimum güçle ancak o kadar iyi ses veriyor. Bu min. Güç harcama muhabbeti yüzünden jitter sorunu da olduğunu düşünüyorum classic'in. Ancak hifi seviyesinden konuşuyorum yoksa rakiplerine göre iyi bir ürün bile denebilir.

13. Italoman

Italoman
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,852
    Aslında ciddi fark yok aralarında, özellikle sahne olarak, hatta classic daha havadar ancak 4s biraz daha sıcak ve midleri daha belirgin.

14. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    Hiçbir Apple ürününde ciddi fark yok zaten. :) dediklerinize de katılıyorum özellikle 7g Classic'in ses karakteri fazla soğuk. Tabi 4'ün midleri de daha yakın ve daha gövdeli olunca da, Classic daha airy hissettiriyordur.

15. blade

blade
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    İphone 5/5s kullananlar için capriccio isimli app i tavsiye ederim.Oldukça geniş ayar seçenekleri var müzik için.Denemenizde fayda var.

16. bcekener

bcekener
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Xperia p kullanan birisi olarak flac oynatmasıyla yanım da player yaşımaktan beni kurtardı ve şuan çok memnunum.
    Iphone 5 göre daha iyi olduğunu, iphone 4 e göre 1 tık geride olduğunu söyleyebilirim.

17. DASM

DASM
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    38
    Ben note 2 kullanıyorum ve cok memnunum. Wolfson ses islemcisi var flac dahil hertürlü muzik ve video oynatimi yapabiliyor 80 gb da belleği var gayet iyi. Her amfiylede uyumlu çözünürlüğü cok iyi. Diger media calarlarida kullandim ama komple telefonlu sistemde bana en basarili bu geldi. Belki daha gelismistir diye note3 aldim ama seste hikaye sadece görüntüde iyilesme yapmislar. Bende hemen esime hediye eytim. Allahtan note2 mi satmamistim.
    Apple ürünleri 20 khz 20khz frekans araliginda oldugu icin daha cok ritmi coskuyu on plana cikaran muzik tarzlarinda basarili buldum. Ama bir sanat muzigi dinlemek veya duygusal muzikler dinlemek bana zevk vermedi cunki çözünürlüğü bana az geldi. Ama ritim olayi iyi.

18. chelaureux

chelaureux
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    57
    Hiç katılmıyorum hocam :) Özellikle iphone 4 sesi Samsung'dan baya baya iyi bence. Tam tersi iphone'un çözünürlüğü daha iyi diye düşünüyorum. Ses rengi dersen o tamam kişisel zevk, ama çözünürlük dersen iphone bariz daha iyi :)

19. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,121
    Frekans aralıklarına takılmak doğru degil. Ne cihazlar var, kağıt üstünde gösterdikleri frekans aralığını veremeyen. Dac çipleri de kendi basına birsey ifade etmiyor. Ak100 wm8740 kullanırken, aynı çipi X3 gibi cihazlar da kullanıyor. Ancak aynı sınıfta değiller.

Sent from my iPhone using Tapatalk

20. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    Samsung s3- s4 kullandım uzun süreler, ses kalitesi bakımından ciddi sıkıntıları olan ürünler maalesef. Özellikle karakterleri çok sert cihazların.