Akıllı Telefonlar ve Müzik

'Müzik Çalarlar Genel' forumunda madmaxzek tarafından 25 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

1. maestro_gfb

maestro_gfb
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
  2. coreless

coreless
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhaba,

Daha önceki gönderilerde belirtilmiş fakat tekrar belirtmek istedim sorunuzdan sonra. GSMarena.com sitesi şu anda akıllı cihazlardaki (cep telefonu maalesef yeterli bir terim değil bu cihazlar için) en ciddi ses testlerini yapan site olmakla birlikte, yaptıkları incelemelerinde oldukça başarılı olduğuna inanıyorum.

Bu arada yapılan incelemeler "bası iyi, tizi kötü" şeklinde bir anlatımla değil, bilimsel ölçümlerle aktarılmakta, bu açıdan da gayet faydalı bir kaynak. Oldukça temel konular ele alınıyor, çok fazla detay bulunmuyor maalesef fakat akıllı cihaz üreticilerinin bizi temel bilgilerden dahi yoksun bıraktığı düşünülürse cidden bulunmaz bir nimet bu web sitesi.

Test prosedürlerini ve işlemleri burada bulabilirsiniz: http://www.gsmarena.com/gsmarena_lab_tests-review-751p4.php

Site içerisindeki hemen hemen her ürünün ses testleri incelemelerin uzunluğuna göre dört veya beşinci sayfalarda bulunmakta.

Şimdiden iyi seyirler, kolay gelsin.

3. kerasertuero

kerasertuero
    Expand Collapse
    Guest

iPhone 4 ü bilemem ama bir 4s sahibi olarak kesinlikle normal kulaklik çıkışı gercekten cok kötü. daha lod girişini deneyemedim. çünkü evde daha DAC'ım yok.

Sent From Iphone Using Tapatalk

4. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Her ikisini de kullanmis biri olarak diyeyim ki sesler temelde ayni evet. Ama 4s yuksek frekanslari(yani tizleri) vermekte 4'e gore basarisizdi. Ecnebilerin roll off dedikleri durum oluyordu.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Collapse Signature Expand Signature
  5. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    539
    Ben surekli telefondan muzik dinlemek isteyen biri olarak su an iphone 4 ses acisindan en iyisi diyebilirim. Cok ciddi anlamda iyiydi be diymodu sattim.

4s bana gore iyi degildi.

Su an galaxy s3 var, gene pek iyi diyemem gibi.

6. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,251
    Konu sadece ses kalitesi ise iphone4 gerçekten çok başarılı.İpod 5,5 ile ciddi bir karşılaştırma yaptım 5,5 az farkla daha iyiydi.Kısaca o kadar iyi yani :wink

7. expander

expander
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    157
    Ben de "Sony Xperia Arc" ve "Power Amp" ikilisi ile tanıştıkdan sonra elimde ne var ne yoksa sattım, bilirsiniz alım satımda az alet edevat dinlemedim :worship

Ses kalitesi, şuana kadar en beğendiğim portatif player olan S:flo² StorbMod'dan, bariz bi şekilde analog ve iyiydi, fx-700 ile bi sinerji yakaladı ki bundan sonra bir şey alıp satmayı düşünmüyorum.

Ses dolgun, sanki arada amp ile dinliyorum, ses kesinlikle sıcak, analitik yani soğuk değil, dip ses sıfıra yakın, ses seviyesi %70lerde daha fazlası kulağa zarar verir o derece şiddetli.

Ama şöyle de bir şey var, Sm3 ile vasat altıydı bunu da belirteyim, sesler karma karışıkdı, sürememesinden kaynaklanıyodur diye düşünüyorum.
    "JVC Fx-700 Impedance : 16 ohms ---- SM3 Impedance : 34 ohms"

Elektronik müzik dinleyenlere şiddetle imzamda ki ikiliyi tavsiye ediyorum, arşivinizi baştan aşşağı tekrardan dinliyosunuz.

*Sadece Elektronik müziklerde değil, fikir vermesi açısından örneklendireyim "Le trio Joubran" grubunun çaldığı gibi enstruman ağırlıklı müziklerde de Storb mod'dan bariz iyiydi. Ayrıca piyano, yaylılar, ziller resmen gerçeğe yakın çalıyor, Storb modda tenekeymiş karşılaştırınca gerçekden şaşırdım.

8. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,379
    Arkadaşın xperia s'in bayagı test ettim de sesi süper bu sony iyi zıpladı ha :cheesy:
    gecen de demiştim.Hele icinden bir kulaklık cıkıyor.Vala helal dedirtti.

9. kerasertuero

kerasertuero
    Expand Collapse
    Guest

bu dediğiniz cok guzel birsey ama 4s i hız açısından tercih etmiştim. 4'ü kullandım ama kulaklik dinlemedim. hızından ve fotograf kalitesinden satmıştım. ama telefonda müzik dinlemek isteyenler icin cok güzel bir haber.

10. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    539
    Sm3un kotu, fx700un iyi olma sebebi, aslinda sony'nin vasat olmasindan ve sm3un acimamasindan dolayi.

Fx700 gibi sicak karakterli kulakliklar hatalarin bicogunu pas geciyor.

11. expander

expander
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    157
    Dinlediniz mi Hasan daha önce Sony Xperia telefonun sesini, karşılaştırma filan yaptınız mı?

Peki Storb mod'dan neden açık ara daha iyi o zaman Sony? İkisinde de fx-700 kulaklıkla dinlenildi, senin inceleme ne göre Storbmod iyi bi player, ama ondan daha iyi (kesin konuşuyorum) Sony vasat. Bi terslik yok mu?

Bence dinlenilmeden şu şöyledir denilmemeli ses konusunda.

12. Italoman

Italoman
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,771
    benim el çantam sürekli yanımda olduğundan hem cep telefonu hem de ipod taşımak sorun değil. ayrıca geniş arşivim nedeniyle ipod vazgeçilmezim oluyor. arabama da bağlıyorum. telefonum galaxy Wonder ama hangi ses çipi var bilmiyorum.

13. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    539
    Dinlemedim, dinlememe gerek de oldugunu pek dusunmuyorum. Sesi o kadar iyi olsa mp3 player yaparlardi.

Storbdan iyi degildir, daha uyumlu olabilir.

14. expander

expander
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    157
    Başıma bişey gelmiycekse sana uyuz oluyorum Hasan :testere
    Dinlemeden asıp kesiyosun, o iyidir bu kötüdür filan.

Kusura bakma içimden geleni yüze vurmak adetimdir, tutamam kendimi babam bile olsa.

15. kerasertuero

kerasertuero
    Expand Collapse
    Guest

dogru söze ne denir :)

16. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    539
    Tesekkur ederim guzel sozlerin icin.

Sony hakkinda atip tutmaya gerek yok dedigim gibi. Kolay bi cikarim yapmak yeterli.

Hatta biraz daha ileriye gidecek olursam, zaten fx700 ile bu tip bir karsilastirmaya girmek yanlis, yeterlilik duzeyinde degil cunku.

17. expander

expander
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    157
    Hasan sen fx700'üde hiç dinlememişsin sanırım, Cx200 beats gibi dinamik kulaklıklarla karıştırıyorsun bence. Her ses tane tane duyuluyor daha ne olması gerekiyor bi kulakiçi için?

18. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    539
    Fx700u birkac kere dinledigimi belirteyim oncelikle.

Cx200de de duyabildigin/kulakligin calabildikleri tane tane duyulabiliyor canim.

19. expander

expander
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    157
    Bence sen benim fx700ü kıskanıyosun, Ayıptır milyarlık aletlerin var :testere

20. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,379
    Dağılın bakalım arkadaşlar.En iyi kulaklık benim brainwavz beta bir kere.Hala neyin tartısması bu :knuppel2: :evl