Akıllı Telefonlar ve Müzik

'Müzik Çalarlar Genel' forumunda madmaxzek tarafından 25 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

1. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    540
    Benim section8'im var. Fx700u mu kiskanicam :)

Collapse Signature Expand Signature
  2. java

java
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    239
    Xperia telefonların (Ray, Neo, Xperia S kullandım) ses kalitesini ben de beğenmedim açıkçası... Kesinlikle iPhone 4 hepsinden daha başarılı... Telefonlar söz konusu olunca iPhone'dan sonra HTC One X de fena değil iPhone kadar olmasa da... GSMArena'nın incelemesinde One S modeinin daha iyi olduğu yazılmış ama dinleme şansım olmadı...

3. devoker

devoker
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    20
    Artık şu en iyi kulaklık benimcilik bitse de, tarafsız incelemeler görsek!

4. expander

expander
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    157
    Xperia'nın kendi player'ı çok sıradan bende beğenmedim sesi, ama "Power amp" player'ı ile katlanıyo ses, nasıl oluyo bilmiyorum ama adamlar yapmış. İphone'da yok sanırım böyle adam akıllı yazılımlar?

5. java

java
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    239
    Poweramp'da kullandım gerçi çok ayrıntılı denedim diyemem ama ilk izlenimim gene de süper değildi... iPhone'da Equ var... Deli bir program, kullanırsan... :naughty

iPhone 4 + Equ daha iyi bir ikili denemeni tavsiye ederim...

6. fortress34

fortress34
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    805
    Anlaşılan Nuri Poweramp'in faydalarından yararlanıyor..
    Ve göründüğü kadarıyla FX700'le sinerjisi de iyi olmuş..
    Durum bundan ibaret, şimdi dağılın.. :pol

7. expander

expander
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    157
    Kardeşimde var, kafasına vurup el koyayım bu akşamlık o zaman İphone 4'ü. Karşılaştırma gelişmelerini yine buradan aktarırım kamuoyuna.

Teşekkürler Sertuğ abim, görmüş geçirmiş adamın hali bi başka canım. :love:

8. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    540
    Zaten android kullanip poweramp kullanmayan yoktur herhalde?

Iphone'da Golden Ear var benim begendigim..

9. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,251
    Ben de cks90 ve tf10 kullanırken sony a845 hayranıydım.Sm3 ile dinlediğimde a845'den nefret ettim diyebilirim. Kısaca baslar diğer sesleri örtüyor ve yanlış vuruyordu.Sesler birbirine karışıyordu.Ama cks 90 veya ex1000 gibi detaylı olmayan kulaklıklarda iyi çalıyor gerçekten.
    Poweramp gerçekten çok iyi bir uygulama.Tabi ses çipi de önemli Htc sensation xe'de zaten yapay olan sesi daha da yapaylaştırırken,Galaxy s3'de öyle bir sorun farkedemedim.

Edit yapay müziklerden değil enstrümanların bol olduğu müzikler dinlerim genelde.Son olarak sony z1040'ı da beğenmedim. 8)

10. ax

ax
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    782
    çok iyi oldu bu konunun tartışılması.açıkçası k750 çıktığından bu yana telefonda müzik dinleme benim içinde vazgeçilmez oldu.ondan sonra gelen w810 ile iş ciddileşti.acustic atılarak ses kalitesi ve yüksekliği çok üst noktalara ulaştı.ben galaxy s,s2 kullandım ve şuan note kullanıyorum.ses kaliteleri fena değil.iphone 4 dinlemiştim ama çok fazla dikkatimi çekmemişti performansı.açıkçası bu konuda sony önde olmuştur genelde.nokianın n91 gibi bir efsanesi vardı oda unutulmamalı(bir türlü dinleyemedim).sony'nin en iyi müzik telefonu w995 olduğu söyleniyor.arkadaşımda vardı biraz dinlemiştim ama o zamanlar kaliteli bir kulaklığa sahip değildim.sırf bu yüzden şuan w995 bile almayı düşünüyorum.player olarak clix2 ve a864 benim için hayal kırıklığı oldu açıkçası bir w810 daki etkiyi bana veremediler...

11. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,642
    @kerasertuero sahsiniza bir hakaret oldugunu dusunuyorsaniz -ki ben oyle oldugunu dusunuyorum- sikayet sistemini kullanin geregi yapilsin. Biz sizin ne tepki vereceginizi bilemeyiz, dolayisiyla ilk adimin sizden gelmesi lazim. Oyle "ben yazmam o zaman" yazinca yaptirim olmuyor malesef..

12. fortress34

fortress34
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    805
    Iphone 4'de jailbreak varsa FLAC player kur Nuri..
    Cihaz asıl performansını o zaman gösteriyor..
    Arkadaşların tavsiye ettiği diğer programları denemedim yalnız, onlar da iyidir muhakkak, bilgine..

Eyvallah kardeşim.. :eek:k

13. kerasertuero

kerasertuero
    Expand Collapse
    Guest

TSK ederim Engin bey. gercekten bu duruma kızdığım icin aklıma gelmemişti. hatırlattığınız icin tekrar TSK ederim.

14. fortress34

fortress34
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    805
    Arkadaşlar oldu bir tatsızlık, fazla uzatmasak da sohbetimize baksak artık derim..

@ax,

Sizde telefonla müzik dinleyenlerden geliyorsunuz anlaşılan..
    Bende W800'e acoustic atmıştım, çok güzel olmuştu..
    Ondan sonra fotoğraf telefonu olan K770'e attım, asıl bomba o oldu..

Iphone 4'ün kendi müzikçaları ile ses kalitesi fena değil ama asıl performansını gösteremiyor, illa değişik programlar kullanmak gerekiyor..

N91'i dinlememekle çok şey kaybetmemişsiniz.. Ses kalitesi vasat üzeri ancak denebilirdi ancak ciddi anlamda işitme kaybı yaratacak derecede yüksek ses çıkışı vardı..

W995'i sadece deneme imkanım olmuştu ve umduğumu bulamamıştım..

15. sensable

sensable
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    849
    Zaten ilerde fotoğraf makinesini, bilgisayarı yuttuğu gibi müzik çalarlarıda yutacak akıllı telefonlar. Özel aletler haricinde(işte ne bileyim hifiman vs. filan) MP3 çalar diye bişey kalmaz kanımca. HDD olarak kullanıcak tüm bilgilerimizi içinde taşıyacak aletler olacaklar.

"Black Mirror" adı altında çekilmiş muhteşem bir üçleme kısa film serisi vardır. Yakın gelecekte teknolojinin getirdiği sıkıntılardan bahsediyor. Tavsiyemdir..

16. HD 800

HD 800
    Expand Collapse
    Guest

Yapmayın be N91'in sesi iyidir. N91'i N81 ile karşılaştırdığımda ses kaliteleri arasında bir fark görememiştim. (Hem de defalarca kez karşılaştırdım.) Aynı şekilde N81 ile Sansa Clip'i de defalarca kez karşılaştırdım. Bu ikisi arasında da fark yoktu. Sadece Sansa Clip biraz daha temizdi. Bu arada N91 bu ikisinden çok daha yüksek ses veriyor gerçekten de. Hem de çok daha fazla. :) Bir ara ukala bir arkadaş N91'in müthiş ses kalitesi yüzünden ağzını açacaksın gibi bir şey demişti ama N81 ile arasında ses kalitesi arasında hiç bir fark göremedim, ki bu arkadaş N81 kullandığımı biliyordu. Her neyse, sonra başka sitelerde N81 ile N91'in frekans grafiklerini gördüm, desibel hizası farklıydı sadece, frekansların bütün hizzaları ise TAMAMEN aynıydı. Zaten bu da aynı çip'in kullanıldığını gösterir. Başka sitelerde de ses kaliteleri aynı gibi bir sürü şey görmüştüm.

Yani bu söyledikleriniz Sansa Clip'in de mükemmel bir çalar olmadığı doğrultusunda. :) Ki zaten Sansa Clip de N91 gibi fanboy toplamıştı başına aslında. O zaman Sansa Clip de sadece vasatın üstünde. :)

17. maestro_gfb

maestro_gfb
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    sony iyidir iyi, hele w800i baya iyiydi, hemde kendi kulaklığıyla bile.

2 kişi bunu beğendi.
  18. ozgurozt

ozgurozt
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    4
    Bazı modlarla sunulan çeşitli müzik programlarının(apollo gibi) poweramp'dan daha iyi olduğu söyleniyor forumlarda..

19. ozgurozt

ozgurozt
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    4
    Bak yine yakaladım seni ve dokunmadan edemeyeceğim, yaw ex1000 nasıl detaylı değil anlamıyorum, cümlenizi sm3'ten kendisine döndürmedi mi? (Latifedir, ciddiye almayınız, takılıyorum sadece)

20. fortress34

fortress34
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    805
    [quote author=HD 800 link=topic=2955.msg61586#msg61586 date=1343932135]
    Yapmayın be N91'in sesi iyidir. N91'i N81 ile karşılaştırdığımda ses kaliteleri arasında bir fark görememiştim. (Hem de defalarca kez karşılaştırdım.) Aynı şekilde N81 ile Sansa Clip'i de defalarca kez karşılaştırdım. Bu ikisi arasında da fark yoktu. Sadece Sansa Clip biraz daha temizdi. Bu arada N91 bu ikisinden çok daha yüksek ses veriyor gerçekten de. Hem de çok daha fazla. :) Bir ara ukala bir arkadaş N91'in müthiş ses kalitesi yüzünden ağzını açacaksın gibi bir şey demişti ama N81 ile arasında ses kalitesi arasında hiç bir fark göremedim, ki bu arkadaş N81 kullandığımı biliyordu. Her neyse, sonra başka sitelerde N81 ile N91'in frekans grafiklerini gördüm, desibel hizası farklıydı sadece, frekansların bütün hizzaları ise TAMAMEN aynıydı. Zaten bu da aynı çip'in kullanıldığını gösterir. Başka sitelerde de ses kaliteleri aynı gibi bir sürü şey görmüştüm.

Yani bu söyledikleriniz Sansa Clip'in de mükemmel bir çalar olmadığı doğrultusunda. :) Ki zaten Sansa Clip de N91 gibi fanboy toplamıştı başına aslında. O zaman Sansa Clip de sadece vasatın üstünde. :)
    [/quote]

Şimdi ses kalitesi üzerine konuşacaksak N91 bana göre Sansa Clip'in yanından geçemez..
    Sansa ses yüksekliği hariç her konuda daha iyidir..
    N81 kullanmadım, yorum yapamam ancak N91 den sonra alıp acoustic attığım Sony Ericsson K770 bile (ses kalitesi yönünden) çoook öndeydi..
    Hatta acousticli W800 bile daha iyiydi..

Birçok üst düzey ekipman kullandıktan sonra şu an bile Clip'i zevkle dinlerim ancak N91'i asla..

Şunu da eklemem lazım ki N91 kullandığım yıllarda onunla mp3 dinliyordum, FLAC vs. kayıpsız formatlar değil, dolayısıyla N91'e programla filan FLAC çalabilme özelliği kazandırılırsa belki dinlenebilecek hale gelebilir diye düşünüyorum..