Akıllı Telefonlar ve Müzik

'Müzik Çalarlar Genel' forumunda madmaxzek tarafından 25 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

1. fortress34

fortress34
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    805
    Latife filan diyerek iyi kaktırmışsın lafı.. ;D
    Aynı zamanda haklısın da..
    En azından bana sm3'ü sattırdı, onu söyleyebilirim..

Collapse Signature Expand Signature
  2. neo1990

neo1990
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    13
    Bende katiliyorum Ozgur abi sana bu konuda, gercekten nasi detayli diil yaa :) bence Umut abi ex1000 i ters fln takiyor :gulme yada sicak karakterli oldugundan , acik karakterli bir kulakliktan hemen sonra dinleyince biraz boguk gibi geliyor ondanda olabilir Umut abinin dedigi

3. neo1990

neo1990
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    13
    Bu arada telefonda muzik diyince iphone dan baska bisi dusunemiyorum :) adamlar yapmis aga

4. fortress34

fortress34
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    805
    Aynen.. Bende daha üzerine bir şey görmedim..

5. ozgurozt

ozgurozt
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    4
    Galaxy S3'ün sesi bence 4S'den çok daha iyi

6. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,251
    Peeh diyene bak.Ekipmanını söyle bana sana kim olduğunu söyleyeyim.Ben sm3'e geri döndüm ama ;D detaylı değil diye de kötü demedik detaylı değil sadece. :knuppel2:

Sen katılma Niyazi uzak dur :knuppel2: Boğukluk başka şey zaten boğukta değil.
    Sen bir servet harcayıp ex1000 aldığın için sana detaylı gelebilir ama zorlama daha fazla detaylı bir kulaklık değil.

Beni sonunda ex1000 düşmanı yapacaksınız ha :testere

Konumuza dönersek Sony'ler genelde elektronik müzik gibi yapay enstrümanların kullanıldığı müziklere daha iyi gidiyor bence .Tatlı-sıcak karakterdeler ve iyi bas vuruyorlar :naughty

Ama genel itibari ile tekrar diyorum iphone 4 diğerlerinden ayrı ses kalitesi konusunda.

7. denondj

denondj
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    13
    Sanki biraz daha temiz gibi S3, ama 4S'te daha yüksek sesli ve gümbür gümbür dinleyebiliyorsunuz

8. fortress34

fortress34
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    805
    Özgürcüm, S3'de player olarak ne kullanıyorsun ve herhangi bir mod filan yapıyor musun?
    Bende yapayım..

9. HD 800

HD 800
    Expand Collapse
    Guest

@fortress34, sizin dinlediğiniz N91'de sorun olma olasılığı oldukça yüksek diyebilirim o zaman. :eek:k

N81, Sansa Clip ile çok yakın ses kalitesine sahip. N91 de N81'den farklı değil. Ha N91 çok yüksek seslerde bozuyor mu, işte onu hatırlamıyorum. N81'in de sesi oldukça iyidir yalnız ve aynı ses seviyesinde N91 ile N81 arasında ben bir fark göremedim.

Not: Ben N91 8GB kullandım, normal N91 ile arasında fark var mı, bilmiyorum.

10. HD 800

HD 800
    Expand Collapse
    Guest

İlk iPhone'lar tam bir rezaletti. Sonra düzelttiler, lafım yok. :wink

11. Tayfun

Tayfun
    Expand Collapse
    Guest

akıllı telefonlarda batarya ömrü büyük sorun çoğu birgünü zor bitiriyor.şarjı bitecek diye daha az dinlemek veya şarjı bitince dinleyememe fikri beni deli eder :D telefon herşeyide yapmasın arkadaş müzik önemliyse telefondan uzak durmak lazım bence. ayrıca müzik dinlerken başka şeyler yapıyorsan donanım tam yükte çalışırken ses çipi ne alemde olacak bide donar monar bııp zıııp bırakın ya şu telefonları :)
    poweramp uygulamasını bende öneriyorum kullandığım en iyi uygulamaydı (müzik için)

12. Serkann2525

Serkann2525
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Htc one x kullanıyorum ses gayet başarılı Beats Audio olduğundan dolayı güçlü bir sesi var.
    Player programı olarak TTpod da başarılı buluyorum. Htc one x +TTpod +monster urbeats kullanıyorum. Batarya konusuna gelirsek JuiceDefender gerçekten iyi bir çözüm sunuyor Örnek : juice öncesi şarj 12 saat gidiyor diyelim Juice yükleyip aktif ettikten sonra çok rahat 16 saat gibi bir süre gidebiliyor

13. Serhat

Serhat
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    867
    Maalesef, iphone 5 in çözünürlüğü ve sıcaklığı iphone 4 den fark edilir şekilde gerideymiş tıpkı söylendiği gibi :kafa: tabii henüz cihazım yeni belli bir kullanım sonunda biraz toparlarsa kendini hiçte fena olmaz :gulme

Eğer Dap olarak iphone 4 ü kullanıyor ve yükseltme amaçlı iphone 5 e geçmeyi düşünüyorsanız hiç bulaşmayın derim.

14. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Hadi ya? Bu kötü olmuş. Artık telefonun pişmesini bekle dur :p

Sent from my iPhone using Tapatalk

15. semih

semih
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    105
    Tesadüf eseri aldığım çokta akıllı olmayan Hosin i99+ diye bir telefon kullanıyorum çözünürlük, doğallık konusunda çok iyi performansı var (baya iyi ) üstelik amfi katı anormal güçlü k601 ile dahi dinlenebilecek seviyede ses veriyor. Tabi bu arada k601 de hız diye bir şey olmuyor. :)

16. uurdundar

uurdundar
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ben ufak bir öneride bulunayım bu noktada; Fiio e02i ile birlikte iPhone 4 kullanıyorum ben flac player programı ile iyi sonuçlar alıyorum özellikle bas larda çok iyi. Sonuç olarak satmayı düşündüğüm bu basit iPhone amfisini satmaktan vazgeçtim, beni tatmin etti.

Sent from my iPhone using Tapatalk

17. fortress34

fortress34
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    805
    FLAC denedin mi Serhatcım?

18. nroKayra

nroKayra
    Expand Collapse
    Guest

iPhone 4S'i Sansa Clip'le kapıştırmak gerek. 10 dakika kadar dinleyebildim, o süreçte gözüme çarpan şey efektlendirilmiş stereo ayrımı oldu ama bu nedense diğer frekansların gözüme daha hoş gelmesine neden oldu.

19. Serhat

Serhat
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    867
    Kulakiçi modellerle kullanımda iphone 4 e amfi takviyesinin gereksiz olduğunu düşünüyorum çünkü fazlasıyla güçlü bir çıkışı var , bu güç iphone 5 te biraz geride olmasına lakin bu güç kulakiçi dinlerken sesin son 2-3 tırnağında seste yırtılmalar ve kulakta sızlamalar yapıyor. İlginç bir şekilde bu seste yırtılmaları ue tf.10 ve sm3 te yaşamış olsamda senny ie8 de yaşamadım .
    Ayrıca ,iphone 4 ün çokta sıcak bir sunumu yok bence benim yorumum sadece iphone 5 ile karşılaştırmamdı.

20. Serhat

Serhat
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    867
    Sevgili Sertuğcum,
    24 bit ilede denesem sonuç aynı maalesef.
    Bu arada iphone 5 kötü değil arkadaşlar sadece i4 ün biraz gerisinde kalmış. İ4s konusunda yorum yapamayacağım.