Akıllı Telefonlar ve Müzik

'Müzik Çalarlar Genel' forumunda madmaxzek tarafından 25 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

1. Cyril

Cyril
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    514
    İşte ya 2500'e düşmesini, ya da 4000+ TL civarında satılacaksa çok ciddi hediyelerle gelmesini bekleyeceğim:)

Collapse Signature Expand Signature
    2 kişi bunu beğendi.
  2. BatmaN19

BatmaN19
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    639
    Htc one x ve m8 de kullandım. Ses yüksekiliği açısından tatminkar ama genel kalite olarak vasat ürünlerdi. N91 de kullandım ki cowon d2 ile ses yükseliği açısından kafa kafaya hatta daha gövdeli bir sunumla çalıyordu. D2 kullanmış denemiş biri nasıl bir hayvan olduğunu bilir. Artık gerisini siz düşünün n91 le alakalı.

Güncel cihazlardan benim bu konuda bildiğim iddialı firmalar, oppo, vivo ve lg v30.oppo ve vivo nun temel işleri zaten hifi. Ürettikleri telefonlarında ses kaliteleri okuduğum kadarıyla baya iyi. Lg v30 zaten v serisinde bu konuda iddiasını ortaya koydu ve kendini ispat etti. V30 belkide şu an en iyi kulaklık çıkışına sahip cihaz.

Demek istediğim şu.bence sırf kulaklık çıkışı için ne iphone nede samsung cihazlar alınır bu ürünler varken. Ortalama olarak aşağı yukarı aynı performansı veriyorlar minimal farklar dışında. Samsungun artısı iphone a göre, kutu içeriğine adam gibi kulaklık koyması. Harman international ı bünyesine katar katmaz böyle bir güzellik yaptı. Apple neredeyse 2 yıl önce aldı beats'i. Bir jest gelmedi birde, 3.5 jack ı kaldırdı yetmezmiş gibi.kulaklık sesi note8 den iyi olsa ne olacak. Olmasa ne olacak.

3. Picasso16

Picasso16
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    544
    Apple kaldırınca, biz de kaldıralım daha çok pil koyarız daha ince yaparız umuduyla yavaş yavaş kalkıyor malesef

4. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,934
    silinmiştir

#1024 Synchronicity, 23 Ocak 2018
    Son düzenleme: 5 Mart 2020
    2 kişi bunu beğendi.
  5. koraygundogdu

koraygundogdu
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    58
    i
    kardeşim de 10 var hala kullanıyor ikisini de karşılaştırdığımızda bluetoth sound barda kardeşim de baya şaşırdı sanıyorum ki mi6 da bulunan 835 işlemcisinin içinde var olan 32 bit 392khz kodek çözücüsünden kaynaklı qualcom un sitesinde de bu bilgi mevcut
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 24 Ocak 2018 ---
    çok yararlı bir bilgi oldu benim için yüreğinize sağlık hocam. kısa bir şey daha söyleyeyim mi note pro,s6,lg g3,iphone 6plus,mi5s,mi6, htc m7,m8,m9,htc10 sony z1,z2,z3 kullandım 2 yıl içinde =) içlerinde en ılık sesi sonylerden aldım özellikle z3 e viperarise,dolbyatmos,nooxzoide kurdum bu kadar kaliteli bir ses beklemiyordum hem hoparlör ses kalitesi hem de kulaklık. htc 10 ile defalarca karşılaştırdım emin olmam adına gerçekten oynadğım bu yazılımla büyük farklar yarattı ama sony ne biliyim çok sıcak bir ses çıkışına sahip özellikle de vokallerin o pürüssüzlüğü ve sıcaklığını hiç bir telde bulamadım dinlediklerim arasında.

#1025 koraygundogdu, 24 Ocak 2018
    Moderatör tarafından düzenlendi: 24 Ocak 2018
    2 kişi bunu beğendi.
  6. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,941
    Hocam gönderdiğim linkte de belirtilmiş donanımsal olarak chipset var ama yazılımsal olarak desteğin sağlanması gerekiyor anlaşılan. Mi6 Apt X veya Aptx HD desteği vermiyor, dolayısıyla sizin iyi bir ses duymuş olmanız bu özelliklerin aktif olduğu anlamına gelmiyor.

Desteğin yakın zamanda bir güncellemeyle vs geldiği haberi falan varsa bilemem. Ama Mi6 nın sayfasında da Apt X veya Apt X HD den bahsedilmemiş sadece "Bluetooth 5.0, Bluetooth HID" ibareleri kullanılmış.

Apt X HD li bir kulaklık yada Bluetooth Receiver'dan maksimum olarak ancak Apt X HD desteği olan bir kaynak kullanırsanız yararlanabilirsiniz.

7. koraygundogdu

koraygundogdu
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    58
    hocam ben aptx,aptx hd var demiyorum ki sadece iyi ses aldığımı belirttim daha detaylı

8. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,941
    Dün Mi6 + XB10 almayı düşünüyordunuz da bu anlamda yazıyorum. Kısa süre içinde Mi6 yı değiştirme gibi bir niyetiniz yoksa Mi6 ile kullanmak için XB 10 almak yerine daha uygun bir receiver yada o parayla Bluetooth kulaklık almanız daha anlamlı olabilir.

2 kişi bunu beğendi.
  9. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,934
    Oneplus 5 modelleri, paralel ithalat kaynaklı serbest piyasa fiyatları ile satışta.
    Satış yapan kişilerin " 2 yıl resmi Türkiye garatilidir." gibi iddiaları asılsız olabilir.
    Oneplus markası bildiğim ve araştırdığım kadarı ile Türkiye operasyonuna başlamadı.
    İnternet üzerinde Sirkeci/Fatih hobyar mah. Olarak görünen adres bildiğimiz doğubak tarafı, ithalatçı olmak ile resmi kurumsal garanti hizmeti vermek aynı şey değil.
    F/p olarak alınabilecek bu kadar güzel bir cihazı araştırıp alınması taraftarıyım.
    Çoğu ilanda pasaport kayıtlı görünen cihazlar kayıtsız olarak satılıyor.
    2.el olarak temiz sahibinden.com üzerinde satışı mevcut.
    Aynı zamanda kulaklık çıkışı ve Apt X ve Apt X HD destekli bir cihaz.
    Ses desteği olarak da mi6'dan üstün.

10. SalihArslann

SalihArslann
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,394
    Hocam viperarise,dolbyatmos,nooxzoid bunlar için link verebilmeniz mümkün mü acaba ayrıca bunlar için root atmak gerek mi???

11. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,306
    Hiç bir marka balanced çıktılı telefon üretmedi mi daha? Halbuki süper taktik olurdu. Kimse kullanmasa, sese kalitesine pozitif etkisi olmasa ne yazar? Acaip süksesi olurdu...

12. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,496
    Onkyo balanced cikisli telefon üretti, Amazon'da da satiliyor.
    6714 eklentisini görüntüle

https://www.amazon.com/digital-smartphone-function-GRANBEAT-DP-CMX1/dp/B01N6ZH6PB

https://www.hk.onkyo.com/en/Product/GRANBEAT_DP-CMX1/smartphone/index.html

2 kişi bunu beğendi.
  13. SalihArslann

SalihArslann
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,394
    balanced ne yaa???

14. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,306
    Bu çok iyiymiş. Bildigimiz kaliteli DAP'a telefon eklemişler. Yazık olmuş DAP'a :) Gerçi telefon ikinci özellik olduğu için çok da yazık olmamış.

http://www.techno-fi.net/forum/konu/balanslı-trrs-kablonun-sese-etkisi-vb-sorular.12438/

15. koraygundogdu

koraygundogdu
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    58
    viperarise root istiyor hocam dolby atmos ve nooxzoide için root gerekmiyor.

16. Jafus

Jafus
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    23
    iphone 7 ve sonra çıkan modellerde 3.5mm lighting dönüştürücü kullanmak zorunda kaldıktan sonra nasıl fark oluşuyor? dac-amp dönüştürücüde olduğundan bir fark olmaması lazım. ki dönüştürücüyü iphone x ve iphone 5s te beyerdynamic t51i ve hd800 ile kullandığımda bir fark algılayamadım.

17. SalihArslann

SalihArslann
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,394
    atmos ve nooxzoide sadece bunları kursak bir şey hissedilir mi

18. koraygundogdu

koraygundogdu
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    58
    evet farkedilebilir bir iyileşme olur fakat viper4 şu anda en iyi ses yazılımı mobil kısmında.

19. mc_technosoft

mc_technosoft
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    60
    Yıl 2018 hala telefona aparat takıp müzik dinlemek (dönüştürücü) mantıklı gelmiyor hele kulaklık girişini kaldırmak ayrı bir saçmalıktır.. Sırf Apple kaldırdı diye diğer firmalarında Kaldırma çabaları bana mantıklı gelmiyor.. Zaten Apple platformu başlı başına biz Multimedia severler için mide bulandırıcı olsa gerek.. Bilemedim yanlış mı düşünüyorum..

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2 kişi bunu beğendi.
  20. mc_technosoft

mc_technosoft
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    60
    Srs Audio Sandbox gibi bir efsane vardı.. Bunu bulabilsek keşke.. Nooxzoid telefon seçiyor bende çalışmadı (Sony z1, Huawei p8 Max) Diğerleride root gerekli old düşünüyorum.. Poweramp güzel programdır..

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi