Akıllı Telefonlar ve Müzik

'Müzik Çalarlar Genel' forumunda madmaxzek tarafından 25 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

1. Serhat

Serhat
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,117
    Belli bir yaş üzeri kullanılmış ve zamanında epey kıymetli bir hoparlör almak bazen astarı yüzünden pahalı durumuna gelebiliyor.

Hoparlörün kullanıldığı evin sıcak-soğuk dengesi, nemlilik-kuruluk dengesi, kullanılmayan veya havalandırılmayan evler, aşırı klima yada aşırı şömine yakılan evler zamanla hoparlörde yırtık, çatlak,esnememe, sertleşme riskini arttırıyor aldığınız anda sapasağlam dediğiniz hoparlör bir süre sonra sürekli kullanımla beraber yıllar içindeki bu birikimleri size iade edebiliyor.

Sonrasında eski bir modelin yeni sürücüsünü bulmak zorlaşıyor hatta bulunmuyor bulunsa çok yüksek fiyatlar istenebiliniyor. Üstelik tek bir sürücü bozuk olsa dahi siz çift olarak bu yeni sürücüleri arıyorsunuz dengeyi sağlamak için.

En kolayı orjinali tamir ettirmek deseniz onunda profesyonel ellerde tamiratı bazen tuzlu olabiliyor sonrasında ise sürekli bu durumdan irite olma ...

2017 yılında tanıtılmış, ilginçmiş...

https://www.hk.onkyo.com/en/Product/GRANBEAT_DP-CMX1/spec/index.html

Max. output (JEITA)
    75 mW + 75 mW (Unbalanced)
    150 mW + 150 mW (Balanced)

Sesi kulağa aş edenlere selam olsun...

Collapse Signature Expand Signature
    #1201 Serhat, 19 Şubat 2019
    Son düzenleme: 19 Şubat 2019
    Pascalci, refuserQ ve mc_technosoft bunu beğendi.
  2. brendan

brendan
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    161
    sonuç olarak v30'dan başka bize hitap eden bir telefon yok mu? v30'un diğer başka konularda çok sorunlu bir cihaz olduğunu okuyorum ve pek olumlu bakmıyorum.

3. Awésomé

Awésomé
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    461
    Hangi konularda? Çok sorunluyu bırak az sorunlu olduğu bir konu bile yok. LG'nin şimdiye kadarki en sorunsuz telefonu. Bu açıdan diğer markaların sorunsuzluklarıyla nam salmış telefonlarıyla da yarışır.

barocka bunu beğendi.
  4. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,148
    Alınan ikinci el hoparlör herhangi bir servis istediği anda astarı yüzünden pahalıya gelmiş demektir... Yazdıklarınız aynen doğru.

O yüzden alıyorken ince eleyip sık dokumak lazım. Ama gayet güzel ikinci el speaker'lar bulunabiliyor. Alanlar da üzerine titriyor genelde.

Gördüğüm kadarıyla bu tip cihazlar ömürlük üretiliyor çoğu zaman. Hoparlör konisi için selüloz bazlı malzeme kullanmıyorlar, koni çevresinde süngerimsi malzeme kullanmıyorlar. En fazla crossover üzerinde varsa elektrolitik kapasitorleri yenilemek gerekiyor bazen.

Nem ve ısı olayına gelince, buralarda evlerde ahşap malzeme çok fazla kullanıldığı için olsa gerek insanlar genelde dikkat ediyorlar. Kalburüstü evlerde "whole house humidifier" oluyor, evin nemini belli aralıkta koruyor.

Bende yok, ama ben bile dikkat ediyorum evin nemine. Yüzde 35 altına inmeden çalıştırıyorum nemlendiriciyi. Gece uyumak daha rahat oluyor, ev çok sıcak olmasa da üşümüyor insan, dudakları çatlamıyor, vs.

Tabi bunlar bahane... Sağlık kimin umrunda? Asıl sebep, yazın aldığım mobilya... Öyle bir para verdim ki, mobilya mı bana sahip oldu, ben mi mobilyaya belli değil, o derece. Velhasıl o koltukların en az yirmi yıl dayanması lazım! O yüzden nem önemli. Çok önemli. Hatta namus meselesi. :)

fortress34 ve tazıtahsin bunu beğendi.
  5. mc_technosoft

mc_technosoft
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    60
    Zamanında Meizu m6 kullanıyordum.. Onda aldığım sub bass ları derin sesleri sanki başka cihazlarda bulamıyorum.. Şuan note 7 Fan Edition kullanıyorum.. Sansa clip plus var, zishan. Z2 var.. Ne bileyim onun yeri farklı idi.. Bu arada memt x5 kulaklık ses kalitesi fena değil..

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. hikkk

hikkk
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    58
    Xiaomi Mi9 duyuruldu ve ses kalitesine vurgu yapılmış gibi. Yakında incelemeler düşer. Görelim bakalım bir şeyler geliştirilmiş mi gerçekten.

7. brendan

brendan
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    161
    bi kere türkiye'den çekilmişler ve resmi garanti şüpheliymiş okuduğum kadarıyla.
    çerçevelerden ışık sızdırma problemi var.
    uygulamalarda lag problemi var, bu yazılımsal bir sorun.
    ön kamera yazılımı kötü.
    ekran sararması problemi var.
    güncelleme gelmiyor.

yani aldığımızda 5-6 ay kullanmak için almıyoruz bunları. ben 2 aydır kullanıyorum hiç sorun yok diyenler oluyor da. benim için önemli olan 3 yıl sonra da aynı kalacak mı. sorun bu.

8. Awésomé

Awésomé
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    461
    Türkiye'den çekilmedik diye açıklama yaptılar birkaç ay önce. Resmi garanti nasıl şüpheli olabilir? LG, KVK ve Genpa gibi firmaları kendi servisi olarak belirtiyor. Herhangi birine gönderebiliyorsunuz bir sorun çıkınca. Ya da LG Türkiye'ye yollanabiliyor ve onlar ilgileniyorlar.

Işık sızdırma dediğiniz içeri değil, dışarı sızdırma şeklinde. Yani ekrandaki görüntü kalitesini hiçbir şekilde etkilemiyor. Bu durumu, telefonu kullananların %99'u farketmiyor bile ve herhangi bir kılıfla tamamen bitiyor bu sorun. Sadece karanlık bir ortamda telefona tandan bakınca görebiliyorsunuz. Ben kılıfsız kullanıyorum ve birisi söylemeden önce farketmemiştim bile.

Hangi uygulamada lag sorunu var? Daha önce böyle bir şey de duymadım. 140 tane uygulama yüklü bende. 1 tane laglı uygulama söyler misinz?

Ön kamera yazılımı değil, donanımı kötü ama root vs gerektirmeden 2dk içinde yüklenebilecek Gcam ile çok iyi bir kameraya kavuşmuş oluyor.

Ekran sararması derken? Bunu da daha önce kimseden duymadım. Detaylandırabilir misiniz?

Güncelleme gelmiyor dediniz ama V30'a 2019'un 2. çeyreğinde Android 9 geleceği açıklandı. 8.1'i es geçip 9 verecekler yani. Herhangi bir yazılımsal sorunu yokken niye güncelleme gelsin ki zaten. Ben Pixel ve Android one telefonlar da kullandım ve güvenlik güncellemesi diye her ay verdikleri güncellemeler sürekli bir şeyleri bozuyordu. Sonra 1 ay bekliyorduk düzelmesi için ve bu sefer de başka bir şeyde sorun çıkıyor. Sırf o yüzden 6 ay güncelleme yapmayan kişiler var. Mesela Zenfone 5-5Z'ye sürekli güncelleme geliyor ama ana konusunda şikayetten geçilmiyor. 25 tane falan sorun sıralanmıştı bir ara.

Bu arada V30 yurtdışında 1.5 senedir kullanılıyor ve sorun yaşayan neredeyse yok. 3 seneye de gider yani bu süre.

mc_technosoft bunu beğendi.
  9. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    238
    İstediğim cihaz bu işte arama yapabilen sosyal medyaya girebilen bir dap.
    Kullanan var mı forumda ?

LG-H930 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

10. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,148
    2017'de çıkmış En fazla 3 sene sonra telefon kısmı iptal. O süre zarfında pili her gün dola boşala en az 1 kez değişmiş te olacak... Aşırı yıpranmış yarı kalite bir DAP olarak ömrü unutulan bir çekmecede son bulacak gibi ...

Xexec bunu beğendi.
  11. Totem

Totem
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    189
    Xiaomi redmi note 6 pro'yu da öneririm. Lg V20 ile yaptığım karşılaştırmada bir fark olmadığını anladım. Xiaomi bu konuda iyi. Memt x5 de fiyatının çok çok üzerinde bir kulaklık. Yalnız orta seslerde biraz karışıklık var yalan değil. :)

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

12. Serhat

Serhat
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,117
    :)

Tespitler doğru velakin konunun merkezini ve konuda taraf olan saf ve masum forumdaşlarımızın algısını yanlış ve olumsuz etkileyecek referans kaydırmalarını bir truva atı gibi içinde barındırıyor.

Bu başlık altında aradığımız cihaz;

en iyi müzik çalar özelliklerine sahip Akıllı Telefon,
    en iyi akıllı telefon özelliklerine sahip Müzik Çalar değil.

Akales ve endia bunu beğendi.
  13. mertoberson

mertoberson
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    ben de astell&kern xb10 ve Tidal ile wireless yaptım mutluyum.. Sırf kablo karmasası ve surekli temassızlık olayları yuzunden cok sevmeme ragmen Mojoyu sattım. Pişman degilim

14. yhymix

yhymix
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    13
    astell&kern xb10 yerine fiio m6 dac almak daha mantıklı değil mi ki, ses olarak bilmiyorum ama kullanım olarak sanki daha verimli olur

15. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    238
    Android bir telefon için 3 yıl iyi bir performans.
    İphonelarda 2 yıl sonra banko batarya iptal.
    Bana çok sorunlu gelmedi.
    Benim takıldığım yer yarı kalitede bir dap kısmı.
    300-500 dolar bandında çalıyorsa bence değer.

16. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    238
    Hocam 50 ohm üstü bir kulaklıkla deneyin o zaman arada 3 galaksi olduğunu göreceksiniz.

Totem ve endia bunu beğendi.
  17. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,148
    Alt tarafi bi urune b0k attim yahu... Saf vatandaslar, algi yonetimi, truva atlari nereden cikti? o_O
    Forum secime mi gidiyor yoksa? :D
    Hem taciz ettigim urunun sulalesinin n'oldugu belli degil ;)

18. Akales

Akales
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    54
    4 yıldır samsung note 5 kullanıyorum, öncesinde htc m8 harman kardon edition telefonum vardı, ie 80 ve ardından cks990 ile uzun süre kullanmıştım ve elektronik müzik kısmında bana muazzam bir şekilde yetiyordu. 61 sayfalık konuda acaba hiç m8 h/k edition geçmişmidir merak ettim :)

19. Serhat

Serhat
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,117

http://www.techno-fi.net/threads/akıllı-telefonlar-ve-müzik.1697/page-25

#1219 Serhat, 21 Şubat 2019
    Son düzenleme: 21 Şubat 2019
  20. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    238
    Gece bazı karşılaştırmalar yqptım.
    V30+ uapp ile B&O hi fi plus dan daha iyi çalıyor.
    Replay gaini 6 desibel düşürdüğüm zaman , tizlerdeki sibilans gitti.
    Ses şiddeti aynı.
    Baslar çok daha derin ve yumruk , sahne daha yakın ama daha dar.
    Eğer uapp'ye tidal ofline çalma özelliği gelirse.
    V serisi alan birisinin dap almasını gerek olmayacağını düşünüyorum.
    Dün hiby r6 , hi fi plus ve Onkyo Granbeatin ses çiplerine ve amfilerinin değerlerine baktım.
    Birbirlerine yakın ses çipleri, kağıt üstündeki fark kulağa nasıl yansır bilmiyorum.