Akıllı Telefonlar ve Müzik

'Müzik Çalarlar Genel' forumunda madmaxzek tarafından 25 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

1. Awésomé

Awésomé
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    450
    Şu tarz bir kablo ile Aux modunu etkinleştirebilirsiniz ve ses yükselir. Kulaklığınızın kablosu çıkabiliyorsa da Aux moduna alabilirsiniz.

https://urun.n11.com/kablo/monster-icablelink-35mm-kulaklik-ara-kablosu-P198823406

50ohm üstü bir kulaklık ile yüksek empedans moduna geçer ve ses daha da yükselir tabii ki. Aliexpress'de yüksek ohm değerine sahip adaptörler oluyor. Onlarla her kulaklığı yüksek empedans modunda kullanabilirsiniz.

Keşke bu tarz şeylerle uğraşmadan yazılımsal olarak geçişler yapabilsek ama sanırım bu kadar yüksek seslere çıkabilmesi sorun yaratabileceği için bu tarz bir kısıtlama getirmişler.

Aşağıdaki programla hangi modda olduğunuz görülebiliyor.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.apptrio.hi_fi_status

#1341 Awésomé, 29 Mart 2019
    Son düzenleme: 29 Mart 2019
    Erhan007 ve TONG. bunu beğendi.
  2. TONG.

TONG.
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    3
    sağolun hocam

3. Awésomé

Awésomé
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    450
    Rica ederim. Şu tarz bir kablo deyip de linki koymayı unutmuşum :D Mesaja ekledim. Herhangi bir kablo iş görür ama elinizde kablo yoksa, o linkteki kaliteli ve kısa bir kablo.

TONG. bunu beğendi.
  4. returnity

returnity
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    344
    Daha cok Android telefonlar uzerine tartisiliyor gordugum kadariyla. Ama bir iPhone kullanicisi olarak ultra-portable bir cozum arayisi icerisindeyim. DAP tasimaya usendigim zamanlar olmuyor degil ve bu durumlarda kulakligi iphone’a takip tidal’dan dinlemek oldukca cazip geliyor.

3.5 jack’in ortadan kalkmasinin ardindan telefonun yaninda verdikleri o dandik adaptor yerine kullanabilecegim ses kalitesine olumlu yonde etki edebilecek (tercihen bataryayi somurmeyen) ne gibi urunler tavsiye edersiniz? Cok hi-end bir sey aramiyorum. Dedigim gibi kolay kullanim on planda, ses mevzusunda da uzmeyecek bir cihaz pesindeyim.

Daha once bir yil mojo kullandim ve sonlara dogru artik iyice eziyete donustugu icin satmak zorunda kaldim ses kalitesini begensem de. Kutu formundaki cihaz istemiyorum anlayacaginiz. Aradigim sey hidizs sonata’nin lightning muadili gibi bir adaptor. FiiO’nun i1 isimli modeli cazip gorundu gozume ama sese katkisi ne duzeyde olur bilemiyorum.

Tavsiyelerinize acigim...

5. .~.

.~.
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    221
    Kullanım rahatlığı öncelikli ise ya bu tarz kablolar yada bluetooth dac kullanmak mantıklı. Ben olsam bt dac arayışına girerdim.

6. returnity

returnity
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    344
    Iphone ve bluetooth pek ayni cumle icerisinde kullanilmasi uygun olmayan seyler. Protokol olarak max AAC destekliyor ki bu da max 320kbps mp3’e tekabul ediyor.

Akales, mc_technosoft ve Synchronicity bunu beğendi.
  7. .~.

.~.
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    221
    Daha önce hiç iphone kullanmadım ancak bt dac da hemen hemen bu değerlere denk geliyor(ne kadar reklam afişlerinde daha fazlasını idda etselerde) Forumda bir konu vardı. 320kbps ile Flac dosyayı kıyaslayan. Kimse doğru şekilde ayırt edememişti.

8. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,071
    Zeus'un şimşekleri belirdi bi an gözümün önünde... Nedendir acep? :D

9. returnity

returnity
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    344
    O halde tum Flac dosyalar tez imha edilsin, LDAC vs gibi neredeyse kayipsiz hi-res dosya aktarimi saglayan bluetooth protokollerini destekleyen urunlerin satisi yasaklansin mi diyelim? :)

Tabi ki hepimiz her detayi yakalayamiyoruz. 100 TL’li butcesi olan adamin da 3000 usd’lik kulakligi olan adamin da duyamadigi sey coktur muhakkak ki.

Ama bu hobide nihayetinde ulasmaya calisilan (ama ulasilamayacak olan) nokta “aman bir seyleri kacirma olasiligimi elimden geldigince minimalize edeyim de dinledigim seyden zevk almaya odaklanabileyim” degil mi?

10. .~.

.~.
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    221

3000 usd lik bütçe ile bu soruyu sorsaydınız size bt dac alın demezdim ancak size şu kadarını söyleyeyim 50$ altı olupta bir parmak boyundan küçük olan dac/amp ile flac ve 320kbps arasındaki farkı duyamazsınız.

11. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    103
    Ankaradayım sınavlarım nedeniyle sohbet muhabbet başlığına yazdım belki bakmayan vardır diye burayada yazayım.
    Lgv30 denemek isteyen varsa özelden yazabilir.Bahçeli 7.cadde tarafındayım.

12. Erhan007

Erhan007
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    1
    V30'u kıyasladığınız telefonlar veya ekipmanlar var mı? Nasıl durumda onlara karşı?

13. TONG.

TONG.
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    3
    anlık karşılaştırma yapmadım ancak belleğime göre Cayin N3 ile DX80'den net daha iyi

14. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    103
    Denemek için yazdım zaten.Yüksek empedans moduyla bir dap arasında ne kadar fark var ona bakıcam.

LG-H930 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

15. border66

border66
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    199
    fiioi1 biraz daha gövdeli, enstrüman ayırımı az daha iyi ve biraz daha yüksek volümlü çalıyor sadece. Kablosu çok uzun olduğu için taşımaya değer mi bilemiyorum. Evdeki ipadle kullanıyorum artık. Apple'ın kısıtlaması yüzünden (fiio ileride firmware gelebilir diyor), 24/192 desteği olmasına rağmen maksimum 24/48 çıkış veriyor. Bir de direkt lightning bağlantılı olan mmcx kablo var fiioda, onda da dac var. Belki daha pratik olur

Collapse Signature Expand Signature
  16. Erhan007

Erhan007
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    1
    Teşekkürler. İyice eskiyen telefonum S6'yı verince 240 euro fiyatla alabiliyorum v30'u. V30'da dip ses var mı?

17. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    103
    Parça çalarken yok.
    Ama bazı şarkıların girişinde 2 3 saniye boşluk oluyor mesela , öyle durumlarda çok az var.
    Vokal , enstrüman girdiğinde başka hiçbir ses yok.

18. Erhan007

Erhan007
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    1
    Onlar genelde müzikten kaynaklı oluyor herhalde. Ben X5 III kullanıyorum onda da var çoğu şarkıda.

Normalde neredesiniz? Ben gelecek ay Türkiye'ye geleceğim için buluşabiliriz. İstanbul tarafındaysanız X5'i dinletebilirim.

19. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    103
    Ben normalde malatyadayım , 13 üne kadar Ankaradayım.İstanbulda v30 kullanan var forumda.

20. Erhan007

Erhan007
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    1
    Burada da bu tarz buluşmalar yapıyor insanlar hep. V30 veya en olmadı G7 dinleyebilirim, büyük ihtimal aynılardır ama size X5 dinletmek için sormuştum.