Akıllı Telefonlar ve Müzik

'Müzik Çalarlar Genel' forumunda madmaxzek tarafından 25 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

1. emreklnc89

emreklnc89
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Hocam ikinci el ama hediye hikayesi var bnde bilmiyorum modeli anlaşılan bana yetmicek müzik kalitesi teşekkür ederim bilgi için haftsonu modelide paylaşırım.

2. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Bu akşam Htc One ile nasıl olduğunu söyleyeceğim :coolsmiley:

Collapse Signature Expand Signature
  3. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    624
    Hayırlı ossun :naughty

4. puskuruk

puskuruk
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    48
    Alacağım telefon olduğu için çok merak ediyordum :evl

5. nightclub

nightclub
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    42
    arkadaşımda blackberry curve 8520 modeli var, benim akg q350 kulaklık ile denedik bendeki ipodtoucha göre çok az ses veriyor, arkadaşların dediği bir samsung yada htc değil.

6. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    İlk izlenimler standart oynatıcı ve beats kapalı Heir 3a.i ile telefonun içindekilerle yapılmıştır.

A. Ses parlak değil, çok da karanlık değil.
    B. Kayıttaki frekansları yansıtıyor. Birinde ses yapısı geniş açılı bir V gibiyken diğerinde midler öndeydi.
    C. Şaka gibi bir yatay sahne gördüm. Bir kaç kere sağ arkadamdan birşeyler şakıdı :)
    D. Evet evet kesinlikle baslar özellikle abartı değil.
    E. Ama iphone gibi şıkır şıkır da değil.

Yarın kendi mp3lerimi atacağım ve daha ciddi bir inceleme yürütmeye başlayacağım. Hatta iphone vs One bile olabilir.

7. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Teşekkürler :evl

8. neo1990

neo1990
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    13
    Guzel olur, fikir edinmis oluruz :eek:k

9. emreklnc89

emreklnc89
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Güle güle kullan hocam hayırlısıyla

10. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,539
    Htc one hafta ici dinleme firsatim olmustu daha once kullandigim sensation xe ye gore sesini daha cok begendim .dinlerken herhangi bir mp3 programi yoktu beats yazilimiyla dinledim o eski metalik boguk bas agirlikli ses yerine daha dengeli ve baslari kaliteliydi .tasarimida cok guzel hayirli olsun :)

11. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Ise giderken otobuste dinledigim kadariyla, x1061 mp3 player olsa da, pisman oldum aldigima :eek:k Neden, Comply'e ragmen boyle ferah, genis sahneli ve detayli ama idare eder basli cihaz dinlemedim ben hayatimda. Hayatimda dedim, is ciddi. Kanimca ancak Sony Z asik atabilir bence. (Direkt daplari hic saymiyorum)

iphone kiyasi bu gece. Ayri baslik acacagim.

12. Typhoon

Typhoon
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    16
  13. fenrir

fenrir
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    568
    iyi iyi s3 ten s5 e geçmek için bir bahane daha oldu ;D arm da arm50 serisini 2014 te üretecek s5 te 3ghz işlemci olabilir dendi aynı zamanda bu seri 64 bit işletim sistemi destekliyecekmiş telefonlara 64 bit nasıl olur bilmiyorum :cheesy:

14. high-fidelity

high-fidelity
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,590
    Vay canınaaa :cheesy: Harika olur valla ha.Ben de bu aralar S4'e geçmeyi düşünüyordum.Sannırım biraz daha 9900 ile idare etsem iyi olucak. :) Kesin mi acaba ha bu bilgiler.S5 mi beklenmeli yoksa S4'e mi geçilmeli :angel: Ayrıca da S5 için katlanabilir olucak deniliyor. :coolsmiley:

15. fenrir

fenrir
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    568
    işlemci olayını 2 ay önce falan okumuştum ben hem samsung tan hem de arm ın üreticisi tarafından zaten ilerisi için yapılan planda var bu işlemciler samsung ta arm cortex kullandığı için en son modelini kullanıcak işlemcinin.ses çipi de bu kadar sağlam olursa çok büyük bi rakip çıkmazsa s5 süpürür ortalığı görnüyor ;D bükülebilir ekran ''youm'' daha yeni tanıtıldı en üst seviye telefona koymazlar bence ufaktan başka şeylerle başlarlar gibime geliyor

16. high-fidelity

high-fidelity
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,590
    Valla ha bende S5 bükülebilir ekran olucak diye okumuştum.Ama bu kadar önceden ne olacağı da belli olmaz tabi ki.Belki yanlış bir bilgidir.

17. Typhoon

Typhoon
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    16
    S3 çıkmadan önce de katlanabilir ekran dedikoduları olmuştu. S4 geldi geçiyor, bence s5 için bile çok erken bu mevzu. Oled ekranlar zaten katlanabilir olarak tasarlanabiliyor, bu teknoloji zaten böyleydi. Ekran dört köşe olmayıp, bir veya daha fazla kenara eğimli ama ekran yine yerinde sabit olur. Zaten bu tarz şeylerden söz ediliyordu. Öyle ekranı yerinden çıkarıp buruşturmak, yanında yine bitişik bir aygıt varken kimin işine yarar? Gerçek bir ekran deneyimi için iyi olmaz bence. E-kitap ve gazete okumak, sayfalarda gezinmek gibi şeyler için basit, tamamen ekrandan oluşan uygun fiyatlı bir aygıt kapış kapış giderdi mesela. Daha bu pazarı iyice sömürecekler. ;D Ben daha çok bekleriz diyorum kısaca.

Samsung o dac ve iyi bir mühendislik olduğunu idda etse bile, sesini dinleyeceğiz, rengi kafamıza uyarsa seveceğiz. Sıradan bir müzik oynatıcı olduklarını farz edelim. Eskisine nazaran daha iyi kalitede oluyorlar nihayet o kadar.

Her sene, birdaha ki seneye teknoloji uçacakmış gibi konuşuyoruz ama bence gayet ağır ilerliyor. ;D Bende s5 istiyorum. :deli

18. semih

semih
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    107
    Kullandığınız telefonların bilgisayarınıza göre kat kat daha kaliteli ses verdiğini söyleye bildiriminiz.

19. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    Genelleme yaparak cevap verilmez bence sorunuza. Hangi bilgisayar hangi telefon. Mesela ben mac için aynı şeyi söyleyemem ama diğer laptop'ım hp dv6 için s4 kat ve kat daha iyi diyebilirim.

20. semih

semih
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    107
    Normal, 2000tl nin altındaki laptop ları kastederek sormuştum.

Soruyu somada nedenim kullandığım Hosin marka telefon. Bırakın laptobları baya giriş seviyesi dac ayarın da ses veriyor sanki yada benim kulaklarım da bir sorun var.