AKG K3003

'Haberler' forumunda thehadi tarafından 27 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

1. thehadi

thehadi
    Expand Collapse
    Guest

Engin yazar diye bekledim bekledim baktım yazmayacak ben yazayım dedim. Artık nasıl haber editörü olduysa, bilemeyeceğim ;D

Şaka bir yana AKG 1000 Euro'luk (yazıyla bin avro) yeni kulakiçi kulaklıklarını duyurdu. Bana biraz komik gelmekle birlikte hakkındaki reviewleri merak etmiyor da değilim.

İlgili kulaklıkla ilgili linke buradan ulaşılabilir:

http://eu.akg.com/akg-k3003-design-eu.html

2. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    540
    Bence safsata'dan başka bir şey değil. Amaç ben de "yapabiliyorum" demek. 1000€'ya universal kulakiçi kulaklık mı olur arkadaş...

Collapse Signature Expand Signature
    2 kişi bunu beğendi.
  3. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,460
  4. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,613
    Aha o yüzden yazmamışım işte ;D

2 kişi bunu beğendi.
  5. thehadi

thehadi
    Expand Collapse
    Guest

Haha ;D

6. pea

pea
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    564
    2 armatür + 1 dinamik koymuşlar , iyi çok güzel.Kumanda da koymuşlar.Demek ki telefondan müzik dinleyenleri hedef kitle olarak belirlemişler.Bu da güzel.
    Ama aletin empedansı 8(sekiz) ohm.Bu kadar zorlayıcı bir yükü hangi telefon kaldıracak ki?
    İnsanlar kulaklığı sürebilmek için amfi kullanmaya başlayacak.Bu sefer de kumanda gitti.

Bu arada Engin cidden hiç çalışmıyor!
    Eski haber olsa da ;D

7. E2

E2
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    13
    Saçma sapan bir reklamı vardı bunun , adam hatuna tek taş kutusunda bundan mı veriyordu napıyordu öyle bişey :deli

izlemek isteyene :

8. yilmaz196

yilmaz196
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    8
    Ieme 1000 euro verilir mi ya, çok ayıp.

9. Kuzey

Kuzey
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    62
    Vibranium'dan mı yapılmış diye baktım ama yok sanırım ondan da değil. Sadece çelik kasadır, en fazla, yazan da o zaten. Tek açıklama kalıyor geriye, monster gibi üst prestij bir seri yaratıp, aşırı fiyat biçerek bilinen kaliteli markalar liginde yer edinmek. "Kulağa" hoş gelmiyor... :)

10. zarkabul

zarkabul
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Kadın adama vermiş K3003 ü, o da ona Miracle yada JH16 filan verse kaçmazdı aslında ;D
    Yalnız hangi kadın sesle veya kulaklıklarla bu derece ilgilenir, o da reklamın saçmalığı.

11. Azizim

Azizim
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    Bu modelin incelemesi yapıldı mı nasıl bir ses karakteri var merak ettim. :)

12. Oronra

Oronra
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    38
    Fiyatına bakarak çok büyük bir performans beklemek hata olur.
    Muhtemelen malzeme kalitesi ve işçilikle prestij yaratılmaya çalışılan ve sınırlı olarak üretilecek bir modeldir. Fiyatının yüksek olmasının sebebi budur diye tahmin ediyorum.

Yada buna inanmak istiyorum :)

13. kenzo.80

kenzo.80
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    157
    Bir profesyonel iem kulaklığa bu kadar da para verilmez diye düşünüyorum. Benim görüşümde diğer rakip markalarla ses kalitesi arasında pek fazla fark olduğunu sanmıyorum. Birinci sınıf işçilik ve kaliteli malzemenin kullanılması, kulaklığın fiyatının pahalı olmasında yeri var. Tabiki diğer mühendislik, tasarım, reklam, tanıtım, sunum ve masrafları da katarsak. Bir de sınırlı sayıda üretiliyorsa.

14. Pascalci

Pascalci
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    671
    Hocam rüyandamı gördün. Nerdeyse 4 sene geçmiş. Şu anda Shure KSE1500 tartışılıyor :):)

4 kişi bunu beğendi.
  15. Solanahtarı

Solanahtarı
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,459
    Tulayy

16. kenzo.80

kenzo.80
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    157
    4 sene önce üretildiğini ve kumandalı modeli olan K3003i'yi de biliyorum.Dolar ve Euro yükselmeden önce de fiyat 3.000 TL'nin üzerindeydi.Bu kulaklıkla ilgili yorum sayfası açılmadığı için yorum yapma gereği duydum.Ayrıca Shure KSE1500 'ü de takip ediyorum.Shure'un yeni amiral gemisi. Bilginiz varsa bana bu kulaklık hakkında yorum yapabilirsiniz.

17. Shagrath

Shagrath
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    220
    Kendisi benim kulakligim olmaktadır hocam :D ıstanbul'da yaşıyorsanız denemeniz için buluşma ayarlayabiliriz :)

18. kenzo.80

kenzo.80
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    157
    Merhabalar hocam.Nasılsınız?Malesef İstanbul'da yaşamıyorum.Ankara'da yaşasaydınız buluşup deneme şansım olurdu.Teşekkür ederim.Bir de en kötüsü bu faaliyet ve yeni modellerle ilgili İstanbul'da buluşmalar oluyor.Ama maalesef Ankara'da olmuyor.Bu çok büyük bir eksiklik bence. Umarım arkadaşlar bu konu ile ilgili bir çalışma başlatırlar.

19. Shagrath

Shagrath
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    220
    Teşekkür ederim hocam siz nasılsınız ? Ankara'ya alışveriş için gelmiştim geçenlerde. @zafer çoban dostumdan paw gold aldım. O denemişti k3003'ü. Sanırım beğendi :) Eğer bir gün istanbul'a gelme şansınız olursa sizi seve seve agirlarim.

K3003 için ufak bir yorumda bulunmam gerekirse özellikle klasik müzikten aldığım hazzı başka hiçbir kulak ici kulakliktan almadım.Yalnız kulakligin kötü bir huyu var dap ve albüm seçiyor. Yeterince iyi değilse albümün kayıt kalitesi pek iyi performans vermiyor. Çok iyiyse eğer verdiği performans da bir o kadar iyi oluyor.

2 kişi bunu beğendi.
  20. kenzo.80

kenzo.80
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    157
    Tekrar merhaba hocam. Soruma verdiğiniz cevap için teşekkür ederim. Bende Allah'a şükürler olsun iyiyim. Kulak en son teknoloji ile donatıldığı için sanırım dap'ı ve albümü seçiyor. Sizi anladım. Ben İstanbul' en gelemez de siz Ankara'ya gelirseniz ben de sizi memnuniyetle ağırlarım. Başımın üstünde yeriniz var. Bu arada bende Sennheiser IE800 kullanıcsıyım. Kulaklığımı alırken SE846 K3003i ve IE800 arasında bir tercih yapmıştım. Daha önceden IE8i modelini kullandığım için, diğer kulaklıkların karekterini bilmediğim için almaya cesaret edemedim. Çünkü profesyonel IEM kulaklıklarda bile dinlediğin müzik tarzlarında biri klasik müzikte iyi, biri heavy metal, enstrümantal ve diğeri de pop, rock veya r&b tarzı müziklerde başarılı. Ben de dinlediğim müzik tarzıma göre bir tercih yaptım. En yakını da IE800'dü.

2 kişi bunu beğendi.