Akg q350 incelemesi

'AKG' forumunda karanehir35 tarafından 14 Temmuz 2015 tarihinde açılan konu

1. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,489
    1752 eklentisini görüntüle 1753 eklentisini görüntüle Merhaba,AKGnin bass performansı ile öne çıkan,ya da öyle olduğu iddia edilen,70 dolarlık fiyatlı q350 modelini inceleyeceğim.Öncelikle Teknik veriler:Ve sonra Akg'nin kara mizah tadındaki,q350 modelini tanıtma Yazısı gelecek.

Teknik Özellikleri

Renk: Yeşil
    Frekans Aralığı: 11.5Hz to 23kHz
    Duyarlılık: 121dB SPL/V
    Max. Giriş Gücü: 20mW
    Giriş Empedansı: 16 Ohms
    Kablo: 99.99% Oxygen-free kablo 1 mt
    Ana Bağlantı: Altın kaplamalı jack soket ve bağlantılar
    Net ağırlık (kablosuz): 3 g

"Bu kulaklık yüksek hassasiyette sesi dinamik ve bas etkisi ile sunuyor. 60 yılı aşkın stüdyo standartlarına sahip AKG kulaklıklar, filtresiz akustik ile dayanıklılık ve kusursuz yüksek çıkış için tasarlanmıştır.Boyut farketmeksizin çok az kulaklık bu derece kaliteli bir sese erişebilir. Sadece 3 gram ağırlığı ile daha hafif kulaklık bulmak çok zordur. Üç farklı boyutta sunulan kulaklık pedleri ile her kulak için konforlu bir kullanım ve sizi yormadan uzun süreli bir müzik keyfi sağlar. iPhone ve taşınabilir cihazlarla uyumludur. Sporda, uçuşta veya koşarken mükemmel bir uyum sağlamakla kalmayıp hafifliğinden dolayı kulağınızda bile hissetmeyeceksiniz."
    Söyleyin Akg daha sizin için ne yapsın,Çay kahve pişirecek hali de yok ya.Evet,biraz ciddiyet diyorum ve incelemeye geçiyorum.
    1-malzeme kalitesi
    İnce ama dayanıklı olmayan yeşil bir kablosu var.Bir yere ya da kapıya sıkıştımı hemen kopabilir.Kulaklığın kasası plastik ve o kasaya iki adet şeffaf parça Japon yapıştırıcısı ile yapıştırılmış gibi emanet durmakta.Kulağa sokup çıkarırken dikkatli olunmalı,her an avucunuzun içine düşebilir o parçalar.Genel olarak malzeme kalitesi vasat.Dikkatsiz bir Kullanıcının elinde,bana göre 6 aylık ömrü var en fazla.Yine kablonun üstünde siyah bir şerit halinde mikrofon ve ses tuşları var.
    2-ses Performansı
    Hidizs ap100,sony m4 Aqua ve iPad Air ile test edildi.
    Bass;Mid;tiz;kesinlikle bir rock kulaklığı değil bu.Rockda olmayan yapay basları Çokça işin içine soktuğu için vokal ve ensrüman sesleri dahil hepsini gölgelemekte.Ses çıkış gücü 121db olduğu için mesela ap100de sesi yükselttikçe Basslarda midlerde tizlerde Velhasıl herşey bozulmaya başlıyor.Yüksek ses kaliteli ses anlamına gelmez örnek;akg q350.Öncelikle baslar yapay ve abartılı,diğer sesleri örtmekte.Basların görece kabul edilebilir olduğu tek müzik türü,bol Basslı ve az sözlü yabancı Tekno müzik.Bu müzikde basslar başarılı ve enazından dinlenilebilecek seviyede.Örnek olarak Sak Noel parçaları sevenler alabilir.Ama pop dahil diğer müzik türlerinde felaket ötesi.Sesi arttırdıkça,midler bozulmaya,çamurlaşmaya başlıyor.Zaten tiz frekansları da düşük olduğu için müzik arada sandviç gibi sıkışıp 5,ci saniyeden sonra bozulmaya başlıyor.Bu kulaklığı cep telefonunda deneyecek olanlar sakın almasın.Cep telefonu Performansı çok kötü,çünkü ne yapsanız ses size boğuk geliyor.Mp3çalar ve ipodlarda tekno müzik haricinde fazla bir şey beklemeyin bence.Ve ayrıca Amazon kullanıcılarının bu kulaklığı aldıktan hemen sonra iade ettiklerini de hesaplarsak,yukardaki Akg Tanıtma yazısının kara mizah özelliği daha iyi anlaşılacaktır zannımca.
    Sonuç,kağıt üstündeki değerlerine aldanıp 2 yıl önce meraktan aldığım ve birkaç defa dışında hiç kullanmadığım bir kulaklıktır akg q350.Ama yine de nankörlük etmeyeyim,iyi kulaklığın ve sesin önemini ondan öğrendim,bu acı tecrübeden yani.Peki verdiğim para şimdi nereye gitti:sese mi markaya mı,kesinlikle markaya gitti.Ama Vsonic vc1000e verdiğim para ise sadece sese gitti.Tercih sizin ses mi marka mı?işte bütün mesele bu ya da "to be or not to be".
    Okuyan herkese teşekkürler.Saygılar,sevgiler.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 14 Temmuz 2015, İlk mesaj zamanı 14 Temmuz 2015 ---
    Not:Bunları yazdım ama Akg nin de iyi modelleri var,Q701 modelini Hariç tutarsak,-ki o model başka bir dünya-diğer iyi olacak modeller 2022 yılına yetişir tahminimce..

Collapse Signature Expand Signature
    #1 karanehir35, 14 Temmuz 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 14 Temmuz 2015
    6 kişi bunu beğendi.
  2. djalimarmaris

djalimarmaris
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    646
    Eline sağlık super yazi

3. emrclk

emrclk
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    39
    Bilgiler için teşekkürler. Denenmesi gereken ürünler arasında gibi gözüküyor.

4. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,489
    Çok teşekkürler arkadaşlar.Evet biraz mizahi bir dille yazdım.Ama AKG de başka türlü anlatılmazdı yani..Saygılarımla.

5. Pascalci

Pascalci
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    702
    Bende hevesle 3 sene önce aldım ve benim için ilk adım oldu hala evde saklıyorum

6. bakieryigit

bakieryigit
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,975
    Benim koleksiyonda da var bu üründen 2 yıl önce aldım , öyle kenarda duruyor , 2-3 saat dinledim yada dinlemedim :) fazla bile dayanmış olabilirim.

2 kişi bunu beğendi.
  7. Italoman

Italoman
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,853
    Akg'nin kulakiçi modelleri biraz fazla güç verince cozutan türdendir. Parlak ve yorucu tizlere sahip genelde.

2 kişi bunu beğendi.
  8. Fresh

Fresh
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    28
    AKG'ye karşı genel bir antipati var sanırsam :) Bu kulaklık iyidir demiyorum tabi ki ama k701, 702, 550 kimse mi beğenmez "heh" bu kulaklık kullanılır demez. Bakıyorsun adamların en kötü ürünü %90 almış. Biraz isimden kazanıyor sanırsam. Yoksa pek çok incelemede aşırı derecede, haklarında keskin eksilerden bahsediliyor.

Düşünsene bir kulaklığa 200-300 dolar verip kafanda 15 dakika tutamıyorsun (şu tırtıklı kafa bandı mevzusu) ve koca bir yeni seriye kalıyor bunun düzelmesi... Bass mevzusu hep eleştrilmiştir zaten, genelde az denir ama demek ki çok olunca da bir fayda etmiyor :gulme

Çok garip bir firma vesselam. Oysa ki kulaklıklarının stili, ismi, menşesi çekici gelmiştir hep. Q701 ve k712'ye iyi diyorlar, imkan olunca denemek istediğim kulaklıklardan.

İnceleme için teşekkürler, elinize sağlık.

4 kişi bunu beğendi.
  9. Pascalci

Pascalci
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    702
    Reference kulak içi vardi Akg nin 3003 deneyen varmı onu acaba

10. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,489
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 14 Temmuz 2015, İlk mesaj zamanı 14 Temmuz 2015 ---
    Ben teşekkür ederim.Standart Kullanıcı için olan modellerini saymazsak ,Q701 gerçekten iyi bir ürün,onu incelemede de belirttim.Bizzat deneme ve dinleme şansına eriştim.600 ohmluk devasa bir kulaklık.Masaüstü sistemleriyle gerçek potansiyelinin tadına varabilirsiniz.Kesinlikle iyi bir ürün Q701,hayalkırıklığına uğratmaz öyle kolay kolay.

11. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    Q701 gerçekten muhteşem bir f/p oranına sahip. Yalnız 600ohm değildir o. 50-60ohm falandır.

Sent from my iPhone using Tapatalk

2 kişi bunu beğendi.
  12. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,489
    Evet doğru gerçek değer 60 Ohm ama şu farkla ki 600 Ohm gibi davranan bir 60 Ohm karakteri,açıklama bizzat Akg'nin kendisine ait.Zaten sor sürülmesi ve beslenmesinin sırrı da burada yatmakta.

13. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    @karanehir35 ne demek istediğinizi anlamadım. Neymiş sır. Bildiğimiz büyük Sürücüye sahip hassas olmayan kulaklık işte

14. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,522
    Sürücünün hassasiyeti düşük oldugu icin o kadar zor sürülüyor bildiğim kadarıyla.Hifiman he500 gibi.Yoksa 62 ohm kulaklık.

2 kişi bunu beğendi.
  15. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,489
    Aynı olay havi b3 Pro 1 dede mevcut,32ohm olmasına rağmen hassasiyet Değeri düşüklüğünden 132 Ohm gibi davranıyor ki o Yüzden haviyi de sürmek zor tabi.Bunun sebebi sahnenin olabildiğince geniş tutulmak istenmesi.

16. obsidyen

obsidyen
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    90
    Q701'den tiksindiğimden beri AKG almadım, sanırım bir daha da almam.

17. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    @karanehir35
    Konunun sahneyle bağını anlayamadım. Bu sefer cevap vermeniz dileğiyle.

18. Italoman

Italoman
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,853
    @UmutecH Güçlü bir çalıcı Havi'nin sahnesine de katkı sağlıyor.

19. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,489
    Q701 sahne ve enstrüman konularında öne çıkan bir ürün.Sürücü hassasiyeti düşük tutulmuş mesela, ki bu yüzden kulaklık 600 ohm gibi davranmakta.O yüzden besleme ve sürmesi zor kabul edilmekte.Ama Q701 İ dinlerdiğinizde sahne,enstrüman v.s.herşeyi duyup ayırt edebiliyorsunuz.Benim yorumum,sahneyi olabildiğince geniş tutmak için bu sürücü hassasiyeti ve 600 ohm gibi davranan empedans ayarlamasına gidilmiş olduğu.Aynı durum Havide de var çünkü.Saygılar,sevgiler.

20. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    Tabi öyle sürülememiş kulaklık, kulaklık değildir zaten :)

Yanlış anlamadıysam sahnesi geniş o yüzden zor sürülüyor veya tam tersini diyorsunuz. Kısaca yok öyle birşey :) ) emin olmadığımız şeyleri eminmiş gibi yazmayalım lütfen. Yorumlamak başka şey.