Alım-Satım ilanları hakkında bir tavsiye

'Diğer' forumunda noyan demirtaş tarafından 9 Eylül 2019 tarihinde açılan konu

1. noyan demirtaş

noyan demirtaş
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    73
    Arkadaşlar, umarım konuyu doğru yere doğru şekilde açmışımdır. Yanlışım varsa affola, forumun biraz acemisi sayılırım. Diğer forum başlıklarını inceledim ancak daha uygun yer kendimce göremedim. Alım satım ilanlarını kurcalarken BÜYÜK bir sorunum var, genelde ilanlara bakıyorum ama tanıdığım bildiğim model-markalar harici ilan başlıklarından HİÇBİR ŞEY anlamıyorum ne yazık ki... Acaba rica etsem ilan verecek arkadaşlar kendilerine komik gelse dahi biz sattığı ürünü tanımayanlar için biraz açıklayıcı yazabilirler mi. İlanların içine girsem dahi ürün adını google a yapıştırmadan ne olduğunu anlayamıyorum. Ancak bazen isimlerden bu isim kulaklığa yakışacak bir isimi bu amfi olabilir gibi tahminler yürütüp belki de ihtiyacım olan ekipmanı BULAMIYORUM.

ANLAŞILMAYAN ÖRNEK İLAN: Tansio Mirai Tsmr-3 (şükür tansiyon aleti olmadığını kestirebiliyorum)
    ANLAŞILIR ÖRNEK İLAN : Dh labs D75 koaksiyel dijital kablo

Yani model ismi yanına kulakiçi kulaklık ya da IEM, tüplü ampli, IEM kulaklık kablosu v.b. filan yazılsa en azından ne olduğunu anlamak ilgilenmek çok daha kolay olur. Çoğu zaman ilanların hepsini inceleyemiyorum, hele ki bu anlaşılmaz ilanların çoğunda resim de yok. Ne olduğu ancak google sağolsun, o da tek tek yapıştır bak eziyet oluyor bilmeyene.

Teşekkürler, umarım bu önerim uygulanır aradığımı daha kolay bulabilirim.

#1 noyan demirtaş, 9 Eylül 2019
    Son düzenleme: 9 Eylül 2019
    Asit35, H3llDORADO, agestry ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  2. MuhammedAli

MuhammedAli
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    çok samimi bir öneri olmuş :) bende forumda yeniyim ama insanlar sanırım ürünlerin popülaritesi yüzünden yazmıyor herhalde.

3. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,892
    Forumda "ıslıkla çalınan şarkının adı ne" başlığından sonra gördüğüm en ilginç başlık. Ekipman dağarcığınızı genişletmek, ürünleri araştırmak, inceleme ve tavsiyeleri okumak yeni başlayanlar için oldukça önem arz eder. Keşke daha çok ismi-cismi belli olmayan ekipman çıksada araştırsam diyorum. Sizin önerinizde de aslında çekince mevcut, bence her türlü detayı sorun ve öğrenin. Öğrenelim.

Collapse Signature Expand Signature
    #3 Synchronicity, 8 Ekim 2019
    Son düzenleme: 8 Ekim 2019
    ismailkoc5484 ve tbone bunu beğendi.