Albüm CD'si Edinebileceğim Site Tavsiyesi

'Müzik Genel' forumunda a.ekin tarafından 15 Nisan 2020 tarihinde açılan konu

1. a.ekin

a.ekin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    20
    Merhabalar;
    Albümleri CD ile alıp bilgisayarıma kaydediyorum. Yerli albümleri bir şekilde temin edebiliyorum ama yabancı albümleri satan bir site göremedim. Sizler nerelerden satın alıyorsunuz, site önerisinde bulunur musunuz?

Totem bunu beğendi.
  2. Totem

Totem
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    189
    Kardesim, özelden yaz bana.

SM-A205F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. ludwig bach

ludwig bach
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    277
    opus3a kullanıyorum ben uzun süredir. herhangi bir sıkıntı yaşamadım kendileriyle. imkanınız varsa mağazalarına gitmenizi de öneririm. özellikle klasik müzik seçkileri oldukça geniş. yurt dışından almak isterseniz amazon'un özellikle japon versiyonunu önerebilirim. eski albümlerin reissueları, japon basımları kolaylıkla bulunabiliyor. cdjapan da var, gördüğüm kadarıyla kargo bedelleri makul seviyede fakat daha önce kullanmadım.
    onun dışında yolunuz düşerse zihni müzik'e de uğrayabilirsiniz. hiç beklemediğiniz albümler karşınıza çıkabiliyor.
    dijital olarak satın almak isterseniz tabii daha çok seçeneğiniz var. isterseniz birkaç tane site tavsiye edebilirim.

coolblue ve a.ekin bunu beğendi.
  4. a.ekin

a.ekin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    20
    Dijital olarak da satın alabilirim, yeter ki parçaların kalitesi cd ile eşdeğer olsun.

5. ludwig bach

ludwig bach
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    277
    hocam şöyle söyleyeyim aşağıda yazdığım sitelerin hepsini kullanmadım bazıları sadece paypal kabul ediyor olabilir. doğrudan sanatçıyı desteklemek istiyorsam bandcamp ilk tercihim benim fakat çoğunlukla bağımsız sanatçılar var, eskilerden pek albüm yok. bunun yanında oldukça sağlam işler yapan labellar bulabilirsiniz. örnek vermek gerekirse avant-garde jazz ve free improvisation için astral spirits tavsiye ederim.
    bandcamp dışında hi-res olarak gerek kendilerinin master tapelerden yeniden issue ettikleri albümleri gerekse direkt olarak CDlere veya SACDlere basılan dijital sürümlerini satan bildiğim aşağıdaki siteler var;

coolblue ve a.ekin bunu beğendi.
  6. bayhankardas

bayhankardas
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    131
    Merhabalar, İstanbuldaysanız Opus3a da bir çok albümü bulma şansınız var hem Cd hemde Plak olarak. Zihni de güzel albümler çıkabiliyor ama şahsen değerlerinden çok yüksek fiyatlar istediğini düşünüyorum. Ordan da çok fazla albüm almışlığım vardır. Kadıköy Pasajında ve oralarda satılıyordu bir kaç sene öncesine kadar. 2018'den beri gitmediğim için şuan güncel durum nedir bilmiyorum. Aynı şekilde unkapanında imc de bazen çok ilginç bulamayacağınız albümler çıkabiliyor ve İstanbul da en iyi fiyatı onlar veriyor.

Ben pek ikinci el albüm almıyorum cd olarak malum çiziklerden dolayı aktarımda istemeden frekans kaybı gibi sorunlar çok oluyor ama işte çok isteyipte bulamadığınız albüm olunca mecbur alıyorsunuz.

Türkçe olarak sıfır orijinal olarak alınmış hatrı sayılır Cd arşivim var uzun yıllardır biriktiren, saklayan ve dinleyen biri olarak söylüyorum, Cd'ler bilgisayar ortamına aktırılırken iyi player, iyi kablolar ve ciddi kayıtlar alan programlar olması lazım orijinal Cd'ye basım kalitesinde tekrar bilgisayara aktarabilmek için.

SACD SuperAudioCd'ler her zaman çok daha fazla ilgimi çekti ve gerçekten muazzam kalitede ses alıyorsunuz güzel bir ekipmanla ama işte çok maliyetli oluyor ve bulunması gerçekten ülkemizde zor .

Şimdi bu kadar şeyi niye yazdım kısmına gelince şunu söylemek istiyorum: bugüne kadar dsd, dolby vs formatlarını es geçerek konuşuyorum onlar bambaşka şeyler, benim bahsettim CD kalitesinde ses sunuyoruz diyen dünya üzerinde ki bir çok siteden farklı içerikler satın aldım denedim dinledim inceledim parçadan kesitlerle aynı ekipmanlar ile indirdiğim ve elimde olan cd ile karşılaştırdığımda bariz farklar olduğuna defalarca rastladım ve artık o tarz içerikler satın almaktansa sadece cd alıp keyfime bakmaya başladım. :)

Saklama koşulları iyi olursa çok uzun yıllar dinleyebiliyorsunuz imkanınız varsa dijital yerine basılmış Cd tercihinde bulununuz.

Collapse Signature Expand Signature
    a.ekin ve Picasso16 bunu beğendi.
  7. danjamem

danjamem
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Dijital indirmede klasik müzik kayıtları için özellikle Prestomusic'i tavsiye ederim. Çünkü bu sitede en ünlü klasik müzik albüm firmalarından olan Deutsche Grammophon,Decca, Archiv ve SonyClassical firmalarının Hi-res, CD, Mp3 kalitesinde kayıtları Türkiye'ye özgü fiyatlandırmayla sunulmakta. Belirttiğim firmalar için CD kalitesinde Flac albümlerin ortalama fiyatı 1.5 Euro olmakta.
    Ayrıca Caz arşivi de var sitenin.

https://www.prestomusic.com/classical/formats/download

ludwig bach bunu beğendi.