Albüm resimi yüklemek..

'Yazılımlar' forumunda sensable tarafından 24 Ağustos 2012 tarihinde açılan konu

1. sensable

sensable
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    863
    Selamlar herkese.. Bildiğim kadarıyla player'da parça çalarken albüm resmini görebilmemiz için aynı dosya adı ile jpeg atıyorduk player'ın içine ve gizli dosya yapıyorduk. Daha önce bu şekilde çözdüğümü hatırlıyorum problemi. Ancak şuan beceremiyorum nedense..

Örn:

La Roux - Tigerlily.wav için La Roux - Tigerlily.wav.jpeg yapıyorduk diye biliyorum. Ancak yalnış hatırlıyorum heralde ki Sony A864'e bir türlü yediremedim bunu. Görmüyor yani albüm kapağı olarak attığım imajları yine.

Bildiğiniz başka bir yöntem, ne bileyim bir yazılım varmıdır. Ya da bu yaptığımda nerede yanlışlık yağtığımı bilen varmı?

Saygılar...

2. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,691
    Misal olarak dbpoweramp ile yediriliyor diye biliyorum..

3. ozzy

ozzy
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    23
    Sony a845 kullanırken mp3tag programı ile yüklüyordum. Albüm bilgilerini internetten bulurken kendi yüklüyor, ayrıca manuel olarak seçip yüklemekte mümkün.

Collapse Signature Expand Signature
  4. pea

pea
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    591
    Normalde dosya uzantısını kullanmamak gerekiyor.Yani La Roux - Tigerlily.wav.jpeg değil de La Roux - Tigerlily.jpeg olur.Gizli dosya olmasına da gerek yok.

5. sensable

sensable
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    863
    Teşekkürler arkadaşlar akşam halledicem bu işi.

Evet Pea dediğin şekilde denemedim. Daha önceden benim yazdığım yöntemle yaptım diye hatırlıyorum ama yanılıyor olabilirim.
    Ben zaten kendim bulmak ve kendim yüklemek istiyorum o yüzden otomatik albüm kapağı bulan program istemiyorum.

6. kornography

kornography
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    262
    Dostum eskiden kullandığım bir program vardı, istersen akşam getireyim:)

Collapse Signature Expand Signature
  7. sensable

sensable
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    863
    Tamam akşam haberleşelim Yağız :)

8. EXcomZkko

EXcomZkko
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    foobar artık "tagging" bölümünden dosyalara tek tek albüm kapağı gömmeyi destekliyor. Ayrıca aynı klasördeki parçalar için albüm kapağının adını folder.jpg yaparak PC, Rockbox ve Sansa Fuze'da sorunsuz kullanıyorum.

9. AxiAziz

AxiAziz
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    629
    Benim bildiğimde artık hemen hemen tüm formatlarda gömme şeklinde yapılabiliyor. Ayrı bir resim dosyası vs. atmaya gerek yok.
    Buna bir ara ben de biraz uğraşmıştım ve en kolay ve güzel yapmanın aimp3 ile olduğuna kanaat getirmiştim.

Parçanın tag ina göre 5-6 tane (ki bu sayıyı değiştirebiliyorsunuz, isterseniz bir kerede 20 seçenek sunuyor mesela) farklı büyüklükte resimleri buluyor, siz seçip "dosyaya göm" e basarik kaydediyorsunuz.