Altec Lansing inMotion iM616

'Kulaklık Genel' forumunda wolderon tarafından 10 Nisan 2008 tarihinde açılan konu

1. wolderon

wolderon
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    4
    Altec Lansing inMotion iM616; sizce nasıldır? Rock ve metal tarzı müzikler için uygundur diyebilir miyiz? Ayrıca ne kadar doğru olur bilmiyorum ama um1 le kıyaslarsak artıları ve eksileri nelerdir? Şimdiden teşekkürler.

2. deaddy

deaddy
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    2
    Karşılaştırdığın iki kulaklığıda soundchaser kullandı artı eksileri o söyleyebilir.

Rock ve metal için iyi bir kulaklık, kişisel tercihe göre basın etkisi az gelebilir. En parlak tarzı bence klasik rock ve klasik müzik.

3. valdez

valdez
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    25
    Ben şu anda Altec Lansing inMotion iM616 kullanıyorum, daha önce um1 kullanıyordum. Rock müzik dinlerken um1 de sesler bazen birbirine karışır gibi oluyor. altec de böyle bir sorun yok şimdilik. Bas konusunda da bana bass ları şaşıracak kadar iyi geldi. yani um1 de az gelmedi, hatta daha net geldi. Ayrıca bu konuda benim de tereddütlerim olduğu için sound hocaya e-mail atmıştım aşağıya yanıtını aynen aktarıyorum:
    "Selam Valdez,

Aslında PM ya da mail ile gelen soruları cevaplamıyoruz site de yayınlanması açısından ; ama yine de cevap vereyim sana. ;)

Ne tarz müzik dinliyordun ? Ben açıkçası değil UM1, E500'den sonra bile çok memnun kaldım. Eğer müzik tarzlarına uyuyorsa kaçırma derim. 70 YTL civarına bedava bir kulaklık. Etymotic karakteristik sesine sahip bir model. Yani mid ve tiz ağırlıklı, basları hissetmiyor duyuyorsun. Hızlı yavaş kompleks farketmeksizin genel türlere uyuyor. Um1'den sonra tek üzecek yanı konfor olabilir. Malum UM1 çok rahat bir KİM'dir. Onun da çözümü olarak Shure Black Foamies kullanmakta yatıyor. Tabii bu dediğimden aşırı rahatsız anlamı çıkmasın. Sadece UM1 kadar rahat değil.

Bir diğer nokta da kabloya dikkat etmen. UM1'in kablosu mikrofon etkisi dediğimiz kablonun vücuda sürtününce çıkardığı sesleri sıfıra yakın iletme oranı ile çok başarılı, bu kulaklık ise yine ety karakteristiği olan mikrofon etkisinin yoğunu şekilde hissettiriyor. Onun da önüne geçmek için UM1 gibi kullanıyorum rahat edici olursa sesler. Ya da bir diğer çözüm ise kablosunu giysinin altından geçirmek.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. "
    Yardımıolur işallah. Ben vibezle mükemmel ikili olduklarını düşünüyorum :eek:k

4. KontG

KontG
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    8
    Ben de bir tane kapayım o zaman bir tane im616'dan :) Umarım kablosu, girişleri sağlamdır

5. valdez

valdez
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    25
    Bana sağlam gibi geldi, sorun olacağını sanmıyorum. Bu kulaklığın bası az diyenler nasıl müzik dinliyorlar merak ediyorum doğrusu ???. Fiyat seviyesine göre bence ideal bir kulaklık. :wink

6. valdez

valdez
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    25

Bu uçlar nasıl olur acaba im616 için ...
    Grafikte göstermiş ama anlamadım

7. soundchaser

soundchaser
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    13
  8. Birdy Dizzy

Birdy Dizzy
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    Konuyla alakalı değil ama geçen gün Teknosa da gördüm ve aldım. sesi de fena değil. altec lansing i202 kulaklık 79 ytl den 9.90 ytl ye düşmüş. taşıma kabı da var. izmir için agora mağazasında bir tane daha var.

9. noXious

noXious
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    13
    İstanbul'dan beni arayan bir arkadaşım 202 için yorum istedi, kullanmadım ama 9.9ytl nin çöpe gitmeyeceğeni her halükarda iş görecek bir model olduğunu söyledim. Sence nasıl Birdy 9.9ytl ye değermi?

10. wakinyan

wakinyan
    Expand Collapse
    Guest

arkadaşlar yeni konu açmak istemedim,buraya yazayım dedim.
    ben de 616 veya 716ya niyetlendim yalnız head fi de amfiyle kullanılmasının önerildiğinden bahseden ve sony nw-a81x serisiyle kullanıldığında sorun yarattığına dair yazılar okudum.şu da bağlantı adresi:
    http://www.head-fi.org/forums/f15/sony-a81x-s61x-faulty-312211/
    kullanan,bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.bir de rock müzik dinlediğimi belirteyim bu doğrultuda earbud,iem f/p ürünü önerilerinizi almak isterim altec dışında da.bütçe 100$. ben bir kaç aday belirledim,siz de bi kıyaslarsanız,fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.
    ue super fi3
    altec lansing im616
    yuin pk2
    shure se110-k
    ben bunlar arasında kaldım.dediğim gibi öneri ve fikirlerinizi bekliyorum.

11. deaddy

deaddy
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    2
    Im716 için bende şüpheliydim mp3 player süremez diye ama pekde öyle çıkmadı herzamanki volume seviyesinin 3-4 seviye üstünde aynı yükseklikte sesi alabiliyorum.

12. ulyses

ulyses
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    184
    Bu kulaklığın sahnesi nasıl arkadaşlar? Vibe artık pek kesmiyor başka bir iem düşünüyorum. Böyle birşey alsam mı yoksa Westone 1-2 yi mi beklesem?

13. KontG

KontG
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    8
    Westone 1-2'nin seni vibe'dan daha hoşnutsuz bırakacağını düşünüyorum... İsteklerine ve müzik türüne göre değişecektir seçenekler :eek:k

14. ulyses

ulyses
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    184
    Westone 1-2 son kullanıcı kulaklığı olacak diye biliyordum, o yüzden sahnesi dengesi iyi olur diye düşündüm. En azından w3 için gelen yorumlara bakarsak bu serinin önceki monitörlerden farklı olacağını düşündürüyor. Şöyle kablosu sağlam, kaliteli, vibe karakteristiğine sahip ve daha üstün ses kalitesinde bir kulaklık olsa şahane olur.

15. ulyses

ulyses
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    184
    Altec bulamıyorum hiçbir yerde. Amazon Türkiyeye göndermiyor. E-bay de Türkiyeye satan yine yok. Başka online mağazalarda da pek az, olan da 100usd gibi fiyatlara satıyor. Nereden buluruz bu kulaklığı 70ytl ye?

16. A Dying Wish

A Dying Wish
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    23
    Bende uzun süre 2. ele düşmesini beklemdim.Yapacak bişey yok gidip fahiş fiyatlara dışarıdan getirmenin de manası yok.Eğer kargo vs gibi masraflara katlanılacaksa daha üst düzey bir kulaklık için katlanılmalı.