Amazon.com.tr____Açıldı

'Haberler' forumunda DefinitioN tarafından 30 Ağustos 2017 tarihinde açılan konu

1. zoso86

zoso86
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    963
    bunu göze alamazlar. kendilerini bitirirler. bence checkout kısmındaki uçuk vergiler kalkacak. onun yerine gerçek vergi tutarı kadar bir miktar kesilecek..

2 kişi bunu beğendi.
  2. Ghibli

Ghibli
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    155
    Ben fiyatlarda artisin kacinilmaz oldugunu dusunuyorum. Gumruk vergisi ve OTV'den devlet geri adim ve indirim uygulamaz uzerine sirketlere ek kurumlar verginizi de burada odeyin diyor.

3. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,317
    Temmuz 2018

6 kişi bunu beğendi.
  4. OzanBc

OzanBc
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    128
    Umarım dünyadaki diğer örnekleri gibi dürüst, müşteri odaklı bir yönetimi olur. Fiyatların çok düşebileceğini sanmıyorum ama en azından karşımızda bizi anlayan ve kollayan bir firma olması diğerlerini de hizaya sokar.

4 kişi bunu beğendi.
  5. Özen

Özen
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,758
    Ben hic sanmiyorum hizaya falan sokacagını. Bizim Türk firmalar bir sure sonra bunları da kendine benzetir :D

10 kişi bunu beğendi.
  6. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,348
    Amazon'un en önemli özelliği nedir? Müşteri desteği, ürünü alıyorsun, bir arızası olmasa dahi beğenmezsen geri gönderiyorsun. Seçmek için 3-4 high-end kulaklık alıp deneyip geri gönderen var. Türkiye'de bu şekilde hizmet verebilir mi? Bence mümkün değil. Böyle olunca mevcut sitelerden pek bir farkı olacağını zannetmem.

4 kişi bunu beğendi.
  7. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,317
    Fiyatlar kurlara bağlı.Ucuz olmayacaktır elbette ama benim amazon Türkiye'den beklentim müşteri odaklı olması,kampanyalarda şişirme değil gerçek indirimler ve ürün çeşidi.

İndirim adı altında yapılan bindirimlerden,sıfır diye açık kutulu gönderilen ürünlerlerden ve herşeyi bulamamaktan sıkıldım ben.Tek beklentim KALİTE.

15 kişi bunu beğendi.
  8. Özen

Özen
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,758
    + 1 milyon

3 kişi bunu beğendi.
  9. Zatche

Zatche
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    38
    Ülkemizdeki şirketlerin kalitesi ortada, internette küçük bir aramayla yığınla şikayet bulunabilir. Amazon, ülkemizde satışa başladığında büyük bir sürpriz olmazsa bir kesim hayalperesti hayal kırıklığına uğratacaktır zira yukarıda belirtildiği gibi ürün fiyatlarında bende can alıcılık göreceğimizi sanmıyorum. Şahsen Amazon'dan tek beklentim müşteri hizmetlerinin Amerika Amazon'a yakın, kaliteli olması. Müşteri hizmetlerinin kalitesi sağlandığı takdirde de beni düşündüren maalesef ülkemiz ölücülerinin Amazon'u yıldırabilecek bir potansiyelde oluşudur. :) Ayrıca umarım yurtdışı gönderimini kesmezler. Merak içerisinde bekliyorum açıkçası.

4 kişi bunu beğendi.
  10. complete

complete
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,973
    bu sistemin içine girerlerse iplerini çekerler,birçok üründe anormal vegiler var,gemi işi,inci,altın,elmas işi dışında bu ülkede ticaret yapılmaz..

5 kişi bunu beğendi.
  11. SalihArslann

SalihArslann
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,394
    Beyler bu Amazon Türkiye hakkında yeni olumlu gelişme var mı??? Bilen biri varsa lütfen yazabilir misiniz???

12. L@civert

L@civert
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Amazon.com her ne kadar takıntı düzeyinde müşteri ilişkilerine önem verse de, rakiplerine ve pazara karşı inanılmaz agresif. 94 yılında kurulup ancak 2000 li yılların başında kara geçen bir şirketten ve bunu inatçı biçimde yapan bir firmadan bahsediyoruz.

2 özelliğiyle öne çıkıyor. 1 müşteri ilişkileri 2 rakiplerine odaklanmaması.

Böyle bir şirketten her çılgınlığı bekleyebilirsiniz. Biz de bekliyoruz :)

13. kayisikent

kayisikent
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    77
  14. complete

complete
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,973
    hadi inşallah derken,kdv,ötv,kira,komisyon vs derken fiyatlar alıp başını gidecek,amazon,de tax alıyorduk oda gidecek,amazon.com'dan uygun fiyatlı ürünleri alabiliyorduk,şimdi amazon niye geldi,sevinilecek bişey değil bence,amazon türkiye var diye diğer amazonlar'da satışı türkiye'ye kapatırsa yandı gülüm keten helva,birde bizim kalitesiz satıcılar amazon'u doldurur sa tam pazar yeri olur..

9 kişi bunu beğendi.
  15. NightOwl

NightOwl
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    46
    Umarım @complete hocamın dediği gibi olmaz. Amazon'u amazon yapan müşteriyi düşünmesi. Ülkemizin şartları buna ne kadar izin verir bilemiyorum ve olasılıkları düşünmek korkutucu. Umarım amazon.de Türkiye'ye gönderimi kapatmaz....

16. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,317
    Amazon.com'a inancımız tam ancak ülkemizde maalesef kendini korumak zorunda kalacak! :confused:

Biz kaçın kurasıyız? :evl

2 kişi bunu beğendi.
  17. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,491
    Amazon, komisyon oranlarini yuzde 10 indirerek ve de kendi kargo sirketini kurarak, fiyatlarda olabildigince indirime gitmeyi dusundugunu acikladi. Amazon, TR'deki kargo sirketlerinin fiyatlarini cok yüksek buluyor. Kuracagi kargo sirketiyle, hem diger kargo sirketlerini saf dışı birakacak hem de bu hizmeti yurtdisi icin de uygulayarak ülkemizdeki fedex ve dhl gibi sirketlerin musterilerini kendine cekecek.
    Benim gorusum su ki, Amazon bastan savma iş yapmaz. Herseyi planlayip geliyorlar ulkemize. Bu sevindirici.
    Simdiden hepsiburada gibi e-ticaret siteleri, saticilarindan aldiklari aylik kiralari düsürmeye baslamislar.
    Tek cekincem, ahalimizin Amazon'un musteri hizmetlerini kendi cikarlari icin kullanip, Amazon'u bıktırıp kacirtmasi. Sayin ahalinin yapip ettiklerinden dolayi yurtdisindan pekcok site buraya ürün göndermez oldu.

Collapse Signature Expand Signature
    13 kişi bunu beğendi.
  18. mfya

mfya
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,869
    O malum forumun eline bir düşerse tüm bölgeden çekilir :D

Collapse Signature Expand Signature
    5 kişi bunu beğendi.
  19. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,150
    Ayarlarlar onu. Amazon'da herkesin bi çetelesi bulunur. Amazon'a ne kadar malolduğunuz bilinir. İyi şirinlerin iadeleri hemencecik online hallolur, ürün kaybolursa ikincisi anında yollanır, birincisi gelirse de helal edilir. Kötü şirinler müşteri hizmetlerini arayıp dil dökmek zorunda kalır, ona rağmen işleri hallolmayabilir. :)

10 kişi bunu beğendi.
  20. SalihArslann

SalihArslann
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,394
    Bende sizin gibi düşünüyorum. Amazon gibi dünyaca büyük bir firmanın böyle küçük hatalar yapacağını hiç düşünmüyorum. Eğer sıradan bir anlayış ile gelmeyi planlamış olsalar şanslarının da çok az olacağını onlarda hesaplanmış olmalılar. Onlar bu hale tesadüfen gelmemiş olduklarını düşünürsek bence önceden bir kamuoyu yoklaması yapmış hatta gereken istatistik çalışmaları yapıp artı eksiler ile bir strateji kurup girmeyi düşünmüş olacaklarını düşünüyorum. Benim umudum olumlu noktada bize geri dönüş ve yansımaları olacak. Adamlar kendi kargo şirketlerini burada kuruyorsa bir anlık heves olmadığını anlamamız gerek bence.

4 kişi bunu beğendi.