Amazondan 83$ 75€ Altı Oyun Amaçlı Kulaklık Tavsiyesi

'Kulaklık Genel' forumunda Nameless44 tarafından 9 Kasım 2016 tarihinde açılan konu

1. Nameless44

Nameless44
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Genelde FPS tipi oyun amaçlı kulaklık (Headset tercihim ama kulakiçi güzel ürünler olursa olabilir.) alacağım. Gaming kulaklık istemiyorum forumlardan öğrendiğim kadarıyla çok önerilmiyorlar. Arkası açık bir kulaklık arıyorum ses sahneleri geniş oluyor diye. Midleri (vokalleri) ve Tizleri iyi vermesi tercihimdir. Ana amacım oyun olsada Nightcore tarzı müziklerde dinliyorum film dizi vb. izliyorum

Zamanında başka bir forumda ath-ad700x önermişlerdi 83$ sınırından alamadım ad500x e bütçem yetiyor ama arada çok fark olur mu emin olamadığımdan en iyisi konu açayım dedim. Sınırın 75€ olması nedeni gümrük vergisi ödemek istememem. Black friday zamanı Amazon.com amazon.de den alabilirim güvenilir başka sitede olabilir. Amazon.de olursa daha rahat alırım (Artık kargo ücretsiz olduğundan). Şuana kadar kaliteli bir kulaklık kullanmadım. Herhangi bir donanımımda yok (ses kartı DAC/AMP) cihazı eski bir anakartın ve macbook air'ın onboard ses kartıyla kullanacağım ileridede gaming bir anakartın onboard kartı olabilir (eğer uygun fiyatlı ucuz iyi bir cihaz önerirseniz alabilirim). Mümkünse uzun süre ömürlük diye tabir edebileciğimiz bir cihaz tercihim. Bir audiophile olmadığımızdan kulaklıklar için çok bütçemiz olmuyor iyi bir kulaklık alalım bir ömür kullanalım mantığındayım. Aslında forumlarda dolaştığım kadarıyla bu fiyata ancak giriş - orta (hevesli) seviyesi kulaklık alınabilindiğinin farkındayım ancak bütçem bu.

Umarım konuyu doğru yerde açıyorum forumda yeni sayılırım tam bilmiyorum. Biraz uzun oldu ama umarım kendimi yeterince ifade edebilmişimdir.

2. Yedaself

Yedaself
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    478
    Şu sayfada Tier C diye aratırsan aradığın bütçede en iyi önerileri görebilirsin.

2 kişi bunu beğendi.
  3. mattiadestro

mattiadestro
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    3,097
  4. cgtyguner

cgtyguner
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,253
    philips shp9500 iyidir f/p kulakligidir. bi ara ucuzdu baya su an bilmiyorum tabi fiyati ve gonderimi nasil.

F5121 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. Nameless44

Nameless44
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Şahsen hd668 alacağıma sr850 alırdım herhalde.

Philips shp9500 a baktım 72$ fiyatı sizce ATH500x mi daha iyidir shp9500 mı? Oyun amaçlı kullanacağımdan ses sahnesi ve uzun süre (10 saate kadar) terletmeden ısıtmadan kullanabilmekte önemli benim için.

6. Mabreb

Mabreb
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    33
    Eğer en önemli önceliğiniz FPS oyunlarda pozisyonal ses ise ad700x tartışmasızdır camiada zaten. Eğer müzik ve oyun eşit derecede önemliyse Shp9500 derim ben. Bir süredir F/P kulaklıkları arasında yukarı sıralarda, performansı fiyatının oldukça üstünde diyor bir çok kişi. Ayrıca 2.el düşünürseniz bütçenize yakın HD 598 bulabilirsiniz, FPS oyunlardada müziktede efsane bir kulaklık. AD 500X hakkında maalesef bir bilgim yok.

2 kişi bunu beğendi.
  7. Nameless44

Nameless44
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Fiyat iyi olursa 2.el kullanmaktan yana sorunum yokta. Temiz 2. el bulmak zor olur. Ad500x kağıt üstünde 700e göre ağırlık ve 5khz oynuyor (500x 5-25.000 700x 5 -30.000hz) Ama tabi bu tür aygıtlarda kağıt üstü bilgilerle çok birşey söylenemiyor. Peki sizce ath-ad serisinde 500x-700x-900x-100 x arasında nasıl farklar vardır? Herkes 700x ses pozisonunda en iyisi diyorda şimdi düz mantık bakınca neden 1000x 900x değilde 700x ? kağıt üstünde frekans aralığı ve ağırlık dışında farkta görünmeyince merak ettim doğrusu.

8. Mabreb

Mabreb
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    33
    Şöyle bir örnek vereyim, HD 650 HD 598 in üst modeli fakat sahnesi HD 598 den daha küçük. Fakat 650 atıyorum ayrıntı, enstürman ayrımı vs. bir çok konuda daha başarılı ve bu yüzden 598 den daha iyi bir kulaklık. Sahne olayı tek başına kulaklığın iyi olduğunu ifade etmiyor yani. AD serisi hakkında çok geniş bir bilgim yok ama 900x ve 1000x de sahne genişliği konusunda eşdeğer diye biliyorum 700x ile. 500x i hiç bilmiyorum. Neden 900x yada 1000x değilde 700x sorusuna gelincede, üç kulaklığın rekabetçi oyunlarda vereceği performans çok yakın ama fiyat farkları vardır büyük ihtimal. Fiyatlarıda yakınsa en üst modeli seçmeniz daha iyi tabiki.

#8 Mabreb, 11 Kasım 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 11 Kasım 2016
    2 kişi bunu beğendi.
  9. Pyro

Pyro
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    birsürü forum gezdim, başlık inceledim, inceleme videosuna baktım, çoğunuzun bildiği head-fi sitesinde madlust envy isimli arkadaşın açmış olduğu büyük "gamer kulaklıkları" konusunu özenle inceledim.

arkadaşlar aynı sorunu yaşıyorum. arkadaşımız oldukça güzel açıklamış, yeni bir konu açmamak için buraya yazıyorum.

çevresel sesleri iyi iletebilen, üç sene kullan çöpe at sınıfına girmeyen, olmazsa olmaz değil ama müzik konusundada başımızı öne eğmeyen bir kulaklık arıyorum. creative sound blaster ses kartına sahibim. beslemem gereken birşey varsa onun içinde uygun fiyata olanlarla ilgili tecrübelerinizi paylaşırsanız memnuniyet duyarım.

teknik bilgim yüksek olmadığı için buradaki değerli arkadaşların görüşüne ihtiyaç duymaktayım. bütçe konusuna gelince; sıfır alacaksam gümrük sınırında olan, ikinci el daha üst düzey birşey alacaksam bunun iki katı olabilir. sebebi: sıfırına bütçem yetmez.

neden bu konuya önem göstermeniz bizim için önemli? çünkü temiz olmak şartıyla satmak istediğiniz kulaklığa belkide çok ihtiyacımız var.

saygılar