Amfi (Hd800s uyumlu)

'Amfi' forumunda DrWhite tarafından 25 Kasım 2018 tarihinde açılan konu

1. DrWhite

DrWhite
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,865
    Arkadaşlar bu süredir ara verdiğim hobime tekrar heyecan katmak için hd800s aldım fakat ara vermeden önce kaynakları satmıştım. Dac olarak hegel hd20 var şu an işimi görüyor fakat amfi kısmı boş ne yazık ki. Elimde hd800s hariç epeyce kafaüstü var (he500-hd6xx serileri vb.) onları da adam gibi sürmesi lazım. Bu isteğin biraz saçma olduğunun farkındayım he500-akım, sennheiserlar voltaj istiyor ama orta yol bulmaya çalışacağım ya da he500 e veda edeceğim. Bütçe konusu değip değmeyeceğine göre belirleneceği için net değil fakat 1000$ altında kalmaya çalışıyorum.

Mikrobiyolog bunu beğendi.
  2. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,993
    Mustafa hocam hayırlı olsun, dönüşün muhteşem olmuş :)

2. el bölümünde benim ve @wadi hocamın ilanlarına bir istersen.

Benim sattığım v90’ın değerleri şu şekilde:
    • Maximum output level: > 20.9 V in 600 ohm = 730 mW; > 15.2 V in 100 ohm = 2,300 mW; > 9.4 V in 50 ohm = 1,780 mW; > 6.4 V in 32 ohm = 1,300 mW; > 3 V in 16 ohm = 550 mW

3. DrWhite

DrWhite
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,865
    A
    Teşekkür ederim hocam gördüm ilanları uyum konusunu araştırayım biraz malum nazlı kulaklıklar bunlar :)

Mikrobiyolog bunu beğendi.
  4. akifb

akifb
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    323
    Bütçenizin altında ama ingiliz hifi sini seviyorsanız Arcam rhead a bir göz atın. İncelemeler çok iyi diyor, fiyatı çıkış fiyatına göre oldukça düştü.

DrWhite bunu beğendi.
  5. DrWhite

DrWhite
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,865
    İncelemelere göre başarılı şu an fiyati da oldukça iyi fakat innerfidelity incelemesinde hd800-he500 uyumu konusunda negatif bir yorum var siz ses rengini nasıl buldunuz. Dinleme şansınız oldu mu. Kağıt üstünde çok iyi ama fiyata gore.

6. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,340
    Mustafa hd800s hayırlı olsun.

Ben cma800i icin güzel seyler duydum güvendiğim kaynaklardan :)) Bizzat denemedim tabii...Bütcenin üzerinde kalıyor ama head-fi'de falan 2.el belki düşürülebilirse alınabilir gibi duruyor...Uzun vadeli bir cihaz olur diye düşünuyorum.

Onun dışında ben burson conductor'u çok beğenmistim hd650 ile.He500 ile denedim mi hatırlamıyorum.Zaten hd650 ne denersem deneyeyeim burson gibi olmadı.İfi black label aldım en son ,yok yani burson bambaskaydı...

Sanki burson ile hd650 hd650 değildi ,bambaska biseydi.

DrWhite bunu beğendi.
  7. DrWhite

DrWhite
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,865
    Sağolasın hocam. Dün konuştuğum bi kaç kişi de aynı şeyi söyledi. birisi o "güvenilir kaynak"la dinlemişler çok iyi dedi. Sorun gumrukten geçmiyor(1500 euro sınır) yoksa hdv820 ye kafayı kırdıktan sonra 2000 $ a da çıkacaz anlaşılan. burson u senden defahatle duydum balanced çıkış yok gördüğüm kadarıyla ama çıkış gücü iyi, questyle için de balanced için iki tane lazım onun dışında çok tavsiye ediliyor balanced sevdasından vazgeçmek mi lazım acaba bir sürü iyi amfi seçenek dışı kalıyor bu nedenle. Bursonla kavuşmanı dilerim ;)
    Ayna-Severek ayrılanlar
    benden sana gelsin :D:D

8. MehmetB

MehmetB
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    499
    Mustafa dostum hayırlı olsun. Bence sana SPL Phonitor Mini yolu gözüküyor. :)

Collapse Signature Expand Signature
  9. DrWhite

DrWhite
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,865
    Teşekkür ederim hocam daha önce de konuşmuştuk spl teknik olarak farklı güzel amfiler üretiyor dinlemek lazım öncelikle, bi kaç yil degistirmeye niyetim yok almışken gözüm dışarda olmasın diye kur da fena değilken (ne yazık ki ölümü görüp sıtmaya razı olduk) kesenin ağzını açabilirim sanırım. kaldı ki üst seviye amfilerde bildiginiz gibi artik cıkış gücü, snr, thd vs gibi teknik özelliklerden ziyade ses rengi, elinizdeki kulaklıkla ses uyumu vs devreye giriyor bu işin sonu bagajda kulaklıkla gezmeyle sonlanacak gibi görünüyor:D

#9 DrWhite, 26 Kasım 2018
    Son düzenleme: 26 Kasım 2018
    MehmetB bunu beğendi.
  10. MehmetB

MehmetB
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    499
    İstanbul'a geldiğinde , bana uğrarsan dinletirim sana. Yalnız Phonitor Mini'nin balanslı kulaklık çıkışı yok. Balanslı çıkış istiyorsan daha üst modellerine bakman lazım. Ama onlar da çok fena pahallı.

11. DrWhite

DrWhite
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,865
    Çok teşekkür ederim hocam davetiniz için, tabii ki Ocaktan sonra epeyce gezme planım var Ankara - İzmir- İstanbul neredeyse kesin uğrayacağım yerler uygun olursanız sizi de görmek isterim hem questedlar da duruyorsa belki dinleme fırsatım olur:)

Balanced kaynak, kablo herşey var elimde o açıdan amfi de de olsun diyorum fakat bildiğim üst segment amfi kullanan bir çok kisi de se kullanıyor. burson, phonitor, üst segment lambalılar, cma800 vs bi sürü çok iyi amfi balanced yüzünden liste dışına çıkıyor. Pazarlama böyle bişey demek ki :Dadamlar 800s paketine balanced kablo koymasa belki de hiç kasmadan se kullanacaktim. kabaca niyetim belli olur bu hafta sonra ödeme(ahh paypal ah) ve gümrük meselesini halletmek kalacak.:D

12. MehmetB

MehmetB
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    499
    Se dediğiniz nedir ?
    Dediğim gibi Phonitor serisinde balanslılar var fakat fiyat bir anda 10000.-TL'lerin üzerine çıkıyor. Bilmiyorum o paraları verir misiniz ?

Bu arada yurt dışından ürün alacaksanız ; yıl ortalarına doğru mevzuatta yapılan değişiklikler sonucu , ürün bedeli 1500 euro'nun altında olsa dahi bu tür ürünler için artık %20 ÖTV + %18 vergi ödeneceğini unutmayın.

13. DrWhite

DrWhite
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,865
    Se= single ended hocam bu ÖTV meselesi de evet çok garip oldu ben de yeni öğrendim herşey aleyhimize :mad:

14. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,405
    Selam Mustafa,

HD800S hayırlı olsun, kulaklığı beğendin mi? Amfi olarak Burson Conductor önermem HD800S ile, tavsiyem CMA800R olur, Feliks Audio önerebilirim lambalı ile uğraşacaksan.

Burson Conductor: Güzel cihaz, mutsuz etmez ama biraz canlı bir tondan çalabilir HD800S ile, midlerde enerji fazla gelebilir. Bunu istersen oldukça mutlu bir şekilde kullanabilirsin. HE500-HD6xx serileri içinde gayet mutlu eder.

Questyle CMA800R: Bence fiyatı dahilinde HD800'ler için alabileceğin en iyi amfilerden biri bu cihaz. HD6xx içinde gayet ideal ama Hifiman HE500 için birşey diyemem, denemedim bu amfi ile. Midleri biraz önde sahne derinliği nispeten az, tonlaması oldukça güzel, arka planı karanlıktır.

Feliks Audio Euforia öneririm. Bende Elise modeli var, sana önerdiğime sulanıp durdum zamanında ama alamadım. Seni kandırırsam bende dinlerim bu cihazı:) Elise'de önerebilirim ama yine HE500 için şerh düşüyorum, dinlemedim.

Violectric V200: Diğerlerinden daha ucuza bulursun bu cihazı ve bulabileceğin fiyatlara göre en iyi çözüm olabilir(ikinci elleri uygundur heralde nispeten) Karanlık arka plan, kontrollü baslar, yormayan tizler. Uzun zaman boyunca HD800 için kendi fiyat bandında en çok satan amfidir heralde.

Forumda @wadi nin sattığı Pathos marka amfi var. Model hakkında çok bilgim yok ancak amfi markası 2 yıldır radarımda ve övülüyorlar.

HDVD820 için birşey diyemem ancak 800 için amfi tarafı bir hayli başarılıydı. CMA800R kadar olmasa da üzmüyordu ancak dac tarafı için fiyatının ederi yoktu. Yurtiçi temininden dolayı amfi tarafını kullancaksan önerebilirim.

Balance için diyeceğim öncelikli olarak amfi başarısına bakman. Balance olmayan ama ses başarımı daha iyi olan birçok amfi var. Balance alacam diye aynı fiyatlara ses olarak daha başarısız bir amfi alırsan balance daha iyi bir noktaya taşıyamaz. Totalde amfi tasarımı iyi olan bir cihazda balance var ise çok daha iyi olur senin için tabii.

DefinitioN, Pax, mattiadestro ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  15. DrWhite

DrWhite
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,865
    Çok sağol Baran ben de sana soracaktım akşam sen benden önce davrandın :D

Yok dinlemedim 800s i ki şu an dinlemek mümkün değil Ocak başında dinleyebileceğim ne yazık ki eve dönüşte beni karşılasın diye aldım kulaklıkları bi süre evim evim güzel evim şeklinde takılacağım:D

Pathos aurium için elimdeki kulaklıklarla uyumla ilgili bi kaç sorun okudum yabancı kaynaklardan o açıdan bı dinlemek lazım diye beklettim.

şimdi şu Felix euphoria yı almasına alalım senin canın sağolsun ama nasıl alacaz paypal yok, olsa gümrükten geçmez :confused:

Conductor ile ilgili evet negatif olarak dipses ve senin söylediğin canlılık meselesine değinen incelemeler gördüm ama fiyat olarak daha makul, cma800r ile ilgili genel algı olumlu cidden ama onda da aynı ödeme-gümrük meselesi sorun.

V200 hd800 ile iyi imiş evet 800s ile nasıl bilgin var mı bu arada. Eğer uyumlu ve he500 u de idare edebilecekse direkt ona yöneleyim.

Durum bu :D

Baran bunu beğendi.
  16. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,405
    Ürüne karar verdikten sonra tekrar konuşuruz gümrük mevzuatlarını:) Alacağın ürüne, siteye, ülkeye göre değişkenlik gösterebilecek konular.

V200 HD800S ile de uyumlu çalacaktır.

DrWhite bunu beğendi.
  17. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,178
    DrWhite bunu beğendi.
  18. metsat

metsat
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    101
    Herkese selam. Marantz HD DAC1 için ne düşünüyorsunuz? HD800s ile deneyen arkadaşlar varsa ve tecrübelerini paylaşırlarsa sevinirim.

19. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,340
    Marantz dac'ı ben ifi almadan önce cok arastırmıstım.Aslında onu alacaktım ama bulamadım...İfi aldıktan sonra buldum 2.el de bir tane (murphy yine is basında ) .D okduguma göre hd800 ile gider ,tizlerin smoth oldugunu ve bass'ların vurgusunun iyi oldugu yazıyordu hep...

DrWhite bunu beğendi.
  20. metsat

metsat
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    101
    Sağol hocam, araştırmakta fayda var. Yanılmıyorsam ExtremeAudio Marantz’ın resmi distribütörlüğünü yapıyor.