Apple Music

'Yazılımlar' forumunda UmutecH tarafından 18 Haziran 2015 tarihinde açılan konu

1. I LOVE SONY

I LOVE SONY
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    50
    Ayrıca dikkatli olun 3 ay bedava üyelik aldıgım halde,benden 1 lira aldı , itunes store girdim galiba ,spotify de bedava ise her yeri bedeva ayrıca ara yüzüde kötü ,sesi için bir süre katlanırımda, bakalım???????? birde patrica barber'in en meşhur albümü cafe blue albümü bile yok listesinde .Çok zengin arşiv!!!!!!:eek: Demek o albüm 30 milyon şarkı arasına girememiş ELMA KAFALARDA .:gulme

#41 I LOVE SONY, 6 Şubat 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 6 Şubat 2016
  2. border66

border66
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    244
    o 1 lirayı kart doğrulama için çekiyor,sonra iade ediyor diye biliyorum.patricia barber'ın bahsettiğiniz albümü spotifyda da yok,plak şirketi vermemiş olabilir.
    2 günlük kullanım sonunda:ses kalitesi gayet iyi ancak tüm özellikler çalışmıyor.artist follow ve connect özellikleri,profil düzenleme henüz aktif değil. artist seçince tüm albümleri shuffle dinleme ya yok ya da ben bulamadım.Bir de ilginç birşey;sarkı,sanatçı veya albüm radyosunu açınca ses seviyesi birden düşüyor. radyoda çalanı gidip albümden açınca ses yükseliyor.şimdilik görebildiklerim bunlar.yazılım siz kullandıkça sizi tanıyor ve güncellemeler de geleceğini düşünüyorum.

Collapse Signature Expand Signature
    2 kişi bunu beğendi.
  3. cgtyguner

cgtyguner
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,253
    Tidal ilk ciktiğinda da baya problemliydi zamanla düzelttiler pek çok şeyi. Bunda da öyle olur. Şarki miktarlari da artik nerdeyse hemen hemen hepsinde benzer düzeylerde. Ufak tefek farklılıklar oluyor sadece.

Apple ilk lanse ettiginde bu servisi yanlis hatirlamiyorsam gelişmiş bir öneri sistemi olacağından kişiyi iyi taniyip nokta atışı yapacağından falan bahsediyorlardı. O açıdan değerlendirmeye aliriz hele biraz daha işler otursun bakalim.

Buglar gidince bi genel karşılaştırma yazısı koysak çok güzel olabilir. Deezer, spoti, tidal ve apple music için ses, içerik, hız, kullanım kolaylığı, fiyat vb karşılaştırırız.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

3 kişi bunu beğendi.
  4. I LOVE SONY

I LOVE SONY
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    50
    Yanlız şunu belirtimki ,benim ses sistemlerimde sterio ve avr 5+1 ve onun sterio seçenegi ve Z5500 dahil hepsinde ses daha yüksek doygun daha hoş geliyor kulaga . SPOTIFY 'e göre kesin ,ama ayni farkı note' 2 tlf'da hissemedim ,henüz ,zamanla eksikliler giderilirse 3 ay sonra üçret' liye geçerim ,tabiki aynı fiatın'da kalırsa ,bir paket sigara parası.:angel:

#44 I LOVE SONY, 6 Şubat 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 6 Şubat 2016
  5. Yedaself

Yedaself
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    478
    Öneri sistemi ne durumda? Spotify'ı artık sadece Discover Weekly listesi için kullanır hale geldim.

#45 Yedaself, 6 Şubat 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 7 Şubat 2016
    2 kişi bunu beğendi.
  6. I LOVE SONY

I LOVE SONY
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    50
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 6 Şubat 2016, İlk mesaj zamanı 6 Şubat 2016 ---
    İki gün oldu kullanıyorum, apple music platformunu henüz bir öneri almadım ,spotify gibi melody gardot dinledin ,norah jones da dinle diye . Yeni yeni oturacak sanırım,bu arada,APPLE' de şarkı tekrar tuşu yok pc 'de.:(Gören,duyan varsa yazarmı acaba tlf da buldum ama:coolsmiley:. İki gündür spotify 'de açtıgım bile yok , pc de otamatik geliyorda garibim ama,o saçma reklamlarını çekemicem artık!!!!!:knuppel2:

7. bakieryigit

bakieryigit
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,975
    Apple Music kural tanımadan girdi

http://sosyal.hurriyet.com.tr/yazar...05/apple-music-kural-tanimadan-girdi_40049957

Apple Music bu yaptığını Avrupa'da yapabilir miydi?

http://sosyal.hurriyet.com.tr/yazar...u-yaptigini-avrupada-yapabilir-miydi_40050615

Apple Müzik servisini Türkiye'de korsan olarak anlaşma yapmadan açmış görünüyor , 2 yazıyı okursanız durumu görürsünüz. Bu koşullarda Türk Müzik firmaları Apple'a yüklü bir tazminat davası açacak görünüyor. Takipteyim bakalım bu işin sonu nereye gidecek..

8. Tekin G.

Tekin G.
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    15
    E yuh ama "Sizin İçin" sekmesi var ya , öneri değil mi onlar ?

9. I LOVE SONY

I LOVE SONY
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    50
    SANA YUHHHHHHH !!!!! Densizlige bak, burası senin dolaştın diger forumlara benzemez! Son derece labuali bir uslup . Derhal özür dile bence. Alırsın anında ceza yada Banlanmayı. HADDSİZE BAK HELE !!!!!!!:testere:testere:testere:testere:knuppel2::knuppel2::knuppel2::knuppel2::knuppel2::knuppel2::knuppel2:

#49 I LOVE SONY, 9 Şubat 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 9 Şubat 2016
  10. brendan

brendan
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    161
    ben de girdim burdan her türlü albümü indiriyorum daha sonra apple benden ücret talep etmez değil mi? bir de burdaki şarkılar ücretsiz indirilebilirken kim itunes'ten para vererek şarkı indirir ki? garip oldu bu.

11. I LOVE SONY

I LOVE SONY
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    50
    Garipmi? İyimi oldu?Görücez bakalım artık 3 ayın sonun'da! 99'9 dan devam ederse ben de devam edicem,ben korkudan şarkı indirmiyordum daha !!!:idiot2:Yanlız benden 1lira aldılar bankam sms yolladı. O kartı kontrol içinmiş ,öyle yazdı bir arkadaş. :angel:

12. Tekin G.

Tekin G.
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    15
    Ücret talep etmez ama aboneliğiniz sonlandığında indirdiğiniz müzikleri dinleyemezsiniz ayrıca iTunes haricinde başka bir oynatıcıda indirmiş olduğunuz o dosyaları dinleyemediğinizi de farketmişsinizdir.

13. border66

border66
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    244
    Ben de böyle bir yazıya rastladım.konuyu açıklayıcı görünüyor. http://wp.me/s1PbPo-feedback

5 kişi bunu beğendi.
  14. toser

toser
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    ses kalitesini spotifyla karşılaştırdığnızda ne söylebilirsiniz acaba?

15. Miles

Miles
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    70
    Ben en çok temalarını beğendim. İlgi duyduğunuz janr'ları belirtince ve dinledikçe yaptığınız oylamaya göre önünüze çıkan albüm önerileri ve temalar hem Tidal'e, hem Spotify'a göre oldukça oldukça başarılı. Eğer iPhone dışı telefonlardan dinlenmeye başlanabilirse ( şu an durum nedir, bilmiyorum) Spotify'ı yok edecek gibi görünüyor. Kayıpsız formatı gelir ve Auralic gibi üçüncü parti cihazlarda yaygınlaşırsa düşünmeden Tidal'i bırakırım. Çok net!

16. coolblue

coolblue
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,399
    Apple müzik henüz denemedim ama Tidal hifi kullanıyorum deneme süresi. Ama 65 lira aylık fiyatı çok pahalı. Umarım apple müzik te o kadar pahalı olmaz ileride.

17. Miles

Miles
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    70
    Yanlışınız olmasın? Tidal'e kendi sayfası üzerinden üye olursanız aylık 20 TL alıyor olması lazım.

18. coolblue

coolblue
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,399
    Malesef ben de öyle düşünerek üye olmuştum . Ama Tidal'den mesaj geldi. Tüm Türkiye için de üyelik 19,99 euro oldu diye.

Bir ara apple müzik'te deneyeceğim . Ne de olsa 3 ay ücretsiz sanırım .

19. cgtyguner

cgtyguner
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,253
    Hocam androidde kullanilabiliyor apple music. Ama cok muthis bir fark, bir ustunluk var diyemem. Spotifydaki öneriler bana hala daha iyi gibi geliyor. Belki daha uzun süredir kullandığım içindir. Ama dediğiniz gibi janr secme olayı hoş olmuş. Tidal da denedim bir ay ve hifi olayinin cok buyuk bir artisini goremedim. Spotify en yuksek kalitede 9 çalıyorsa tidal 10 çalıyordu bana göre. Spotify her halükarda ücretsiz deneme sürümü ve zengin içerik avantajıyla piyasada payını korur gibime geliyor açıkçası.

2 kişi bunu beğendi.
  20. cgtyguner

cgtyguner
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,253
    Ses kalitesi açısından çok fark yok. Benim algılayabildiğim yok yani.

2 kişi bunu beğendi.