Arcam rhead vs bh crack vs sdf se4

'Amfi' forumunda yigitboylu tarafından 10 Mart 2019 tarihinde açılan konu

1. yigitboylu

yigitboylu
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    32
    Hd6xx için amfi arayışım devam ediyor. Son olarak bütçem civarı bu 3 üründe takıldım. Daha çok jazz ve vokal dinliyorum. Basshead değilim ama eksik ve muddy olmasını da istemiyorum. Tizlerin de geri kalmasını istemem yani denge arıyorum. Lambalı ların baslarda aşırı yumuşak kalacağından çekiniyorum. Kulaklarım da biraz yetersiz duyduğu için volüm seviyesi de eksik olmamalı. Önerilerinizi rica ederim. Yurtiçi bulunabilen ürünler olursa iyi olur

2. yigitboylu

yigitboylu
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    32
    Reis doğru diyormuş kriz felan yok bu ülkede. Herkes öyle yoğun Çalışıyor ki foruma felan bakamıyor :)

3. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,194
    Reis ne demis bilemıyorum ama biraz daha detaylı araştırırsanız sadece benim bile 10'dan cok tavsiye verdiğini görürsünüz :) Hd650 günlüğü diye bir nimet var bu forumda.2 sene daha yazsak, alıp sennheiser'a kitap diye gönderilir... :)

Bh crack hd650/hd600/hd6xx için alacagınız en iyi amfilerden biridir...Yine bulunursa darkvoice 336,darkvoice 3322 alacagınız en iyilerinden biridir hd 650 için...

Ben 4 sene dv 336 kullandım,eğer dac'da iyi bass verıyorsa yumuşak vurmaz bass olarak.Aksine transistörlü amfiden daha içi dolu vuruyor en azından benım kullandıgım transistörlü modellere göre...Boyle bi genelleme tabii yanlış ama kullandıgım veya denk gelip dinledigim modeller oyleydi.O yuzden bass konusunda lambalı amfi üzmez.Bir de hd650 ve türevlerinden yüksek bass performansı beklemek pek doğru değil.Öyle bomy bir bass beklıyorsanızs o iş olmaz...Ama kendi içerisinde gayet yeterlidir..İyi bass verir ama miktarı çok değil.Bu amfi ile pek aşılamaz maalesef.Kulaklıgın karakteri boyle...Ama lambalı amfi bass konusunda üzmez...
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 13 Mart 2019, İlk mesaj zamanı 13 Mart 2019 ---
    Son olarak Arcam hic duymadım ama crack falan dururken alıp kullanmazdım...Sedef'in en son çıkanlarına iyi dıyorlardı ama onuda dinleemedim maalesef.

DefinitioN bunu beğendi.
  4. yigitboylu

yigitboylu
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    32
    İnanın hepsini okudum ve söylediğiniz tüm modelleri inceledim. Fakat satışta olan ürünler yazdıklarım olduğu için tecrübesi olanlardan tavsiye istemiştim. Dv satışta göremedim. Basshead değilim tekno da dinlemiyorum sadece gerektiği kadar kaliteli bas beklentim var.

5. fortress34

fortress34
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    831
    Bottlehead Crack varken fazla düşünmeyin derim..
    Sdf Se4 hakkında henüz görüşlerini paylaşan olmadı zaten..

Collapse Signature Expand Signature
    fosther bunu beğendi.
  6. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,972
    Hocam yanıt gelmemesinin nedeninin kayıtsızlık olduğunu düşünmeyin lütfen. Forumda sorduğunuz amfilerin üçünü, hatta ikisini birden dinlemiş kimse olduğunu zannetmiyorum. Ben kendi adıma üçünü de dinlemiş değilim ve işkembeden sallamamak adına bir şey yazmadım.

Ama fikrin ne derseniz.. :

SeIV çok yeni, daha kimse dinlemedi, hakkında hiç bir veri yok, veri yoksa yorum da yok :)

Arcam rhead incelemelerde hep olumlu yorum almış bir solid state ama bizim forumda kimsede olmayabilir, en azından bugüne kadar kimse -benim bildiğim kadarıyla- görüş yazmadı. Nötr, güçlü, düşük empedans çıkışlı, distorsiyonsuz bir solid state amfiyi ben severim. Ekmek gibidir üzerin reçel de sürülür, salça da.. Yani pek çok kulaklıkla en az vasatı tutturur demek istiyorum. Bu amfilerle güzel eşleşmeler olur ama özel eşleşmeler pek olmaz. Yine de başlangıç için iyi bir noktadır. Hd6xx böyle bir amfi ile iyi sonuç verecek türde bir kulaklıktır. (Parlamaz, midleri cılız kalmaz, bası sıkılaşır vs).

Bottlehead Crack eski ve bilinen bir amfi ve Sennheiser 6** serisi ile uyumu da biliniyor. Denenmiş ve sevilmiş bir tarif. @fortress34 hocamın önerdiği üzere oraya yönelmek bence de mantıklı görünüyor.

ahmet çekirdek ve endia bunu beğendi.
  7. yigitboylu

yigitboylu
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    32
    Bh crack te çok çirkin birşey arkadaşlar. Alıp satmaktan bıktım. Artık alayım uzun süre kullanayım istiyorum. Hepinize teşekkür ederim yorumlar için

thejustice bunu beğendi.
  8. thejustice

thejustice
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    35
    1 hafta içinde nasip olur ise SE 4'ü alacağım. Ankara'da olup test etmek isteyen olursa verebilirim.

9. yigitboylu

yigitboylu
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    32
    Ay hadi inşallah :)

thejustice bunu beğendi.
  10. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,524
    Hd660 s ile test edebilirim.

thejustice bunu beğendi.
  11. thejustice

thejustice
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    35
    Tabiki hocam. Size 10-12 nisan arasında verebilirim. İnceleme yazmayı beceremem. İncelemesini yazabilecek olursanız ülkemize de katkısı olur.

12. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,524
    Aslında tam bir amp incelemesinden çok sürme mevzuları için yorum yapabilirim. Zira amfiler konusunda uzman değilim :)

13. yigitboylu

yigitboylu
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    32
    Seçeneklerim arasına graham slee srg2 de girdi. Kullanan veya bilgisi olan?

Sdf4 yorumu da bir türlü gelmedi :)

14. thejustice

thejustice
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    35
    sdf4 için kutu bekliyorum, ahmet bey haber edecek.

15. ahmet çekirdek

ahmet çekirdek
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    519
    SE IV -SE V ve SE VI yakında siz müzikseverlerle buluşacak biraz sabıretmenizi istirham ediyorum.sevgiler saygılar.

Mikrobiyolog ve thejustice bunu beğendi.
  16. thejustice

thejustice
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    35
    SE 5 ve SE 6 da geliyormuş. Ahmet bey teknik özellik paylaşabilir misiniz? @ahmet çekirdek

Mikrobiyolog bunu beğendi.
  17. ahmet çekirdek

ahmet çekirdek
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    519
    SE IV ile aynı görüntüde fakat lambalar değişik yine NOS USA kaliteli lambalar sesleride kalite olacak.
    HD 600XXX her türlü kulakllığı sürecek güçte.

#17 ahmet çekirdek, 21 Mart 2019 20:05
    Son düzenleme: 22 Mart 2019 05:14