Astell&Kern KANN Müzikçalar İnceleme Turu

'Müzik Çalar İncelemeleri' forumunda Baran tarafından 18 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

 1. DefinitioN

  DefinitioN
  Expand Collapse
  Analog

  Katılım:
  9 Mayıs 2012
  Mesaj:
  2,757
  Alınan Beğeniler:
  6,318
  Bu yoruma kesin olarak katılmıyorum.Kann analitik sesli ve detay odaklı değil.Hatta kesinlikle değil.

  Analitik ve detay odaklı deyince aklıma tek bir ekipman geliyor.Shure SRH 940.

  Kann hafifce sicağa kaçan dengesiyle soğukluktan hayli uzak.
   
 2. Synchronicity

  Synchronicity
  Expand Collapse
  WAV

  Katılım:
  1 Mart 2015
  Mesaj:
  708
  Alınan Beğeniler:
  1,934
  silinmiştir
   
  #82 Synchronicity, 23 Eylül 2018
  Son düzenleme: 5 Mart 2020
  2 kişi bunu beğendi.
 3. Mikrobiyolog

  Mikrobiyolog
  Expand Collapse
  WAV

  Katılım:
  5 Ocak 2016
  Mesaj:
  887
  Alınan Beğeniler:
  3,405
  Valla arkadaşlar kusura bakmayın ama bana bu aralar forumda yeni seslere çok sert yaklaşılıyor gibi gelmeye başladı. Arkadaş kısa bir dinleme sonrası oluşan fikrini yazmış. Yorumuna ben de katılmıyorum ama ikaz ederken biraz daha yapıcı olabiliriz diye düşünüyorum. Sonuçta olay üslupta bitiyor. Patronumuz yanıldığında farklı, çırağımız yanıldığında farklı düzelteceğimiz gibi, burada da yeni arkadaşlara biraz daha yumuşak yaklaşabiliriz bence.

  Tabi ki bu yeni gelen arkadaşların yorumları düzeltildiğinde olayı kişiselleştirmesini hoş karşıladığım anlamına gelmiyor. Yeni bir katılımcının ortamı tanıyana kadar biraz alttan almasının akıllıca bir davranış olacağını düşünüyorum.
   
  6 kişi bunu beğendi.
 4. xxyx

  xxyx
  Expand Collapse
  MP3

  Katılım:
  18 Ağustos 2018
  Mesaj:
  113
  Alınan Beğeniler:
  143
  Hocam iyi bir konunun üzerinde durmanız açıkçası beni biraz memnun etti burası bir forum ortamı amaçta bireyleri bilgilendirmek bu konuda her kez hem fikirdir zaten ama üzerinde durulması gereken konu biraz daha farklı

  İnsan olarak hepimiz aynıyız kimse kimseden üstün değildir forumdaki sınıflandırmayı forum zaten yapıyor flac dsd mp3 vs bu etiket sınıflandırması kişilerin tecrübelerine göre verilmiş oluyor zaten (Genelleme yaparsak) buna kimsenin itirazı yok ben foruma yeni katıldım 30 yaşındayım benden büyük ve küçük insanlar var benden yeni ve eski arkadaşlar var forum içindeki her insana yaklaşımım aynıdır konuşma üslubum aynıdır değişmez değişmemeli de saygılı ve mütevazi olmaya özen gösteririm adamına göre üslubuna veya konuşulmasına karşıyım insan bazen konuyu kişiselleştiriyor evet ama oda emin olun karşıdaki insanın üslubundan kaynaklı olabiliyor

  Siteye yeni üye kabul etmek yeni insanlarla düşünceleri kabul etmek demektir(Genel düşünceleri anlamında kullandım ) bu insanları tecrübeli hale getirecek olanlarda yine siz tecrübeli arkadaşlardır güzel bir forum güzel bir hobi yapıcı olursak insanlara daya yararlı olacağının kanaatindeyim

  Bu yazdıklarımı genel olarak yazıyorum kişi belirtmeden bazen benim bazen başkasının karşısına çıkıyor hatta deneyimle arkadaşların bile karşısına çıktığını görüyorum bu tür konuşmaların karşıdaki kişiye saygılı olursak konuşmaların bu duruma gelmeyeceği kanısındayım (paylaşılan düşünce yanlış yada doğru olsa bile)

  Konu bu duruma gelmişken aklımdakileri paylaşmak istedim kusurum olduysa şimdiden özür dilerim


  saygılar
   
  2 kişi bunu beğendi.
 5. VirtuFortuna

  VirtuFortuna
  Expand Collapse
  Analog

  Katılım:
  24 Şubat 2014
  Mesaj:
  1,823
  Alınan Beğeniler:
  5,244
  Yahu arkadaş, konuyu çekip nerelere getirdiniz. Kimse kimseyi ezmiyor veya kimse sınıflandırma yapmıyor. Kurulan cümleleri nasıl bir perspektiften okuyorsunuz ben anlamıyorum. Kendisine verdiğim ilk cevapta nerede bir üstten bakma veya ezme anlayışı var?

  Fakat sorun şu ki düpedüz yanlış olan bir şeyi, insanlar kendisine yol göstermesine rağmen hatalı olarak görmeyip, "ya insanlar böyle diyor acaba iyice dinlemedim mi ya da kavramlar mı karıştı bende, yoksa kulaklık mı bana öyle düşündürdü" diye düşünmeyip, sadece haksız çıkmamak adına savunmaya çalışıyor. Verdiği bilgi yanlış, bu kadar basit, yan-lış.

  Konuyu kişisel noktaya getiren de yine kendisi. Bahsettiği konular hakkında bir fikri yok, bu ezmek değil. Üstten bakmak da değil. Konu hakkında bir fikri yok bu kadar basit. Ben gerçeği söylüyorum, yok karşımdakini ezeyim de bilmem ne yapayım diye söylemiyorum ki ben. Böyle bir şeye hiç ihtiyacım da yok. Konuya hakim değil, kullandığı kavramların tam olarak ne olduğunu bilmiyor, ama haksız çıkmayayım diye savunuyor.

  "Kendimi ezdirmem" havasında cevaplar yazıyor ama ben zaten öyle bir şey yapmıyorum. Olanı söylüyorum. Kendisi KANN soğuk çalıyor dedi. %1500 yanlış bir yorum, ve bunu ifade ediyorum ki okuyanlar yanlış bir bilgi almasın, ama bu ezmek oluyor.

  Ne alakası var yahu. Komik.
   
  Collapse Signature Expand Signature
  3 kişi bunu beğendi.