Astell&Kern KANN Müzikçalar İnceleme Turu

'Müzik Çalar İncelemeleri' forumunda Baran tarafından 18 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

1. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,318
    Bu yoruma kesin olarak katılmıyorum.Kann analitik sesli ve detay odaklı değil.Hatta kesinlikle değil.

Analitik ve detay odaklı deyince aklıma tek bir ekipman geliyor.Shure SRH 940.

Kann hafifce sicağa kaçan dengesiyle soğukluktan hayli uzak.

2. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,934
    silinmiştir

#82 Synchronicity, 23 Eylül 2018
    Son düzenleme: 5 Mart 2020
    2 kişi bunu beğendi.
  3. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,405
    Valla arkadaşlar kusura bakmayın ama bana bu aralar forumda yeni seslere çok sert yaklaşılıyor gibi gelmeye başladı. Arkadaş kısa bir dinleme sonrası oluşan fikrini yazmış. Yorumuna ben de katılmıyorum ama ikaz ederken biraz daha yapıcı olabiliriz diye düşünüyorum. Sonuçta olay üslupta bitiyor. Patronumuz yanıldığında farklı, çırağımız yanıldığında farklı düzelteceğimiz gibi, burada da yeni arkadaşlara biraz daha yumuşak yaklaşabiliriz bence.

Tabi ki bu yeni gelen arkadaşların yorumları düzeltildiğinde olayı kişiselleştirmesini hoş karşıladığım anlamına gelmiyor. Yeni bir katılımcının ortamı tanıyana kadar biraz alttan almasının akıllıca bir davranış olacağını düşünüyorum.

6 kişi bunu beğendi.
  4. xxyx

xxyx
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    143
    Hocam iyi bir konunun üzerinde durmanız açıkçası beni biraz memnun etti burası bir forum ortamı amaçta bireyleri bilgilendirmek bu konuda her kez hem fikirdir zaten ama üzerinde durulması gereken konu biraz daha farklı

İnsan olarak hepimiz aynıyız kimse kimseden üstün değildir forumdaki sınıflandırmayı forum zaten yapıyor flac dsd mp3 vs bu etiket sınıflandırması kişilerin tecrübelerine göre verilmiş oluyor zaten (Genelleme yaparsak) buna kimsenin itirazı yok ben foruma yeni katıldım 30 yaşındayım benden büyük ve küçük insanlar var benden yeni ve eski arkadaşlar var forum içindeki her insana yaklaşımım aynıdır konuşma üslubum aynıdır değişmez değişmemeli de saygılı ve mütevazi olmaya özen gösteririm adamına göre üslubuna veya konuşulmasına karşıyım insan bazen konuyu kişiselleştiriyor evet ama oda emin olun karşıdaki insanın üslubundan kaynaklı olabiliyor

Siteye yeni üye kabul etmek yeni insanlarla düşünceleri kabul etmek demektir(Genel düşünceleri anlamında kullandım ) bu insanları tecrübeli hale getirecek olanlarda yine siz tecrübeli arkadaşlardır güzel bir forum güzel bir hobi yapıcı olursak insanlara daya yararlı olacağının kanaatindeyim

Bu yazdıklarımı genel olarak yazıyorum kişi belirtmeden bazen benim bazen başkasının karşısına çıkıyor hatta deneyimle arkadaşların bile karşısına çıktığını görüyorum bu tür konuşmaların karşıdaki kişiye saygılı olursak konuşmaların bu duruma gelmeyeceği kanısındayım (paylaşılan düşünce yanlış yada doğru olsa bile)

Konu bu duruma gelmişken aklımdakileri paylaşmak istedim kusurum olduysa şimdiden özür dilerim

saygılar

2 kişi bunu beğendi.
  5. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,244
    Yahu arkadaş, konuyu çekip nerelere getirdiniz. Kimse kimseyi ezmiyor veya kimse sınıflandırma yapmıyor. Kurulan cümleleri nasıl bir perspektiften okuyorsunuz ben anlamıyorum. Kendisine verdiğim ilk cevapta nerede bir üstten bakma veya ezme anlayışı var?

Fakat sorun şu ki düpedüz yanlış olan bir şeyi, insanlar kendisine yol göstermesine rağmen hatalı olarak görmeyip, "ya insanlar böyle diyor acaba iyice dinlemedim mi ya da kavramlar mı karıştı bende, yoksa kulaklık mı bana öyle düşündürdü" diye düşünmeyip, sadece haksız çıkmamak adına savunmaya çalışıyor. Verdiği bilgi yanlış, bu kadar basit, yan-lış.

Konuyu kişisel noktaya getiren de yine kendisi. Bahsettiği konular hakkında bir fikri yok, bu ezmek değil. Üstten bakmak da değil. Konu hakkında bir fikri yok bu kadar basit. Ben gerçeği söylüyorum, yok karşımdakini ezeyim de bilmem ne yapayım diye söylemiyorum ki ben. Böyle bir şeye hiç ihtiyacım da yok. Konuya hakim değil, kullandığı kavramların tam olarak ne olduğunu bilmiyor, ama haksız çıkmayayım diye savunuyor.

"Kendimi ezdirmem" havasında cevaplar yazıyor ama ben zaten öyle bir şey yapmıyorum. Olanı söylüyorum. Kendisi KANN soğuk çalıyor dedi. %1500 yanlış bir yorum, ve bunu ifade ediyorum ki okuyanlar yanlış bir bilgi almasın, ama bu ezmek oluyor.

Ne alakası var yahu. Komik.

Collapse Signature Expand Signature
    3 kişi bunu beğendi.