Astrotec Ax-60 - İnceleme

'Astrotec' forumunda AxiAziz tarafından 29 Ocak 2014 tarihinde açılan konu

1. bLind

bLind
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    228
    Dinamik sürücü olunca insan ister istemez bir beklenti içine giriyor ama bu kulaklığın bas seviyesi beni tatmin etmedi açıkcası çoğu kişiyide tatmin ediceğini düşünmüyorum.Kulaklık bana daha çok mid merkezli geldi.Çok kısa bir süre kullandığım içinde ses hakkında daha fazla yorum yapmıyorum kimseyi yanlış yönlendirmemek adına.Malzeme kalitesi ve kutu içeriği olarak beni tatmin etmedi.İçinden çıkan uçlar kalite olara kötü ve yetersiz birde triple flange uçların hepsi aynı boy neden böyle birşey yapmışlar anlıyamadım benim kulağıma küçük geldi yani 3 çift uç yabana gitmiş oldu.Köpük uç kullanmayı zaten sevmiyorum.Filtreninde sese etkisini hissedemedim açıkcası.Belki zamanla kirlenirse temizleme ve yedek açısından bir artı olabilir.Sadece kablosunu beğendim.

2 kişi bunu beğendi.
  2. modifix06

modifix06
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    8
    Arkadaşlar bu kulaklıgın tiz sesleri dinledigim türe göre bana fazla geldi, nasıl tizleri biraz bastırabilirim, araya fiio bir amfimi alıyım yoksa satmak tek çözümmü

3. prostheticwhim

prostheticwhim
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    640
    Bildiğim kadarıyla bazı kulaklıklarda güç aldıkca tizler yatışıyor ses algısında ancak daha önce en azından bir pc'ye takıp bakın. Amfi/dac vs. ile tizleri yumuşatsanız da hoşunuza gitmiyorsa tonu yumuşayınca da gideceğini sanmam. Bunlardan daha önemlisi kayıt ama, dt1350 ile kötü kayıtlarda (Flac vs. de olsa kötü dönüştürülmüşse kar etmeyebiliyor.) tiz kısmı dinlenemez olabiliyor, wav formatında bulup rahatsızlık duyduğunuz parçayı deneyebilirsiniz. O şekilde hoşunuza giderse ciddi dinlemeler için kulaklığı tutup kötü kayıtlar için koyu karakterli bir kulaklık almanızı öneririm. Bendeki fiio e17'nin dac kısmı ses olarak çok hoşuma gidiyor ancak sadece amfi olarak kullandığımda transparan olduğunu söyleyebilirim, yükselen gücün yapacağı etki dışında kulaklığın ses karakterine bir etkisi olmaz yani fiio amfi düşünüyorsanız.

Collapse Signature Expand Signature
  4. modifix06

modifix06
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    8
    Pc yede bağladım gene birşey değişmedi. Amfiyide eliyorum o zaman. Tizler bana göre fazla önde ve baskın hala. Gr07 alsam yanına nasıl olur acaba?

5. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,672
    Yanına derken?

6. modifix06

modifix06
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    8
    07 ye haksızlık ettim sanırım engin, :)

7. prostheticwhim

prostheticwhim
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    640
    Beğenmiyorsanız satışa koyun bence. Ben kulakiçi im50'den memnunum, tiz konusunda da epey yumuşak, basları derli toplu, vokali doğal ancak bu fiyatta bir kulaklıktan sonra bazı konularda düşük kalabilir. Im02 satıştaydı forumda, o da benzer karakterde aynı serinin çift armatürlüsü diye biliyorum, daha detaylı ve sahnelidir her halde, araştırabilirsiniz. Bir de ben sizin kulaklığınızı hiç denemedim ama bir ekolayzır açıp deneyin tek tek frekans aralıkları ile oynamayı, bazen alt midler ya da üst bass kısmındaki yükseklikler sanki tizler çok parlakmış algısı yaratabiliyor, etkileyebiliyor algıyı. Ekolayzır ile kullanın demiyorum ama istediğiniz karakteri belirleme açısından faydalı olur, belki de öne gelen midlerdir sizi rahatsız eden, vokalde iyi gelsede enstrümanlarda rahatsız edici olur vs. vs. ; kendim yaşadığım için belirtmek istedim.

Collapse Signature Expand Signature
  8. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,672
    Yok o manada demedim. Hani yanına alma denince ax60'ın açıklarını kapatmasi bekleniyor gibi olmuş sanki. Ax60'tan memnun değilsen yanına alma değil de yerine alma yoluna gitmeli..

9. modifix06

modifix06
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    8
    Hocam bilgileriniz için çok teşekkürler. audio technica hiç düşünmedim dinledigim türe gitmez diye ama bi araştırıyım. Baştan almam gereken kulaklık gr07 idi aslında. Ax-60 macera oldu benim için biraz :) İphone kullanıyorum yolda çok vakit geçirdigim için ekolayzır denedim ama malum iphone kendi ekolayzırı tat vermedi hocam .

Siparişi verdim bugun, ikisinde deniycem yan yana beğenmedigimi satışa koyucam bakalım :)

#29 modifix06, 29 Kasım 2014
    Moderatör tarafından düzenlendi: 29 Kasım 2014