Audeo Phonak Pfe 232 İncelemeleri ve Paylaşım Alanı

'Phonak' forumunda UmutecH tarafından 3 Mart 2013 tarihinde açılan konu

1. DarkTemplar

DarkTemplar
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    73
    Muhammet'e katılıyorum, S3 ile de denedim, Iphone 4S, Ipad mini ve Ipod Touch 4G ile de denedim. Yorucu olabilir, besleme sıkıntısı çekersiniz yazıda da yazdım, ben onun yerine pfe 112 öneririm diye. Basit bir kulaklık değil güç anlamında. Ha iyi bir amfi ile kullanacaksanız o zaman problem yok.

Diğer arkadaşlarımın da ellerine sağlık. İş yoğunluğundan ötürü çok açıklayıcı olamadı benimki kabul ediyorum ama bir nebze de olsa fikir verdiyse ne mutlu bana. Hem bekledikleri için sizlere de teşekkür ederim, biraz beklettik kusura bakmayın ama inanın en başından beri iyi bir şey yapmaya çalıştık.

2. neo1990

neo1990
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    13
    Hocam iphone 5 ile kullaniyorum ve imzamdaki dap lar ile.Elimdekilerle en iyi uyumu RoCoo p ile sagladi, Iphone ilede bence gayet iyi sesi, ama tabi iyi bir dap oldugu zaman daha oturakli ve sahnesi genisliyor kulakligin.

Zaten disarida en iyisine gerek yok bence :) (belki disarida az kullandigim icindir) Genelde evde audioengine d1 ile dinliyorum.

3. Fresk

Fresk
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    6
    Süperkulade incelemeler olmuş, bu oluşumu oluşturan mübarek insanları kutluyorum ;D Şimdi Türkiye de bu 232 fiyatları petrol fiyatlarıyla yarışır :evl

4. high-fidelity

high-fidelity
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,565
    Çok teşekkürler.İpod Touch 4G'nin IE80'de verdiği ses çıkışı ve performansına yetişmez bile diyor musunuz yoksa sadece yorucu olur amfi ile kullanmanız daha mı iyi diyorsunuz?İpod Touch 4'te verdiği ses yüksekliği nasıl meselaha ben W4'ü denedim hafif düşük geldi IE80'e göre ve son kademede çamurlanmalar oluyordu bayağı bozuyordu...

Collapse Signature Expand Signature
  5. DarkTemplar

DarkTemplar
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    73
    Ses yüksekliği yetersiz ve yüksek seslerde çamurlaşma yaşadım ben karışıyor birbirne yani enstrümanlar da üst üste biniyor. Kayıtlar alac bu arada.

6. Quattro

Quattro
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    67
    İnceleyen herkesin eline, kulaklarına sağlık. Çok detaylı incelemeler olmuş. Kısa bir bakış attım şu an, ilk fırsatta da detaylı bir okuma yapacağım. :)

7. high-fidelity

high-fidelity
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,565
    Anladım hocam yorumunuz için teşekkür ederim.ALAC kullanmışsınız bir de MP3 olsa :eek: Westone 4'ü de hem bass konusunda yetersiz bulduğum için hem de çoğu hızlı tür müzikte son kademede çamurlaşma olduğu için biraz sıkıldım W4 konusunda...Bakıcaz artık

8. neo1990

neo1990
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    13
    Valla iyi diil en iyisi olmus abi bu sekilde olmasi :eek:k Tekrar elinize saglik.

9. özkan

özkan
    Expand Collapse
    Guest

Tebrik ederim arkadaşlar. Ellerinize sağlık, hepsini henüz okuyamamakla birlikte harika bir incelemeler dizisi olduğunu söyleyebilirim. Yalnış anlamadıysam eğer midlerin geride olmasının V tipi ses karakterinden çok midlerin volümünün desibel olarak düşük olması olarak çıkarttım. Hepinize tekrardan teşekkür ederim. :eek:k

10. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,251
    Güzel sözleriniz için herkese teşekkür ederim.
    ipod touch4 var bende ama öyle ciddi bir sıkıntı sezmedim.Sadece pf232'ye ne kadar çok verirsen o kadarını alıyor demek daha doğru olacaktır.

Mid sunumu uzak daha doğru olur Özkan bey,desibel düşüklüğü gibi bir durumda sesi yanlış verecektir.

11. metinnitem1

metinnitem1
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Öncelikle hepinizin eline ve emeklerine sağlık.Hızlıca okudum.Ancak bir kez daha üzerinden geçeceğim :wink

12. high-fidelity

high-fidelity
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,565
    Ciddi bir sıkıntı yok ise;232'yi düşünebilirim hocam.Çok teşekkürler.Peki Westone 4'deki bozulmalar 232'de de oluyor mu?Belki siz hiç denk gelmemişsinizdir W4'ün sesinin çamurlaşmasına ama ben ipod touch 4'te denedim bana bass konusunda yetersiz geldi bir de son kademedeyken house,progressive tarzı müziklerde sanki patlak bir hoparlörden bir ses geliyormuş gibi oluyordu.Son sesteyken ipod touch 4G'de PFE 232 nasıl acaba ha ? :)

13. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,251
    Pek ipod touch ile dinlemiyorum açıkçası zaten genelde altına da bir amfi ekliyorum.Amfisiz olarak son sese kadar açılabileceğini sanmıyorum.
    Pfe 232 yüksek seste başarılı bir ürün değil çok yüksek seste dinliyorsanız önermem.Biraz daha dinleyeyim amfisiz olarak buradan paylaşırım.

14. high-fidelity

high-fidelity
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,565
    Çok iyi olur.Teşekkürler... :)

15. HaypurTiryading

HaypurTiryading
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    225
    Abi V'si tam sivri harf gibi bir V değil. Yumuşak bir V." ~ " <-- Tam anlatamasamda şu simge gibi. Düz çizgide midler hafif aşağıda. Ama ben dinlediğimde tizleri fazla şıkır şıkır bulmuştum. Hangi filtre vardı hatırlamıyor, muhtemelen gri vardı. Bana göre değil. Ama armatür gibi sesi yok. Midleri, bassları sıcak, tatlı ve çok doğal. Bu zamana kadar dinlediğim en doğal iemlerden biri diyebilirim. Çok detaylı bir sesi var.

16. synweap

synweap
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    109
    İncelemeciler arasında um3x deneyip, seven var mı ? Yardımlarına ihtiyacım var :evl
    Tizleri hariç çok sevdiğim bir kulaklık um3x, okuduğum kadarıyla 232 bastan ödün vermeden bu işi iyi yapabiliyor. Sizce aynı ses karakteri için iyi bir upgrade olur mu ?

17. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,251
    Um3x daha baslı çok daha koyu,ve sunumu tam ters karakterde ters V şekilli denebilir.Um3x'in tizleri çok iyidir aslında neyinden memnun değilsiniz.

18. Robius

Robius
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    100
    Uzun süre bekledik ama beklediğimize değmiş :worship

Hepinizin eline sağlık.

19. Trivium

Trivium
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Bir arkadaşım Amerika'da okuyor. Yakın zamanda Pfe232'den JH13 Pro'ya geçiş yaptı. JH13 Pro yanında sönmüş cüce yıldız gibi kaldı şeklinde yorumladı 232'yi. Sanırım burda da sıra artık JH iem'lere geldi. :)

20. Serhat

Serhat
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    915
    Kulağınıza ve kaleminize sağlık...

Tüm yazdıklarınızdan anlaşılan o ki,

bu işin mihenk taşı nicelik değil , nitelik .