Audeo Phonak Pfe 232 İncelemeleri ve Paylaşım Alanı

'Phonak' forumunda UmutecH tarafından 3 Mart 2013 tarihinde açılan konu

1. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,120
    Haklısın bir de fit durumu var customlarda. Sansa clip ile dinleyebildin mi pfe yi?

Collapse Signature Expand Signature
  2. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    Clip ile dinleyemedim ama clip ile ipod touch'lar arasında ciddi bir ses yüksekliği farkı yok diye hatırlıyorum.

3. high-fidelity

high-fidelity
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,580
    Forumda ''java'' nickli arkadaşımızla custom kulaklık tecrübelerini konuşabilirsiniz.O da Unique Melody Merlin almıştı.Tek kulakta oturmamazlık olduğu için,re-fit yaptırtmak için geri göndermişti.Tekrar kalıp aldırıp göndermişti ve düzelttirmişti.Şimdi gayet memnun sanırım. :) İsterseniz kendisiyle de görüşebilirsiniz hocam...

4. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,120
    Teşekkürler arkadaşlar :) Custom konusunu düşüneceğim..

5. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    585
    Universaller denenip bitirilmeden gidip custom alınmaz. Boşuna uğraşmayın, yüksek ses ile ilgili onların da durumu çok farklı değil. Sizin yapacağınız şey amfi almak.

6. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,120
    Bir tek shure se535 ve pfe 232 kaldı denemediğim, bir de ex-1000 onu da bulması Amerika'da zor...çok pahalı.. Uyarıyı dikkate alacağım :)

7. Kuzey

Kuzey
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    69
  8. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,120
    Neredeyse um3x ile sıralamada aynı yerlerde.. O da ilginç

9. Kuzey

Kuzey
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    69
    David Solomon genelde iem incelemiyor incelediği kafa üstüler de çok ciddi kulaklıklar bu sebeple iemler hep alt sıralarda kalıyor. O sebeple UM3X ile PFE arasında bir şey girememiş olabilir çünkü o araya girecek bir şey incelememiş olabilir. Ama üst taraftan Westone 4'ün birkaç sıra önde olması ve fiyat-performansa C gibi çok düşük bir not vermesi... Midlerini ve transparan olmamasını sevmemiş 232'nin David sanırım bu da canını çok sıkmış anlaşılan Pfe konusunda.

10. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    İşte bu iş fazlasıyla göreceli önemli olan sizin üründen aldığınızdır.Mesela geçen hafta pfe232 ile w4'ü birlikte kullandım 232'den sonra w4'ü seçmem için en ufak bir neden bulamadım.Sonuç olarak bu, ne w4'ün kötü bir kulaklık olduğuna ne de herkesin 232'yi seçeceği anlamına gelmez.

11. Riffraff

Riffraff
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Öncelikle fikirlerimle bir kulaklık almanızı önermiyorum. Tamamiyle kişiseldir söyleyeceklerim.

Dün Pfe 232, Westone 4r ve Baran'ın yeni kulaklığını (Rhapsodio RDB+) denedim. WILT başlığında da hangi şarkılarla albümlerle dinlediğimi yazdım (Kaynak DX100, kayıtlar 24 bit FLAC)
    Westone 4 ile Pfe'yi karşılaştırdığımda Westone 4'ün sesinin üzerinde bir örtü olduğunu farkettim. Sanki bir şey vermesi gereken sesi vermesini engelliyordu. Havasız gibiydi ses. Pfe'de de ses çok açıktı. Ama bu Pfe'yi sahne olarak birazcık daha başarısız kılıyordu. Bas ve Mid başarımında Westone 4 tizleri biraz daha geride ve puslu olduğu için daha önde görülebilir ama bu sizin ses tercihinize göre değişir. Ben kendi adıma konuşursam Pfe, Westone 4r'ye göre çok daha iyi bir kulaklık.

Baran'ın kulaklığıyla karşılaştırırsam eğer; Tizler Pfe'den daha kötü ama Sahne, Mid ve Baslar Pfe'den daha iyi olduğunu düşünüyorum. Kendi tercihime göre konuşursam Baran'ın kulaklığı daha iyi Pfe'ye göre.

Bunu tekrardan söylüyorum lütfen elinizden geliyorsa bu kulaklıkları deneyiniz. Benim sözüme lütfen hemen güvenmeyiniz.

12. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    585
    Baran'ın kulaklığı dediğin dışı gri karbon mu, tahta mı, mermer gibi siyahlı/kremlimsi mi?

13. Riffraff

Riffraff
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Dışı karbon Hasan abi Heir değil. Heir'i çok dinlemedim benim kulağıma çok uygun değil ama bas olarak mükemmel bir kulaklık kalbinde hissediyorsun bazen basları :) ama çok az dinleyebildim.

14. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    Rhapsodio mu her ne haltsa onu diyorsun galiba.Baran'a dedim alma o kulaklığı daha adını söyleyemiyoruz sesi bize fazla gelir ;D

15. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    585
    Zilyon tane kulaklık var universal olarak, sadece ikisi olmadığına eminim :eek:k

-----

Emre, Baran'ın kulaklığı o zaman o. Rhapsodio RDB+ diye bir kulaklık. 650$ gibi bi fiyatı var.

16. Riffraff

Riffraff
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Yok valla söyleyemiyorum Baran bile şaşırdı söylerken ;D tek bir sorunu var kulaklığın; eartipler olmuyor atıyor kendini. Çok uğraştırıyor hatta eartip kulağımda kaldı kulaklık intahar etti bir sefer ;D. Evet Hasan abi ücret olarak Pfe'den çok daha pahalı (Earphonesolutions'dan %25 indirimle birlikte 480 dolar civarına geliyor Pfe)

17. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    585
    PFE için benim aslında çok söyleyeceğim şey var da, insanların verdikleri paraya karşı hisleri geçsin diye bekliyorum. Sonra arkamdan küfür yiyorum çünkü.

18. Riffraff

Riffraff
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Ben en baştan dedim zaten kulaklıkta objektif davranılması bence çok zor, kişisel zevk bu tamamiyle. Ama Pfe ile Heir'i Quo Vadis'in bir şarkısıyla karşılaştırdım Niyazi'nin önerisiyle. Heir'de duyamadığım zilleri Pfe'de çok rahatlıkta duyabiliyordum. Ama bu iyi mi kötü mü diğer sesleri bastırıyor mu, bastırıyorsa iyi mi kullanan kişinin bileceği iş asla yorum yapmam.

19. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    Söyle söyle arkadan küfür etmeyiz merak etme,direk buradan dalarız :evl

20. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    585
    Zevkle ilgisi yok, bir çok insan para verince malının kölesi oluyor, durum bundan kaynaklı.

Heir'i bi süre kullanman lazım. Aynı durumu UM3x için de söyledim zamanında. Niyazi'ye verdim zaten Heir'i bir kaç gün, fikirleri komple değişti :)

Bu arada tizler konusunda PFE'ninki anlamsız şekilde önde. Heir'inki nispeten (sahneden dolayı) geride. (Gerçek hayattaki gibi sahnenin arka tarafında yani)