Audeo Phonak Pfe 232 İncelemeleri ve Paylaşım Alanı

'Phonak' forumunda UmutecH tarafından 3 Mart 2013 tarihinde açılan konu

1. MTRMSK

MTRMSK
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    656
    Kulağın içinde sürekli olarak yabancı madde varken temiz kalması zor.

Collapse Signature Expand Signature
  2. expander

expander
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    157
    Kulak çöpü pisliği iyice ileriye itip ilerde sorun yapabilir diye doktorlar tavsiye etmiyor, ama böyle vakumlu içine çeken bir şey daha sağlıklı bir temizlik yapabilir diye düşündüm.

3. tsn141

tsn141
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,438
    filtrenin kulak çöpünden korumak gibi bir görevi yok,hatta filtreler çöpe daha hassas.Onların görevi "damping" yani rezonans etkisini gidermek.Ancak yerine ve crossover yapısına göre daha fazla titreşime yol açabilir.Yine bu damperlemenin bir bedeli var o da detay ve transparanlık kaybı.

4. pastnova

pastnova
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    2
    Nuri abi doktorlar kulak pisliginin hic bir sekilde bizim tarafimizdan temizlenmesini önermiyor.

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

5. devoker

devoker
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    20
    Sana da mı önermiyorlar ;D kendi söküğünü dikememe durumu mu yoksa ;D
    İçeri ite ite biriktiyse kir alet işe yarar tabi ama sürekli kullanılacak birşey değil, kulak kiri olmayınca enfeksiyonlar, mantar riski artıyor diye biliyorum ama beni dinlemeyin tabi ki.

6. pastnova

pastnova
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    2
    Dogru biliyosun abi :) biz zaten papiksle temizliyemiyoruzki anca ileri itiyoruz :)

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

7. cingibi

cingibi
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Elinize sağlık.Çeşitli ekipmanlar kullanarak kalbur üstü kulaklıklar ile kıyaslama yapmışsınız ancak PFE 112 ile kıyaslama yapılmamış.Bunun özel bir sebebi var mı?Benim gibi PFE 112 kullanan ve bu kulaklığa geçmeyi düşünen biri için kıyaslama yapar mısınız?

8. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,251
    Öncelikle hoşgeldiniz,kendinizi tanışma bölümünde tanıtırsanız çok memnun olurum.Ben şahsen 112'nin sesine inceleme yapacak kadar hakim olmadığım için bahsetmedim.Diğer arkadaşlarda aynı şekilde sanırsam.Ama spesifik bir sorunuz varsa cevap vermeye çalışırım.

9. devoker

devoker
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    20
    Ses karakteri oldukça farklı, ama 232 her açıdan çok üstün.

10. cingibi

cingibi
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Tekrar merhaba. PFE 112 ile 232 kıyaslanmasının yapılmasına dair ricam pek itibar görmedi sanırım. Ama ben araştırmaya devam ettim. Malum bu konularda beslendiğimiz siteden,yine hatırı sayılır bir şahsın 232 incelemesinde bas miktarındaki artışın bu kulaklığı dengesiz yaptığı yazılmış. Şimdi böyle bir durum var. Bir de forumda kıyaslamalarda kullanılan kulaklıklarda satıştayken (Yanlış anlaşılmasın.İsteyen istediği gerekçeyle satar) ve alıcı bulmazken; 2. eli bile 700-800 lira civarında bu kulaklığı alarak hata yapmak istemem? Yanlış mı düşünüyorum? Yoksa kimse yoğurt ekşi diyemiyor mu?

11. witness

witness
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    88
    İncelemelerde yeterince detaylı anlatıldı bu kulaklık.
    Ekşi mekşi hikayesi pek hoş olmamış. Acaba 232 kullananların detaylı bir şekilde 112 ile kıyas etmediği hiç aklınıza geldi mi?

12. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,424
    Ne tür müzik dinliyorsunuz acaba?

13. devoker

devoker
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    20
    Fiyat segmenti olarak arada uçurum varken kıyaslama doğru olmaz bence...

14. Lear

Lear
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Olsaydı güzel olurdu.Pfe112 den upgrade düşünenler için iyi olurdu :coolsmiley:

15. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    540
    PFE112yi seviyorsanız ve paranız varsa alın.

16. Kuzey

Kuzey
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    62
    112 ve 232 bildiğim kadarıyla karakter olarak farklı dolayısı ile karşılaştırmak bu açıdan doğru olmayabilir. Arkadaşların ısrarcı olmasına da gerek yok bence bu açıdan :)

Ancak fiyat konusuna katılmıyorum. Çok farklı fiyat segmentinde birbirine çok yakın ürünler bulunabiliyor. Monster, Sony ya da Final Audio ürünleri mesela çoğu zaman fiyat-performans ürünü olmuyorlar. başka markalarda benzer ses kalitesinde ve renginde 3-4te bir fiyatına ürünler bulmak mümkün oluyor.

Bunun yanı sıra Sony Ex1000-Ex600 gibi bir gerçek var, bence PFE112 kullanıcılarının önündeki en büyük "kötü örnek" bu. Malum ex600 ve ex1000 aralarında uçurum olmayan yakın kulaklıklar ama fiyat farkları 2 kat. Bir PFE 232 dinlemek nasip olursa ben tüm sorulara yanıt vericem ama merak etmeyin siz :evl

17. Fresk

Fresk
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    6
    Millet otursun saatlerce uğraşsın emek harcasın inceleme yazsın , sonra çeşit çeşit alakasız ithamlar, istekler, gariplikler vesselam. Ne güzel Dünya...

18. Typhoon

Typhoon
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    12
    Karakteri ve fiyatı birbiriyle alakasız olması rağmen, pfe11x ile defalarca kıyaslama yapılmadı mı başka kulaklıklar? pfe232 ile kıyaslama yapılmaması için hiçbir neden yok. Neden şimdi bunun istenmesi sorun oldu anlamadım. Pfe kullanan birçok kişi bunu merak ediyordur bence. Bazılarına bilgiler yetersiz gelmiş olabilir. Yalnız kimsenin bunu yapma gibi bir görevi, zorunluluğu yok. O yüzden bunu rica ederken yazdıklarımıza biraz dikkat edelim. 232 incelemeleri bence yeterli o ayrı.

19. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    540
    Alakasız ithamları yapan iki arkadaşın zaten amacı ortalığı karıştırmaktı. İkisi de artık karıştıramayacak durumdalar.

20. kornography

kornography
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    261
    Şu 232 bu taraflara bi gelse de ben Saffet ile birlikte görüşlerimi, kıyaslamalarımı yazmaya hazırım. Saffet'in de aynı şekilde bana katılacağını düşünüyorum:)