Audio Engine a5+'ın yanına dac mı, harici ses kartı mı acaba?

'Ekipman Genel' forumunda Nothing tarafından 30 Eylül 2018 tarihinde açılan konu

1. Nothing

Nothing
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Merhabalar. Audio engine a5+ hoparlör kullanmaktayım. Yanında d1 dac'ını da almıştım. Bu işlerden anlayan biriyle sohbet ederken o hoparlör için d1 dac'ın yerine kaliteli bir harici ses kartı kullanırsam hoparlör ses kalitesinde çok çok daha iyi bir seviye yakalayacağımı söyledi. D1 dac'ın bu hoparlörde yetersiz ve biraz gereksiz olduğunu söyledi. Bu doğru mudur? ve eğer doğruysa creative x fi go, creative sound blaster, focusrite 2i2. a5+'a hangisi daha iyi olur acaba? Bu konuda bilgim yok ve yardıma ihtiyacım var.

#1 Nothing, 30 Eylül 2018
    Moderatör tarafından düzenlendi: 30 Eylül 2018
  2. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,318
    D1 yazdıklarınızın hepsinden iyidir.Neden iş görmesin.

2 kişi bunu beğendi.
  3. Nothing

Nothing
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Öyle mi hocam. Bana yanlış bilgi verildi o zaman.

4. brokeaudiophile

brokeaudiophile
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Öncelikle bu hobide yeni olduğumu belirterek söylemek isterim. Bu sebeple kararınızı verirken benim söylediklerimi direk tavsiye almamanızı öneririm. Bizzat kendim Focusrite Scarlett 2i2 (v2) kullanan birisi olarak şunu söylemeliyim ki elinizdeki dac bir dac olarak focusrite'dan daha iyidir. Bunun sebebini basit bir mantıkla da ortaya çıkarabiliriz. Focusrite Scarlett 2i2 100 dolarlık bir AD/DA converter ve işini de oldukça iyi yapıyor. Audioengine D1 ise 170 dolarlık bir DA converter ve okuduğum incelemeler dolayısıyla işini oldukça iyi yaptığını söyleyebilirim. Bunun da yanında Audioengine in kullandığı çiplere baktığınızda ise oldukça iyi olduğunu görebilirsiniz. Elbette elinizdeki DAC'dan daha iyi DAClar var piyasada ama kanaatimce bunlar creative x-fi go veya focusrite 2i2 değil.

5. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,527
    Bende de a5+ var . D1 gibi bişey uygun olabilir...Harici ses kartı almayın.

6. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,175
    Hem yetersiz, hem de gereksiz nasil oluyor anlamadim... Celiskili ifadeler degil mi?

7. ilkercom

ilkercom
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    575
    Herkesten tavsiye almamak lazım. Hele satıcı filansa hiç tavsiye almamak lazım.