Audio Technica ATH-CKS77X incelemem

'Audio-Technica' forumunda alpino tarafından 19 Ağustos 2013 tarihinde açılan konu

1. DASM

DASM
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    38
    Bencede cks77 nin baslari fazla geldiyse ya cks 99 yada ckm 99 veya diger ckm serileri daha uygun ve sanirim ckm serisinin akustik sesi ve tınısı daha cok hosunuza gidecektir.ckm sesrisi solid bass degil daha cok akustik bas mid tiz sahne on planda. Hoş bir seridir. Kulagada cok iyi oturur.

2. bcekener

bcekener
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ckm serisi cks gördükden sonra tasarım olarak beni çekmemişti, tavsiyeniz için sağolun ckm99 biraz bakınim.DH de ilk ath ürünümü selçuk beyden (fastfalcon) iletişime geçerek almıştır sıkıntı yaşamadım yine onla iletişime geçicem sanırım.

3. ELeCtRiCkChi

ELeCtRiCkChi
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Hayırlısıyla ben de az önce siparişimi geçmiş bulunmaktayım cdjapan'dan paypal ile. Ürünü ems kargo (acele posta) ile istedim en pahalı ve hızlı gözüken buydu. Umarım bir gümrük sorunu falan yaşanmaz. Birde merak ettiğim acaba kaç günde elime ulaşır?

Bu arada sanırım biraz paypal biraz da banka komisyon aldı benim alışverişten :/ Tl olarak 160.99 liraya geldi.
    üstüne bankaya 8 lira ödedim ve 8 taksite böldürdüm. Kısaca 8 taksit 168.99 türk lirasına satın almış oldum.
    Umarım uzun yıllar sağlamlığıyla hizmet eden ve ses olarakta beni tatmin eden bir ürün olur.

4. Italoman

Italoman
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,827
    Hayırlı olsun, gümrükte sorun çıkmıyor, 10-15 gün içinde ulaşır. Aldığınız fiyat normal, vade farksız zaten 150 TL.

5. ELeCtRiCkChi

ELeCtRiCkChi
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Vade farksız 160.99'a geldi hocam, vade farkı sadece 8 lira, garanti bankasının genç bonuslulara özel bir olayı var, taksit başına 1 liradan taksit satın alabiliyorsunuz :)

6. heyysanadiyom

heyysanadiyom
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    44
    elektronik müzikte performansı nasıl? her ton eşit mi dağılıyor? bass-tiz-mid bunlar dengeli olsun yeter :b

* clip+ ile dinlicem 320kbps

Collapse Signature Expand Signature
  7. Italoman

Italoman
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,827
    Hayır, dengeli değil, bas odaklıdır.

8. lethaldoze

lethaldoze
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    bu kulakligi nasil alabilirim. dh forumunda 77 satan var 77x bulamadim. cx200 bozuldu. zaten sesini hic begenmemistim. bu kulakligi dusunuyorum. yuksek ses ve bass onemli benim icin.

9. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,691
    Accessoryjack.com veya cdjapan.co.jp'den alabilirsiniz

10. lethaldoze

lethaldoze
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    sagolun bakiyorum linklere.

11. serhat_e7

serhat_e7
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    10
    Elinize sağlık. Bir daha ki sefere bu kulaklığı almak istiyorum. Umarım sizin aldığınız şekilde alma imkanım olur.
    Güzel bir anlatım olmuş.

12. Stumaster

Stumaster
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    39
    Uzun süreli kullanımdan sonra ben biraz güncelleme yapmak istiyorum.

Her gün kullandım kulaklığı 12. sınıf olmamdan dolayı. :laugh:

Yaklaşık 1-2 ay sonra kulaklığın sesi yerine tam anlamıyla oturuyor. Bir kaç hafta içinde baslar toparlanıyor diğer sesler açılıyor fakat sibilance çok fazla oluyor ve dediğim gibi 1-2 ay sonra o da belirgin şekilde azalıyor.(veya kulağım alıştı bilemiyorum.:b)

Genel karakter olarak arka plan inanılmaz koyu ve sahne oldukça dar. Bu elektronik müzikte için güzel ki zaten gerek yok. Fakat enstrümantal şarkılarda Major'den sonra bayağı bir burun kıvırdım.
    Bildiğiniz gibi kulaklık bas ağırlıklı bir kulaklık ve basları bana göre uğulduyor ve bazen çamurluymuş gibime geliyor.(Kayıttan olabilir.)

Yaklışık 9 ay sonunda yani sınavdan yaklaşık 3 hafta önce evde çalışmaya devam ettiğim için uzun bir süre kulaklığı kullanmadım ve kendi kılıfı değil ama başka bir kılıfın içinde durdu.1-2 hafta önce kılıftan çıkardığımda yapış yapıştı. Şunu söyleyeyim her gün kullandım dışarıda ama ellerimi ve kulaklarımı temiz tutmaya özen gösteririm yani kötü şartlarda kullandığımıda düşünmüyorum.Kaç gündür siliyorum ertesi güne yeniden yağ kusuyor ve bu benim hiç hoşuma gitmedi.
    Başka bir şikayetimde yine kabloyla ilgili,sürekli düğüm oluyor dikkatli şekilde kullanmaya çalıştığım halde ve ayrıca mikrofonik etki hala fazla.(gerçi kullanmaya başladıktan sonra geçmez sanrım o kablonun özelliğidir herhalde. :idiot2:)

Sonuç olarak eski makinemden(Samsun YH-J70) Clip+ 'a geçerken sesler konusunda aklım çok karıştı ve bu kulakığı karambolde satın almış bulundum. Yanlış hatırlamıyorsam shipping haricinde 55-60$ civarı satılılan bir kulaklık için hem kalite hem ses olarak (yanlış seçimde bulunmuş olsam bile o fiyatı kadar ses vermediğini düşünüyorum ki kötü değil yanlış anlaşılmasın.) fiyatını hakketmediğini düşünüyorum.

Ki burada da Engin Bey'de yaptığı karşılaştırmada pek iyi bulmadığını yazmış.

http://www.techno-fi.net/forum/konu...laştırmalı-kulakiçi-kulaklık-İncelemesi.7613/

Bence overrated derim ve kaçarım herkese iyi günler. :)

13. Kerem2018

Kerem2018
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Peki CKS77 ile CKS77x arasında çok belirgin farklar varmıdır ? Sanırım CKS77x daha bas ağırlıklı

14. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,484
    ikisini de dinledim. Cks77x basslari yuksek seslere cikildikca cabuk bozulabilen ve genelde de boguk calan bir kulaklik. Cks77'nin bass basarisi cks77x'den daha iyi ve temiz en azindan.

Collapse Signature Expand Signature
    4 kişi bunu beğendi.