Audio Technica ATH-WS77 hakkında

'Kulaklık Genel' forumunda GurkanErkan34 tarafından 12 Şubat 2016 tarihinde açılan konu

1. GurkanErkan34

GurkanErkan34
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Öncelikle merhaba bu forumda ki ilk mesajım ve ilk konum olacak. Başlıkta ki kulaklığı amazondan siparişini vermiş bulunuyorum ve ilk kafa üstü kulaklığım olacak. Bu kulaklığı spor yaparken dinlemek için satın aldım ve Samsung S5 telefonumu kullanıp spotify üzerinden müzik dinleyeceğim. Benim sormak istediğim bu telefon ile bu kulaklığın tam performansını alabilir miyim ? Eğer o iş sıkıntı senin bir miktar daha para harcayıp şunu veya şunları alman lazım mı dersiniz ? Eğer başka ekipmanlarda satın almam gerekirse fiyat performans ürünlerini tavsiye ederseniz çok mutlu olurum.
    Şimdiden destek verecek tüm forum kullanıcılarına teşekkür ve saygılarımı sunuyorum.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Mabreb

Mabreb
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    33
    Kulaklığın empedansı 47 ohm yani s5 tam olarak besleyemez ama internetteki yorumlara görede amfisiz fazla sıkıntı çıkarmıyormuş, belki ses yüksekliği yetmeyebilir oyüzden taşınabilir bi amfi alabilirsiniz yanına. Benim düşüncem 32 ohm üzeri kulaklıklara ufakda olsa amfi takviyesi yapılması gerektiği yönünde, ben sizin yerinizde olsam ufak taşınabilir bi amfi alırdım yanına mutlaka. Bu arada spor için kulak üstünden takılan kulak içi kulaklık almak konfor ve sürülebilirlik açısından daha rahat olabilir shure se215 vb.

#2 Mabreb, 12 Şubat 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 12 Şubat 2016
    2 kişi bunu beğendi.
  3. GurkanErkan34

GurkanErkan34
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Verdiğiniz teknik değerler hakkında fazla bilgim olmadığı için ufak bir araştırma yapmam bir kaç makale okumam gerekiyor sanırım. Peki tavsite edebileceğiniz taşınabilir amfi var mıdır ?

4. Mabreb

Mabreb
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    33
    Kabaca anlatmak gerekirse her kulaklığın bir empedans değeri var ve bu değer yükseldikçe kulaklığın kaynaklar(mp3,telefon,pc) tarafından sürülmesi zorlaşır. Sürülmesi zorlaşırdan kasıt ise kulaklığın ses şiddeti ve tam potansiyeline ulaşması. Tabi bu işin çok daha ayrıntıları var kabataslak anlattım, rehber konuları okumanızı mutlaka tavsiye ediyorum. WS77 nin empedans değeri 47ohm çok yüksek bir rakam değil ve çoğu kaynak fazla sıkıntı çekmeden sürebilir ama ben bu kulaklıkla olan deneyimimi arttırmak isterim derseniz bir amfi iyi olur. Günlük fazla dikkat etmeden dinleyecekseniz amfiye gerek yok ses şiddeti yeterli geldiği sürece.

2 kişi bunu beğendi.
  5. GurkanErkan34

GurkanErkan34
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Konuyu çok güzel özetlediniz. Spor yaparken çok fazla müziğe odaklanamayacağım için sanırım amfiye ihtiyacım olmayacak.
    Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

2 kişi bunu beğendi.