Audiominor/Compicat (Boğaç Tekman) Mağdurları

'Olumlu ve Olumsuz Görüşler' forumunda CongoFather tarafından 28 Haziran 2020 tarihinde açılan konu

1. CongoFather

CongoFather
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,425
    Merhaba herkese,
    Mesajıma zamanında açılan Lotoo Paw Gold Turu ve Satışı başlığında( http://www.techno-fi.net/threads/lotoo-paw-gold-touch-turu-ve-satışı.12703/page-2#post-220457 ) yazılan bir kaç mesajı alıntılayarak başlıyorum. Bu sürece, o güne kadar Boğaç'ın bir şekilde gecikmeli de olsa tamamladığı kablo ağırlıklı işlerine güvenerek girdik. Boğaç ile kablo alışverişlerim de olduğu için bir şekilde gecikme de olsa bu işin tamamlanacağına dair umudumuz da vardı.

Şimdi geriye dönüp baktığımda, Serkan ve benim, ürün için(LPGT) parayı peşin ve DOLAR olarak vermemizin üzerinden(5 Nisan 2019 sabahı 2400$ karşılığı 13400TL peşin ödedim) TAM 15 AY geçmiş. Ürünü alamadığımız gibi 1 senedir para iadesi için peşinden koşmamıza rağmen paramızı da alamıyoruz.
    Bu 15 aylık süreçte, kendisi onlarca kez farklı farklı hikayeler anlattı.. Bunların hiç birisi gerçek olmadı, tutarsızlıklar vardı ve verdiği sözleri hiç birinde maalesef tutamadı.Bunların çok çok azına ait örnekleri aşağıda vererek başlıyorum.

** Çin'de THY 'de çalışan arkadaşının aldığı fiziksel ürünler olduğu ama yoğunluktan gelemediği ile başladı bu hikayeler(hala arkadaşı ve ürünler yok :) )
    ** swiftle yurt dışından para gelme hikayesi oldu;swift referansı para vs hiç yok ortada..
    ** Alacaklı olduğu kişinin defalarca farklı zamanlarda ona para çıkması ile ilgili hikayeler
    ** Ortağından alacağı ve bir türlü gelmeyen senelik kar payı hikayeleri
    ** Bankadan onaylanmış, hatta annesi üzerine olduğunu söylediği, kredi hikayesi bile oldu(ki ben bankacıyım süreçleri çok iyi biliyorum).. Onaylanmış ve ödendiği söylenen para da, o kredinin en azından referans numarası da gelmedi!!

@semsal kronolojik olarak, @compicat(Boğaç Tekman) ın bize anlattığı bu GERÇEK DIŞI MASALLARI şöyle sıralamış..Şimdi aşağıya yazarken daha fazlası olduğunu da görüyorum ama gerçekten yazması da bu kadar yalan hikayeyi yorucu ve üzücü maalesef.

Serkan'ın Notları
    2019 mart ödemeler yapıldı
    2019 mayıs gibi teslimat denildi
    2019 haziran teslimat olmadı, thy çalışan bir arkadaşı çinden gelirken getirecekti.
    2019 temmuz thy deki arkadaşı bir türlü gelemedi
    Bu arkadaşın irtibat detaylarını istedik tabii ki alamadık
    2019 temmuz thy den arkadaş konusunu deşmekten yorulduk ve Ukrayna'da verdiğim bir adrese kargolanmasını istedik. "Tabii ki süper" dedi..
    2019 temmuz bir türlü ürün Ukrayna'daki adrese kargoyu yapamadı?
    2019 ağustos paramızı iade istedik tabii ki dedi ama para her gün geliyor geldi vb derken ben anlaştığım ve verdiğim ücretin yarısından azını 10-12 havale ile aldım. Belgi iyi niyeti ile ben beklerim dedi.
    2019 kasım diğer yaptığı pastane-dondurma işinden kar dağıtımı alacağım oradan vereceğim dedi.
    Tabii ki oda olamadı.
    Ortağının telefon numarasını istedik ve tabii dedi alamadık.
    Ortağının hesabında sıkıntı olmuş, o sıkıntıyı gösteren finansal yazıyı istedik, tabii ki alamadık.
    2020 ocak 4500 usd havale gelecek dedi swifti istedik tamam veririm dedi tabii ki alamadık.Biz insancıl bir şekilde çözmeye çalıştıkça bin bir tane bahane, hayatımda duymadığımız nedenlerle ertelendi.
    Ardından annesi adına kredi alacağını söyledi kredi çıktı dedi annem yaşlı kadın bankaya gidip alamıyoruz dedi bekledik sonuçta anne var ortada ve yaşlı. Bankaya bir türlü gidilemedi dedi ki annem ameliyat oldu hadi bakalım ya gerçekse diyip yutkunduk yine sonuç yok. Kredi referans numarasını(her kredi için her bankada olur) istedik ve tabii ki ortada yok. Neyse bir ay da bankadan kredi parası gelecek diye bekledik ve kredi de yok para da yok!!

Pandemi süreci oldu. Herkes kendi derdinde olsun, ailesine baksın diye bu süreçte hiç dokunmadık uzunca bir süre. Hatta arada ona da yarımcı olsun diye(bizim borç dışında kendisi için aslında) dedik ki "pandemide devlet bankası eliyle krediler çok kolay dağıtılıyor, aile fertlerin ile ayrı ayrı hemen başvur".. Bakıyorum/baktım/bakacağım derken yine bir şey çıkmadı.

Geldiğimiz sonuç NİTELİKLİ DOLANDIRICILIK!!!

Bu şekilde türlü türlü gerçekle uzaktan yakından ilgisi olmayan hikayeler anlattı.
    Her seferinde "bu sefer kesin gerçekten hiç bir kaçak olamaz" diyerek verdiği sözü tutamadı ve paramızı geri iade edemedi. (Arada tam rakamı yanlış hatırlıyor olabilirim 2000/3000TL civarı ufak bir ödemesi olabildi)
    En son şu sıkıntılı salgın sürecinde, insanların ve ülkenin durumunu da düşünerek kendisinden bu süreçte para istemeyeceğimizi de söyledik. Haziran ortasına göre kendisini ayarlamasını rica ettik; Haziran ortasına kadar rahat rahat halledebileceğini söyledi tabii..

Bu kadar verilen sözün tutulmadığı ve kandırıldığımız bir ortamda,biz bu olgunlukları yaparken, kendisini rahatsız da etmeyip bu kadar anlayışlı davranmamız rağmen, bu ay ortasında ödeyeceğini söylediği sözünü de tutamadı. Hatta bu hafta ortası 15000TL kendisine kesin geldiğini, bizi memnun etmek için 20000TL e tamamlamak için uğraştığını ve hafta sonuna kadar beklememizi rica etti. Bu durumun diğerlerinden farklı olduğunu söyledi.
    Yine kendisine o esnekliği de gösterdik ve bugün geldiğimiz noktada hala geleceğe umut satmaya devam ediyor kendisi..

Biz forumdaki durumuna vs güvenerek yola çıktığımız bu olayda, @compicat in bizi uzunca bir süre oyalayıp, gerçek dışı hikayeler ile kandırmasına şahit olduk sadece. Bugüne kadar geçen koskoca bir 15 aydan geriye onlarca yalan hikaye, satılmış ve boşa çıkarılmış umutlar, ödenmeyen yüklü miktarda bir para kaldı maalesef :(..

Forumdaki diğer herkesin de bu durumu bilerek, @compicat(Boğaç Tekman) ile olan ticari ilişkilerinde dikkatli davranmasında fayda var. Bu şekilde bir ticari ahlaka sahip bir kişinin hala forumda bir şeyler satabilmesinin de mümkün olmaması gerektiğini düşünüyorum.

NOT: Bunları yazarken, Boğaç Tekman(@compicat) hala bir taraftan bize kesin!! yarın ödeyeceğini yazıyordu.(Bu hafta içi söz vermesine rağmen, ek süre ile hafta sonuna(bugüne kadar) uzattığı ödeme işlemini). Umarım dediği gibi olur ve 15 aydır alamadığımız paramızı yarın alabiliriz. Ödeme yapıldıkça şeffaf olması için buraya yapılan ödemeleri de satır satır yazacağım.

Collapse Signature Expand Signature
    #1 CongoFather, 28 Haziran 2020
    Son düzenleme: 29 Haziran 2020
    ragnaros, fenrir, refuserQ ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  2. semsal

semsal
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    139
    @CongoFather, çok teşekkür derim.
    harika özetlemişsin.
    Dediğin gibi 1 sene geçmesine rağmen bir ödeme olursa hemen buradan bildireceğiz.

3. artears

artears
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,367
    Yukarıda alıntılanan mesajlardan biri benim soruma cevabı. Kendisi beni parasal olarak dolandırmadı ama kafamda iş anlayışı ve yaklaşımları ile ilgili sorular oluşmuştu. Açıkçası güven vermemişti bana, zira bana sattığı orijinal lpg ile ilgili sorun yaşadığımda ve firma ile direkt iletişime geçtiğimde, Türkiye'de distribütörleri olmadığını, kendisini tanımadıklarını ve bendeki cihazı satın alan kişinin kendisi olmadığını öğrendim. Bu da en iyi ihtimalle bir tanıdığına aldırıp cihazı, buraya öyle getirttiğini düşündürmüştü bana, ki bu da söyledikleri ile çelişiyordu.

Benim o konuda resmi distribütörlük için kendisine soru sormamın altında yatan esas neden budur. Kendisi, ayrıca sattığı kablolardan birini kesip, sattığını iddia ettiği malzemelerden yapılmadığını head-fi'da gösteren bir üyenin paylaşımından sonra head-fi'dan uzaklaştırılmıştır. Dediğim gibi, maddi bir zararım olmadı, ama yaptıkları şüphelidir benim açımdan.

Bildiklerimi paylaşmak istedim. Umarım mağduriyetiniz ivedilikle çözüme ulaşır. Kendisine daha fazla süre vermeyin ama. Ödemeniz yapılmazsa savcılığa suç duyurusunda bulunun derim ben...

Sent from my fridge using Tapatalk

Nazım bunu beğendi.
  4. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    323
    Kendisinden Kablo alışverişim oldu. Onun dışında WhatsApp'dan ve telefondan görüşmelerimiz oldu. Bana güven vermişti açıkçası. Birkaç defa alışverişim oldu. Mebla olarak düşük miktarlardı tabi. Şimdi bu başlığı görünce de üzüldüm açıkçası. Hem mağdur olan hem mağdur eden tarafa. İlla ki bir sebebi vardır diyeceğim ama yazılanlara bakacak olursak pek de açıklanacak bir durum yok ortada. 15 Ay ciddi bir süre. Baya sabırlıymışsınız bu arada tebrik ederim. Umarım bir an önce çözülür bu nahoş durum ve boğaç'da mantıklı bir açıklama yaparak süreci tatlıya bağlar.

5. CongoFather

CongoFather
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,425
    Evet benim de öncesinde kablo alışverişim olmuştu ve bu konuda gayet yapıcı davranıp, titiz çalışmıştı. Bunlara da güvenerek cihaz alırken yüksek bir miktarı peşin verdik. Farklı birisi olsa 15 ay da beklemezdik açıkçası ama bizim tüm iyi niyetimizi maalesef kendisi suistimal etti ve boşa çıkardı. Süreç boyunca, en hafif tabirle, çok fazla yalan söyledi.

Konuyu foruma taşımadan çok önce @Baran ile de görüştük ve destek istedik. Kendisi sağ olsun bizi dinledi ve Boğaç ile de telefon görüşmesi yaptı ama değişen bir şey olmadı sonrasında. Belki son kez çözüm için destek olursa seviniriz. Şu hali ile, AudioMinor/Boğaç Tekman'ın forumda kalarak insanlar için tehdit oluşturmaması gerektiğini de ayrıca düşünüyorum(farklı şekillerde alım/satım işlemlerine girme ihtimali olması ve cihaz getirtme vs gibi gerçekleştiremeyeceği sözler verip para toplama ihtimali olması sebebiyle) . Taktir yönetimin olacaktır.

6. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,405
    Eyvah, eyvah...

Nazım bunu beğendi.
  7. border66

border66
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    244
    zamanında xduoo x3 almıştım boğaçtan. daha parasını göndermeden bana güvenip ürünü kargolamıştı. üzüldüm bu okuduklarıma, umarım vakit kaybetmeden bu işi çözer

8. CongoFather

CongoFather
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,425
    @semsal da teyit edecektir. LPGT adinda bir whatsapp grubu kurmuştu. Yazışmalarımız ilk günden itibaren duruyor. Surekli farklı senaryolar yaratıp, ileri tarihi göstererek umut sattı kendisi. Söz verdiği tarih gelip te yine ödeyemediğinde, "çok çok özür dileyerek" bin bir türlü minnet ve rica ile yeni tarihler ve sözler verdi. Yani sürekli havuç gösterdi ama hiç vermedi ve zaman kazandı.

Bu kadar iyi niyetin karşılığı bu olmamalıydı. Şu salgın sürecinde bile ailesine odaklansın ve sağlığına dikkat etsin diye hiç kendisini bunca olumsuzluk yaşamamıza rağmen rahatsız etmedik..

Ama son verdiği sözü de tutmayıp, kaldığı yerden devam edip bize yine hikaye anlatarak ileriyi işaret edince, buna artık tahammül edemedim ve durumu burada herkes ile tüm açıklığı ile paylaşma kararı aldım. Artık çok çok bariz bir saygısızlık ve iyi niyetimizi kötüye kullanma vardı..

9. delgren

delgren
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    332
    Çok şaşkınım ve sizin adınıza çok üzgünüm. Umarım bir an önce sonuca ulaşırsınız. Ciddi bir meblağ ve ciddi bir zaman söz konusu. Çok sabırlı davranmışsınız.

10. semsal

semsal
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    139
    Bu süreçte aslında sakin taraf Belgi idi. Bekleme tarafında idi ve ödeyecektir biraz sallar ama diye beni teselli ediyordu en başta. Ancak bahaneler birbirini tekrarlar duruma geçmeye ve hollywood filmi vari hal almaya başlayınca iş farklı bir boyuta taşındı. Evet bende kablo alış verişi yaptım bir kere bozuk kablo gönderdi ancak olumlu bir şekilde hemen değiştirdi. O nedenle bir güven oluşmuştu. Tabii ki küçük tutarlar ile büyük tutarlı işle arasında ciddi fark olacağını düşünemedim ne yazıkki.
    Bir hikaye vardır hani dağdaki çoban veli seviyesine ulaşmıştır ancak günah işleme potansiyeli çok fazla olmayan kırsaldan şehire geldiğinde bir günde veliliğini kaybeder.
    15 ay bekleme sonrası geldiğimiz nokta bu ne yazıkki.

11. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    323
    bana da bir kere bozuk kablo gelmişti,aynı şekilde ivedilikle değiştirdi özür dileyip. hatta öncesinde çalışan kabloyu jack girişi telefona sert bir şekilde oturup zor çıkıyor diye değiştirmek istedim,üzerinden epey süre geçmesine rağmen,ona rağmen yenisini göndermişti. bu şekilde güven oluşturdu. Ancak yukarıda yazılanlar hoş değil elbet. umarım mantıklı bir açıklaması olur şayet aksi durumda ben de hayal kırıklığına uğrarım. Bir an önce konunun bağlanması dileğiyle..

12. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,928
    Geçmiş olsun hocam ikinize de üzücü ve tuhaf bir durum inşallah kısa sürede çözülür. Parayı tam olarak almasına rağmen ürünü temin edemediyse ilk birkaç ayda bir an önce iade etmesi gerekirdi parayı kullanmadan. Şimdi o günden sonra ortaya çıkan dolar kuru farkı da eklenmiş oldu.

13. CongoFather

CongoFather
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,425
    Faizsiz, 15 ay vadeli, 2400$ da vermiş olsam, bugünkü karşılığı 16450TL civarı. Normalde doların da senelik %2-4 arasında değişen oranlarda faizi olur ama onu geçtim ana para kısmını ödeyebilse o da yeterli.
    Bu arada kendisi de bu farkı ödeyeceğini söyledi. Zaten her şey sözde güzel.. Sözler bol bol verildi bu süreçte. Yalanı da sözü de bol olan bir süreç oldu maalesef.
    Fakat gerçekleşme neredeyse hiç yok!!

14. barocka

barocka
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    415
    Şimdiye kadar sitedeki tüm alış veriş problemlerini sollamış bu olay, umarım arkadaş verdiği sözlerin arkasında durur ve mesele bir an önce çözülür…

Nazım bunu beğendi.
  15. burakk

burakk
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    8
    Gecmis olsun insallah paranizi alirsiniz biran once.Banada aynisini yapti subat sonu kablo icin konustuk hafta sonu gumrukten mazeme gelicek para yatirirsaniz sizide yazarim dedi siparislerim cok dedi bende parayi yatirdim 1 hafta sonu gecti ses yok msj attim mazemeleri alamadik dedi 2 hafta gecti ses yok 3. hafta mazeler geldi yapip yollucakti kargoya verdim dedi 1 hafta kargo geldi takip numarasi istedim yolladim yollucam dedi takip numarasini vermedi sonra parayi geri istedin parayida geri parca parca hergun aramama ragmen 1 haftada zor aldim sizin anlattiginiz gibi bir suru hikaye yalan dolan.

Chaturanga ve CongoFather bunu beğendi.
  16. Nazım

Nazım
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,375
    İstediği şekilde söz versin 15 ayı geçen bir durum çoktan dolandırıcılığa girmiş gibi duruyor bu durumda gördüğüm kadarıyla

insomniumist ve onurdogan4 bunu beğendi.
  17. TanrıTelecasterıKutsasın

TanrıTelecasterıKutsasın
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    357
    Şuan 2400$ 16bin TL. Kablo alıcılarıds maduriyetten bahsediyor. benim anladığım Boğaç beyin geri ödemesi gereken tutar 40.000tl ye yakın.

Bence hukuksal süreç başlatmalısınız.

18. Aytac

Aytac
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    105
    Geçmiş olsun, büyük miktarlar gerçekten. Umarım bir an önce paranızı alırsınız.

19. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    323
    Sevgili Boğaç bir açıklama yapsa da olayın gidişatı belli olsa keşke.

20. artears

artears
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,367
    Olayları bu aşamaya getirmiş bir insandan açıklama beklememek lazım. Başlatsınlar mağdur arkadaşlar adli süreci. Ben bu kadar sabretmezdim, net söyleyeyim...

Sent from my fridge using Tapatalk

Nazım bunu beğendi.