Audiominor/Compicat (Boğaç Tekman) Mağdurları

'Olumlu ve Olumsuz Görüşler' forumunda CongoFather tarafından 28 Haziran 2020 tarihinde açılan konu

1. CongoFather

CongoFather
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,420
    Hatırladığım kadarıyla 300$ üzerinde bir fiyata sattığını söylemişti.

Collapse Signature Expand Signature
  2. najaz

najaz
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    202
    Ben de bir ekran görüntüsünde Celestine için 375 USD fiyat gördüğümü hatırlıyorum.

AudioMinor Facebook hesabında, Celestine kablonun %99 Gümüş, %1 Altın ihtiva ettiği de açıkça belirtilmiş.

elektronik müzik bunu beğendi.
  3. ilkercom

ilkercom
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    573
    Ortada 2400$ x2 dolandırıcılık var. Üstüne Altın/gümüş niyetine satılan ama aslında bakır olan kablolar var. Ve birileri bunun üzerine gidip yeni sipariş veriyor. Ben bunun üzerine söz söylemek istemiyorum. Diyeceğim en ufak söz forumdan uzaklaştırılmama sebep olur.

Yazık diyorum sadece yazık. Forumdaki insanların aklını bu kadar küçümsemeyin.

Picasso16, ludwig bach ve Nazım bunu beğendi.
  4. CongoFather

CongoFather
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,420
    Hocam sizin ticaret ahlakı anlayışınızla, ben dahil diğer insanların ticari ahlak anlayışı uyuşmuyor. Ben daha ağır konuşmak istemiyorum. @Burakkk güzel ifade etmiş. Hd660s e hd650 yada daha düşük bir modelin driverlari konulup birisine satılsa ve o kişi sesinden memnun kalsa, sonradan gerçeği öğrendiğinde acaba " ne olacak canim!! ben beğendim sesi. Bir kaç yüz dolar fazla verdim ama helalı hoş olsun yine gelse yine veririm" der mi bir insan?!!

Bu kadar olay üzerine bu şekilde birinden hala kablo sipariş vermek benim ahlaki değerlerime uygun değil. Sizin için sorun teşkil etmiyor olabilir. Bunun icin bir şey yapamam/diyemem, hakkım da değil, kendi tercihiniz ama ben de şahıs olarak size de tercihinize de saygı duymam.

5. Nazım

Nazım
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,372
    Araba alıyorsunuz pert arabaya başka şaşe numarası montelemişler, kaza yapınca ikiye ayrılıyor ama zaten ucuza almıştım sürüşü iyiydi ya der misiniz?

6. Totem

Totem
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    189
    Tamam kardeşler farklı bir bakış açısı ile yaklasmaya calistim, Allah belami versin. Konuya da dava açma olayına da devam edin ben karismiyorum. :)

SM-A205F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Burakkkk bunu beğendi.
  7. puskuruk

puskuruk
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    48
    Seviniriz.

8. Italoman

Italoman
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,854
    Dava açacaksan her şeyi burada ifşa etme bence. Karşı tarafa koz verirsin.

9. Varsayılan ismail

Varsayılan ismail
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    64
  10. ragnaros

ragnaros
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    18
    Ortaçağ mahkemesi falan yok. Boğaç'ın suçlamaları karşı cevap hakkı var kendisi ölü taklidini seçiyor. Yargısız infaz yok, yargı var ama sanık duruşmaya katılıp savunma yapmayı reddediyor.

Bu Totem isimli şahıs ya;

1) İyi niyetli ancak ticari ahlak, etik ve hukuk anlayışında ciddi yanlışlıklar olan birisi
    2) Boğaç'ın arkadaşı/ ortağı ve onu burada savunmaya çalışıyor
    3) Boğaç'ın ta kendisi.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 13 Temmuz 2020 ---
    Bu arada başka bir noktaya daha değinelim. Audiominor (compicat) birkaç gün önce sponsorluktan çıkarılına kadar forum sponsoruydu. Foruma ücret ödüyordu ve karşılığında reklamı yapılıyordu (ücretsiz bir sponsorluk sistemi varsa bilemem). Tabii ki kendisinin dolandırıcı olduğu bilinerek sponsor yapılmadı vs. ama bu konu hakkındaki soru işaretlerini giderecek bir açıklama yapılmalı.

ilkercom bunu beğendi.
  11. zodiac_tauruss

zodiac_tauruss
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,282
    Bana 5 dakikalığına admin yetkisi verir misiniz, bir şey deneyeceğim.

mfya, refuserQ, ulyses ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  12. Totem

Totem
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    189
    :D sen de yüce rahipsin sanırım. Ben ortağı ya da kendisi değilim. İyi niyetliyim, sadece farklı bir bakış açısı kazandırmaya çalıştım. Eğer iyi okunursa daha çok KDV kısmına takılmış birisiyim. Ortada farklı düşüncelerin olması her zaman iyidir sonuçta en sonunda vazgeçtim. Yanılgılarımı reddedecek kadar alçak değilim. Burada tamam sustum demek kabul ediyorum haklısınız manasına geliyor. Ancak sizin kim olduğunuzu ne ben ne de başkası anlamıyor sanırım.

Ticari ahlak anlayışımda ise burada bana referans olabilecek birçok insan olduğunu düşünüyorum. İyi forumlar.

zxc bunu beğendi.
  13. delgren

delgren
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    332
    Nasıl bir açıklama istiyorsunuz yönetimden? Ne yapılmalı?

Ya sizin başından beri derdiniz nedir, bence artık gerçekten açık açık söyleyin. Forumu uzaktan takip edip ne hikmetse Boğaç'ı tanıyacak kadar her şeye hakimsiniz ancak her nasılsa üyelik açıp foruma dahil olmamayı seçmişsiniz. Sonra böyle bir olay ortaya çıkınca bir anda üye olup agresif agresif konuşuyorsunuz. Kusura bakmayın da hiç inandırıcı değil.

Yönetimi zan altında bırakacak laflar etmeyi bırakın. İmalı değil, açıkça ne demek istiyorsanız söyleyin. Sanki yönetim konuyu örtbas etmeye çalışıyormuş gibi konuşuyorsunuz.

Bakın suç belli, kabloların söylendiği gibi çıkmadığı bilimsel kanıtlarla sabit, paraların geri ödenmediği kanıtlarla sabit. Konu yargıya intikal edecek zaten. Siz daha ne istiyorsunuz?

Totem bunu beğendi.
  14. ragnaros

ragnaros
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    18

Eminim birçok kişi bunu sormak istiyordur, ben cesaret edip soruyorum. Bir ima ve suçlamada bulunmadım. Boğaç (Audiominor) birkaç gün önce sponsorluktan çıkarılana kadar yıllarca forum sponsoruydu. Forumda kendisine ait bir kategorisi bile vardı. Reklamının yapılması karşılında foruma sponsorluk ücreti ödüyordu (Bilemeyiz ama dünyanın her yerinde sponsorluk sistemi böyle çalışır). Şimdi bu şahıs dolandırıcı çıktı, bu tabii ki yönetimin de bu suçla ilgisi olduğu anlamına hiçbir şekilde gelmez ama bununla ilgili bir açıklama yapılması gerekmez mi? Bence gerekir.

15. fenrir

fenrir
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    545
    ragnaros wow karakteri,eski üyelerden wow oynayan varsa belki ipucu olur :D

refuserQ, lemavora ve delgren bunu beğendi.
  16. Dersolmaz

Dersolmaz
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    116
    Normalde siteye çok yazamıyorum, gerçi konu biraz da karışık. Sitede sponsor ancak ücret vs alinmadigi daha önce başlık altında belirtildi. Muhtemelen atlayanlar olmuş.

mfya, delgren, zxc ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  17. delgren

delgren
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    332
    Bir kaç gün önceye kadar bu forumun üyesi bile değilken, ve bu forumun yıllardır katılımcısı olan üyelerin aklında herhangi bir soru yokken siz neden bu konuyu bu kadar provokatif bir şekilde öne sürüyorsunuz anlamıyorum. Bana pek masum gelmiyor. Kaldı ki sitenin son yıllarda hiçbir gelir elde etmediği de daha önce bu konuda belirtildi.

Yani forumu yönetime bu şekilde imalı ifadeler yöneltecek kadar benimsemişsiniz, ancak gelip de aramıza katılmamışsınız. Gerçekten enteresan.

Totem ve Nazım bunu beğendi.
  18. ragnaros

ragnaros
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    18
    Burada sorulan sorunun içeriği önemli, soran kişinin (benim) kim olduğum ve ne zaman foruma katıldığım değil.
    Sorunun muhatapı belli ayrıca sizin avukatlığa soyunmanıza gerek yok ilgili kişiler cevap verebilir.

Forum sponsor olarak aldığı firmaların güvenilirliğini garanti etmiş demektir. Forumun 8 yıldır sponsoru olan Audiominor'un yıllar yılı sahte kablo sattığı ve ciddi bir uluslarası dolandırıcılık organize ettiği ortaya çıktı. Bu durum elbette forumun bu suça dahil olduğu anlamına gelmez ama işin ucu kendilerine bir şekilde dokunur. Burada bir suçlama, ima ya da provokasyon yok. Bu sponsorluk olayının kafalarda soru işareti bırakmayacak şekilde izah edilmesi gerekiyor.

19. artears

artears
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,353
    Forumun yönetimine dokunacak bir şey yok, head-fi olayı çıktığında herkes Boğaç'a güvendiğini ifade etti. Head-fi da burada olduğu gibi bir kanıt göstermedi, olayın üzerini kapattı. Head-fi dan atılmış olması bu forumdan da otomatik olarak uzaklaştırılmasını gerektirmediği ve ortada kanıt olmadığı için Boğaç işlerine devam etti. Yoksa siz de "suçsuzluğu kanıtlanana kadar suçludur" mantığı ile yaklaşan birisi misiniz?

Adamın suçu netleşince biraz süre verildi, sonra da uzaklaştırıldı. Bence hiç süre verilmemeliydi, ama yönetimin yine bence, başka hatası yoktur.

Diğer konuşulan mevzuya gelince: Olayda esas suçlu Boğaç'tır. 2400 usd lik dolandırıcılık bizim forumda bildiğimizden fazla sayıda kişinin de başına gelmiş olabilir. Ayrıca gümüş/altın deyip bakır satamazsınız. Çok pahalı bakır kablolar var mı var. Gümüşü mumla ararsınız, ama bunlar öyle değil, ucuzundan traş kablolar. Ortada yanlış yönlendirme ile gelen haksız kazanç var. Bunun üzerini şekerle kaplamaya, ama sesi güzel yine de falan demeye gerek yok. A diye satılan şey B çıkmış. Almışsınız bmw araba, içinden şahin şanzımanı ve motoru çıkıyor. Düpedüz dolandırıcılık işte, neyin tartışması bu artık...

Sent from my fridge using Tapatalk

20. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,924
    "Forum sponsor olarak aldığı firmaların güvenilirliğini garanti etmiş demektir."

Nedenmiş o?

Foruma sponsor olduğu zaman böyle bir durum olmadığına göre, henüz birkaç hafta önce ortaya çıkan bir sahtekarlığın forumu bağlayan yönü neden olsun?

Mikrobiyolog, Nazım ve delgren bunu beğendi.