Audiominor/Compicat (Boğaç Tekman) Mağdurları

'Olumlu ve Olumsuz Görüşler' forumunda CongoFather tarafından 28 Haziran 2020 tarihinde açılan konu

1. B.taşkın

B.taşkın
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    56
    Su foruma 2011 sonlarindan beri uyeyim, belirli araliklarla girer bakarim, yazilanlari okurum ne bilgim ne ekipmanlarim buradaki buyuklerim kadar fazla degildir, ondan da karismam pek. Lakin o kadar zamanda ilk defa bu kadar toksik bir yazim tarzi goruyorum burada yazan herhangi birinden. Ben bu forumun bir arkadas meclisi olarak degerini, faydasini cok gordum. Umarim bu problemler bittikten sonra da oyle olur.

Xexec, fortress34, refuserQ ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  2. Serhat

Serhat
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,114
    Adam , kimliğinin açığa çıkmasından belli ki çok korkuyor.

Kendi insanımızın bu korkusuna biraz saygı duyalım.

Kimse kim...

Sonuçta bizden biri ve sırf bu yüzden bile korkularının üzerine gidilmemesini tarafımızdan hak ettiğini düşünüyorum.

Bizim bizden başka kimimiz var.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Collapse Signature Expand Signature
  3. sserkogss

sserkogss
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    697
    Merhaba arkadaşlar, bende birkaç şey yazmak istiyorum.

- Boğaç meselesi kesinlikle rezalet, keşke böyle bir duruma hiç girmeseydi. Umarım mağdur arkadaşların mağduriyetini giderir.

- Yönetimin kötü niyetli, kasıtlı bir hareketi olduğuna inanmıyorum, kimse kimseye zorla şunu alın yada almayın demiyor, ikinci el işinden de komisyon filan almadıkları için onları bağlayan birşey yok bence, boğaçtan ürün alan arkadaşlar sadece burdaki haberlere göre kablo almamışlardır herhalde. Yönetime eleştri olarak şunu söyleyebilirim; Banlama konusundaki hassasiyetinizi, boğaçın head fi deki olayindan sonrada araştırıp gösterebilseydiniz.

- Forumun 6000 tl olayına üzüldüm, burası sayesinde güzel insanlarla tanıştım, daha kaliteli müzik dinlemeye başladım, böyle bir rakam olayi gerçekten doğruysa @zxc 'nin dediği gibi birkaç kişi bir araya gelip forumu alıp anonim hale getirelim.

- Başka hifi forum sitesinin kurulması güzel, bende üye olmak isterim, isteyen istediği yere üye olup takılabilir.

refuserQ, Mikrobiyolog ve delgren bunu beğendi.
  4. CongoFather

CongoFather
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,407
    onurdogan4 bunu beğendi.
  5. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    623
    Öncelikle forumdaki tüm arkadaşlardan özür diliyorum ama herkesin aklındaki soruları silmesi için bu mesaja cevap veriyorum. Bu kişiye değil.

Para almayıp sponsor olma konusuna başka bir örnek olarak Bircom'u gösterebilirim mesela. Sanırım 2016 veya 2017 civarında forumdaki bir arkadaşımızın önderliğinde hifimyfi açıldı ve foruma reklam verdiler. 1 yıl veya 2 yıl için tam hatırlamıyorum. Reklamlarını kaldıralı sanırım 2 hafta kadar oluyor. Orada reklam olup olmaması önemli değil. Bu forum para için devam etmiyor zaten cebimizden veriyoruz.

Sponsor forumlar ise dediğim gibi kaldırılmıyor. Para alınmasa da devam ediyor.

Lotoo Pas meselesini bildiğimiz halde foruma birşey yazmadık çünkü konu sahipleri (mağdurlar) yazmadı. Takip ettik, kablo satışlarında ise herhangi bir problem yaşanmıyordu, bize ulaşan herhangi bir durum olmadı. Konunun Lotoo özelinde olabileceğini düşündük.

Gelelim 6000TL meselesine.

Uzun süredir zaten yönetim grubunda benim bu forumla işim olmadığını ama insanların emeklerini silemediğim için forumu kapatamadığımı söylüyordum. Daha sonra facebook grubunda Berkhan'ın diğer forumu açtığını gördüm. Madem biri bu taşın altına elini koymak istiyorsa, neden sıfırdan başlasın dedim ve ona bir teklif sundum.

Forumun ederi 6000TL'den çok daha fazla, bunu bu işle ilgilenenler bilir. Alexa rating'den veya fiyat değerlendirmesinden gidilir, 6000TL böyle bir sitede gelecek reklam gelirini düşünürseniz cüzi bir rakamdır. Ama bir ederi olması gerekiyordu. Nasıl hesapladığımı kendisine söyledim. Daha sonra Berkhan'a eğer forumu olduğu gibi tutup emekleri çöpe atmayacaksa bedavaya da vereceğimi söyledim. (Kendisi baya bir bölümü silmeyi düşünüyor sanıyorum)

Banlanıp banlanmaması da problem değil. Kendisi katkı sağlayan biriydi, üslubu kötüydü ve üslubu yönetici ben olmayınca benim problemim olmayacak.

Soruları olan olursa benden alıntı yaparak sorarsa cevaplarım. Yeter ki okusun, anlasın.

Bu arada aşağıdaki mesajdaki kişi kimse banlamamız gerçekten doğru bir kararmış. :)

--- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 14 Temmuz 2020 ---
    Serkan, head-fi'deki olayı ancak biz oradakileri okuyarak ve Boğaç'ı dinleyerek anlayabildik. Biz kablonun altın veya gümüş olduğundan sorumlu değiliz. Satan ve alan sorumlu.

Sponsor üzerinden gidersek, gidip biri Bircom'dan Astell Kern aldıysa ve memnun kalmadıysa bunun sorumlusu yönetim mi?

Biri bir dükkan kiraladıysa, dükkanda sahte Adidas satıyorsa, siz dükkan sahibine bu dükkanı bu adama neden kiraladınız mı diyorsunuz?

6000TL sadece bir rakam, bi üstteki mesajda yazdığım gibi önemli olan devam ettirecek birine vermek. Bedava da olur, ilgilenen, giren, sürekliliği sağlayan biri olmalı. Bu rakamın bu kadar önemseneceğini düşünmemiştim.

Yukarıdakilere ek olarak biz hiç bir zaman reklam için birilerine başvurmadık. Reklam vermek isteyenler verdi sadece. Onlarda da seçici olduk, Boğaç bir çok kişiye yurtdışında bulamadıkları kabloları sattı, Audioavm Hifimanleri çok güzel fiyatlara getirdi, Bircom deneme alanı açtı.

Boğaçtan da para da almamış olabiliriz bu arada, tam hatırlamıyorum. O yüzden dekont vs. bulamayabiliriz.. Forumun altyapısı olan Xenforoyu ve temasını kendisi satın almış da olabilir. (Çok yıl olduğu için emin değilim)
    Hep yazmayı unutuyorum, bu forumda Warbler Audio veya RevoStage hakkında reklam yok ve neredeyse bilgi bile yok. Forumu ticari amaçla kullansak, forumda bu markaları heryerde görürdünüz.
    Mesajınız için teşekkürler.

Şu soruya cevap vereyim.

Normal uzaklaştırmalar, karar alındıktan sonra direkt olarak gerçekleştiriliyor. Yönetim grubu içerisinde evet/hayır oy çoğunluğuyla. Hızlı uzaklaştırmaların bir çoğunda, uzaklaştırılacağını anlayan üye forumdaki mesajlarını, foruma zarar vermek için silmeye başlıyor. Bunu engellemek için hızlı davranmamız gerekiyor.

Bu tip sorunlu alışveriş uzaklaştırmaları ise sorunlu alışverişler olumlu/olumsuz olarak sonlandığında yapılıyor. Hem kişilerin kendini savunması, hem de birbirleri ile iletişim kurabilmeleri açısından.

Normal uzaklaştırmalarda eğer haksız olduğunu düşünen üyeler ise uzaklaştırıldıktan sonra mail atıyor, tekrar düşünüp geri aldıklarımız oluyor. (Onlar kendini savunamıyor diyenler için)

Evet sıra gelsin yönetime.

Madem herkes eteğindeki taşları döküyor, ben de atayım bu taşlardan birini kuyuya, siz çıkarın.

Bana göre Boğaç'ın son dönemde yaşadığı sorunlu alışverişlerin bir çoğunun sorumlusu @CongoFather dır. Paralarını alamamalarına rağmen, Baran ile konuşan fakat yönetimin foruma yaz foruma yaz demesine rağmen - ki ben direk yasal yollara başvursunlar demiştim - Boğaç'a güvenmeye devam edip, foruma yazmaması Boğaç'ın son dönemdeki sorunlu alışverişlerine sebep olmuştur. Eğer en baştan - ki bu süreç yaklaşık 1 senedir devam etmiş - bu sorunu buraya yazsalardı, bir çok arkadaşı bu durumdan kurtarırlardı.

Ben bu mağduriyetin en mağduru olarak @semsal 'i görüyorum sadece.

#325 MuttFTS, 14 Temmuz 2020
    Son düzenleme: 14 Temmuz 2020
    Xexec, fortress34, pea ve 6 kişi daha bunu beğendi.
  6. CongoFather

CongoFather
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,407

head-fi bu hassasiyeti gösterip gelen ilk şikayette detaylı bir araştırma yapıp, tüm delilleri elde ettikten sonra, elinde public olarak açıklayamayacağı belge ve bilgiler olduğunu söylemesine rağmen hiç bir şüphe duymayıp, adım atılmaması ne kadar normal acaba? Bu zamanında Almanya'da savcılık tarafından dolandırıcılıktan suçlu bulunan Türk şirketin, Türkiye'de yaptıklarının görmezden gelinip, gündemden düşürülerek aklanmasına benziyor. Bizim yargı da bilgi ve belgeleri isteyip, iş birliği yaparak detaylı bir inceleme başlatmamış ve kafayı kuma gömmeyi tercih etmişti. Dost-ahbap, türk- kan kardeşi mantığı ile hareket edilirse, objektiflik kaybedilirse hiç bir şey çözülemez. Bilgi ve belgeleri isteyip incelemek pek maliyetli bir durum olmasa gerek.. Neyse hocam bildiğiniz şekilde keyfi olarak ister dolandırıcıyı ister düzgün firmayı burada ağırlayın. Ben alacağım dersi aldım.

Şirketinize insan kaynakları tarafından çeşitli testlerden geçerek alınan bir çalışanın şirketinizi dolandırması sonrasında IK müdürüne "Nasıl insanlar seçiyorsunuz hiç mi araştırmadınız, eski şirketini de benzer şekilde dolandırmış, referans taraması hiç mi yapmadınız" diye sorduğunuzda , insan kaynakları müdürünün şu cevabını umarım yadırgamaz ve sonuna kadar haklı bulursunuz!! "Ne bilim ben dolandırıcı olduğunu, ben görüştüğümde işinin ehli iyi bir insandı. Bize o olayların gerçek olmadığını söyledi ve inandık. Dolandırdığında sen söyle bize, işine son verip yenisini alalım. Bizim yapabileceğimiz bu kadar!!"

7. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    623
    Bunu daha önce Engin açıkladı. Biz sizin için çalışmıyoruz, sigortamız Techno-Fi üzerinden yatmıyor. Eğer sigortamı yatıracaksanız ve şu anki maaşımı ödeyecekseniz günde 8 saat olarak Techno-Fi'ye sahip çıkıp, tüm istediklerinizi yapabilirim.

Edit: Bu saatlerde de yazmamı isterseniz, ekstra çalışma saati olarak prim almam gerekecektir. Onu da ekleyeyim.

mfya, Nazım, sserkogss ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  8. CongoFather

CongoFather
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,407
    Hocam bir de biz mi suçlu olduk!! Bazı kişiler gibi 3-5 kuruş için sayfalarca şikayet ve hakaret yazıp, tüm yazışmaları ifşa edip, hadi yönetim sorunu çöz diyip beklemek yerine, bu dönemde maddi ve ailesel sorunlar yaşayan birine ekstra zaman verdiğimiz için biz mi suçlu olduk!!. Ben Serkan'ın borcunu bile kendiminkinden önce ödemesini teklif etmiştim kendisine Serkan'ın madur olmaması için. Hocam bilmeden bu şekilde insanları kabaca suçlamayın!! Serkan bu arada tutarlar ile bilgi vermeyim ama bana göre parasının önemli bir kısmını çok parça parça da olsa geri aldı. O daha az madur ben daha çok madurum vs bugüne kadar demedim; hala da demem. İkimiz de tutarlar bağımsız bu işin sıkıntısını çok çektik!!! Bu sıkıntı tüm tutarın çok çok üzerindeydi..Bu şekilde arkasını bilmeden boş konuşmuş olmamak lazım!!

#328 CongoFather, 14 Temmuz 2020
    Son düzenleme: 14 Temmuz 2020
  9. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    623
    Boş yere suçlanmak güzel bir duygu değil sanırım.

Sanırım anlaşılmıştır.

Biz de istemezdik böyle olmasını ama size anlatamıyoruz.

Picasso16 ve Nazım bunu beğendi.
  10. CongoFather

CongoFather
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,407
    Hocam komik değilsiniz!! Lütfen boş konuşmayalım..

11. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    623
    Bana da aksine komik geldi. Merkezde siz olunca komik olmamış olabilir.

Biz de istemezdik böyle olmasını ama size anlatamıyoruz.

12. CongoFather

CongoFather
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,407
    Sizinle daha fazla ergen muhabbetine girmek istemiyorum.. Eğlenmenize devam edin o zaman!!.. Benzer şekilde sponsorlar bularak, ne de olsa gönüllülük esasına göre yapıldığı için sorun olmaz, devam edilsin. Daha çok eğlence çıkar size sanırım bu şekilde! Böylesine bir konuyu saçma sapan bir noktaya çekebilmenize inanamıyorum.. Daha fazla kabalaşmamak için yazmamak daha iyi.

13. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    623
    Konu zaten sizin mağduriyetinizden bizim forumun ne kadar geliri var konusuna kadar herşeye geldi. Saçma sapan bir nokta olduğu şimdi mi aklınıza geldi? En azından geç de olsa farketmeniz güzel.

14. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    312
    tuhaf bir şekilde başlık amacından saptı ve çok farklı yönlere doğru gidiyor. naçizane düşüncem konuya odaklanılsa ve sorunun çözümü için fikir veya fikirler üretilip atağa geçilse ve diğer meseleler farklı bir konu üzerinden devam ettirilse başlığın selameti için daha iyi olur.

15. CongoFather

CongoFather
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,407
    @ragnaros un üyeliğini ben onaylamadım!! Başından beri eleştirdiğim nokta sponsor hakkında bu şekilde bir iddia çıktıktan sonra hiç soruşturulmamış olmasıydı. Sizin gelir gider dengeniz beni ilgilendirmiyor!! Gönül ister ki daha çok geliriniz olsun ve site daha rahat imkanlar ile kendini geliştirsin.

16. ziprar

ziprar
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    137
    Şöyle bir düşünceyi de dile getirmek isterim.

Head-fi da olay sorgulanıp banlanma gerçekleştiği için bunun doğru sebeplerle, doğru şekilde yapıldığını düşünme eğiliminde olabiliyoruz.

Oysa olay doğru sebeplerle olmamış da olabilir. Belki o forumda sponsor olunsa veya oradaki birtakım yönetici ile daha yakın ilişkide olsa idi, bu durum ortaya çıkma eğilimi kazanmayabilirdi de. Belki gıcıklığına, belki çıkar beklentisi karşılanmadı diye, belki tam anlayıp dinlemeden veya gerçekten de tam/yeterli sebebe ulaşamadan da (kanaat üzerine) gerçekleşmiş de olabilir. Bunları bilmiyoruz. O açıdan en doğru tarzda davranıp, en doğru veriler ışığında banlama gerçekleşmiştir demek, salt bir varsayım da olabilir. Yani 'yanlış sebeple doğru hamle' gerçekleşmiş olma olasılığı, çok da az olmayabilir.

Forumda kaç tane sahtelikle başediyorlar, ne oranda ayıklayabiliyorlar (eskilerde fake kulaklık satma modası da vardı forumlarda, ne oranda yaptırıma uğradılar bilemiyorum), ben çok emin değilim. Sanki tek olay üzerinden 'orada doğru davranıldı, burada da öyle olsaydı keşke' mantığı birçok olasılığı gözardı ediyor olabilir.

Ben forum işinin zaten oldukça zahmetli olduğunu düşünenlerdenim. Biz üyeler için keyifli (ve siz isterseniz pat diye 1 sene ortadan kaybolma lüksüne sahipsiniz) ama yönetim tarafı için çoğu zaman öyle değil. Türlü çeşit suçlama ve beklenti olabiliyor. Ben her anlaşmazlıkta hep, "bir de bununla mı uğraşmak zorundalar" diye düşünmüşümdür içimden. Benim umduğumdan veya yapmak isteyebileceğimden daha fazla ilgilendiklerini düşünüyorum (her olayda 'karşıdan birşey bekliyorsam, ben bu zahmete girer miydim' diye düşünmeli insan diye düşünüyorum. Kendim uğraşmak istemeyeceğim birşeyi başkasından beklemek bence lükstür. Çok büyük olasılıkla, head-fi'daki olaydan sonra ben de birşeyi araştırmazdım. Çünkü bu forum ancak 'keyif forumu' olarak zahmete değecek bir forum olurdu benim için, 'görev forumu' olarak sıkıntılı birçok şey sözkonusu olabilir çünkü)

Öte yandan Boğaç, kendi güvenini kendi inşa etmiş birisi. Gerek tavrı ve yardımcı oluş tarzıyla bu genelde böyle idi (sponsorluğun ben ekstra güven verici birşey olduğunu hiç düşünmedim. Yani iyi niyetiyle sponsorluğu kazandı, sponsorluğu ile iyi niyeti kazanmadı). Çoğu insan son noktaya kadar böyle düşündü (bu olayın mağdurları dahil). Ve head-fi'daki banlanmanın en azından aceleye getirilmiş ve çok da haklı görünmeyen bir tarzda olduğuna hükmetti. Şimdi kimsenin şüphelenmediği birşeyden, neden forum yönetiminin vakti zamanında şüphelenmedikleri sorgulanıyor. Oysa olaya herkes şahit, herkes kendi şüphesine de sahip olabilirdi. Neden birinin, bir başkası adına şüphelenmesini istiyoruz? Herkesin kendi aklı var. Burada da sanki; kişi, garantörlüğü başkasından bekleyerek, gene kendi yapmak istemediği araştırma/soruşturma işini başkasından bekliyor gibi, belki de.

Bu durum benim de başıma gelebilirdi. Sanırım bir, 'kişiye kefil olma' durumu yok. Ama birisi sorsa belki çoğumuz "iyi, dürüst bir insandır" diyecekti. Ama kefil olma bile olsa, son karar mercii kişinin kendisidir. Herkes en son noktada, kendi karar vermek zorunda. Ben tüm alışverişlerimde hiçbir zaman bir başka kişi/kurum/sponsorluk vs üzerinden değil, yazdıkları ve davranışı üzerinden kişiyi tanımaya çalıştım. Öyle bir duruma düşersem de suçlayacağım kendim olur (demek ki iyi tanıyamamışım, iyi çıkarsama yapamamışım derim) ve dersimi alıp, yoluma devam etmeye çalışırım. Benim düşüncem bu.

akifb, Serhat, sserkogss ve 8 kişi daha bunu beğendi.
  17. delgren

delgren
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    332
    Yabancılarda çok sevdiğim bir laf vardır, "Hindsight is 20/20" diye. Bütün bu olaylara çok güzel uyuyor.

fenrir ve Mikrobiyolog bunu beğendi.
  18. B.taşkın

B.taşkın
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    56
    Uzulerek goruyorum ki bu baslik ve tartisma yapiciligini yitirmis. Sahsi gorusum, hukuki sureci devam eden bir olay icin buradaki guzel insanlarin birbirini yememesinin herkes icin daha faydali olacagi yonunde.
    Biz kullanicilar yonetimsel sureclere hakim degiliz ve kendi adima konusmam gerekirse, boyle bir forumun yonetimi isi, ustelik baska mesguliyetler de mevcutken son derece zor.
    Ote yandan, bizlerin de bir takim beklentileri oluyor. Tartismalar hem hali hazirda magdur olanlara, hem de yoneticilere zarar veriyor.
    Ben de ilk zamanlarda bogactan bakir kablo almistim earsonics kulakligim icin ve halen daha kullaniyorum, ama son noktada bogactan baska suclu goremiyorum o yuzden bu yipratici konusmalarda da bir anlam goremiyorum.

Yazdiklarim rahatsiz ederse birini simdiden ozur dilerim.

Nazım, Serhat, sserkogss ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  19. Burakkkk

Burakkkk
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    405
    Yönetimdeki arkadaşlara bir sorum olacak benim. Lütfen ofansif bir yaklaşım olarak değerlendirmeyin. Bu kablo konusunda, kablonun ne olduğuna yönelik bunca yıllık iletişimi ve hukuku olan insanlar olarak hiç bir fikriniz yok muydu? Boğaç size de mi yalan söyledi ? Konuşmaları okurken dikkatimi çekmedi bu konuda beyanat. Olduysa kusura bakmayın. Boğaç’ın sponsorluğu ile bircom ya da başka bir firma düzeyine indirgenmesini doğru bulmuyorum. O kısım biraz hedef şaşırtma oluyor. Boğaç’ın forum temasını satın alacak kadar içinde ve eski olduğunu siz söylediniz sanırım. Artık konu kontrolden çıktı. Biraz şeffaflığa ihtiyaç var.

Forum yönetimi ya da yönetimden biri tüm samimiyetiyle biz bilmiyorduk ne sattığını, siz ne biliyorsanız biz de o kadarını biliyoruz diyebilir mi ? Boğaç bizi de kandırdı, bilsek banlardık diyebilir mi ? Berkhan’ı banlarken basit bir site linki bahane olmuşken Head-fi olayı Boğaç’ı o gün irdelemek için neden yetersiz geldi. Konu o gün sadece güven midir? Ortak işleriniz var mıydı o dönem? Tamam biz güvendik. Ama siz boğaç’a o gün bu nedir diye sordunuz mu? ( sponsor olarak adı geçen birine sormalısınız) Boğaç size de yalan söyledi mi ?

Boğaç’ın konuşma ihtimali yönetimi zan altında bırakma ihtimali var mı ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

20. Totem

Totem
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    183
    Berkhan konusunda özellikle katılıyorum. Kendisi erişimi tercihe bıraktı keza oradan para kazanmak gibi de bir niyeti yoktu, foruma da çok şey kattı, hala yazdiklarini okuyoruz forumda. Basit bir link, fırsat oldu gibi.
    Kişiler hakkında ne olur ne düşünürsünüz fark etmez, sonuçta bu sitede birçok değerli ve tecrübeli insan var, bu insanları basit şeylerden banlamak hoş olmamisti. Boğaç hususunda da, en azından headfi çıkışından sonra farklı bir yaklaşım sergilenebilirdi, olay burada sponsorluk değil, güven.
    Ben aldığım kablolardan şikayet etmiyorum ama Boğaç'a buradan yazarak ulaştım ve siteye güvenmistim, benlik bir sorun yok ama içimde güven duygusu bu siteyeydi, kişiye değil. Head-fi olayı boş ki buradan alışveriş yapabiliyoruz demek ki bir sorun yok gibi görmüştüm.

SM-A205F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

elektronik müzik bunu beğendi.