Audiominor/Compicat (Boğaç Tekman) Mağdurları

'Olumlu ve Olumsuz Görüşler' forumunda CongoFather tarafından 28 Haziran 2020 tarihinde açılan konu

1. elektronik müzik

elektronik müzik
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    832
    Burak bey sordu diye bende devamını getireyim , nasıl bir güven ortamı oluşmuş ki , 6 yıldır arge çalışmalarıyla ortaya çıkan yerli markamız ve ürünümüz ekibindeki tecrübeleri arkadaşlarımız , bu XYZ 'nin kablolarındaki maddeleri bilemediler , bilemediler derken , altın+gümüş pahalı , hadi biz alanlar bilmiyorduk , ne yazdıysa ona inandık , sizlerden biri illa ki bakır , gümüş , altın olan kablolardan birini teorik ve teknik olarak biliyor ve denemişsinizdir diye aklımın ucundan geçti .....

( Bilmek , araştırmak , aktarmak , denetlemek vs vs gibi şartınız , amacınız , imkaniniz vs vs zorunluluğunuz yoktur , ki keza bunu açıkladınız , sizleri de tanıdığım için şüphe dahi duymuyorum , duymayacağımda )

( Zamanında kendi aramızda bir organizasyon yapıp ( imece usulü de denilebilir ) foruma katkı sağlamak istedik , burada yönetim buna gerek olmadığını belirterek , samimi duygularını bizlere ilettiler , forumun benim açımdan burada kalıcı yapan en önemli şeylerden biriside budur , herkes bilmez bunu , en azından yeni üyeler , çok rahat bir şekilde , evet olsa iyi olurdu diyebilirler di , ama demediler , benim gönlümü o zamandan beri sımsıkı bağladılar buraya , bilmeyenler varsa burayı dikkatle irdelesin , bu forumu özel kılan , samimi kılan , art niyetsiz kılan en önemli duygular barındırıyor burası , yani yönetimin kendileri )

Sadece , basit bir düşüncem , sonuç olarak 2011 yılından beri burdayım , bebekken katıldım buraya , burdan çok şey ögrendim , bir sürü arkadaşım , abilerim oldu ..... Teknik , teorik her şeyi önce burdan öğrendim......Hakkı ödenmez bu forumun ;)

Berkhanın banlanması olayı nedir bilmiyorum ama üzüldüm açıkcasi , foruma epey katkı sağlayan , pozitif değerler katan birisiydi , forum kurallarının tamamını bilmediğim için :confused: tek düşüncem , keşke gitmeseydi , onun raporları doğrultusunda , eksik şeyleri muhakeme ediyordum kafamda :p

İzin verirlerse , yeni forum açmışlar , oraya da üye olmayı düşünüyorum , peygamber efendimizin dediği gibi , ilim çinde dahi olsa gidin , onun hadisiyle böyle bir düşüncem var , maksadım , kendi eksik bilgilerimi nerde bulduysam tamamlamak , head-fi de mesela 2013 yılından beri üyeyim , ordan da çok şey öğrendim ama kendi dilimde öğrenmek , sohbet , muhabbet , tanışıklık başka , gurbetten sılaya dönenlerin hissettiği duygular gibi :cool:

Collapse Signature Expand Signature
    #341 elektronik müzik, 15 Temmuz 2020
    Son düzenleme: 15 Temmuz 2020
    Totem bunu beğendi.
  2. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    623
    Hayır, bilgimiz yoktu tabii ki. Sizce herhangi bir insan, arkadaşınız da olsa, bu kablo bakır, ben bunu altın diye iteliyorum der mi?

Bunun yanında biz Warbler Audio kabloları için hiçbir dönemde AudioMinor ile çalışmadık, bir ara Silver-Fi ile denemelerimiz oldu ama en son ve hala Linum Bax ile satılıyor. Bu sebeple de Boğaç'ın kablolarını herhangi bir şekilde araştırmadık veya denemedik.

Boğaç istediği şekilde konuşabilir hatta bu yazdıklarım için bana birşey diyeceğini de düşünmüyorum. Biz konuşsun diye en başta banlamadık zaten üstte de belirttiğim gibi. Bana yazarsa buraya da kopyalarım aynen, ekran resmi olarak.

Bunun yeri ve konusu değil ama Berkhan ve benzer banlamalar size bir anda geliyor olabilir ama Berkhan'ın üslubu ile ilgili çokça rapor ve mesaj geliyordu. Paylaşım yaptığı sürece bu konu ile ilgili bir uzaklaştırma vs. yapılmadı. Daha sonra incelemeleri/katkıları da bu sayfadan kalkınca kendisini uzaklaştırdık. Yani bir anda, aniden vs. değil. Kullanıcılar olarak bu forumda sadece yazılanları görebiliyorsunuz, bize gelen raporları, özel mesajlardan, telefondan, buluşmalardan gelen geri bildirimler hakkında bilginiz yok, onu unutmayın.

--- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 15 Temmuz 2020 ---
    Bizim Boğaç'ın kablosu hakkında bildiklerimiz, söz ile duyduklarımız da aynı şu başlıkta bulunan, aşağı alıntıladığım yazı gibi.

http://www.techno-fi.net/threads/audiominorin-bogac-headfida-banlanmasi.10254/?_params=Array

3. Aytac

Aytac
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    105
    Berkhan adlı şahsın tarzı ve üslubu itici ve küstahtı. 2011'den beri ciddi olarak audio ekipmanlarla ilgileniyorum, sığ yorumlarına ihtiyacım olduğunu düşünmüyorum. İnceleme yaptığı yabancı site de zaten yabancı forumlarda dalga konusu olmuş vaziyette. Negatif enerji yayan kişilerin banlanması forumu daha yapıcı ve dostça bir ortama dönüştürür, bu da olumlu bir şey bence.

Karna, zxc ve Nazım bunu beğendi.
  4. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,925
    Konu Lotoo konusundan, kabloya geçti. Hadi bu ikisi aynı şahsın sebep olduğu mağduriyetler olduğu için ilgili konulardı.

Sonra yönetime evrildi, şimdi de Berkhan'ın banlanmasının doğru mu yanlış mı olmasına evrilmesin arkadaşlar. Berkhan doğrudan söz hakkını kullanamayacağı için hedef haline de getirilmesin. Şahıslarla ilgili herkese açık bir ortamda birşey söyleyeceksek o kişilerinde söz hakkı alabileceği bir ortam olmalı.

Bu konu iyice herkesin geçmiş hesapları ortaya saçtığı bir noktaya gitmeden sakinleşse iyi olur kanaatindeyim.

5. elektronik müzik

elektronik müzik
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    832
    Hayır , hayır , yanlış anladınız beni , tekrarlıyorum , yanlış anladınız ...... Ben yerli markamızı o XYZ şahısın kabloları ile karşılaştırma niye yapmadınız demedim , allah yukarıda , aklımın ucundan dahi geçmedi ........

Sadece bu süreçte , tecrübeli insanların eline bu kablolar geçti veya geçmedi , geçti varsayalım , bu farkı anlamaları mümkün olabilirdi , veya olmayabilirdi

Sadece basit bir düşüncemi ifade ettim ....... ASLA AMA ASLA bizim yerli markamızı , ALLAH YUKARIDA , XYZ ile ilişkilendirmedim , kesinlikle

Size katılıyorum , %100 hak veriyorum , benim derdim bana bir üye , ki etiketliyorum onu her seferinde , bir mesajında giydirme yaptı , siz olsanız ne yapardınız?

Haklısınız ve size karşı hak etmediğiniz , hadi abarttığımı farz edin , aşşağılanıyorsunuz , siz ne yapardınız?

#345 elektronik müzik, 15 Temmuz 2020
  6. CongoFather

CongoFather
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,424
    Berkhan gibi burada direk savunma hakkı olmayan kişileri suçlayıcı yada onlara söz hakkı verecek şekilde konuşmamak lazım. Bunu admin olarak en başta sizlerin biliyor olması gerekir. Bu tip konuları isterseniz ayrı başlık altında tartışalım. Buraya spam yapmayalım.. Werbler Audio olarak tercihinizi arkadaş sormamış. Ama neyse , ne sorulursa sorulsun "template" cevaplar bir chatbot gibi geliyor. Pek fayda yok bu konuda. Bu arada lütfen artik nefesinizi tüketmeyin, ne de olsa " buradaki görevinizi bedava yapiyorsunuz.. Bedavaya elinizden bu kadarı gelir."..

Dışarıda gönüllü olarak yardım derneklerinde ve çeşitli kurum ve kuruluşlarda canla başla herhangi bir maaş beklentisi içerisinde olmadan görev yapan "gerçek gönüllü" iyi insanları buradan saygıyla selamlıyorum.

7. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,175
    İnsanlar haklı olarak "yahu niye bu kadar katkısı olan bir üyeyi banladılar" şeklinde sorguluyorlar, lakin sitede bir süre bulunup arkadaşın üslubuna şahit olanlar muhtemelen anlayabiliyorlardır. Ne Berkhan ile, ne de yönetimden herhangi biri ile hiç bir özel iletişimi olmamış olan biri olarak durum gayet net gözüküyor bana en azından...

Yiğidi öldür hakkını yeme, Berkhan ciddi katkı sağlayan biriydi. Özellikle Canjam esnasında sorulara cevap vermesi takdire şayandı bence. Lakin arkadaşın karakteri yönetici pozisyonuyla uyumlu değil. Hatta sıradan bir üye olma pozisyonuyla bile zar zor uyumlu. Çünkü yaptığı katkıların oluşturduğu değer nedeniyle, şahsi karakter zaafı sonucu oluşan hırçınlıklarını herkesin sindirmesi gerekiyor. Tipik ego sorunu. Bu tür insanlara, yaptığı katkı ne olursa olsun, hiç bir organizasyon katlanmaz. Bazen kendileri başarısız oluşumlar kurarlar, bazen de, eğer varsa alternatif oluşumlar, yer değiştirerek devam ederler.

Eğer Techno-fi Berkhan'a devredilseydi bitmişti, açık ve net. Çünkü site yönetiminin asıl amacı katkı sağlamak değildir. Katkıyı üyeler sağlar. Yönetimin amacı, üyelerin rahatlıkla katkı sağlayabileceği pozitif bir ortamın devamını sağlamaktır. Müşahhas örnek vereyim:

Buraya ilk üye olduğumda, kablolar hakkında negatif fikir belirten bir paylaşımda bulunmuştum. @MuttFTS, daha önce güç kabloları ile ilgili bir başlığa gönderme yaptığımı varsayıp ters bir cevap yazmıştı. Ben de, öyle bir başlığın varlığından bile haberdar olmadığımı, artniyetle yaklaştığını belirtmiştim. Bakın burası özel bir site. @MuttFTS de sahibi sanırım. İstese tersler, siler, yok ederdi. Ben de çeker giderdim. Ama karakter olarak lafa ve insana değer veren biri belli ki öyle yapmadı. Ben de elimden geldiğince içeriğe katkıda bulunmaya çalıştım. Berkhan gibi keyfi olarak tanımadığı insanları azarlayabilecek karakterde birinin, katkı sağlayabilecek üyelerin devamını sağlayabilecek pozitif bir ortam oluşturabilmesi mümkün mü?

Cevap hakkı kullanma olayına gelince: Kendisi cevap hakkını yukarıda kullanmış bile... hatta "6000TL verip alabileceğim site" şeklinde cevap hakkı doğuracak ifadelerle hem de...

#347 zxc, 15 Temmuz 2020
  8. CongoFather

CongoFather
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,424
    Ana konudan sapmazsak daha iyi olur. Berkhan yada bir başkası hakkındaki fikirleri daha uygun bir başlık altında paylaşsak daha iyi olmaz mı?

9. mattiadestro

mattiadestro
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    3,097
    abi @elektronik müzik direkt warbler üzerinden konuşuyor? "6 yıldır arge yapılan marka" derken warblerdan bahsediyor. @MuttFTS de audiominor hakkında arge yapmadık kullanmadık bilmiyoruz diyor.

Berkhan'a yönlendirilen bir suçlama yok. önceden şikayetler vardı, gidişat öyle gösterdi, kendisi uzaklaştırıldı. Hasan abinin mesajında Berkhan'a karşı bir negatif yorum yok.

enerjini ciddi anlamda yanlış yere yönlendirdiğini düşünüyorum. kablo konusu olmuş bitmiş, test yapılabilir miydi belki yapılabilirdi ama yapılmadı. 4 sene önceki konuyu sürekli konuşsak da bitmiş gitmiş zaten.

mfya, delgren, fortress34 ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  10. CongoFather

CongoFather
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,424
    Yeri ve konusu değil diyorsa yazmasın abi o zaman. Başka bir başlık açılsın. Oraya yazılsın..

Ben Hayri hocamla da karşılikli paylaştığım mesajlarda bundan sonrasi için kuralların ve sistemin iyileştirilmesi gerektigini vurguladım.
    Yönetim çıksa ve aşağıdaki örneğe benzer şekilde dese ki
    "Şu ana kadar yapılanlar için bir şey yapamayız. Şunları yapsak iyi olurdu ama bundan sonraki benzer durumlarda kim olduğuna bakılmadan şu şu adımlar atılacak. .... olaylari tespit edilirse, bunun karşılığı .... olacak."

Bu tarz bir açıklama yapmaktan çekiniliyorsa, ben de bunu anlamakta zorlanırım.

Ilgili kişi hiç sorulmamasina rağmen araya bir Warbler Audio reklamı sıkıştırmaktan geri kalmamış. Merak etmiyoruz ki o konuyu. Bu konuda @Baran'ın gösterdiği hassasiyeti bu arkadaş ta gösterse , sanırım onu da araya sıkıştırmazdı.

11. delgren

delgren
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    332
    Hangi reklam? Sorulmamasına rağmen diyorsunuz ama yukarıda "nasıl bir güven ortamı oluşmuş ki , 6 yıldır arge çalışmalarıyla ortaya çıkan yerli markamız ve ürünümüz ekibindeki tecrübeleri arkadaşlarımız , bu XYZ 'nin kablolarındaki maddeleri bilemediler , bilemediler derken , altın+gümüş pahalı , hadi biz alanlar bilmiyorduk , ne yazdıysa ona inandık , sizlerden biri illa ki bakır , gümüş , altın olan kablolardan birini teorik ve teknik olarak biliyor ve denemişsinizdir diye aklımın ucundan geçti ....." demiş bir arkadaş, @MuttFTS de ona cevap vermiş. Buna reklam mı diyorsunuz? Kusura bakmayın ama ben bunu en hafif tabirle yersiz bir itham, en ağır tabir ile de art niyetli bir saldırı olarak algılarım.

Üslubunuzdaki değişimi hayretle izliyorum konunun başından beri. Anlıyoruz ciddi mağduriyetiniz var, canınız yanıyor ama üslubunuz gitgide ragnaros adlı arkadaşın üslubuna evrilmeye başladı. Öfkenizi yanlış yerlere kanalize ettiğinizi düşünüyorum.

brsdrgn, Aytac, Nazım ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  12. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,175
    Bir kablonun gorunusune bakarak ya da dinleyerek kimyevi kompozisyonunu anlamaniz mumkun degil.
    ...
    Hayir, aşşağılanmiyorsunuz. Bakin yukarida @ragnaros forum yonetimine indirek olarak yalanci, cikarci vs. turu ithamlarda bulunmus. Gulup gectiler. Cunku yazilanlar ile icerigin insanlarin olusturdugu dusunceler cok farkli seyler... Onun icin su an yapabileceginiz en iyi sey, ne oldugunu bile anlamadigim bir meseleyi uzatmamak. Cunku oyle yapmaniz, sizin takintili ve sorunlu biri oldugunuz imaji uyandiriyor. Yoksa biri birakin sizi asagilamayi, direk agza alinmayacak kufurler etse, benim aklimda "vay be, elektronik müzik nasil bir insanmis" degil, "iki kisi arasinda bir anlasmazlik olmus galiba, ama kufreden de amma edepsizmis" dusuncesi olusur. Kimse sizi "asagilik" gormuyor, zaten mumkun de degil, ancak uzattikca "takintili ve sorunlu" olarak dusunecekler muhtemelen.

Nazım bunu beğendi.
  13. CongoFather

CongoFather
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,424
    Bunun yanında biz Warbler Audio kabloları için hiçbir dönemde AudioMinor ile çalışmadık, bir ara Silver-Fi ile denemelerimiz oldu ama en son ve hala Linum Bax ile satılıyor. Bu sebeple de Boğaç'ın kablolarını herhangi bir şekilde araştırmadık veya denemedik.

Buradaki gizli rekamı bulalım!! @ragnaros kim bilmiyorum. Yazdıkları beni ilgilendirmez. Ben aynı şeyleri tekrarlamak istemiyorum. Burak bey'in de yazdıklarını okuyun ve ne demek istediğimi iyi anlarsınız. Üslubumda bir sertlesme ve saygısızlık olmadı ama dün arkadaşın yaptığı ergen muhabbet ve saygısızlık hiç hoşuma gitmedi! Ben samimi arkadaşı değilim ki , hem bana ağır ithamda bulunup , bir de kendince bana espri yapıp dalga geçsin.

Bu arada ben hiç bir zaman aşağılandığımı düşünmedim. Bu şekilde bir konu yok zaten. Onu nereden çıkardığınızı anlamadım ama neyse.

#353 CongoFather, 15 Temmuz 2020
  14. Nazım

Nazım
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,375
    Son bir iki sayfada insanlar ya okumadan cevap veriyor ya da yanlış hesaplardan yazıyor. Herkes her şeyi istüne alınıyor.

fortress34 ve refuserQ bunu beğendi.
  15. CongoFather

CongoFather
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,424
    Benim için bu konu burada kapanmıştır. Yönetime yeni dönemde başarılar diliyorum. Sadece tek bir şeyi farklı zamanlarda çok vurgulamak zorunda kaldım. Beni bir de bu konuya cevap vermek zorunda kalmak ekstra yordu. Uzunca bir değerlendirme tekrar yazmak istemiyorum. Bana söz hakkı doğurmayacak şekilde ve farklı kisiler ile ilgili olmadan sadece konu ile ilgili yazmanızı rica ediyorum. 30 Ağustos'a kadar bir gelişme olursa yazarım. 30 Ağustos sonrası farklı bir gelişme olursa yada Boğaç'in bana gönderip yazmamı istediği bir mesaj olursa yine olduğu gibi paylaşırım.

Kablo konusunda da ortak yapılacak her türlü girişime destek veririm. Bizler ile ilgili olan konuda daha fazla bir gelişim olmayacağını gördüğüm için benim açımdan konu sessiz moda geçmiştir..

Herkese olumlu/olumsuz katkısı için teşekkürler..

16. delgren

delgren
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    332
    Sinirden yazdiklarimi okumuyorsunuz, ya da yine sinirden anlamiyorsunuz. Reklam dediginiz sey asagidaki mesaja cevap olarak yazildi diyorum ben de size:

17. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,175
    Ben de düşünmedim. @elektronik muzik'in alintiladigim paylasimindaki, kendisinden bahsettigini dusundugum "Haklısınız ve size karşı hak etmediğiniz , hadi abarttığımı farz edin , aşşağılanıyorsunuz , siz ne yapardınız?" ifadesine cevaben yazmistim. Yani sizinle hic bir ilgisi yoktu...

Yonetimin sorumlu oldugu dusuncesini anlayabiliyorum. Ayni sekilde yonetimin gercekten de bu durumdan habersiz olabilecegini de anlayabiliyorum. Sahsi kanilarimiz olmakla birlikte gercegi hic birimiz bilmiyoruz... 2007'den beri internet uzerinden calisan bir uygulamanin gelistiricisi ve sahibi olarak, her ne kadar forum disaridan kurumsal bir yapi gorunumune sahip olsa da, arkadaki yapinin "sen-ben-bizim oglan" (yani daha informal, ikili iliskilerin agirlikta oldugu, hobi bazli) oldugunu tahmin edebiliyorum.

18. bakieryigit

bakieryigit
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,975
    Yaşananları okuduğum da önce bir şok etkisi oluştu bende , sonrası tabii okudukça yerini bir üzüntü ve totale vurduğumda ise hayal kırıklığına bıraktı diyebilirim.

Boğaç dan benim de bireysel 5-6 kablo alışverişim oldu , kendisini sever sayardım. Hem onun düştüğü şuan ki duruma hem de arkadaşların mağduriyetine üzüldüm okudukça yazılanları , güven kazanmak bir insanın yıllarını alıyor maalesef ama bunu kaybetmek ise çok kolay oluyor. Buraya 2 sayfa şey yazabilirim şuan ama konuyu rayından çıkarmak istemiyorum, umarım arkadaşların mağduriyeti kısa sürede çözülür. Kablo konusunu şimdilik pas geçiyorum , kendi cevabını duymak isterim önce , konudan bağımsız kablonun sese etkisi olmadığından bahseden arkadaşlar olmuş , bunları tebessümle okudum, kablonun sese çok ciddi etkileri olur ve kulaklığı çok farklı bir yapıya sokabilir diyerek kısa kesiyim.

Türkiye de bu hobiye gönül verenler oldukça azdı , dolar ve Euro daki aşırı sıçrama da bir duraklama dönemi yaşanmasına sebep oldu haliyle , bu forumun yaşaması ve yaşatılması gerekiyor vazgecmeyelim , alternatif mecralar güzel olur tabiki farklı insanlara dokunmak açısından diyebilirim , burayı da koruyarak yapılırsa anlamlı olacaktır tabiki.

brsdrgn, refuserQ, Aytac ve 6 kişi daha bunu beğendi.
  19. alikeles

alikeles
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    24
    Forumu çok uzun zamandır okuyucu olarak takip ediyorum. Mevcut tartışmayı da öyle. Dışarıdan bakınca gördüğüm bütün tartışmaların ve anlaşmazlıkların nedeni herkesin kafasında karşısında konumlandırdığı kişiden beklediği bir cevap var ve o cevabı neredeyse cümlesi cümlesine almadan da konuyu kafasında tamamlamıyor. Birileri forum yöneticilerinden 'hata yaptık sizinde hata yapmanıza vesile olduk' cevabını almak istiyor. Birileri malum satıcıdan 'kablolar hakkında yalan söyledim çünkü iş etiğim zayıf' cevabını bekliyor. Birileri forumu içindekilerle birlikte satın alması teklif edilen ve içinde hala yazıyor oldukları mevcut forum için 'o forum bitiyor değmez' diyen kişiye karşı inanılmaz hassas. Başkasının hesabını kullanıp forumun ortasına dilediğini yazıp gitmemiş gibi 'O artık burda yok, o sahici tarafta biz yalan dünyadayız konuşmayın hakkında' diyor. Forumun satışının teklif edilmesinden bahseden kişi ise hiyerarşi saplantısı nedeni ile kendinin bu forumdan nasıl ve ne cüretle banlandığının hesabını soruyor ve sanki bilmiyormuş gibi sürekli o son sebep gösterilen olayı söylüyor. Birileri özellikle bir kişi forum yönetiminden 'Aşırı para aldık valla her kabloda yüzde doksan bir pay bizimdi bu da faturası' cevabını duymazsa delirecek gerçek olması bile umrunda değil bu cevabı istiyor. Bir taraf haklı olarak mahcup çünkü o head fi olayında inanılmaz bir sahip çıkma ve yüceltme refleksi uygulanmış malum kişiye. Kabloya para verip alanlar ise ben de dahil şaşkın 'E bu kablo baya iyi gibi geliyordu artık kötü mü gelecek'.

Forumun üyeleri arasında acayip bir dostluk ilişkisi vardı şu son birkaç seneye kadar. Ben de gözümle gördüm kaç zaman. O yüzden ülkenin her köşesinde binlerce kez maruz kalınan aldatılma durumuna neredeyse hiç tepki gösteremezken buradaki bu yeni oluşan duruma itidal ile yaklaşamıyor çoğu kimse. Üstelik böyle güvenilir duran herkesin sevdiği bir kişi tarafından aldatılmak epey acıttı. Oysa hepimiz biliriz ki, dolandırıcılar zaten güvenilir olmak zorunda. Bir noktada o güveni suistimal edebilmek için önce öyle bir güven sağlamak gerek zaten.

Öyle bir başlık ki insan yazarken bile çekiniyor olur da konu döner dolaşır alakasız bir şekilde bana patlar mı diye. Gerçi forumda yeterince yazmamış kişiler ekstrem bir agresyon göstermedikçe dikine hiyerarşinin zayıf tarafında kaldıkları için ciddiye alınmamaya maruz kalıyor.
    E foruma aşırı emek vermiş kişiler var elbette sağolsunlar da. Onların emekleri artı bizim gibi çaylaklar üstüne bütün okuyucular hepimiz dahil forum kurallarına bile uyamadığı için forumdan zor kullanılarak gönderilen bir kişiye satılacaktık ya nerdeyse. artık forumda birbirimize hocam falan demeyelim. Allah kurtarsın diyelim.

Jafus, Picasso16, ulyses ve 17 kişi daha bunu beğendi.
  20. onurdogan4

onurdogan4
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    135
    Bende konuyu uzaktan ve şaşkınlık içinde takip ediyorum. Kesinlikle aynı fikirdeyim. Konu bir tür ego savaşı ve onaylanma isteği arayışına dönüşmüş. Halbuki herşey ortaya konmuş ve konuşulacak çok fazla da bir konu kalmamış aslında.

ilkercom, alikeles ve Nazım bunu beğendi.