Audiominor/Compicat (Boğaç Tekman) Mağdurları

'Olumlu ve Olumsuz Görüşler' forumunda CongoFather tarafından 28 Haziran 2020 tarihinde açılan konu

1. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,341
    Hocam biz Türküz, "düşmanım bile söylese doğrunun arkasındayım" mantığı bize sökmez. Zaten başımıza ne geldiyse bundan geldi -Boğaç'a inanmayı seçtik örneğin- ama yine de değişmeyiz. Biz bir lafa bakarız laf mı diye, bir de söyleyene bakarız adam mı diye. Hatta işin aslı önce söyleyene bakarız. Yani bu forum yönetimi çok fena işler peşinde olsa, yolsuzluklar yapsa bile siz bu tutumunuzla bunu ortaya çıkaramazsınız, yazdıklarınıza itibar edilmez. Boş yere yazmayın, konuda kirlilik yaratmayın.

2. ziprar

ziprar
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    142
    'Taraf olmak' demek, aslında 'özgürce düşünme ve karar verme hakkını', bir konuda ve/veya bir süre için askıya almak demektir (bilinçli veya bilinçsiz. Bunu, farkında olmadan, her konuda ve ömür boyu sürdürenler de vardır olasılıkla).

'Birşeyi gözü kapalı desteklemek' pek iyi birşey değil, ama 'gözü kapalı karalamak' da pek iyi bir şey değil, hatta olasılıkla daha da kötü birşey olabilir.

Birinin birşeyi 'yakınlıktan/yakın hissetmekten dolayı desteklemesi'nin olumlu ve dengeli bir süreci olabilir arkasında (bu mümkün).

Ama bir şeyi 'uzaklıktan/husumetten dolayı kötülemek' olayında, iddiaların en az yarısı zaten yanlış olmak zorunda (husumet konusunun haklı tek tarafı olduğunu varsayarsak. Veya karşılıklı haklılık-haksızlık oranları sözkonusu olsa bile, bu daha çok kinle yapılmış birşeydir genelde. 'Kin' de özgür düşünmeye çok da katkıda bulunmayan birşey genelde).

#382 ziprar, 16 Temmuz 2020
    Son düzenleme: 16 Temmuz 2020
    fortress34 ve zxc bunu beğendi.
  3. SSCC

SSCC
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    46
    Herkese selamlar,

• Konuyu başından itibaren takip ediyorum ve öncelikle alacaklı olan arkadaşların sorunlarının en kısa zamanda çözülebilmesini diliyorum.
    • Diğer taraftan Boğaç bey'in kablo tarafında yaptığı haksız yada yanıltıcı satışlar sebebiyle de mağdur olan arkadaşlara en azından bir özür yada açıklama borçlu olduğunu düşünüyordum, ama forumdan uzaklaştırıldığı için sanırım bu açıklama kuvvetle muhtemel gelmeyecektir.(Kendisinden kablo almadığımı belirteyim ama forumda çok fazla olumlu yorumunu okumuştum). Umarım bu konuda da mağduriyetler giderilir.
    • Bazı arkadaşların mesajlarında belirttikleri şekilde forum yönetiminin (tamamen gönüllü olarak bu işi yaptıklarını anlıyorum verdikleri mesajlardan) sorumlu olduğu ve zamanında hafiyelik yapılarak kablo sahteciliğinin tespit edilerek ilgili kişinin uzaklaştırılabileceği fikrine tam katılamadım. Çünkü pek çok örneği var hayatta çok daha büyük maddi çıkarlar sağlanmış olan fakat kişi ve firmanın dolandırıcı olduğunu belirlemek reklam verilen alanın sorumluluğunda değildir , aksine denetleyici kurumlarındadır. Burada standardın ve marka olabilmenin anlamı ortaya çıkıyor. Yani Audiominor resmi bir firma olsaydı ve ürettiği ürünlere yurt dışına da sattığı için CE uygunluk TSE vb. standart uygunluğunu ilgili kurumlardan almış olsaydı, bu kadar rahat dolandırıcılık (yada yanıltma diyeyim) yapılamazdı diye düşünüyorum. Ama tüm bu belgeleri almış olsa dahi sonrasında yanlış yapan sahtecilik yapan firmalar da yok mudur, kesinlikle yoktur diyemeyiz.
    • Yukarıdaki düşünceme birkaç örnek vereyim; Jet Fadıl, Deniz Feneri, Çiftlik Bank vb.. Devletin bakanları, milletvekilleri ve bazı tanınmış medyatik kişilerin önerileri ile insanlarda oluşan güven duygusu ve dolandırılan insanlar, sonrası malum. Bu örneklerde de sorumluluk tamamen devlete ve ilgili kurumlara yüklenebilirdi ama inanın öyle olmadı, olmuyor, olamıyor. Forum yönetimi anladığım kadarıyla bu işi hobi amaçlı çıkar amacı ummadan yaptığı için de neden kontrol mekanizması vb. işlemedi demek biraz ağır kaçıyor diye düşünüyorum. Ücretli üyelik sistemi ile işleyen bir mecra olsaydı forum o zaman sonuna kadar öneri gerçekçi olurdu.
    • Forumdan uzaklaştırılan ve başkasının hesabından yukarıda mesaj ileten arkadaş için ise şunları paylaşayım. Zaman içerisinde sorduğum birkaç konuda agresif olarak adlandırılabilecek cevapları olmuştur doğru, ama forumdan uzaklaştırılmasını ister miydim, hayır. Hakaret etmedi, küfür vs. olmadı sadece kendi deneyimleri ve bilgisi karşısında benim sorduğum sorulara aşırı tepkiler verdi, basit sorular yada gereksiz görmüş olabilirdi. Hiç cevap vermeye bilirdi de, ama cevap vermek istedi sertte olsa , düşüncesini iletti. Herkes aynı frekansta olmak zorunda değil, kişiler hakaret etmedikleri, küfür akıtmadıkları sürece. O yapıdaki kişiye soru sormazsınız, cevap gelirse görmezsiniz vs. sonuçta forum ortamı her tür kişilik bulunabilir. Allah'ın bahçesi geniştir, her tür çiçek bulunur. Laleleri gereksiz gören bir devlet başkanının tüm lale çiçeklerini yok etmesi abartı bir örnek olabilir ama düşüncemi desteklemek için yazmak istedim:)
    • Kaldı ki bazı kişiler başka bir site-forum kurabilir hatta reklamını burada yapsalar da sorun olmamalı diye düşünüyorum. Tekel mi var hobidaşların buluşması gereken ortamlar hakkında, bence hayır? Hem maddi bir beklentisi olmayadığı defalarca yöneticiler tarafından yazılan bir forum için üye sayısının azalma yada azalabilme ihtimaline karşı neden korku yada çekince oluşsun? Bence girişim desteklenmeli bile, belki burada başarılamayan (tamamen lafın gelişi yazıyorum) bazı şeyler orada başarılabilecek. Eğer başarısız olursa zaten uzun soluklu da olmayacağını düşünüyorum.
    • Bence bu forumda belli kişilerde yazdıkları ve tavırlarından hissettiğim kadarıyla sağlam hobidaşlık ve yardımlaşma hissi devam etmeli. Bilgi paylaştıkça çoğalacak, hocam dediklerimiz bilgilerini egosuzca paylaşacaklar, yeniler yetişecekler bir kısmımız eleneceğiz ve hayat devam edecek (olması gereken demiyorum, hayal ettiğim ve temenni ettiğim budur).
    • Virtufortuna'nın zaman içerisinde oluşturduğu ve kendi emeklerini içeren listeleri forumdan taşıması da kendi bileceği iştir. Burada üretilen içerikler buraya aittir demek çok zor, bizler bu forumun kontrat ile çerçevesi belirlenmiş şartlar ile çalışan işçileri değiliz. Bu bir hobi çoğumuz için, maddi çıkar sağlayanlar da vardır o ayrı konu tabii ki. Eğer uzaklaştırılması sadece bu sebepten gerçekleşti ise de hoş olmamış.
    • Mesajımın sonunda şunu da belirtmeliyim ki , ilgili kişileri gerçekten şahsen tanımıyorum. Şahsi bir beklentim, kırgınlığım geçmişe dönük husumetim yada geleceğe dair beklentim de yok.
    • Mesajın aslı olan konu adli bir konudur, ortaya konulan deliller ile kablo konusunda da şüphe kalmıyor , aksi yönde yorum yapılması pek anlaşılır da gelmedi bana. Umarım herkesin mağduriyetleri giderilir tez zamanda.
    Elim sürçtü ise şimdiden özür dilerim.

Herkese iyi günler dilerim, Selamlar.

fortress34 ve Xexec bunu beğendi.
  4. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,146
    E yok ki sunamiyor. Zorlamaya ne hacet? Bosverin yahu. Kimligini aciklasa ne degisecek? Hic bir sey. Onemli olan sozler. E sozlerin de ici bos. Oyleyse niye ilgilenelim? Internetteki her bos iddiaya laf yetistirmeye ne hacet?

Bakin acik acik iftira attigi yonetim, yetkisi oldugu halde banlamiyor. En guzeli. Cunku banlasalar, digerleri gibi "gercekleri yazdim banladilar" hikayesi kuracak kafasinda. Birakin ozgurce VPN arkasina saklanarak asilsiz iddialarini yazsin. Zaten iddialari hakkettigi yerde. Yerde, ve yuzune bakan yok. Bence birakin oylece kalsin. Hatta o iddialarin oylece ortada kalmasi, yonetimin saklayacak bir seyi olmadiginin acik net gostergesi bence. Cunku gercek payi olsaydi, illa ki engellemeye calisirlardi.

#384 zxc, 16 Temmuz 2020
    MuttFTS, Nazım ve fortress34 bunu beğendi.
  5. ziprar

ziprar
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    142
    Aklıma gelen iki düşünce var, müsadenizle.

Birincisi, bu konu başlığı her ne kadar belli bir konu için açılmış olsa da (dediğiniz gibi temiz ve konuya özel kalmasının istenmesi anlamlı); salt konu değil, dönem/zaman olarak da birlikte anılan, birbirini çağrıştıran bir dizi olay/düşüncenin dile getirildiği bir yer haline dönüşüyor kısa zamanda. Bu olumsuz gibi de gözükebilir, olay/konu/zaman örgüsünde kopukluk olmaması için 'makul' de görülebilir (hatta bazan olumlu, çünkü birşey başka birşeye ışık tutabilir). Bilemiyorum. Çünkü mesajlar silindikçe düşünce/olay örgüsünde kopukluklar olabilir.

İkinci olarak, herkesin olaydan dersler çıkarması konusunda size hak veriyorum. Benim vurgulayacağım 3 ana taraf var; yönetim, mağdurlar, diğer izleyen üyeler.

'Yönetim sponsorlardan sorumlu görülebileceğini bilmeli ve bunu bir kural olarak da foruma eklemeli' diye düşünüyorsunuz olasılıkla. Ben yönetim dahil herkesin olaydan kendi sonuçlarını çıkarmış olacağını düşünüyorum. Sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer. Ama buna rağmen ben olsam böyle bir madde koymazdım forum kurallarına. Çünkü forum zaten zahmetli bir iş. Sürdürebilmek için belli dönemlerde taze/hevesli/ilgili/pozitif bakışlı yeni kana ihtiyaç duyan bir oluşum. Amatör ruhlu kalmasını tercih edebileceğimiz böyle bir oluşuma ekstra bir yük daha getirmek sürdürülebilirliğini daha da zorlaştıracaktır (her an, herkesin sürekli güvenilir olduğunu bilmek çok zor. Bu güven başta olup bir noktada da bozulabilir, bilemezsiniz. Ortaya çıkabilir veya çıkmayabilir (head-fi'da ortaya çıkmayabilirdi de. Ama bir noktada ortaya çıkacaktı ve gene bu forum sorumlu tutulabilirdi)).

O zaman ne yapardım, tam tersi bir madde koyardım: "Alışverişlerinizde ve ticari bağlantılarınızda sorumluluk tümüyle size aittir. Bir kişiye ya da kuruma; forumun sponsor/reklam ilişkileri dolayısı ile, veya forum yönetimi ile veya güvenilir gözüken kişilerle yakınlığı sebebi ile güven duymak sizin tercihinizdir ve sizi bağlar. Forum yönetiminin, alışveriş ve güven meseleleri ile ilgili bir sorumluluğu yoktur."

Böylelikle bu tip ilişkilerde sorumluluğun kişinin kendisinde olduğu, daha net şekilde üyeler tarafından tekrar bilinmiş ve yönetim tarafından da hatırlatılmış olurdu, diye düşünüyorum.

Nazım ve fortress34 bunu beğendi.
  6. ragnaros

ragnaros
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    18
    Mesajlarımı like etmeye kimsenin cesareti yok ama özelden "tamamen haklısın ama uğraşma " gibi mesajlar alıyorum. Yazdıklarımın boş bir iftira olmadığının herkes farkında.

Ticaret, işletme, sponsorluk gibi işlerle uğraşan detaylı bilgisi olan bir üye varsa bu konuyu yorumlayıp bizi aydınlatsın lütfen.

2014'ten itibaren Boğaç'tan para alınmadığını söylüyor. 2011'de başlayan Yönetim - Boğaç sponsorluk ilişkisi 2014'e kadar ücret karşılığı devam etmiş. 2014'te ne olduysa bu sponsorluk ücretsiz hale gemiş ve Boğaç'ın tüm sponsorluk hakları 2020 Temmuz'a kadar devam etmiş.

Bu benim aklıma yatmıyor. Açıkça yalan söyleniyor. Böyle bir ticari ilişkinin nasıl olabileceğini analiz edip açıklayabilen varsa açıklasın. Mantıklı bir izahat gelirse "tamam pis bir iftira atmışım özür dilerim " der ve defolup giderim.

Bir de Baran'ın Boğaç ile ticari ortaklığı dile getirildi birkaç üye tarafından. Eğer bu doğruysa bu bambaşka bir skandaldır ve hukuki süreç artık onu da bağlar.

7. Burakkkk

Burakkkk
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    407
    Baran ile ortaklık ifadesi bizzat Boğaç tarafından yazıldı. Nereye kadar gitti ne kadar iş yapabildiler bilmiyorum. Başka ortak işleri oldu ama sorun yaşadılar diye duymuştum. Yanlışsam kusura bakmayın, düzeltirseniz memnun olurum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Collapse Signature Expand Signature
  8. Nazım

Nazım
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,372

tc'niz size kalsın ama bu kadar ithamda bulunuyorsanız da böylesine korkak olmayın. Konu başında ilk mesajlarınızda normal tepki gösteren biri gibi başlayıp sonra batman'liğe soyunmuş olmanız da takdire şayan. Ayrıca kurduğunuz mantık bedava sponsorluk olmazdan itibarenken söylediklerinizin doğruluğuna bu kadar güvenmeniz de biraz ilginç doğrusu.

Hayır, bir çok mesajınızda ima ettiğiniz şekilde koyun değilim okuma yazmam var. İstediğiniz gibi düşünmeyen insanlara çamur atamazsınız.

Uzaklaştırılmanız dileğiyle

not: söylediklerinizin doğruluğu veya yanlışlığı hakkında fikir belirtmedim. Kurduğunuz mantığın ve üslup/enerjiniz'in negatifliği hakkında yorumda bulundum.

delgren ve fortress34 bunu beğendi.
  9. ziprar

ziprar
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    142
    Sizce MuttFTS'nin forumu cüzi bir miktara, banlanan ama gene de katkı koyabileceğine inandığı birine (burun kıvırılma riskine girerek) bırakmayı teklif etmesi mantıklı mı? "Herşeyi korursan parasız da bırakırım" demesi mantıklı mı?

Size göre 'amatör ruhla', para/hesap/kitap derdine girmeden birşeyler yapılması mantıklı değil ki zaten.

Olasılıkla forumun ilk yöneticileri de, para vs olayına girmeden forumu gene amatör ruhu koruyarak, bayrağı devretmişlerdir. Ki bu da çok mantıksız. Değil mi?

Dolayısı ile, mantığı daha fazla zorlamanın gereği yok gibi.

refuserQ, MuttFTS, Chaturanga ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  10. TanrıTelecasterıKutsasın

TanrıTelecasterıKutsasın
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    351
    Bir yada birkaç kişinin yaptığını herkese mâl etmek hiç mantıklı değil inan bana.

Şu son mesajından sonra; sana haklısın diyen ben olsaydım, eminim ki bir çırpıda beni cesaretsizlikle suçlayacak kadar agresif olduğunu farkettikten sonra hata yaptığımı düşünürdüm.

Eğer cesaret, mesajlarını beğenip beğenmememiz ile ölçüyorsa buyur benden sana bir beğeni Artık benide yaz cesurlar listesine...Keşke burası er meydanı olsaydı,orda çok işe yarardı cesaret...

#390 TanrıTelecasterıKutsasın, 16 Temmuz 2020
    fortress34 bunu beğendi.
  11. delgren

delgren
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    332
    Bir şeyin aklına yatmaması ile yalan söylenmesi aynı şey değildir. Bir şeyin yalan olduğunu iddia ediyorsan, attığın iftiraların kanıtlarını ortaya sunacaksın. Ama önceki mesajında kanıtın falan olmadığını bizzat kendin belirttin.

Demagoji yapıp konuyu saptırıp duruyorsun. Senden TC kimlik istemedi kimse, forumdaki nickname'ini sorduk, Boğaç'ı nasıl bu kadar yakından tanıdığını sorduk, yönetimi nasıl bu kadar yakından tanıdığını sorduk cevap vermedin.

Konunu başlarında Boğaç'a yönelik "çakaloğlu çakal" gibilerinden mağdurların bile kullanmadığı sözler sarfettin. Sonra konu yönetime doğru evrildi, imalarla başlayan süreç şimdi yalan söyleniyora geldi. Yani üslubunu ne kadar sertleştirirsen sertleştir, seni kimse ciddiye almıyor. Anonim bir şekilde insanlara iftira attığın, VPN ile kendini gizleyerek üye olduğun, hangi husumetin seni bu kadar agresif yaptığını söylemediğin sürece ciddiye almamaya da devam edecek.

Tekrar söylüyorum, anonim şekilde kanıt olmadan insanlara maddi konularda iftira atmak en hafifinden terbiyesizce bir olaydır. Elbette bazı insanlar bunu kendine yedirebilir. Öyle biriysen zaten sorun yok.

12. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,786
    @delgren azminize hayranım :) kim olduğunu söyleyecek olsa şimdiye kadar çoktan söylerdi ya da belli olacak şekilde üyelik açar en olmadı Berkhan(doğru biliyorum değil mi?) gibi bir yöntem izlerdi. İkinci üçüncü şansı verdiğimiz, yeni üyelikleri görmezden geldiğimiz onlarca kişi var.

Arkadaşı yalnızca insani yönden, üzüldüğüm için ciddiye alıyorum. Aynı soruları tekrar tekrar sorup farklı cevaplar istiyor. Farklı cevap da değil kendi cevabını istiyor. Allah akıl fikir versin.. Siz de üzülün geçin kendinizi yormanıza inanın değmez..

brsdrgn, delgren, Nazım ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  13. fortress34

fortress34
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    849
    Yeter be kardeşim, kabak tadı verdin gerçekten..

Senin kafa yapında birine amatör ruhla, çıkar gözetmeksizin yapılan bir işin var olabileceğini kimse anlatamaz ki böyle bir çaba sonuç getirsin..
    Öncelikle burası bir ticarethane yada işletme değil, önce bunu bir anla.... Sponsorluklar da sadece forum masraflarının karşılanması amacıyla verildi, kimse zengin olmadı yani..

Bu forum Türkiye'nin alanında tek ciddi forumu olarak istenseydi her yerden reklam banner'ları pırtlayan, ciddi reklam gelirine sahip, bedelsiz edinilmiş ürünlere güzellemeler içeren incelemeler yayınlayan, küçük taktik ve algılarla sponsorlarını ihya eden bir arpalanma yeri olabilirdi ki bu yapıda hepimizin bildiği devasa örnekler mevcut.. O zaman bu iftiraların araştırılmaya değer bir hal alabilirdi.. Sen bu forumda hiç bu tarz şeyler gördün mü?

Madem öyle ben de kendi tahminimi ifşa ediyorum..
    Bence sen, Boğaç'ın kayırılarak kendi ticaretinin baltalandığını düşünen birisin ve bütün bunları bu yüzden yapıyorsun.. Ne yazık ki her şekilde kötü birisin..
    Yaptığın çirkinliklerden kendin de utandığın için kimliğini gizliyorsun, bu ayıp sana yeter..
    Bu forumu zehirleme, çek git artık..

delgren, Nazım, fosther ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  14. meehmetaslan

meehmetaslan
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    37
    Bu yoruma istinaden aklıma bazı makale sahibi arkadaşlar geliyor, ragnorosun kim olduğu konusunda.

15. Aytac

Aytac
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    105
    Ragnaros bence Techno-Fi'ın prestijini düşürerek insanları başka mecralara yöneltmek isteyen birisi gibi geliyor...

16. ragnaros

ragnaros
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    18
    Para/hesap/kitap derdine gayet de girilmiş. 2014'e a kadar Boğaç ve Yönetim ücretli bir sponsorluk içindeymiş. Sonra ne olduysa Boğaç'tan daha para almamışlar (!) 2020'de bu olay patlak verince apar topar sponsorluk kaldırına kadar sponsorluk ilişkisi devam etmiş.

Baran ve Boğaç'ın ticari ortak olması var, yönetimin etmediği küfür bırakmayıp banladığı bir üyeye forumu 6000 TL'ye satmaya çalışması skandalı var. Varoğlu var. Daha skandallar yeni yeni ortaya çıkıyor, acaba bilmediğimiz neler neler çıkacak. Her yerden pis kokular yükselmektedir.

Yönetim, nasıl yapacak bilmiyorum ama, bu aşamada kendini aklamak istiyorsa Boğaç'tan 2014'ten beri para almadığını ispat etmelidir. Artık şüpheler o kadar artmıştır ki, olay "suçluluğu ispatlanana kadar masumdur" değil "masumluğu ispatlanana kadar suçludur" aşamasına gelmiştir.

Bazı kişiler gerçeklere kulak tıkayıp sürü halinde yönetimi körü körü savunmaya devam ediyor. http://www.techno-fi.net/threads/audiominorin-bogac-headfida-banlanmasi.10254/
    Bu başlıktaki ilk birkaç sayfayı okuyun. Aynı şeyi tekrar yaşıyoruz. Yine "zamanında nasıl da savunmuşuz" diye pişman olacaksınız.

17. ziprar

ziprar
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    142
    'Neden öyle olmadığı' anlatımlarını 'neden öyle olduğu' şeklinde anlamak istiyorsanız, sizin tercihiniz.

18. B.taşkın

B.taşkın
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    56
    Hocam gercekten yeter. Herkes meraminizi anladi ve kimse size cevap vermek ile yukumlu degil ustelik kim oldugunuzu bilmeden, sahsen ben sikildim artik sizin saldirgan uslubunuzu yazilarinizi gormekten. Magdur olanlar sizin kadar saldirmiyor ustelik magduriyete sebep olan temel etkene degil bir sekilde bu magduriyete etkisi olduguna kendinizi inandirdiginiz yonetime saldiriyorsunuz. Varsa kanitlar ile destekleyebileceginiz bir aciklamaniz BASKA BIR BASLIKTA okunur yorum yapilir, yoksa geciniz lutfen.

Nazım bunu beğendi.
  19. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,146
    @ragnaros'un kim oldugunu buldum ben. Cumle yapisi ve ifadeler birebir uyuyor. Bizzat olmadığını ispatlayana kadar @ragnaros Devlet Bahçeli'dir diyorum ben şahsen. Bu kadar benzerliğin tesadüf olması mümkün değil. :D

Bu paylaşımı like edecek cesarette yağız delikanlılar aranmaktadır. Özel mesajla beğendim yazan olursa çok pis ifşa ederim baştan söyleyeyim. :p

Onur668700, brsdrgn, mfya ve 9 kişi daha bunu beğendi.
  20. Burakkkk

Burakkkk
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    407
    İyi geceler herkese, Boğaç’ın mesajında 2015 yılında @Baran ile ortak işe girdiğini yazdı. Tam olarak Boğaç’ın ücretsiz sponsorluğa devam ettiği yıla denk geliyor? Tesadüf müdür @Baran Hocam ? Boğaç’tan sonrasında siz de kişisel olarak gördüğünüz bir zarar oldu mu ? Ortaklığınızın Boğaç tarafındaki sermaye kaynağı, Boğaç’ın sattığı kablolar olduğu için mi bedelsiz olarak sponsorluk devam etti ? Bu soruları sormamın sebebi, konu Boğaç etrafında dönmesi ve bizzat Boğaç’ın sizinle ortak iş yaptığını belirtmesi. Boğaç ile ortak işinizin kablo ile ilgisi olmasa bile yönetici olduğunuz mecra aracılığıyla sattığı kabloları ortak işinize yatırıyor.

Anladığım kadarıyla da 11 adet DAP gayri resmi yollarla girişi yapılıp satılıyor. ( Sayı için kaynak yine Boğaç’ın Kendi mesajı ve hatta o mesajda belirttiği Çinli arkadaşa gönderdiği para transferleri) Yönetim olarak Boğaç’la olan ilişkinizin şeffaflaşması lazım. Boğaç’ın @Baran bey, sizin isminizi kasıtlı olarak yazdığını düşünüyorum. Diğer türlü siz belki doğrudan içinde olmamanızda bir parça ve paydaşı konumuna düşüyorsunuz. Bu arada yönetim ifadesi kullanıyorum ama @Baran bey özelinde konu. Belki diğer yönetici arkadaşlar tamamen bağımsız olabilir. @MuttFTS mesajınızda arkadaşımız dediniz ama arkadaşlıktan öte ortak girilmiş bir iş var o dönem. Bu ortaklık sadece @Baran ve Boğaç arasında kişisel bir şey miydi? Getirilen ürünler forum üzerinden satılırken, ortağı forum yönetimi olan bir arkadaşın o dönem sattığı kablolar forumu bağlamasını siz olsanız bekler misiniz ?

Sizin Warbler Audio için burada satış anlamında bir eforunuz ya da pazarlama faaliyeti göstermeyişinizdeki hassasiyet ile o gün @Baran ’ın gizli Ortaklığı ile yapılan satış ters düşmüyor mu ? Ben o satışlar ilk yapılırken çok iyi hatırlıyorum. @Baran ya da yönetim ile ilgili en ufak bir ifade yer almıyordu. Bugün tesadüfen öğreniyoruz. Boğaç’ın içine gireceği hukuki durumlar yönetime dokunacak kadar ilişik mi sizce ?

ragnaros bunu beğendi.