Audiominor/Compicat (Boğaç Tekman) Mağdurları

'Olumlu ve Olumsuz Görüşler' forumunda CongoFather tarafından 28 Haziran 2020 tarihinde açılan konu

1. Totem

Totem
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    189
    Birçok kişi haklı olabilir ama kabloları ses olarak neredeyse herkes beğeniyor, keza fiyatları da uygun. Çok begendiginiz bir müzik çalar AKM değil de saçma sapan çakma bir çözücü kullanmış olsa ne fark eder ki, sese odaklaniyorum ben. Evet yalan söylenmesi çok kötü bir şey kabul ediyorum ama faydaya odaklanmak daha doğru gibi.

SM-A205F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,148
    Ben bu durumdan kabloda kullanılan bakırın aşırı saf (%99.999) OFHC bakır olmadığını çıkarıyorum. Verideki oksijen miktarı da bunu gösteriyor sanki.

Chaturanga bunu beğendi.
  3. delgren

delgren
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    332
    Siz ciddi misiniz?

cemq, Picasso16, alikeles ve 6 kişi daha bunu beğendi.
  4. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,924
    Hocam fayda kısmı tamam ama insanlara yanıltıcı bilgi vermiş olması affedilemez bir şey. Şöyle düşünelim, şu ana kadar bu kabloları alıp kullanan arkadaşlar elde ettikleri faydanın altın - gümüş karışımı bir kablodan geldiğini sandı.

Bunun üzerine değişik ortamlarda belki incelemeler yazdılar, hobidaşlara izlenimlerini anlattılar.

Hobiye ve kabloya bakışlarını şekillendirdi. Yani bir yalan insanların doğru bilgilenme, doğru değerlendirme ve hobide doğru ilerleme hakkını da ellerinden aldı. İnsani olarak aldatılmışlık hissini kompanze edecek hiç bir fayda olamaz.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 2 Temmuz 2020 ---
    Oda başka bir konu zaten @Burakkkk bey tam olarak ne tip bir kablo imiş bilgi verebilirse.

Collapse Signature Expand Signature
  5. Totem

Totem
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    189
    Bu konularda haklısınız, ben de Marquise aldim, kargoya dün verildi herhalde. Bakıra gümüş bakır yumuşatır biraz dedim ama sanırım full bakır kablo almış oldum :)

SM-A205F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

delgren bunu beğendi.
  6. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,148
    Evet, bugünden sonra Audiominor kablonuz birden bire daha kötü ses çıkarmaya başlamayacak.

Diğer taraftan ticari güven dediğiniz gibi bambaşka bir olgu. Bunları okuduktan sonra "Audiominor" kablo alanın da olacağını sanmıyorum.

mfya, Nazım ve delgren bunu beğendi.
  7. Burakkkk

Burakkkk
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    407
    Arkadaşlar kablo Celestine. En azından Boğaç bu isimle sattı.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

8. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,148
    Kullanılan cihazlar yüzbinde bir saflığı belirtebilir mi bilmiyorum.

Ancak mantıken düşünecek olursak: Bir insan niye yalan beyanda bulunur?

Dediğim gibi, audio kullanımı için kaliteli gümüş kaplı bakır gayet hesaplı bir kablo (metresi $1'dan az) ki ben bile kullanıyorum :)

#68 zxc, 2 Temmuz 2020
    Son düzenleme: 2 Temmuz 2020
    Chaturanga bunu beğendi.
  9. Burakkkk

Burakkkk
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    407
    Bir de isim vermeyeceğim kendisi yazabilir. Bir tanıdığına solüsyon ile altın gümüş olup olmadığını kontrol ettirdiğinde o kişi de altın olmadığı sonucuna vardığını iletti. Ekstra bir not olarak paylaşmak isterim.
    Satın alan kişi işlemi boğaç’tan bağımsız yaptırmış.

#69 Burakkkk, 2 Temmuz 2020
    Son düzenleme: 2 Temmuz 2020
    blackace bunu beğendi.
  10. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,924
    3 sene önceki konuyla ilgili mi bu olay? Yani o dönemde tedarikçisi mi kandırıyordu demek istedi size?
    İşin içine altın girince heralde daha albenisi mi oluyor ve fiyat normalleşiyor mu zihinlerde.
    Yukarda ne tip bir kablo derken model olarak sormak istemedim. Yani gümüş ve altın çıkmadı içinden ama peki bakır olarak saflık seviyesini anlayabiliyor musunuz?

11. najaz

najaz
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    202
    @Burakkkk bey şüpheye yer bırakmayacak şekilde, Boğaç Tekman'ın büyük bir sahtecilik operasyonu yürüttüğünü açığa çıkarmış oldu. Bu gerçeğin ortaya çıkmasındaki emeği ve özverisi için kendisine teşekkür ederim.

Audiominor markalı kablolardan satın alan kişilerin, kendilerine "gizli ayıp" taşıyan ürünler satıldığı için, yürürlükteki tüketici yasası gereği zaman aşımı aranmaksızın sözleşmeden dönme hakları vardır. Boğaç Tekman, talep eden tüm müşterilerinden sattığı kabloları geri alıp ödedikleri ücreti iade etmekle yükümlüdür.

@Burakkkk bey, lütfen bu bulgularınızı Head-fi forumlarında da paylaşın ki, bu sahtecilik operasyonu daha fazla insanın aldanmasına sebep olmasın.

Milli atlet Süreyya Ayhan'ın, madalya kazandığı tüm turnuvalarda doping kullandığının ortaya çıkmasından sonra "Yazık oldu..." demiştim kendi kendime. Boşa giden o kadar emek, heba olan destekler, beş paralık olan itibar... Şu konuyla ilgili olarak da benzer duygular içindeyim. En başından beri, bu ülkede üretilen bir ürünün, bu ülke insanının yarattığı bir markanın dünya pazarında kendisine yer ediyor oluşundan mutlu olmuştum, "Helal olsun Boğaç beye" diye düşünüyordum. Bu hikaye böyle kötü bir sonla bitmemeliydi, çok yazık oldu gerçekten.

12. Burakkkk

Burakkkk
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    407
    Hocam kabloyu alan biri aynı benim gibi boğaç’tan bağımsız yaptırmış test.

Chaturanga bunu beğendi.
  13. Varsayılan ismail

Varsayılan ismail
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    64
    Yıllar önce bu forumdan bir kaç kablo alışverişim olmuştu. Kabloların sese çok etkisi olduğu yazılıyordu. Bense kulaklığın kendi kablosu ile arlarında hiç bir fark duymuyordum.
    Herhalde benim kulaklarım yeterli hassasiyete sahip değil diye düşünüp kablo işlerine girmedim bir daha.
    Şimdi anlıyorum ki doğru karar almışım.

yigitboylu, synweap ve onurdogan4 bunu beğendi.
  14. DrWhite

DrWhite
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,059

sorun söylenenin çıkmaması hocam anlamadım nesini savunuyorsunuz durumun

15. Nazım

Nazım
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,372
    Sizleri ben mi anlamıyorum, yanlış mı düşünüyorum bilmiyorum.

Şu aşamada kablonun iyi ses aktarması ne kadar önemli? İsterse tahta en iyi ses aktaran olsun ama arkadaş bunu belirtmeyip size iyilik yapıp "tahta" koymuş olsun. Ortada yalan beyan var. Bu ciddi bir suçtur. Ses güzelse gerisini boşver düşüncesine sahip olanlarla gerçek hayatta da tanışmak isterim çok ilgincime gitti :)

16. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,924
    Savunma mı? Ne savunması Mustafa hocam :) Ben sadece yapılan sahtekarlığın bile anlamsız ve gereksiz olduğunu söylüyorum.

17. DrWhite

DrWhite
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,059
    naif davranışı ve iyi niyeti gerektirmeyen bir durum var hocam, herşey ortada...

onurdogan4 bunu beğendi.
  18. Nazım

Nazım
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,372
    Kablo ölçümlerde de saf bakır gibi durmuyor zaten, fiyat farkını bir düşünelim.

19. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,924
    @Totem'in yazdığı ve katılmadığım düşünceye verdiğim cevabı aşağı tekrar alıyorum. Mustafa hocam buradan sahtekarlığı savunduğum ya da naif davrandığım anlamı nasıl çıkardın anlayamadım?

>>> Hocam fayda kısmı tamam ama insanlara yanıltıcı bilgi vermiş olması affedilemez bir şey. Şöyle düşünelim, şu ana kadar bu kabloları alıp kullanan arkadaşlar elde ettikleri faydanın altın - gümüş karışımı bir kablodan geldiğini sandı.

Bunun üzerine değişik ortamlarda belki incelemeler yazdılar, hobidaşlara izlenimlerini anlattılar.

Hobiye ve kabloya bakışlarını şekillendirdi. Yani bir yalan insanların doğru bilgilenme, doğru değerlendirme ve hobide doğru ilerleme hakkını da ellerinden aldı. İnsani olarak aldatılmışlık hissini kompanze edecek hiç bir fayda olamaz.
    Belki sert kelimelerle konuya girmemis olabilirim ama yanlis anlasilmamak icin sunu yazayim o zaman.

Bogac eger kablo konusuna varsa bir izahi hemen yapmali veya bir an once kablo sattigi tum insanlara ulasip talep edenlere paralarini iade etmeli.

Tabi oncelikle @CongoFather ve @semsal in LPGT parasini iade ederek baslamali.

Sebep oldugu magduriyetleri giderdikten sonra da markasini sonlandirmali ekmegini baska yerden kazanmali. Benim sahsi gorusum budur. Kendisinden hic kablo almadim onu da belirteyim bu arada.
    Arkadaslar yazdiklarimdan bogaci savundugum yada sucu hafifletmeye calistigim gibi bir anlam cikarilmis anlasilan. Baska bir arkadasimiz da yazdiklarimin sacma oldugunu ozelden uyardigi icin yazma geregi duydum.

kastettigim forumda bu kadar guven kazanmis oldugunu gordugum (kendisine o guveni duyan yada gecmiste savunanda ben degilim bu arada) birinin hangi ahmaklikla bakir kabloya bakir yazmak yerine altin gumus yazma ihtiyaci duydugunu ifade etmekti buradaki trajikomiklige vurgu yapmakti.

yaptigi kablo dedigi kablo degilse isterse zumrutten yapilsin bu sahtekarliktir aldatmacadir adiliktir.. NOKTA

20. est

est
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Bir sürü insan 'kablo değiştirme/yükseltme' olaylarını ilk audiominor ile deneyimledi. Yıllardır da forumda altın veya gümüş içeren kabloların tizleri güzelleştirdiği, sese ferahlık kattığı; bakır içeren kabloların da işte ne bileyim sesi sıcaklaştırdığı, basları dolgunlaştırdığı falan söylenir.

Bu durumda değerlendirmelerin tam tersi mi geçerli yoksa insanlar 'yanlış' mı duymuşlar? :)

AeroKnight, Elano68, DrWhite ve 5 kişi daha bunu beğendi.