Audiominor/Compicat (Boğaç Tekman) Mağdurları

'Olumlu ve Olumsuz Görüşler' forumunda CongoFather tarafından 28 Haziran 2020 tarihinde açılan konu

1. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,100
    Tekrar düşündüm de, bu çok doğru olmayabilir aslında :)

Ses tabii ki aynı da, algılanan ses kalitesinde belirgin bir azalma olması psikoakustik gereği gayet mümkün...

ilkercom bunu beğendi.
  2. Robius

Robius
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    130
    2020 verdikçe veriyor, forum özelinde de 2016'lardan beri süre gelen bir olayın bu sene ortaya çıkması şaşırtmadı.

refuserQ, mfya ve onurdogan4 bunu beğendi.
  3. mfya

mfya
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,869
    Ortada çok ciddi sorunlar var ve kanıt niteliğinde veriler sunuluyor. Şu anda sanırım @compicat haricinde (henüz açıklama yapmadı, bekliyoruz) herkes kablolarda çok net şekilde sorun olduğunun farkında. (Bu arada kelimeleri özellikle hafif seçiyorum çünkü ortam zaten gergin, bir de ben içimdekileri dökmeyeyim)

Şimdi asıl konuya gelirsek, LPGT ödemeleri ne durumda, süreç nasıl ilerliyor? Forumda benim tanıdığım avukat var ancak epeydir kendisi de aktif değil sanırım konuyu görmedi. Benim de isim vermem pek hoş olmayabilir, bilemiyorum.

Not: Kablo konusu, asıl mevzuyu ezmiş. Gerekirse kablo için yeni konu açılsın ki karışmasın.

Collapse Signature Expand Signature
    delgren bunu beğendi.
  4. CongoFather

CongoFather
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,407
    LPGT ödemelerinde hiç bir gelişme yok. Kendisi Salı'ya kadar alacaklı olduğu kişileri zorlamaya devam edecek(böyle kişiler gerçekten varsa??!!). Sonrasında ödeme olmaz ise, İstanbul, Ankara yada bizim uygun bulduğumuz yerde buluşulup senet düzenlenmesi için anlaştık. Geçmişte bir konuşmamızda da senet düzenlenmesini konuşmuştuk ve isterseniz buradan imzalayıp gönderim vs demişti. Bu işin karşılıklı ve gerçekten kendi el yazısı ile olması gerektiğini söyleyerek uzaktan bunu reddetmiş ve İstanbul'a gelmesini istemiştik. Tabii sonra İstanbul'a da gelmedi.. Dolayısıyla haftaya Salı'ya kadar parayı alamazsa(muhtemel sonuç), bize senet vermek üzere gelip gelemeyeceği de hala şüpheli!!

5. Burakkkk

Burakkkk
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    405
    Hocam açıkçası benim de rahatsızlık hissettiğim bir konuydu, dile getirdiğiniz için teşekkürler. Ben kablo konusu burada açıldığı için altına ekledim. Yönetim bunu ayırabilir. Ancak kablo alan insanların hukuki bir süreç dışında çok seçeceği yok. Boğaç o kabloları iade alamaz. Parasını da ödeyecek durumda değil. benim 2016 yılında aldığım kablolar bile duruyor. Bu kadar zamanda sattığı kabloları ne iade alabilir, ne parasını ödeyebilir. Benim zaten maddi bir beklentim yok kendisinden. Burada doğrudan parasını aldığı insanların durumu daha önemli. Bizlere satılan mallar ayıplı da olsa teslim edildi. Anlatıldığı gibi olmasa bile ulaştı.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 3 Temmuz 2020 ---
    Arkadaşlar bu arada kablo konusuyla alakalı şöyle bir önerim olacak. Boğaç'tan eğer bir ses çıkarsa, dürüst bir şekilde ( en azından bunu hak ettiğimizi düşünüyorum) bizlere satılan kablolar esasında neydi? Ne kalite ve düzeyde kabloydu, kaynağı neydi? En azından bakır da olsa elimizdeki kabloların ne olduğunu bilmemiz gerektiğini düşünüyorum. Bize tedarikçisini ve o tedarikçiden aldığı kablonun ne olduğunu paylaşırsa biz neye para verdiğimizi biliriz. Ben artık hiç bir ürününü kullanmak dahi istemiyorum. Ancak kullanmaya devam edecek insanlar olacaktır. Ne kullandıklarını bilmeleri hakları bence.

refuserQ, mfya ve Nazım bunu beğendi.
  6. najaz

najaz
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    180
    Bankacı olduğunuzu yazmıştınız, siz prosedürü daha iyi bilirsiniz ancak şu ekonomik ortamda o senetlerin herhangi bir kıymetinin olacağını zannetmiyorum. Sadece sizin bekleyiş sürecinizi uzatarak kendisine zaman kazandıracaktır. Bir başka oyalama taktiği olarak görebilirsiniz bu senet işini.

Bu sözü kullanmak istemezdim ama "Minareyi çalan, kılıfını hazırlar" derler. Ticaret hayatındaki iyi-kötü tecrübelerim hep şunu gösterdi: Piyasaya borç takan insanlar, bu sürecin ön hazırlığını mutlaka yapıyorlar. Yani kendi üzerlerine kayıtlı mal varlıklarını 3. kişilerin üzerine geçiriyor, kayıtlı gelirlerini kayıt dışına çıkarıyorlar vs. Bu sayede, daha sonra haklarında yürütülecek icra takiplerinden kurtulmuş oluyorlar.

7. Burakkkk

Burakkkk
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    405
    Mevcut halde senetten başka bir çare yok açıkçası. Diğer türlü çok daha zor almaları. Borcun ispatlanması ve vadenin belirlenmesi gibi bir sorun var. Senet o borcu kabul ettiğine bir delil niteliği taşır en azından. Hapis cezası işi çek keşidecisinin yükümlülüğündeydi. Biz bir ara alacakları alırken bu ceza biraz yardımcı olmuştu ama son durumu bilmiyorum. Senet konusundaki tereddütler doğru. Bizim hesaplarına haciz koydurduğumuz hayatına hayalet gibi devam eden insanlar var. Bu şekilde yaşamayı tercih edebiliyorlar. Boğaç konusunda ise maaşlı çalışan olması sebebiyle en azından mevcutta hacizli olsa bile senetle sıraya girilir. Umarım o raddelere ulaşmaz tabi.

8. ragnaros

ragnaros
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    18
    Buraları uzun zamandır okuyucu olarak takip ederdim ama yazma gereği duydum. Olaylar çok ciddi, mağdur arkadaşlar yine de çok sabırlı ve anlayışlı davranmış. Belki de hataları da bu çünkü dedikleri gibi iyi niyetleri bir yerde saflık olarak algılanmış olabilir.

@compicat cevap hakkınız tabii ki saklıdır ama ölü taklidine devam edeceksiniz gibi gözüküyor.

Daha önce bir internet dolandırıcılığı konusunda hukuki süreç başlatmış birisi olarak korkmayın, süreç hızlı ilerliyor. Şimdi ödeme yapmamak için bin takla yapan kişi tebligat eline gelince pamuk gibi olup ödemeyi yapıyor. Ha yine yapmazsa kendi bilir, tüm kanıtlar ortada ve inkar edebileceği bir durum da yok ve o para bir şekilde kendisinden alınacaktır. Nitellikli dolandırıcılık (ve evrakta sahtecilik de var sanırım) hapis cezalarına bakabilirsiniz ek olarak. Bu olayın hukuki olarak sonuçlanması gelecekte iyi bir caydırıcı olur hatta. Deyim yerindeyse ibret-i alem olur.

Gold Touch olayında mağdur arkadaşlar: yapılan yazışma, görüşme ve bahsi geçen gümrük vs. dökümanları ortaya dökebilir misiniz ? (Bence Google Drive klasörü açın tüm belgeleri oraya koyup paylaşın) Bu aşamada yazışmaların teşhir edilmesinde sıkıntı bulunmamakta. Boğaç'ın söyledikleri arasındaki tutarsızlıkları tespit edip durum hakkında daha iyi fikir edinebiliriz. Dediği gibi ürün gümrükte mi takılmış yoksa bu ürünü hiç ithal etmemiş olup başından beri herkesi direkt olarak dolandırıyor muymuş ortaya çıkartırız. Ben şahsen bu işle ilgileneceğim.

#128 ragnaros, 3 Temmuz 2020
    Son düzenleme: 3 Temmuz 2020
  9. TanrıTelecasterıKutsasın

TanrıTelecasterıKutsasın
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    351
    Buna ek olarak yapılan hiçbir satış için faturada kesilmiyordu galiba.

Durum böyle olunca eğer mahkemeye gidilirse satılan her üründen %18 vergiyi devlet faizi ile alır.

Boğaç bey, bence bu işi mahkemeye taşınmadan çözmelisiniz. Aksi takdirde ödemeniz gereken birken on olacaktır.

10. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    312
    bence yukarıda önerildiği gibi yavaş yavaş belgeleri vs toplamaya başlayın, hatta yazışma kayıtları vs de bulunsun. işin sonu nereye varacak bilinmiyor. Hala yanıt bekliyorsunuz kendisinden ama ben de aynı durumda olsam ölü taklidi yapardım. Durumun açıklanacak bir tarafı kalmamış bana göre..

Nazım, onurdogan4 ve ragnaros bunu beğendi.
  11. nihawend

nihawend
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    88
    Forumu uzun zamandır takip ediyorum. Neredeyse 10 yıldır. Güzel alışverişlerim de oldu tabi. Bu olay üzdü gerçekten. Mağdur arkadaşlara geçmiş olsun diliyorum. Üstelik head-fi olayında da gayet arka çıkılmış boğaç'a, hep iyi düşünülmüş. Yakın zamanda ben de kablo almayı düşünüyordum. Hatta hi-fi ekipmanlarına ulaşmanın zor olduğu bir coğrafyada, böyle kolaylıkla nadir ve kaliteli bir malzemeyi bulmak sevindirici gelmişti bana. Ancak iddialar doğru ise yetkili şahıs odyofil arkadaşların, altın, kalite, hd ses, detay gibi zaaflarını hedef alıp, manipüle etmiş. işin en acı ve dramatik tarafı ise daha önce bu isim hakkında herkesin "çok iyi, boğaç abi süper adam, çok dürüst esnaf" demiş olması. İnsan dolandırıcı bile olsa, bu yorumları okuyup "beni bu kadar seven insanlara yanlış yapamam, bu hatadan en kısa sürede dönmeliyim" diye düşünmesi gerekirdi. Her neyse, umarım konu en kısa sürede aydınlığa kavuşur ve insanların kafasında soru işareti kalmaz.

Picasso16 ve Nazım bunu beğendi.
  12. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,663
    Merhaba arkadaşlar,

Konu içerisinde yönetimle, benimle ilgili yazılanlara sonradan cevap verilecek, bu konuda ki düşüncelerinizi sonradan yazarsanız seviniriz. Öncelikli olarak konunun çözülmesi amaçlanıyor. Aynı zamanda kablo konusu ile beraber gündem birden farklı noktaya kaydı ve konunun altında kablonun sese etki etme mevzusuna dönmeye başladı. Kablo konusunda yazılacak ise ayrı bir başlığa taşınacaktır. Buraya ek olarak sadece @Burakkkk beyin mesajı üzerine mağduriyet konusu olan ürünlerle en ufak alakam yoktur.

Yönetimsel olarak buradan başlayalım. Konu bize ilk olarak @CongoFather beni aradığında yansıdı(heralde eylül ekim 2019 filandı) ve durumu anlattı. Bu durum karşısında hem şaşırdık hem de müdahale etme talebi varsa konu açılması durumunda yapacağımızı belirttik. Müdahale edilmesi isteniyorsa konu açılması istenildi yönetim tarafından.

Konuşmamız boyunca @CongoFather Boğaç'a güvendiğini, bir sorun olduğunu ama bunun çözüleceğini düşündüğünü belirtti. @semsal beyin ise dolandırıldıklarını düşündüğünü ve konu açmak istediğini ama kendisinin böyle düşünmediğini ve Boğaç'ı sevdiği için bir sorun var ise bile ticari itibarına zedelemek istemediğini, bunun erken olduğunu ve çözüm istediğini belirtti. Konuşma daha çok bu şekilde ilerledi ve kendilerine konu açmaları durumunda yönetimsel olarak destek verileceği belirtildi. Boğaçla yapılan görüşme sonrasında(kendisi taraflarla zaman konusunda anlaştığını belirtti) @CongoFather ile tekrar görüşüldü ve bu durum kendisi tarafından da teyit edildi.

Zaman içerisinde bu sorun tekrar bize bildirildi ve her seferinde ilgilenilmiş olmakla beraber taraflar tarih konusunda anlaştı ve @CongoFather @semsal konu açmama kararı aldılar. Bu konuşmaların birinde @CongoFather diğer alıcının sert olması üzerine Boğaç'ın ödemeler konusunda karşı tarafa öncelik vermesini istediğini ve @semsal beye bir miktar paranın parça parça da olsa ödemeler yapıldığını belirtti.

Kasım ayı içerisinde @semsal bey bana yazdı ve görüştük. Boğaç'în kendisine 6200 lira ödeme yaptığını ama gerisinin gelmediğini belirtti. Sonrasında durum sorulduğunda Boğaç'ın 1 hafta süre istediğini ve bekleyeceklerini belirtti ve bu durumda yine yönetime bildirildi. Yönetim konu açılması gerektiğini düşünmekle beraber bir miktar para alındığı için olayı forum üzerine taşımadan çözmeye çalışmalarını anlaşılır bulmuş bu durumu.

2 hafta sonrasında yine @semsal bey Boğaç'a ulaşamadıklarını ve konu açacaklarını belirten mesaj attı. Akabinde Boğaç'ın çarşamba gününe kadar süre istediğini belirtti ve bekleyeceklerini söyledi. Tercihin kendilerine ait olmakla beraber ortadaki meblağnın büyük olduğu belirtildi kendilerine. Çarşambaya kadar beklenileceği sonrasında konunun açılacağı bize söylendi.

Bu görüşmeden 2-3 hafta sonrasında @CongoFather bey aradı ve kendisine ulaşamadığını, birde bizim aramamızı ulaşılamaması durumunda konu açılacağını belirtti. Ulaşamadığımızı yazdık ve kendisi konunun başlığı hakkında sorular sordu. Konu başlığının kendisine ait olduğunu yanlış bir durum olmadığı sürece özgür olduğu belirtildi.
    Aynı gün Boğaç'ın kendileriyle görüştüğünü belirtmiş ve yine bu durum @CongoFather'e sorularak teyit alınmış ve kendisi şimdilik konu açıp yazmayacağını ama birkaç güne de çözemeyeceğini düşündüğünü belirtmiş. Sonrasında tarafımızdan takip için tarih sorulmuş ama tarih olmadığı belirtilmiş.

Süreç genel olarak bu şekilde ilerledi, hatırlayamadıklarımız olabilir uzun zaman oldu. Kendilerinin isteklerine yanıt verildi ancak konu açma konusunda her seferinde verilen sözler için kendileri konu açmaktan vazgeçildi. Yine bir telefon konuşmasında konu açma konusu gündeme geldiğinde sürekli olarak açılacağını belirtmelerine ve bu konuda açıldığı zaman yönetim olarak haklının yanında olunacağı belirtilmesine rağmen konunun açılmadığı belirtildi.Şans verdikleri, iyi niyet gösterildiği, ticari itibarın zedelenmemesi şeklinde düşünüldüğü ancak umutların çok azaldığı söylendi. Sonrasında ise hatırladığımız kadarı ile bir talep gelmedi.

Buradan garip bir biçimde yönetim Boğaç'ı koruyor algısı yaratılmak isteniyorsa böyle bir durum kesinlikle yok. Tam tersi konu açılması istenmesine rağmen sürekli tarih konusunda anlaşıp zaman verme var ve bu karar tamamen mağdur tarafın kişisel insiyatifi ile alınmış kararlardır.

İşin yönetim açısından durumu süreç açısından bu şekildedir.

13. CongoFather

CongoFather
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,407
    Merhaba,
    Biz bir şekilde işlerinin bu dönemlerde bir çok insan gibi kriz ortamında kötü gidebileceğini düşünerek "düşene bir tekme de biz atmış olmayalım" diye bu süreçte sitede konu açıp açmamak arasında sıkça ikilemde kalsak ta tercih etmedik. Yalnız bu siteye üye olmadan önce tanımadığımız Boğaç Tekman'ı da bu sitede tanıdık. Siteye söylendiğine göre sponsorluk anlamında herhangi bir maddi katkısı olmamış olsa da, sitede ana sponsor olarak yer alması, daha önce yapılmış bir çok kablo işi için hemen hemen herkesin olumlu görüş bildirmesi, yönlendirici paylaşımları ile biz de kendisine bu site sayesinde güvendik ve bunun üzerine kablo da yaptırdık ve o zaman ilgisinden memnun kaldık. Yani hem sitedeki güçlü izlenimi hem de direk iletişimdeki yardımcı olma çabası ile güven verdi.
    Head-fi daki banlanma olayı sonrası bile sitede kendisini destekleyici oldukça fazla yorum yapılmıştı. O zaman yeni yeni tanıdığımız bu arkadaş hakkında, bu noktada direk olmasa da bahsettiğim sebeplerle, ekstra güven duygusu sitenin de katkısı ile pekişti.
    Burada @Baran'a haksızlık etmiş olmayayım. Bir çok olaydaki nötr bakan yaklaşımı ile uzaktan da olsa taktir ediyordum(Son bazı kararlarda benim kişisel görüşüm farklı olsa da, o buranın konusu olmadığı için detaya girmiyorum). Bu süreçte de kendisi ile konuşup destek istediğimizde(Boğaç ile bir dönem iyi dost olduklarını da duyduğum için belki biraz daha etkili olacağını da düşünmüştüm ama neticede ilgili kişide para da olmayınca bir şey olmuyor) daha önceki mesajımda belirttiğim gibi kırmadı ve konuştu. Boğaç'ın verdiği sözler ve durumuna bakışımız ile biz bu süreci öteledik. Ama geldiğimiz noktada görüyoruz ki daha erken başlık açıp ifşa etmemiş olmamız da bizlerin bir hatası olmuş. Bu süreçte başka kişilere benzer şekilde yüksek maddi hasarlı zarar vermemiş olması tek tesellimiz. Geldiğimiz noktada benzer olaylarda izlenen yol ve alınan sonuçlar ile ilgili, aramızda avukat arkadaşlar varsa başta onların olmak üzere, deneyim sahibi kişilerin fikirlerini ve yapıcı yönlendirmelerini almak isteriz.

Picasso16, refuserQ ve Serhat bunu beğendi.
  14. ragnaros

ragnaros
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    18
    Mağdurlar konu açmak için bu kadar bekleyerek hata yapmışlar. Tabi burada etkili olan faktörler var: Audiominor'un forum sponsoru ve ticareti en güvenilir gözüken üyelerden birisi olarak gözükmesi, Boğaç'ın süreç boyunca onları sürekli "ürün gümrükten ha geçti ha geçecek" , "pazartesi iadeyi yapacağım lütfen bana zaman verin", "swift gelmek üzere 3 gün daha çok özür dilerim " gibi yalanlarla oyalaması. Kendilerinin iyi niyetli olup Boğaç'a güvenip sorunu aralarında çözebileceklerine uzun süre inanmaları gibi durumlar var. Öğreniyoruz ki iyi niyet ve anlayışın da fazlası zararlıymış.

Tabi şu andan itibaren artık sorunu nasıl çözebileceğimizi düşünmeliyiz. Benim önerim şudur:

Boğaç isimli şahıs @compicat , eğer hala iyi niyetliyse hemen ödemeyi ne zaman yapacağına dair net bir tarih vermelidir. Mesela 1 Ağustos 2020 demelidir ve mümkünse bu tarihte ödemeyi yapacağını yasal bir yolla taahhüt etmelidir. Eğer o tarihte de ödemeyi yapmazsa bir dakika daha beklenmeden hukuki süreç başlatılmalıdır, hiç şüphesiz tüm forum bu süreci takip edecek ve destekleyecektir.

Eğer böyle bir tarih bile vermezse ve kendisine ulaşılamıyorsa bu kendisinin dolandırıcı olduğu anlamına gelir ve hukuki süreç derhal başlatılmalıdır. Aynı zamanda @CongoFather @semsal süreç boyunca geçen tüm görüşme ve belgeleri bir Google Drive klasöründe burada paylaşabilirler. Bu sayede hukuki süreçle ilgili daha etkili destek sağlayabiliriz. Tüm deliller ve zanlının isim, telefon gibi bilgileri mevcutken zanlının tutuklanması çok uzun sürmeyecektir. Boğaç ne kadar farkında bilmiyorum ama iş hukuki boyuta intikal ederse bu işin kendisine sonucu çok ama çok büyük olacaktır. Umarım sorun en kısa zamanda buna gerek kalmadan çözülür.

onurdogan4 bunu beğendi.
  15. ragnaros

ragnaros
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    18
    Şimdi farkettim, Boğaç isimli bu kişi hala tüm forumu keriz yerine koyup yalan hikayeler uyduruyor. Bu aşamada bile hala yalan olduğu apaçık hikayeler uydurup insanları kandırmaya çalışıyor. Uydurduğu son hikaye de bu, kendi içinde zaten tutarsızlıklar mevcut. Pes doğrusu ben böyle bir şey görmedim.

Bu arada Boğaç'a ulaşılmaya çalışılıyordur herhalde. Kendisine şu an ulaşılabiliyor mu? Eğer telefonlara yanıt da vermiyorsa neyin ne olduğu belli olmuş demektir.

16. najaz

najaz
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    180
    İki kişi arasında geçen özel görüşmeler, kişilerin rızası dışında alenen yayınlanırsa KVKK'ya göre suç teşkil edebilir. Böyle yaparak haklıyken haksız duruma düşülür, karşı tarafın eline koz verilmiş olur.

Boğaç Tekman'dan alacaklı olan arkadaşlar ortak bir avukat tutup, delil teşkil eden tüm yazışmaları, ödeme belgelerini vs. avukata teslim etsinler. Hukuki süreci başlatmanın zamanı geldi de geçiyor; geciktiğiniz her gün Boğaç'ın lehine işliyor.

elektronik müzik bunu beğendi.
  17. ahmet çekirdek

ahmet çekirdek
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    624
    Benimde bir iki küçük ölçekli alışverişim oldu kendisi ile bir sıkıntı yaşamadım, olanları duyunca üzüldüm.

18. ckn

ckn
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    73
    Arkadaşlar merhaba,

Ben daha önce forumdaki bir başka konuda da belirttiğim üzere avukatım. Konuda adı geçen arkadaştan ben de alışveriş yaptım. Hi-fi ekipmanları konusunda çok fazla tecrübem olmadığı için bu forumdaki yorumlara inanarak ve güvenerek tercih etmiştim. 900-TL'lik ilk alışverişimi sahibinden.com aracılığı ile GET üzerinden yapmıştım. İkinci alışverişi ise direkt kendisine 150-TL'yi EFT ile parayı göndererek yapmıştım.

İlk siparişimin ayrıntıları:
    1- 120 cm Celestine HDxxx kablo, 2.5mm balanced end
    2- 2.5mm dişi balanced - 3.5mm erkek single end adaptör
    3- 2.5mm dişi balanced - 6.3mm erkek single end adaptör.
    4- 2.5mm dişi - 4.4mm erkek balanced adaptör

İkinci siparişimin ayrıntıları:
    1-2.5mm dişi -XLR adaptör

Kablo dışındaki adaptörler için herhangi bir ayıp var mıdır yok mudur bilemiyorum şu aşamada. O yüzden sadece kablo olarak düşünürsek 600-TL gibi bir meblağ ödemiş oluyorum.

Bu aşamada şahsım adına konunun takipçisi olacağım. Kabloya ödediğim meblağın tazmini şu aşamada benim için ikinci sıradadır. Öncelikli olan konu şahsın ulusal ve uluslararası yapmış olduğu iddia edilen dolandırıclık faaliyetlerinin bir an evvel yetkili merciiler tarafından soruşturulmasıdır.

head-fi ve techno-fi internet sitelerini işimden arta kalan vakitlerde inceleyeceğim. Akabinde şahsın forumda isnat edilen dolandırıcılık suçunu işlediğine kanaat oluşturacak emareleri topladıktan sonra Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı'na şikayet dilekçesini sunacağım.

Şimdiden kendisi ile alışveriş yapan arkadaşlara geçmiş olsun.

zxc, Xexec, onurdogan4 ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  19. Burakkkk

Burakkkk
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    405
    Benim yaptırdığım delil teşkil eder ama bu iş mahkemenin bilirkişiye göndermesi ile netleşir .Bu kadar adam toplanıp aldığı kabloyu mahkemeye sunarsa, bunların hepsi de bakır çıkarsa arkadaşın işi zor tabi.

elektronik müzik ve Nazım bunu beğendi.
  20. Nazım

Nazım
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,369

ceza çok fena katlanır