Audiominor'in (Bogac) Headfi'da banlanmasi

'Genel Tartışma' forumunda DarkTemplar tarafından 24 Eylül 2016 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
  1. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,151
    Çok iyi niyetlerle de olsa kabileci olmamak lazım demek ki...

Bu arada tanımam etmem ama Currawong denen zattan helallik mi istesek ne? :) Herif durumu anlayınca direk otoritesini kullanıp banlamış, ki gayet makul bir önlem...

2. delgren

delgren
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    332
    Anlamadığım şey, Boğaç Bey bu durumun bir noktada ortaya çıkabileceğini hiç mi hesaba katmadı? Yani ne bileyim, burada da DIY ile uğraşanlar, bu konulardan çok iyi anlayan üyeler var. İyi cesaretmiş eğer öyleyse.

ahmet çekirdek bunu beğendi.
  3. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,151
    DIY'dan anlayanlar kablo satın almazlar ;)

Açıkçası zamanında merak edip baktığımda kablo fiyat listesini göremedim. İnsanlara mesaj üzerinden uygun tekliflerde bulunuyor muydu bilemiyorum. Öyle bir durumda "iyi de saf gümüş (ya da triple cyroed 7N bakır) kabloyu nasıl o fiyattan satabiliyor, üstelik te o kadar el işçiliğinden sonra, ve de bu kur değerleriyle" diye işkillenme ihtimalim olabilirdi. Yoksa kabloları dışarıdan ayırt etmeniz mümkün değil. Gümüş kaplı bakır kablonun gümüşten farkı yok. Ama hammadde fiyat farki muazzam.

Eminim bu basliktaki head-fi fiyaskosu esnasında "Ya olay buraya da sıçrarsa" diye işkillenmiştir. Ama milliyetçilik ve kabilecilik damarımız sağolsun, neredeyse hiç çaba göstermeden savurabilmiş...

4. Italoman

Italoman
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,854
    Şimdi baştan itibaren tekrar okudum başlığı.

Burak’ın kablonun kimyasal analizini bedelsiz yaptırma önerisi, Boğaç’ın bu teklife teşekkür ederek sorunu universal olarak çözmek istediğini söylemesi, bir başka mesajında da ticari olarak yıpranmamak için işi uzatmama tarafında olduğunu belirtmesi.

En ilgimi çeken de Eren’in um pro 30 için aldığı gümüş kabloyu Westone’a stok kablo olarak önermesi.

Gerçekten çok dramatik bir başlık olmuş.

ahmet çekirdek, refuserQ ve fenrir bunu beğendi.
  5. ragnaros

ragnaros
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    18
    Neyin ne olduğu zaten ortada ama şu an bir kanıt görmek isteyenler için:
    Boğaç websitesi www.audiominor.com 'u kapatmış şu an siteye erişilemiyor. Neyse ki sitenin geçmişteki hallerinden birisini buldum.

https://web.archive.org/web/20180422070454/http://audiominor.com/prestige-series-celestine/

Nasıl da sallamış gold silver diye. Fiyatı da 375 dolar belirlemiş çakaloğlu çakal...
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 4 Temmuz 2020 ---
    Neden tepki gösterilmesini istemediği ve olayı geçiştirdiği de şimdi anlaşıldı. Neler dönmüş vay vay

6. MehmetB

MehmetB
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    588
    Yalnız izahat kısmında " Silver&Gold ( up to %4) " ibaresi yer alıyor. Bunun anlamı nedir ? Merakımdan soruyorum..

Collapse Signature Expand Signature
  7. CongoFather

CongoFather
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,420
    %0.1 de olabilir %4 te olabilir %4 e kadar demiş.Mağazalarin indirim oranları gibi..

8. MehmetB

MehmetB
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    588
    Benim kast etmek istediğim o değildi. Yani bu ibare ; pure silver veya gold değil , sadece %4'e kadar silver&gold anlamına mı geliyor ?

9. Nazım

Nazım
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,373
    Benim anladığım silver and %4e kadar gold

ahmet çekirdek ve zxc bunu beğendi.
  10. Varsayılan ismail

Varsayılan ismail
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    67
    Ortalama bir değer olarak verilmiş olabilir. Metal telde kaplama kalınlığının 0.1 ile 4 arası dalgalanması mümkün değil. Yani yüzde dörde kadar altın bulunur ibaresi saçmalık gibi duruyor.

11. fenrir

fenrir
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    545
    Acaba zamanında 375 dolara satıldıysa yurt dışına o kablolar kalite olarak gerçekten dendiği gibiydi de yurtiçine satılanlar patates mi çıktı diye düşünüyorum ama head-fi başlığını açan kişi direkt 375 dolara aldıysa o da aynı demek ki. Yada zamanıda yurtiçinden alan biri gene head-fi üzerinden sattı kabloyu öyle patlak verdi.

12. Nazım

Nazım
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,373
    Tam kesin yermemiz için bir kablosunu daha feda edecek çıkarsa Burak bey bakmak ister mi? Durum zaten belli de farklı kablolar ne iş onu görmüş oluruz.

13. Varsayılan ismail

Varsayılan ismail
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    67
    Kendisi bir açıklama yapmadı daha. Eğer susmaya devam ederse zaten burada söylenenleri kabul etmiş oluyor.

14. Burakkkk

Burakkkk
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    407
    Hocam ben dilediğiniz kabloya bakarım. Hatta elimde Oppo pm-3 için 2016 ya da 2017 de yaptığı kablo var. Onu da kesmeyi düşünüyorum =]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

15. ragnaros

ragnaros
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    18
    Boğaç ölü taklidine devam ediyor. Analiz kanıtından sonra inkar edebileceği bir durum da kalmadığından kendisinden artık bir kelam duyacağımızı sanmıyorum. Altın & gümüş diye sattığı kabloların hepsi bakırmış. Bu vakanın direkt olarak bir dolandırıcılık olduğunun altını çizmek gerekiyor. Apple telefon satışı yapıp samsung telefon göndermek nasıl bir dolandırıcılıksa bu durum da öyle, teknik olarak bir fark yok.

Ben kendisinden çok önceleri bir kablo almıştım daha sonra başkasına devrettim. Eğer bir kablosu elimde olsaydı sonuna kadar hakkımı arar ve alırdım. Şu an elinde Boğaç'tan satın alınmış Audiominor kablosu olanlar, ürün özelliklerinde sahtekarlık olduğundan tam iade hakkına sahiptir. Boğaç'a ulaşıp ürünü iade etme talebinde bulunabilirler. Muhtemelen red cevabı alacak ya da cevap alamayacaklar, bu durumda dolandırıldıkları gerekçesiyle suç duyurusunda bulunabilirler. Ürün belli, yapılan ödemenin EFT'si belli, Boğaç'ın tüm bilgileri belli, ürün özelliklerindeki sahtekarlık belli, bu suçun cezasını belirten kanun maddesi belli.

Bu şahıs tarafından dolandırılanlar hakkını sonuna kadar aramalıdır diye düşünüyorum. "Artık olan oldu uğraşmaya değmez" diye düşünmek çok yanlış olur. Hem maddi zararlarını tazmin etmeliler hem de bu işin tek boyutu parasal değil. Bu iğrenç dolandırıcılık bunu yapanın yanına kalmamalıdır ve bundan sonra böyle bir girişimde bulunacaklar için caydırıcı bir örnek oluşturmalıdır.

cemq ve elektronik müzik bunu beğendi.
  16. ilkercom

ilkercom
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    573
    Zamanında ne savunmuşuz. Böyle bir güveni ziyan etmek akıl alır değil.Ben de ufak tefek DIY işleri ile uğraşıyorum. Sahibinden de 1 tane olumsuz yorum yazılacak diye aklım gidiyor. Para kazanılır kaybedilir ama itibar çok değerli bişey.

zxc, CongoFather, refuserQ ve 6 kişi daha bunu beğendi.
  17. ragnaros

ragnaros
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    18
  18. Varsayılan ismail

Varsayılan ismail
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    67
    Kabloların sese etkisinin çok olduğunu, hatta kulaklığın karakterini etkilediğini bari bu başlıkta yazmayın. Olay trajikomik bir hal alıyor. Yahu adam yıllarca altın-gümüş diye kablo satmış,aranızdan biri bile, buna yönetim de dahil(bildiğim kadarıyla yönetimdeki birçok kişi kablonun sese etkisinin büyük olduğunu söylüyor) bu altın-gümüş kablonun vereceği sese benzemiyor dememişsiniz. Şimdi çıkıp siz kabloların sese etkisi çok diyorsunuz. Kusura bakmayın ama ben bunda bir gariplik hissediyorum.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 15 Temmuz 2020 ---
    Mesela head-fi olayından sonra hiç öyle alengirli makinelere gerek kalmadan, sadece dinleyerek kablonun sahte olduğu anlaşılabilirdi. Bunu yapan var mı ? Kablolar sesi şöyle etkiler böyle etkiler diye paragraflarca yazı yazan inceleme yapanlara, o çok özel kulakları olanlara soruyorum.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 15 Temmuz 2020 ---
    Her şeyi bir kenara bırakın yahu yönetimde kablo işi ile profesyonel olarak ilgilenenler de var madem. Yahu bakır oksit ile gümüş oksiti ayıramıyor musunuz ? Bu işten profesyonel olarak para kazanan insanların kabloyu görür görmez anlamaları gerekmez mi ? Öyle olmasa toptancılar her türlü dolandırır zaten.

#58 Varsayılan ismail, 15 Temmuz 2020
    Son düzenleme: 15 Temmuz 2020
    AdReNaLiN, Awésomé ve burakk bunu beğendi.
  19. delgren

delgren
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    332
    Hocam aman diyeyim, kablo konusu bir, kayıpsız format vs. 320 Kbps mp3 iki. Bu konular benzin etkisi yapar hi-fi topluluklarında :)

onurdogan4, Awésomé ve sserkogss bunu beğendi.
  20. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,925
    Kablo sesi etkiler elbette belli miktarda ama dünya üzerinde hiç bir fani dinlediği kablonun altın mı, gümüş mü, bakır mı olduğuna öyle dinleyerek karar veremez. Saf bakır ve saf gümüş iki kabloyu dinletseniz iyi bir kulaklıkta belki tecrübeli biri şu şu olabilir diyebilir ya da en azından farklı olduklarını anlayabilir.

Ancak gümüş kaplama bakır mı, saf bakır mı, altın içeren gümüş ya da altın içeren bakır mı vs bunlar öyle dinlemekle adlandırılabilecek şeyler değil.

Bakarak anlama konusuna gelince, saf bakır ya da saf gümüş olsa mesela hadi diyelim saf bakırın ve saf gümüşün ayırt edilir renkleri var. Ama Boğaç'ın "altın içerikli gümüş" diye pazarladığı kablo aslında "gümüş kaplama bakır". (Gümüş içeren bakır değil, gümüş kaplama bakır yani dış görünüşü gümüş renginde, kaplamadan dolayı)

Yani alttaki bakır asıl kablonun dış yüzeyinde gümüş kaplama var dolayısıyla dışardan rengi gümüşe benziyor.

Gördüğüm kadarıyla ayrıca en dışta da şeffaf değil flu beyazımsı bir plastik kaplama var. Bu plastik kısım ve altındaki gümüş rengini aşıp ne olduğunu görünüşüne bakarak anlayamazsınız. Kablo işiyle uğraşanların olması veya deneyimle ilgisi yok bunun. Ancak @Burakkkk beyin yaptığı gibi test ederek anlayabilirsiniz.

ilkercom, fortress34 ve Xexec bunu beğendi.
Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.