AudioQuest Dragonfly Black , Red ve Beetle DAC (Yeni)

'Haberler' forumunda bakieryigit tarafından 3 Şubat 2016 tarihinde açılan konu

1. Synthyss

Synthyss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    3,000
    Lieven siyahının dinamizm ve müzikallik olarak daha üstün olduğunu söylemişti. İyi araştırmak lazım..

Collapse Signature Expand Signature
    2 kişi bunu beğendi.
  2. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,045
    Şu inceleme değil mi: http://www.headfonia.com/review-audioquest-dragonfly-red-black/3/

Evet black için de güzel şeyler söylüyor ama benim anladığım son söz olarak red daha iyi diyor:

"The red one is the best sounding DragonFly up to date even though some listeners might prefer the more neutral less bodied and faster sound signature of the Black."

"If Headfonia would hand out medals, the DragonFly Red would surely get one. Yes, it’s that nice."
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 1 Ağustos 2016, İlk mesaj zamanı 1 Ağustos 2016 ---
    Aslında keşke siz bir dinleyip karşılaştırabilseniz ne güzel olurdu :)

3. complete

complete
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,943
    Arkadaşlar siyahı ve kırmızı yı deneyen biri olarak,öncelikle siyah olan modelin sesi daha açık,transparan ,midbas ve bas şiddeti kırmızı ya oranla daha geride,siyah olan da detay kırmızı ya göre geri de,ses gücü olarak kırmızı çok daha iyi,kırmızı nın sahnesi daha derin,baslar daha derin çözünürlük daha iyi bu farklara 100.-usd vermem diyen siyah alsın,illa siyahın daha iyi olduğuna dair inceleme çıkmasını beklemeye gerek yok:)

7 kişi bunu beğendi.
  4. Synthyss

Synthyss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    3,000
    Şimdi eve geldim, @complete katılıyorum. Benim de gözlemlerim bu yönde.

2 kişi bunu beğendi.
  5. complete

complete
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,943
  6. Synthyss

Synthyss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    3,000
    Ne guzel okuyordum, sonra "I am a big fan of nicki minaj" cumlesini okudum, firlattim telefonu..

10 kişi bunu beğendi.
  7. trextrexone

trextrexone
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    dragonfly black almak istiyorum heryerde sabit fiyat daha ucuza bulma şansım varmı arkadaşlar!

8. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,347
    Arkadaşlar,Dragonfly Red ses gücü hakkında neler söylersiniz?Elimde X2 var ve tam anlamıyla beslenmeyince hünerlerini sergilemeyen bir kulaklık.

FiiO Q1 gain açıkken besledi ama sesi olumsuz etkiledi.X2 ile ses kalitesi anlamında tam eşleşemedi.Yetersiz kaldı.

Red kalite anlamında tatmin edec3ktir diye öngörüyorum ancak besleme konusunda ciddi çekincelerim var.

Yorum yazabilecek olan var mı?

#28 DefinitioN, 12 Aralık 2017
    Moderatör tarafından düzenlendi: 12 Aralık 2017
  9. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,476
    Ben bir donem Red'i kullanmistim abi. Notre yakin calan ve sahnesi genis olan bir dacamp. Laptopda ve iosda verdigi guc baya iyi. X2'yi rahat surer. Yalniz basslar notr cizgisinde. Miktar ve siddet olarak az gelebilir. Fakat cozunurluk, bu fiyat seviyesinde duran bi dacampdan beklenmeyecek derece iyi.
    Androidde yuzde 50 ses kisitlamasiyla isteneni veremiyor. Androidde sadece usb player pro programi ile Red'i son sese getirmek mumkun.

4 kişi bunu beğendi.
  10. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,733
    Amazon.de üzerinden şu anda Dragonfly Black gümrük dahil 95.44 Euro, Euro'yu 4.6 alırsak 440 TL. Alırken Euro seçeneğini seçin bankanız hesaplasın kuru, Amazon.de 4.85 gibi alıyor kuru.

Red ise 160 Euro (740 TL) ya alınabiliyor. Yalnız Red versiyonu sepete ekleyince ürünün kendisi 134 Euro'ya inmesine rağmen gümrüğü 56 Euro hesaplıyor yani 30 Euro fazla hesaplıyor. Bu şekilde 190 Euro yani 875 TL kesilecek. Ürün elinize ulaştıktan 2 ay sonra fazla aldıkları miktarı Euro olarak hesabınıza geri iade ederler, o günkü kur ne kadarsa geri ödeme miktarı ona göre netleşir.

11. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,733
    Amazon.com la 2 kere aynı tecrübem oldu 2 ay sonra iade için mesaj geldi. İlkinde gift card olarak mı karta iades olarak mı iade edelim demişlerdi.

En sonuncu da ise mesaj geldi okumadım tam sonra ben ilgilenemedim ama kredi kartıma aktarmışlar.

Yani özetle görüşmeye falan gerek yok. Amazon.com bu şekildeydi isterseniz Amazon.de için yinede almadan bi temsilciye başvurup sorun.

2 kişi bunu beğendi.
  12. supermix

supermix
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    81
    Fazla direnç veriyorsanız dip ses yapması normaldir.

13. trextrexone

trextrexone
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0