AudioQuest Dragonfly Black , Red ve Beetle DAC (Yeni)

'Haberler' forumunda bakieryigit tarafından 3 Şubat 2016 tarihinde açılan konu

1. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,928
    Inceleme linkini yollar mısınız?

Collapse Signature Expand Signature
  2. orrrhan2591

orrrhan2591
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    13
    İnceleme birinci sayfada.analog sesin açılıp kısıldığı birinci sayfada yazıyor.

3. ziprar

ziprar
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    160
    Sanırım incelemedeki (ilk mesajdaki)

"64-bit bit-perfect digital volume control kullanılmış.
    (Black versiyon da Analog volume kontrol mevcuttu.)"

kısmını soruyorsunuz.

Bana buradaki kasıt; alette volume kontrol yuvarlağının olduğu durumlarda,
    ses buradan çok kısılırsa, analog direnç yapısında hassasiyeti sağlamak zor olduğu için,
    sol-sağ ses şiddeti dengesizliğinin bazı aletlerde olabilmesi ile ilgili gibi geliyor.
    Yani bazı aletlerde ses orta düzeylerde iken iki taraftan yeterli oranda eşit gelirken,
    sesi kıstıkça bir taraftan daha fazla geldiği (ya da tam dengeli hissetmediğimiz) durumların olabilmesi ile ilgili geliyor.

Bazı cihazlarda bunu engellemek için analog değil dijital ses ayarı seçilir.
    Yani çoğu zaman 'analog' sözcüğü daha iyiyi ifade ederken, ses şiddetinin 'dijital' ayarlanması genelde daha iyi olarak görülür.

Olayın bence mantıken bununla ilgili olması gerekir gibi geliyor bana.
    Ama öte yandan dragonfly black'te böyle bir ses şiddeti ayar yuvarlağı yok diye biliyorum.

Dolayısı ile söylediklerim boşa çıkıyor gibi.

4. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,928
    Tamamdır gördüm şimdi. Cihazda öyle bir düğme yok hocam. Hatalı bir bilgi olmuş o.

Kastedilen şey cihazın kendi içinde Analog volume kontrol devresi olduğu, (Red ve Cobalt'ta bit perfect dijital ses kontrol devresi var) ancak bunun DF Black'in bağlandığı bilgisayar veya mobil cihazın ses kontrolü ile ayarlanabildiği.

Cihaz'ın online kitapçığındaki bilgi aşağıdaki şekilde:

Additionally, DragonFly Black is equipped with a 64-step analog volume control. With
    DragonFly Black connected to a PC or mobile device, adjusting the host’s system volume
    control will, through proxy, control the DragonFly Black’s onboard volume. This ensures
    maximum resolution and the highest sound quality, regardless of volume setting.

Collapse Signature Expand Signature