Audioquest Jitterbug Ne Kadar Etkili

'Diğer Ekipman' forumunda Chaturanga tarafından 27 Nisan 2017 tarihinde açılan konu

1. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,924
    Arkadaşlar Audioquest Jitterbug yada benzeri bir gürültü temizleyici aparat deneyimi olan var mıdır? Ben hem bilgisayar hemde Android üzerinden kullandığım harici DAC için almak istiyorum. Ne kadar fark oluşturur emin olamıyorum açıkçası.

Collapse Signature Expand Signature
  2. okty_k

okty_k
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,446
    Daha müzikal, daha yumuşak, fokus daha iyi, bas daha kontrollü oluyor... Aslında her kriterde iyileşme sağlıyor ama çok da beklentiye girmemek gerek, bir iki tık iyileşme kastettiğim. Fiyatına göre iyimi, bence iyi, alınır. :).

http://www.audioquest.com/jitterbug-reviews/

2 kişi bunu beğendi.
  3. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,924
    Teşekkürler hocam, hissedilir bir ilerleme varsa bir iki tık bile olsa iyidir bu fiyata satılan bir aparat için dediğiniz gibi.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 27 Nisan 2017, İlk mesaj zamanı 27 Nisan 2017 ---
    Adamın biri şu videoda, 10 Dolarlık bir USB filtre, Audioquest Jitterbug ve iFi Silencer 3.0 arasında kıyaslama yapmış,

ama videoda ilginç olan bilmem kaç bin dolarlık bir SACD playerla bilgisayar üzerinden aldığı sesi kıyaslayarak bu işlemi yapmış. Sonuçta da bilgisayardan dinlenen müziğin SACD playerdan veya plaktan dinlediğine göre yapay kaldığından vs bahsetmiş. Yani baya uğraşmış inceleme için ama zaten bilgisayardan yada mobil cihazından müzik dinlemiyorsan bu cihazların bir anlamı yok ki.

Müsaade ette o kadar dolarlık SACD player PC ye göre daha iyi çalsın yani. Bazen insanları anlamakta zorlanıyorum, bir ürünü incelerken çok daha pahalı ürünlerle kıyaslama yapmak çok tuhaf bir mantık.

Videoyu izleyince bunlara boşuna para vermeye değmez dedirtiyor insana ama vereceğim tam tersine vermeye karar verdim, ters etki yaptı bende :))

Collapse Signature Expand Signature
    ghmuck, Pax ve (silinmiş kullanıcı) bunu beğendi.
  4. dinazor

dinazor
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    10
    Selamlar herkese.

Foruma ilk mesajımı bu konuyu hortlatarak atıyorum :)

Elimde laptop, audioengine d1 dac, Van den hul the name rca kablo ve m-audio av-40 dan oluşan bir sistem var. Rca kablo henüz elime geçmedi, monster ın rca sı ile çoğunlukla tidal hifi dan dinleti yapmaktayım şu an.

Sistemin bileşenleri göz önünde bulundurulduğunda Audioquest jitterbugı eklersem, gözle görülür, kulakla duyulur bir etki elde eder miyim acaba?

MI 8 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. Varsayılan ismail

Varsayılan ismail
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    57
    Bilgisayarınız anakartı iyi ise, usb çıkışlarında voltaj yada akım sorunu yoksa; tamamen gereksiz bir yatırım. Çok paranız var ve harcamak istiyorsanız önce hoparlörleri değiştirin.

#5 Varsayılan ismail, 14 Temmuz 2020
    Son düzenleme: 14 Temmuz 2020
    ghmuck bunu beğendi.
  6. dinazor

dinazor
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    10
    Sistemi yeni kurdum, biraz bu şekilde tecrübe etmek istiyorum. Değişim vakti geldiğinde hoparlör olarak neler önerirsiniz? Bütçe: devlet memuru, 2 çocuk babası bütçesi.

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

onurdogan4 bunu beğendi.
  7. Varsayılan ismail

Varsayılan ismail
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    57
    Dinleyerek alın. Her hoparlörün karakteri farklı oluyor. Birinin çok beğendiğini öteki beş dakika dinleyemiyor. Sistemdeki en önemli bileşen hoparlör, ona harcayacağınız paradan geri durmayın. Amfi-dac ikinci planda. Hoparlörü seviyorsan en kötü amfi-dac ile bile dinlersiniz. Bu tip oyuncaklar ise tamamen gereksiz şeyler. Parası çok olan takıntılı kişilere oyuncaklar üretiyorlar işte.Orta halli bir dac her türlü elektrik ve veri sorununu çözecek devre içeriyor zaten . Kablo meselesine hiç girmeyeyim forum karışık zaten.

ghmuck ve onurdogan4 bunu beğendi.
  8. dinazor

dinazor
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    10
    Vallahi bu söylediklerinizden sonra aldığım kablodan da pişman oldum. Neyse, deneyeceğiz artık. Cevap için teşekkürler

onurdogan4 bunu beğendi.
  9. Darius

Darius
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    44
    Desktop pc güç kaynakları lineer yani doğrusal olmadıkları için anakarta gürültülü yani kirli bir akım gönderirler, usb çıkışları da bu durumdan etkileniyor, dac da bu şekilde gürültüyü bertaraf edemiyor ise seste bozulma yani noise (gürültü) söz konusu olabiliyor, jitterbug lar bu durumu engellemeye yönelik ürünler, notebooklarda ise batarya dan güç alındığı için desktoplardaki sorun yaşanmıyor

ghmuck ve onurdogan4 bunu beğendi.
  10. dinazor

dinazor
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    10
    Hocam peki laptopı fişte iken kullanma durumunda bir farklılık söz konusu oluyor mu?

11. Darius

Darius
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    44
    Laptop ın güç devrelerinin kalitesiyle ilgili bi durum, kesinlik arz eden bir cevabı yok, denemeden anlayabilmek mümkün değil, laptopu bağladığınız adaptörün kalitesi, prizin ve güç kablolarının kalitesi, laptopa bağladığınız diğer usb veya harici cihazların güç devrelerinin kalitesi ve cihazların enerji kaynaklarıyla olan ilişkisi, bunların tamamı gürültüye etken olabiliyor

ghmuck bunu beğendi.
  12. dinazor

dinazor
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    10
    Giriş seviye bir sisteme, fark yaratacak bir dokunuş olamayacak anladığım kadarıyla. Teşekkürler.

13. Varsayılan ismail

Varsayılan ismail
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    57
    Ortalama düzey bir dac zaten buna ihtiyaç duymaz. Üst düzey dac ihtiyaç duyuyorsa zaten üst düzey cihaz değildir.
    Bir iki direnç, bobin lehimle bord üstüne, sonra plastik kaba koy sat.Yaptıkları devrenin herhangi bir özel mühendisliği de yok. Maliyeti 3 doları geçmeyecek şeyi 70 dolardan sat. Peki seste fark yaratıyor mu? Fark duymak isteyene her türlü farkı yaratır tabi.

yigitboylu bunu beğendi.
  14. dinazor

dinazor
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    10
    Hocam yukarıda da bahsettiğim gibi dac audioengine d1. M-audio av-40 ile bir parazit duymuşluğum yok ama malum mükemmelleştirme arzusu ile o da olsun bu da olsun telaşesi var.

15. Varsayılan ismail

Varsayılan ismail
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    57
    Av-40 ı değiştirmeye bakın. İkinci elde çok güzel hoparlörler düşüyor hem burada hem malum sitede. Eğer İstanbul'daysanız seçenekleriniz çok fazla.

Çok pahalı-iyi dac alsanız bile sesteki iyileşme çok sınırlı olur.

16. dinazor

dinazor
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    10
    Yeni edindim daha, biraz deneyip yükseltcem inşallah. Sırasıyla a5+ ve the sixes planlarım var.

17. Varsayılan ismail

Varsayılan ismail
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    57
    Bu işlerle ilgilenmeye başladığım ilk dönemlerde ben de dac, kablo, CD player , değişiklikleri ile sesi iyileştirebileceğimi sanıyordum. Az param gitmedi. Çok hoparlör deneyememiştim, çünkü hem pahalı oluyorlar hem taşınma sırasında hep problem yaratıyordu.
    Sonra bulunduğum şehirde bir kaç kişinin sistemini dinleme şansım oldu. Yavaş yavaş anladımki bütün olay hoparlörde. Ciddi para harcayarak hoparlör aldım. Şuan sistemimden memnunum. Günde 4-5 saat yorulmadan müzik dinliyorum bu aralar.
    A5+ ve bu düzey hoparlörler sizi mutlu etmeyebilir. İmkanınız varsa kesinlikle dinleyin.

18. dinazor

dinazor
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    10
    Sizin şu anki sistem ne hocam?

19. Varsayılan ismail

Varsayılan ismail
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    57
    Kurduğum sistem acayip. Dört tane Marshall hanwellin ikisi sağda iki solda olacak şekilde özel raf sistemine koydum. Kablo bağlantıları filan baya yordu ama sonuç çok iyi oldu. Sistemin karşısına geçtiğimde kendimi konserde hissediyorum.

20. dinazor

dinazor
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    10
    Benim son durak the sixes olur sanırım. Ötesine geçmem zor.