Auglamour Rx-1 Earbud İncelemesi

'Kulaklık İncelemeleri' forumunda karanehir35 tarafından 12 Mayıs 2017 tarihinde açılan konu

1. zoso86

zoso86
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    963
    bende bekliyorum taa ayın 18 inde spariş vermiştim garbest'ten

5
    31/08/2017 15:13:32 PTT İşyerine Girdi Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı
    İST.ULUSLARARASI PİM
    İST.ULUSLARARASI PİM
    BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)
    6 04/09/2017 11:04:16 PTT İşyerine Sevk Edildi
    İST.ULUSLARARASI PİM
    İST.ULUSLARARASI PİM
    BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)

2. wendigo

wendigo
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    7
  3. delgren

delgren
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    242
    Bu kulaklık hakkında çelişkili yorumlar görüyorum hep. Bizim sitede epey övüldüğü halde başka mecralarda genel olarak pek beğenilmemiş, özellikle "cılız" bir ses kalitesinin olduğu konusunda hemfikir gibi insanlar. Epey kafam karıştı :)

4. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,237
    Hocam RX1 bariz sıcaklığı olmayan, şişirilmiş midbasları olmayan, fazla gövdeli çalmayan bir kulaklık ama kesinlikle cılız da çalmıyor. Bunu diyenler ya kulaklığı pişme sürecini beklemeden dinlemişler (pişme ile basları inanılmaz açılıyor), ya da kulak kepçelerine iyi yerleştirememişler. Bir iem olmasa da RX1'i sesi, pozisyonuna göre bayağı değişiyor. Tam kulak kanalının karşısına oturmadığında basları kaçıp gidiyor. Ben 25 dolar fiyatına göre RX1'in iyi çaldığını düşünüyorum. Yine de belirgin sıcak ve gövdeli ses arıyorsanız size uymayacaktır.

5 kişi bunu beğendi.
  5. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,817
    Benim earbudlarda yaşadığım sıkıntı aynen bu. Tam yerleşim açısını bulunca çok güzel ses alıyorum ama bunu ancak elimle bastırarak yapabiliyorum, Earbudları kulakta istenilen pozisyonda tutacak bir headphone guide geliştirmek lazım :D

Collapse Signature Expand Signature
    4 kişi bunu beğendi.
  6. delgren

delgren
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    242
    Ya earbud almaya kendimi zor ikna ettim, hala arada tereddüt yaşıyorum yapmayın böyle :)

Açıkçası basshead değilim, bass ağırlıklı kulaklıklardan da hiç hazzetmem. İlk etapta vokallerin güzel olması önemli benim için, bir de enstrüman ayrımı ile detay seviyesi. Ek olarak doğal enstrümanların tınıları yerinde olmalı. Bu açıdan her şey uygun gibi duruyor ama "thin", "nasal", "lifeless" gibi sıfatlarla tanımlanan bir kulaklık almak istemem açıkçası :)

7. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,237
    Hocam dediğim gibi "thin" bence bas, midbas, gövde meselesi ve katılmıyorum. "Nasal" ı anlamadım, yorum yapamayacağım, "lifeless" ise sanırım herhangi bir frekansı abartmayan, V-shape olmayan bir kulaklık olduğu için ya da çok önde bir sunumu olmadığı için söylenmiş. Kısmen doğruluk payı var tabi. 25 dolara her şey olmuyor haliyle. Ne tür dinliyorsunuz, pop ve rock için daha eğlenceli bir alternatife yönelebilirsiniz. Ben, örneğin caz için, fiyatının çok üstünde performans verdiğini düşünüyorum.

8. mattiadestro

mattiadestro
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    3,079
    vokal için monk plus olabilir. biraz fazla gövdeli çalıyor ama onun haricinde başarılı bir earbud.

2 kişi bunu beğendi.
  9. delgren

delgren
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    242
    Pop dinlemiyorum, elektronik müzik de pek dinlemiyorum bazı downtempo ve ambient'a kaçan işler haricinde (Boards of Canada, Air vb.), bu yüzden aman aman bas performansı aramıyorum açıkçası. çoğunlukla rock müzik dinliyorum, ama çok enerjik gruplar dinlediğim söylenemez. Kadın vokallerin ön planda olduğu indie grupları epey dinliyorum, hatta sanırım en önemli kriterim kadın vokallerdeki başarı :)

Yani aslında daha çok "laid back" olarak tanımlanan kulaklıklar ilgimi çekiyor ama çok da cansız ve sıkıcı olsun istemiyorum, bir de "laid back" ayağına detaydan ödün vermesin o_O

Tabi ki tüm bunları bu fiyat aralığında istemem işin en güzel kısmı :yourock

Denemiş miydiniz bilmiyorum ama DZAT-DF10'un ses rengine bayılmıştım örneğin (peder beye vermesem şu an böyle dertlerim olmayacaktı :) ).
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 29 Ocak 2018 ---
    Monk'u bilahare alacağım (muhtemelen EMX500 ile beraber) sırf merakımdan, ama o gelene kadar kulaklıksız gezmek istemiyorum :)

Edit: Tetiği çektik bakalımi yarın elimde olacak. En kötü ihtimal denemiş oluruz :)

#109 delgren, 29 Ocak 2018
    Moderatör tarafından düzenlendi: 29 Ocak 2018
  10. Submariner2

Submariner2
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    485
    Teşekkürler değerli @karanehir35

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

11. Miran

Miran
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    175
    Yıllar sonra gelecek bir yorumla konuyu tekrar açmak istiyorum. Ben bu kulaklığı o kadar zaman etti ki kimden nerden aldığımı bile unuttum, izolasyona önem verdiğim için öyle çok kullanmadım. Kullandığım zamanda da benim Cayin N3'de kullandım kalitesine de çok dikkat etmedim. Fakat az önce şunu bir kullanayım diye laptopa taktım. Sinnerman ve Sultan-ı Yegah dinledim. Olamaz böyle bir şey. Vokallerin ve tizlerin bu netliği beni aşırı şaşırttı. Sabahın köründe iyi ki almışım şu cihazı dedirtti bana. Gerçekten 10 puanlık bir kulaklıkmış. Artık hakkını daha fazla vermem lazım. Günlük kullanımda sessiz bir yer bulduğum an bundan şaşmam artık. Punk hariç hiçbir türde sırıtmadı şu ana kadar. Muhteşem.

refuserQ ve endia bunu beğendi.