Bang olufsen h3

'Kulaklık Genel' forumunda oaium tarafından 25 Kasım 2016 tarihinde açılan konu

1. Özen

Özen
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,758
    O h3 ler hep satıldı. Yoksa ben alacaktım ama geç kaldım :angel:

2 kişi bunu beğendi.
  2. radyo

radyo
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    785
  3. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,928
    B&O H3 ün bildiğim kadarıyla 2 değil 3 farklı modeli var. 2 tanesi yukarıda belirttiğiniz gibi hemen hemen aynı cihazlar. Aradaki fiyat farkı Türkiye'de böyle, yoksa Amazon'da H3 ve H3 2nd edition rengine göre 130- 150 USD gibi fiyatla satılıyor.

H3 ilk versiyonun fiyatı Türkiye'de neden bu kadar düşük bilmiyorum. Sanırım LG nin kampanyalarıyla ilgili bir durumdan dolayı Kilo ile alınmış olabilir :))

H3 2nd editionda, ses olarak hiç bir fark yok, sadece kozmetik bazı değişiklikler yapılmış. (B&O müşteri hizmetlerinin Head-fi da soran bir kişiye verdiği yanıt şu şekilde:

The changes from the 1st Gen and 2nd Gen of the BeoPlay H3 are very minor. The changes are only cosmetic and features a thicker and more dense cable and remote. Furthermore the BeoPlay H3 2nd Gen also had a few design changes in order to match our overall design strategy for headphones.

No changes has been made to sound quality of the BeoPlay H3.

H3 ün amiral versiyonu B&0 H3 Active Noise Cancelling olanı, Amazon fiyatı 250 USD.

Kısacası Türkiye'de satılan H3, yurt dışında 100 Dolar üzeri bir kulaklık zaten, almak isteyenler alabilir yani. (Tabi sahteleri var mıdır bilemiyorum, ebay de 80 Dolar civarına olanlar var orijinalse tabi)

Collapse Signature Expand Signature
    #83 Chaturanga, 17 Mart 2017
    Moderatör tarafından düzenlendi: 17 Mart 2017
  4. bLind

bLind
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    228
    Bu kulaklığı iPhone 7 de kullanabilir miyim ? Düzgün ses verir mi ? Fonksiyon tuşları önemli değil . Bu tarz mikrofonlu kulaklıklar bazen çalışmıyor çalısması için tuşa basmak filan gerekiyor. Günlük kulaklık yapmayı düşündüm bu fiyata görünce.

5. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,928
    Iphone 7 için gerekli bir aparat var sanırım o varsa kullanabilirsiniz.

6. bLind

bLind
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    228
    Sipariş verdim gelince birşeyler karalarım bende. Bakalım beatsler gibi balon bir kulaklıkmı çıkacak...

2 kişi bunu beğendi.
  7. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,492
    Kisiye uyar-uymaz, begenilir-begenilmez o ayri tabii ama bang&olufsen'i Beats ile kiyaslamak, yillardir hoparlorden kulakliga cdcalara cok cesitli dallarda urun veren bir sirket icin haksizlik olacagi dusuncesindeyim.

6 kişi bunu beğendi.
  8. bLind

bLind
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    228
    Kıyasladığım yok normalde 650 tl ye satılan bir kulaklık olduğu için böyle bir yorumda bulundum. Bu kulaklık 150 tl olmasa kac kişi bir şans verirdi ?

9. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,492
    Kesinlikle 650tl'ye kimsenin sans verecegini sanmam, ki 650'likde calmiyor H3. O acidan katiliyorum yorumunuza.

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2 kişi bunu beğendi.
  10. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,928
    Yurt içinde bu kadar uygun olmasının sebebi ne ben onu halen merak ediyorum. e-bay de en uygun listede 76 Dolar, ki oda 280 TL yapıyor. (Vergisiz aldığınızı düşünsek). Amazon fiyatlarını yazmıştım yukarıda.

Sahibinden satanlar LG V20 nin paketinden çıkanı sattılar genelde son 1-2 ayda, 150 TL ye satıldı çoğunlukla. Ama hepsiburada gibi yerlerde 180 TL ye satılanlar da acaba bu şekilde ele geçenler mi. Çünkü bildiğim kadarıyla kutularda bu ürün hediye olarak verilmiştir vs yazmıyor. Aynı kulaklık Medimarkt'da 650 TL olarak listelenmiş ve İnternet'e özel fiyatıymış :))
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 17 Mart 2017, İlk mesaj zamanı 17 Mart 2017 ---
    Şimdiden güle güle kullanın. Genelde kullananlar memnun gibi bakalım siz nasıl değerlendireceksiniz.

11. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,492
    H3, Ingiltere'de 150 pound su an. Bizde satilanlar, Mediamarkt'takiler de dahil, ustunde LG amblemi ve KVK damgasi olan H3'ler. Yani LG tarafindan hediye edilen H3'leri bizimkiler hediye etmeyip satisa cikarmislar ayri olarak.
    Sahte olduklarini KVK damgasi ve LG ambleminden dolayi pek dusunmesem de, G5'lerin ve diger modellerin yaninda hediye edilmesi gereken H3'leri hediye etmeyip, ayri satisa cikarmak da bize özgü bir durum olsa gerek.
    Sunu da belirteyim ki, 150tlye gore cok iyi calan bir kulaklik H3.
    Ben begenmistim. Sadece metalde yavas kalmasi, zilleri karistirmasi yuzunden satmistim. Rock, pop, akustik v.s.dinleyenler icin uygun bir kulaklik H3.

#91 karanehir35, 17 Mart 2017
    Moderatör tarafından düzenlendi: 17 Mart 2017
    4 kişi bunu beğendi.
  12. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,928
    Evet büyük ihtimalle öyle olmalı, neyse uygun fiyatla alınabilecek güzel bir kulaklık almış oldu bir çok kişi :) LG V20 ile verilen en mantıklı hediye bu kulaklıktı.

Ben ikinci el olarak aldım V20 yi kulaklık ve 360 kamera yoktu. Hi-fi modülüyle beraber satışa koymuşlardı. Hi-fi modülü de paketteki en anlamsız hediyeydi, zaten V20 nin üst seviye bir DAC ı varken. LG G5 ten ellerinde kalmış hi-fi modül ve 360 cam ler. Neyse yine de israf etmeyelim verelim demişler herhalde :))

13. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,492
    Hifi modulu G5in yaninda vermediler, reklamlarinda verecegiz dediler ama sozunde durmadilar Vodafone gibi sirketler. Yine benim ebayden 80 usdye aldigim hifi modulunu, Mediamarkt 650tl gibi fahis bir fiyata satisa cikarmisti.
    G5 ve V10'lardaki en buyuk sorun, Ghost Screen-hayalet ekran sorunu. LG, bunu sorundan saymadigi icin G5'i halen bu ekranla kullaniyorum ben.
    Kimseye de LG tavsiye etmiyorum bu yuzden. Ozellikle Teleservice'e yolu dusunlere kolayliklar diliyorum. TR'deki en dip ve en kotu servis orasi.

14. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,928
    Anladım hocam V20 nin yurt dışındaki bir kaç partisinde de görüldü diyorlardı ama TR de yok şu ana kadar. Ben sırf DAC için aldım gibi bir şey oldu, zaten telefon değiştirecektim S7 Edge düşündüm bir aralar ama sonra V20 çıkınca almaya karar verdim, ilk yorumlar iyi olunca çok düşünmeden aldım. Şu ana kadar iyi bakalım.

15. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,492
    Hayirli olsun hocam, iyi gunlerde kullanin. S7 Edge'yi dinledim, ses yonunden almamaniz isabet olmus. S7 Edgenin sesi, cok sicak, bassli ve yavan. Samsung, ses isinden pek anlamiyor sanirim. Butun telefonlari hemen hemen oyle. Tasarim, yazilim, kamera olaylarinda iyi olsalar da, ses yonunden vasatlar. Yine belirtmeden gecemeyecegim, S7 Edge'de rehberin basar basmaz acilmasi beni epey duygulandirdi, oysa biz gecmis yillarda rehberin 15 saniyede anca acilmasina, hatta telefonun kendisinin kapanip sonra rehberin acilmasina ve rehberin hic acilmamasina ne de alismistik.

4 kişi bunu beğendi.
  16. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,928
    Teşekkürler hocam, daha iyileri sizin olsun. Zaten ses konusuna yatırım yapan bir kaç firma ve onlara ait birkaç model var diye biliyorum. LG V10, V20, HTC 10, ZTE Axon 7. Bunlardan birini alacaktım, V20 de karar kıldım. Diğerlerini dinlemediğim için birşey diyemiyorum doğru mu karar verdim diye ama V10 dan sonra V20 de ses konusunda baya övgü aldı.

4 kişi bunu beğendi.
  17. bLind

bLind
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    228
    Kulaklık elime ulaşalı bir iki gün oluyor azda olsa deneyimleme şansım oldu. Bas olarak basheadleri bile tatmin edebilecek bir yapıda kesinlikle ortada flat bir kulaklık değil bas anlamında. Bir kere armatür kulaklık zehrine bulaşıp o tane tane tizleri duyduktan sonra böyle giriş seviyesi dinamik kulaklıkların tiz performansı hiçbir şekilde tatmin etmiyor :) ama bir dinamik kulaklığa göre iyi birbirine girme olayı çok yok.Ben daha çok havadar ve parlak çalan kulaklıklardan hoşlandığım için çok tatmin etmedi.Koyu havadar olmayan midleri yakın hissettiren bir yapıda ama bir bütün olarak bakarsak 150tl ye tartışmasız alınabilecek bir kulaklık malzeme ve tasarım olarak benim hoşuma gitti kulağa iyi oturuyor hiç düzeltme ihtiyacı hissetmedim.

3 kişi bunu beğendi.
  18. pea

pea
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    601
    Malzeme kalitesi ve izolasyonu vasat diyorlar bu kulaklık için. Headfi'da ve Amazon'da birçok kullanıcı jakta sorun yaşadıklarını, bir tarafta sesin gittiğini belirtmiş.
    Bir de kasada delikler olduğu için izolasyon kötü diyorlar. Toplu taşımanın gürültüsünü dinler miyiz?

Arkadaşıma hediye almak istiyorum ama kısa süre sonra bozulur mu korkusu var. 240TL'ye ömürlük ve kaliteli bir hediye olmazmış gibime geliyor.

19. Özen

Özen
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,758
    hiç bir Kulaklık ömürlük olmaz ki. Ayriyeten malzeme kalitesi çok iyi bence h3 ün

20. radyo

radyo
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    785