Bass Ağırlıklı Bütçe Dostu IEM Kulaklıklar

'Kulaklık Genel' forumunda svideoz@hotmail.com tarafından 17 Eylül 2013 tarihinde açılan konu

1. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,120
    Tiz performansi arıyorsaniz biraz olsun, ie80nin tizlerinde bir perde oldugunu hatirlayin derim ben :)

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Collapse Signature Expand Signature
  2. svideoz@hotmail.com

svideoz@hotmail.com
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Tavsiye bölümüne yazmıştım aslında dinlediğim müzik türleri techno, trance, jazz, enstrumental, pop, rock kısacası yerine göre tüm müzik türleri sahnesi geniş, çözünürlüğü yüksek, derin ve güçlü bass verebilen, mid detayları yüksek, tiz performansı dengeli bir kulaklık arıyorum

Ekleme:monster turbine için sahnesi zayıf,çözünürlük iyi değil ve kırılgan deniyor o sebeple vazgeçtim

3. svideoz@hotmail.com

svideoz@hotmail.com
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Tizleri çok mu kötü

4. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,317
    Tahminlerle hareket etmesek Saffetcim.Sıfır ibaresi olmadığından fikrimi belirttim.Hepsi bu.

Şimdi maçıma dönüyor ve sana sevgilerimi iletiyorum.

5. chelaureux

chelaureux
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    57
    Anladığım kadarıyla özellikle bassları iyi olan, mid ve tizleri çok kötü olmayan, düşük ohm bir iem arıyor. Bütçe cks90 civarlarında olacaksa cks90 yerine bende turbine alırdım. Yalnız tek sıkıntı basslar derin değilde, tok çalıyor. Net, güçlü, tok bassları var. O da 16 ohm.

Ekleme: Tariflerinize tam olarak uygun ie80. Diğerleri uymuyor.

6. svideoz@hotmail.com

svideoz@hotmail.com
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Derin bass değilde tok yani 100hz-150hz arasını kuvvetli ise ondanda vazgeçicem anlaşılan earsonic sm3 için ne dersiniz 2.el olursa sanırım bütçem dahilinde

7. chelaureux

chelaureux
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    57
    Tok bass diye bahsettiğim turbine, ie80 değil. İe80 bahsettiğiniz özelliklerde. Tizleri ise perdeli evet ama kötü değil.

8. Italoman

Italoman
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,854
    Cks77 veya 77x başlangıç olarak iyi seçenek aslında...

9. svideoz@hotmail.com

svideoz@hotmail.com
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Ep630,ex300lp,ie4,cx400II,urbeats ardından kulakiçi sınıfta başlangıç kısmını atlamak ve en azında orta seviye kulaklıklara geçiş yapmak istiyorum artık o sebeplede ince eleyip sık dokuyorum.

10. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,120
    Ikinci el bakacaksaniz en yerinde tercih um3x daha once dedigim gibi. Butcenizi yukselttiginiz için boyle söylüyorum. Ie80de benim kriterime gore, detay namina um3x ile kıyaslandığında arada fark var. Tabii baska arkadaslara gore değişik bir dusuncedir.

11. svideoz@hotmail.com

svideoz@hotmail.com
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Um3x te 56ohm gibi yüksek bir omaja sahip bunun için one bile yetersiz kalır.

12. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,120
    Um3x her kaynakla sürülür. Arkadaşların dediği gibi ohmaja takılmayın. 122 db gibi bir hassasiyeti var neticede yanlışım yoksa.

13. svideoz@hotmail.com

svideoz@hotmail.com
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    İyi güzelde 56ohm da sürülebiliyor oluşu ile 16ohm da bir kulaklığın ses seviyesine ulaşabileceği anlamınada gelmiyor mutlaka volume de alçalma olacak bu istemediğim bir durum.

14. Italoman

Italoman
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,854
    O zaman gr07 bass edition. Yalnız um2, cx500 dinleyen biri 77x'e bayılmıştı turuncu forumda

15. bLind

bLind
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    228
    Bu durum okadar düz mantık değil.56ohm değerine sahip bir kulaklık 16ohmluk bir kulaklıkdan daha fazla ses verebilir.

16. svideoz@hotmail.com

svideoz@hotmail.com
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Bahsettiğiniz durum ohm dengeleyebilen istisnai kulaklıklar için geçerli. genel geçer kural belirttiğim şekildedir.

17. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,511
    Ohm dengeleyebilen kulaklık nedir?Hd650'yi(300 ohm) telefona bağladığım zaman son ses açamıyorum.Çok yüksek oluyor sesi.Beslemiyor ama yüksek ses çıkıyor.Grado'yu bağlıyorum(32 ohm)Son ses açıyorum.Çok biliyorsunuz madem biz karışmayalım o zaman.

18. Typhoon

Typhoon
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    16
    Hocam tavsiyeler size yardımcı olmak içindir öncelikle bunu unutmayın. Empedans konusunu çok uzattınız gerçekten, yüksek veya düşük olmasını boşverin ve kullanıcı yorumlarını dikkate alın. Ses seviyesini de çok takıyorsunuz, çok yüksek ses seviyeleri kulak için çok sağlıksız birşey, yüksek ses seviyelerinde kaliteli müzik dinlenmez bence, zaten sürülmekle aynı şey değil ses seviyesi bence de. Birsürü tavsiye verildi ama tatmin olmuyorsunuz, en iyisi diye birşey yok zaten, bir yerden başlamanız gerekiyor ki siz de ne istediğinizi anlayın ve daha sonra anlatabilin, ayrıca bunun için de rehber konular var hepsini okuyun. Umarım aradığınızı bulursunuz. :)

19. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,120
    Bir takin kulağınıza um3xi. Sesi sona dayamaya calisin. Bakalim neler olacak? Bence bize hak vereceksiniz. :)

20. svideoz@hotmail.com

svideoz@hotmail.com
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    İyide ben kulaklık seçiminde bana yardımcı olmanızı istedim.uzun yıllar pa sistemler ile çalıştım o sebeple yüksek sesle müzik dinlemeyi seviyorum bu benim tercihimdir.ince eleyip sık dokudugumu zaten belirttim ie8 ve ie80 konusunda gayet tatmin oldum diyebilirim.bir müzisyen olarak bilgisizlik yada tecrübesizliğim sadece kulakiçi kulaklıklar hakkında yanlış anlaşılma olmasın.zahmet verdiniz hepinize teşekkürler.

Herhangi bir konuda bilgi sahibi olmak tavsiye istememek manasına gelmiyor.Bu sizin tercihiniz elbette tavsiyede bulunmak zorunda değilsiniz teşekkürler.