BERK-Fİ 1More Triple Satım Konusu

'Olumlu ve Olumsuz Görüşler' forumunda BERK-Fİ tarafından 18 Kasım 2018 tarihinde açılan konu

1. BERK-Fİ

BERK-Fİ
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    159
    Ürün sitedeki bir arkadaştan alınmıştır, plastik kısımda hafif soyulmalar mevcuttur, kumaş kısmında herhangi sorun yoktur, sese herhangi bir sorun yansıtmamaktadır, tüm kutu içeriği tamdır, ekstra foam kulak içi gönderilecektir. Fiyat: 350 TL.

Collapse Signature Expand Signature
    #1 BERK-Fİ, 18 Kasım 2018
    Son düzenleme: 18 Kasım 2018
    kaplanomer bunu beğendi.
  2. BERK-Fİ

BERK-Fİ
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    159
    Ürün @kaplanomer arkadaşımıza satılmıştır, ilan silinebilir.

furkan kocyigit bunu beğendi.
  3. kaplanomer

kaplanomer
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    18
    Merhabalar forumdan aldığım 1more triple driver Kulaklık hakkında şikayetçiyim.

Ilanda kulaklığın üst kısmında bir miktar soyulma var denmiş ancak kablonun 8 farklı yerinde hasar mevcut.kulaklik ağır hasarlı Kablonun içi görülecek boyutta 8 adet hasar var ve resimlerde hasarlı kısımlar gösterilmemis. Kulaklığı bugün teslim aldım ve satıcıya durumu anlatıp iade talep ettim kargolar da bana ait dedim ancak iade kabul etmedi. Mağduriyet söz konusu.

Birkaç fotoğraf yüklüyorum

Ilanda yazılanlar ile yüklenen fotolar ile alttaki fotolar tutarlı mı sizce. Herkese Dürüst bir alışveriş dilerim...

[​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

4. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,235
    kaplanomer bunu beğendi.
  5. BERK-Fİ

BERK-Fİ
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    159
    Buraya yazdıklarım dışında herhangi bir yorum yapmayacağım,

1- Ürünün kargosu kendisine 28 Kasım 2018 tarihinde gönderilmiştir, yani ürün 7 gündür kendisindedir,
    2- Hem burada, hem Whatsup üzerinden ürün satılmadan önce ürün kusurları hakkında yazışılmış, lakin kendisi harici bir fotoğraf istememiştir,
    3- Kendisi ile fiyat üzerinden bu kusurlar sebebi ile pazarlık yapılmış, fiyat daha düşürülmüş ve çok uygun fiyata verilmiştir,
    4- Yeni bir üye olmamamla birlikte siteden daha önce alışverişlerim olmuş ve bu konulardaki hassasiyetim bilinmektedir.

Başka bir diyeceğim yoktur ve olmayacaktır, SAYGILAR.

Derun bunu beğendi.
  6. kaplanomer

kaplanomer
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    18
    1. Kargo şubeye teslim alındı. Tatilde olduğumdan bugün teslim aldım. Kanıtlayabilirim
    2.kusurlar konusunda verilen bilgi sadece ilandaki açıklamadır. Watsap ss atabilirim.
    3.. fiyatta kusurla alakalı bir pazarlık konuşmasi geçmedi.tamammen yalan. Fiyatta pazarlık sıfır fiyatı düştüğü için yapıldı. Aksini buyur kanıtla
    4.forumda yeni yada eski olmak gerçeği değiştirmiyor.
    5. attığım fotolarda Hersey ortadadır. kusurlu yerlerin fotoğrafları ilanda neden yok?
    Kargo lar benden olacaksekikde iade istiyorum çünkü aldığım ürünle ilanda anlatılan bir değil.
    Gerisini vicdanlara bırakıyorum

FreeShah ve furkan kocyigit bunu beğendi.
  7. furkan kocyigit

furkan kocyigit
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    303
    alıcı ayrıntılı görüntü istemese bile, ilanda tüm kusurların gözükmesi gerektiğini düşünüyorum. yalnızca alttaki fotoğraf paylaşılmış..

zxc, Volkan ve kaplanomer bunu beğendi.
  8. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,318
    Konu buraya taşındı, satım bölümünde yukarıda kalmaması adına.

@kaplanomer
    -Kargonun takip numarasını paylaşabilir misiniz? Kargoyu ne zaman aldığınız netleşirse daha rahat yorum yapılabilir.

@BERK-Fİ
    -Kulaklığı sizin ne zaman yolladığınız değil, ne zaman satın alan kişiye ulaştığı önem arzediyor. Kulaklığı alıp bu kusurları yazmayıp 1 hafta sonra başlık açtı ise siz haklı olabilirsiniz.

-İlanınıza bakınca "plastik kısımda hafif soyulmalar mevcuttur, kumaş kısmında herhangi sorun yoktur" yazmışsınız. İlgili üyenin paylaştığı resimlere bakınca kablo oldukça hasarlı, hatta bana göre satım ilanı açılmamalı, açılıyorsa da bu kusurlar resimlerle gösterilmeli. Ürün siz yollarken bu şekilde ise zaten sizin mesajınızdan alıntıladığım yerden dolayı yanlış bilgilendirme ile satım yapmaya çalışıyorsunuz.

refuserQ, zxc, erenn ve 7 kişi daha bunu beğendi.
  9. kaplanomer

kaplanomer
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    18
  10. kaplanomer

kaplanomer
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    18
    Buyrun teslim tarihi kargo kodu

11. kaplanomer

kaplanomer
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    18
    WhatsApp mesajlarına kadar mevcut resimler ortada. Durumun açıklığa kavuşması için elimden geleni yapmaya hazırım. Kargo takip de paylaştım

12. FreeShah

FreeShah
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    45
    Geçmiş olsun. :(

13. kaplanomer

kaplanomer
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    18
    Sağolun. Forumda bile ağzımızın tadı kaçıyor maalesef.

14. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    111
    ben kargolari alıcı üstlenmesine rağmen ürünü satan kişinin neden iade almadığını merak ettim ,açıkçası sattığım ürün kusurlu olmasa bile ,ben bu ürünü sevemedim sen parayı ben de ürünü yollayayım diyen birini reddetmezdim açıkçası .

Dr. Boom ve sonkullanici bunu beğendi.
  15. kaplanomer

kaplanomer
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    18
    Aynen öyle . O yüzden art niyet olduğuna eminim artık.Tüm forum üyelerinin olayı görüp gereken tepkiyi göstermesini temenni ediyorum. Sağlıcakla kalın

FreeShah bunu beğendi.
  16. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,318
    Bu tarz yaklaşımlar konuyu malesef özünden uzaklaştırıyor. Hiç kimse ürün sağlam olduğu sürece ürün beğenilmediğinde geri almak zorunda değildir ancak kablosu bu şekilde olan bir kulaklığı satarken "kumaş kısmında herhangi sorun yoktur" yazılamaz.

@kaplanomer Yönetim olarak ilgili üyenin cevabını bekliyoruz ancak konuda size yazılmayan mesajlara dahi cevap yazmak yerine, üyenin cevabını beklemeniz daha şık bir davranış olacaktır.

DrWhite, DefinitioN, Xexec ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  17. kaplanomer

kaplanomer
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    18
    Anlaşıldı.

18. cyraz

cyraz
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    182
    Haddimi belki biraz aşacağım ancak kulaklığı alan arkadaş için birkaç kelime söylemekte fayda var. Kendimi onun yerine koyup üzüldüm çünkü;

Arkadaş çöpe atılması gereken bir ürünü satış ilanına koyup, satmaya kalkmış ve başarmış.

Kaldı ki burada satılan 2. el ürünlerin çoğunu sıfırıyla yan yana koyarsanız fark edemezsiniz bile. O derece temiz gönderir satış yapan arkadaşlar.

Kablonun plastik kısmında ufak tefek, hafif soyulmalar var demişsiniz. Ancak resimdeki kulaklık delik deşik olmuş, yarılmış. Ayrıca foam uçların fotoğraflarını koyup, kulaklığın hasarlı kısmını göstermekten çekinmeniz sizi haksız duruma sokuyor. Maşallah kutu, kapak, uç ve hatta arkadaki çince yazıların bile fotoğraflarını koymuşsunuz. Ben o Çince yazıları da gördükten sonra herhalde ekstra bir şey kalmamış görmem gereken diye düşünürüm.

Böyle bir ürünü bu şekilde sattığınız için kendinizden utanmalısınız. En azından ben sizin yerinize utandım.

#18 cyraz, 6 Aralık 2018
    Son düzenleme: 6 Aralık 2018
    Dr. Boom, mavi, returnity ve 8 kişi daha bunu beğendi.
  19. BatmaN19

BatmaN19
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    620
    Direkt dolandırıcılık. Başka bir adı yok bu işin.

Birde kusur sanki karşı tarafa ulaştıktan sonra oluşmuş gibi satın alan arkadaşı zan altında bırakan ifadeler mevcut.

Ayıptır yahu.

#19 BatmaN19, 6 Aralık 2018
    Son düzenleme: 6 Aralık 2018
    mfya, erenn, erdal ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  20. delgren

delgren
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    191
    çok üzücü ve daha da önemlisi endişe verici bir olay. buradan bir ekipman alacağım zaman fotoğraf sormak aklıma bile gelmiyor, satan kişi ürünün durumunu nasıl belirtmişse öyle de oluyor her zaman. aynı şekilde ben bir ürün satacağım zaman çoğu kez fotoğraf istemeye dahi tenezzül etmiyor alacak olan kişiler. burada tam tersi yanıltıcı şekilde fotoğraf koyup ürünün kusurlu taraflarını göstermeme durumu söz konusu.

umarım bu tür durumlar artmaz forumda. çok yazık.

returnity ve cyraz bunu beğendi.