BERK-Fİ 1More Triple Satım Konusu

'Olumlu ve Olumsuz Görüşler' forumunda BERK-Fİ tarafından 18 Kasım 2018 tarihinde açılan konu

1. stakanar

stakanar
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    202
    Forumdan birsürü ürün alıp sattım hiç böyle birşey denk gelmedi. Satıcı kesinlikle iade almalı aksi halde art niyet ararım bu işte.

Synchronicity bunu beğendi.
  2. darkainu

darkainu
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,265
    3-5 lira için ah almaya değmez

refuserQ, zxc ve furkan kocyigit bunu beğendi.
  3. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,371
    Merhaba.

Günlerdir bu konuyu düşünüyorum ben. Satıcı arkadaşa da mesaj attım, alıcı arkadas niye sormadı niye fotograf istemedi dedi. Ölü taklidi yapmasının sebebi oymuş, ben ikna oldum.

Bence alıcı arkadaş kulaklığı kargodan alır almaz kabloyu kemirmiş. Bunun başka bi açıklaması olamaz. Yoksa böyle kulaklık satılır mı a dostlar?

@kaplanomer kablo kemirme konusunda tanısı konulmuş bir rahatsızlığınız var mı?

Italoman, Baran, mfya ve 11 kişi daha bunu beğendi.
  4. complete

complete
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,868
    Niye resim istemedi demek kendi kaşındı demek,bende kaşıdım diyor,zaten ürünle ilgili bir durum belirtmesi yapmıyor ,resim üzerinde yoğunlaşmış, biraz kafası çalışan insan kul hakkı yemez,çünkü bu uyanıklıktan değil,saflıktan kaynaklanıyor..

5. florence

florence
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,357
    Özetle dolandırıcıyım ben demiş sanırım?

Synchronicity ve FreeShah bunu beğendi.
  6. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    111
    bana da her bildirim geldiğinde satıcı arkadaş mesaj yazdı belki bir nedeni felan vardır diye hemen bakıyorum ama yok :D bu işin sonu nasıl bitecek çok merak ediyorum açıkçası .

kaplanomer ve cyraz bunu beğendi.
  7. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,625
    Satıcının @kaplanomer e yolladığı kulaklığın ilk sahibi benim. Kulaklığı o halde görünce içim acıdı.

Ben kendisine gönderdiğimde (Ağustos 2017 de) 3.5mm jaka yakın kısımda kumaş üzerinde ufak tüylenmeler vardı, buda kullanım sebebiyle sürtünme sonucu oluşmuştu.

Kendisine bunu belirtmiş ve detaylı fotoları da yollamıştım. Bunun dışında hiç bir sorunu yoktu.

Kulaklığın kablo kalitesi de iyiydi, kullananlar da bilir. Yani öyle 1 günde hatta 1 haftada bile kasten yapılmadığı sürece son fotolardaki duruma gelmesi mümkün değil.

Neden böyle bir şeye tenezzül edildi anlamak mümkün değil.

Collapse Signature Expand Signature
    mfya, kaplanomer, erenn ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  8. mfya

mfya
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,493
    Beklenmedik bir yerden para geldi. Dedim ki ekipman denemem için güzel fırsat. Daha ikinci el bölümüne giremeden bu konuyu gördüm...

Üzücü bir vaka. Eleştiri olarak tek söyleyeceğim, fotoğraf istemek ve uygun bir üslupla "fotoğrafta görünen veya yazdıklarınızdan farklı başka kusur var mı" diyerek bir kez daha teyit edip öyle satın almak en güzeli. Tabi ben bunu neredeyse hiç yapmıyorum çünkü karşıdakine güvenip "olsa zaten söylerdi" diyorum, sonuçta öyle de oluyor.

Bu tip olaylarda BENCE sormamak bir eksiklik olabilir ama asla suç değil. Sorulmasa bile söylememek suç.

Neyse arada bir böyle şeyler olur deyip ilanlara bakayım. Sıkıntı tatlıya bağlanır inşallah. Geçmiş olsun.

ilkercom ve cyraz bunu beğendi.
  9. 4khenaton

4khenaton
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    Satıcının niyeti kötüyse milyon kez de sorsanız içinizi rahatlatacak bir cevap gelir. Çekeceği fotoğraflarda da görmenizi istediği yerleri gösterir, fazlasını değil. Alıcı bir süre sonra kırmamak, kabalaşmamak için detaylı fotoğraf da istemez, sorularla üstelemek de.

Alıcıya geçmiş olsun. Umarım en kısa zamanda çözüme kavuşur ancak şu ana kadar yaşanan süreci midesi kaldıran bir insanın bundan sonra sorumluluk üsteleneceğini zannetmiyorum. İddialara verilen cevaplar evlere şenlik.

ilkercom bunu beğendi.
  10. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,371
    Yalnız dikkatinizi çekmek istediğim bir konu var. Alıcı arkadaş da benim iddialarıma cevap veremedi. Demekki kablo kemirme konusunda haksız değilim.

11. Burakkkk

Burakkkk
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    146
    Gerçekten tatsız bir durum. Bu arkadaş satın aldığı ürünü tam 2 yıl sonra bana kusurlu mal sattın diye parasını istemişti. Burada uzun uzun da tartışılmıştı. Şu konuyu görünce anladım ki arkadaşın (Berk-fi) satım başlığına yazması yasaklanmalı. Geçmişte, @florence ile tatsız bir ie800 muhabbetim olmuştu. Kendisi bilmez bircom’a çok baskı yapmıştım değiştirmeleri için ki onlar da değiştirmiş ve her ikimizin de kabahati olmamasına rağmen konu kapanmış, benim de içim rahat etmişti. İnsanların sattığı ürünü sattığı halde geri almamasını ben pek anlayamıyorum. Eğer geri almıyorsa 2 sebep olabilir, ya o kablolar öyle değildi alan arkadaş yaptı. Anlaşılan böyle bir durum yok. Diğer sebep ise ben bu haldeki ürünü kaba tabirle yapıştırdım. Geçmiş olsun.

Sent from my iPhone using Tapatalk

ilkercom bunu beğendi.
  12. complete

complete
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,868
    hocam ortada enteresen şeyler var gibi,ne alıcı nede satıcı konuya hiç yazmıyorlar,kuyuya attık taşı en akıllınız kimse o çıkarsın yönünde ilerliyorlar,onlar uzatmıyorsa bizimde uzatmamızın anlamı yok,satıcı zaten uzatmaz da alıcı biryerlerde ekrana bakıp kahvemi içiyor anlamadım..

ilkercom bunu beğendi.
  13. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    111
    alıcı yazacağını yazdı bence ,cevap vermesi gereken karşı taraf su an ,bu arada 2 yıl sonra adamın iade istemesi mental olarak ciddi bir rahatsızlığı olabileceği izlenimi oluşturdu bende ,forumda detaylı fotoğraf zorunluluğu ve sorunlu alışverişler sayfası şart oldu .

ilkercom bunu beğendi.
  14. complete

complete
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,868
    mental olarak değilde başka türlü bozukluk var bence..

ilkercom bunu beğendi.
  15. mavi

mavi
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    1,359
    Şahsi kanaatim, bir ürünü buradan satan kişi onun sıfır haline göre sahip oldugu <herhangi> bir farklılığı daha açık ve şeffaf davranmak adına belirtmelidir. Yani bunun sorulmasına gerek dahi olmamalı.

Satan arkadaşın ilandaki "kumaş kısmında herhangi sorun yoktur" (kablo kumaşını kastettiğini varsayıyorum) ifadesi doğrudan gerçekliği yansıtmıyor. Daha ilan fotoğraflarında kabloda kumaş yırtığı olduğu görünüyor (32 inç monitörde bakıyorum).

Dolayısıyla burada alıcı arkadaş gördüğüm kadarıyla net biçimde haklı.

DrWhite, ilkercom ve Synchronicity bunu beğendi.
  16. Italoman

Italoman
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,689
    O değil de kulaklığın ambalaj kutusu, yedek uç takımı, yaka klipsi, uçak adaptörü resimlerde gerçekten de çok çekici. Sen kulaklığa değil aksesuara bak. Gelen snopy de olsa gözüm görmezdi herhalde. Başka resim mi istenir bu güzel resimlerden sonra.

ilkercom ve mfya bunu beğendi.
  17. Xexec

Xexec
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    56
    Forum içerisinde karşılıklı güveni zedeleyen olaylar.
    Ayrıca arkadaş nitelikli olarak dolandırıcık yapmış göründüğü kadarıyla...
    Üç kuruş için değmeyecek işler.

18. kaplanomer

kaplanomer
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    18
    Hocam yönetimin tavsiyesi üzerine şimdilik sessiz kalmayı uygun gördüm . Saygısızlık olmaması açısından yönetimi bekliyorum. Takipteyim.

DefinitioN, Baran, Engin ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  19. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,800
    Arkadaş ne bilsin? Belki büyük büyük büyük dedesinin kaynının eltisinin kuzeninin kardeşi kunduzdu. Ordan mütevellit dal, budak ve kumaş kablolara bir yakınlık hissediyor olabilir. İlle de tanı konulması şart değil. Benim de sülalede bir kutup ayısı var muhtemelen. Üşümüyorum kolay kolay. Eşimin sülalesinde de bir köpek balığı var kesin. Hasta olmuyor çünkü. Çocuk ta öyle. Doğuştan her bakteriye bağışıklık mevcut. Hem de üşümüyor.

Bu arada satışı yapan arkadaşı ayıpladım doğrusu. Belli ki şahsi çıkarı için insanların hakkına girmenin vicdani ağırlığına karşı bağışık olma gibi bir özelliği mevcut. Bu ender vasfını, üç kuruş için forumdaki insanlara çöp kulaklık kakalayarak ziyan etmek yerine, siyasete girerek tümden milleti bellemesini beklerdim. Hiç sevmem küçük hesap peşinde koşan insanları. Ne iş yaparsan yap, ama doğru düzgün yap. Üç kuruş için bu kadar tepki çekmeye ne hacet, milyonları devirip alkışlanmak varken (bir süre en azından. Sonra bir şekilde arazi olunur.) Yazık yahu. Haysiyet bu kadar ucuza pazarlanır mı? Bari karşılığında elinize dişe dokunur bir şey geçsin.

#39 zxc, 7 Aralık 2018 23:58
    Son düzenleme: 8 Aralık 2018 03:29
  20. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,318
    @BERK-Fİ Konuya cevap yazmanız beklenmekte.