Beyerdynamic Dt1350 İncelemesi (Revize Edildi)

'Beyerdynamic' forumunda E2 tarafından 29 Haziran 2012 tarihinde açılan konu

1. dulty

dulty
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,361
    Kişiye özel inceleme haa.... Başına bela aldın bence ;D

Collapse Signature Expand Signature
  2. Deliverance

Deliverance
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    88
    Ayıp olmazsa 1-2 hafta içerisinde bu konu içine ufak bir inceleme de ben yapacağım. xperia z3 ile sürebilecek miyim bilmiyorum ama bakalım :)

3. Be Creative

Be Creative
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    124
    HD25 ile kıyaslandığı bir başlık var mı bakmadım ama kısaca izlenimlerimi buraya yazayım. DT-1350'yi beğendim, özellikle de tizlerini çok başarılı buldum, ki Beyer sesine o konuda zaafım var zaten.

Kulaklığın daha büyük beyerlere göre bir dezavantajı midlerin çok erken düşmesi. Genel olarak beyerler üst midi sönük verir, ama o düşüş bu kulaklıkta neredeyse orta midlerde başlıyor. O yüzden özellikle erkek sesleri boruya üfler gibi gelebiliyor. Belki sürücü çapının fazla daralması mühendisleri zor duruma sokmuştur, bilemiyorum. Kulağa yeterince bastırınca o boru etkisi biraz azalıyor, o yüzden takış pozisyonuna dikkat etmek lazım. Bunun dışında bir eksiği yok bence-- tasarımı harika, malzeme güzel, verimlilik süper. Hatta bahsettiğim eksiği de bazı türlerde eğlenceli oluyor.

HD25 daha analitik ses veren bir kulaklık. Monitör dinlemesi yapacak olan için o fiyat aralığı ve kulaklık tipinde hala en iyi kulaklık olabilir. Alt frekanslarda beyerin müzikal doygunluğuna sahip değil, tizleri de daha fazla kulak yoruyor bence (meşhur "cıs" ile "tıs" farkı). Fakat midleri daha doğru veriyor ve referans için belki de en önemlisi o.

Bu mid mevzusu olmasa HD25'i çok rahat tahtından edermiş. Şimdi biraz ihtiyatla önermekte fayda var diye düşünüyorum.

DefinitioN ve florence bunu beğendi.