Beyerdynamic dt880 mi, dt770 mi, dt990 mı?

'Kulaklık Genel' forumunda compicat tarafından 17 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. soundchaser

  soundchaser
  Expand Collapse
  Analog

  Katılım:
  25 Ocak 2007
  Mesaj:
  2,301
  Alınan Beğeniler:
  12
  Bir kaynağın iyi olması için illa 4-5 haneli dolar rakamlarına ihtiyaç yok ki ferhat. Çok uygun fiyatlara da kullanılan müzik çalarlardan daha iyisini almak mümkün. Şöyle düşün; her yeni cihaz çıktığında almak yerine bir kere (yani o dönemin popüler cihazı vs.) alıp, kalanını uygun bir cd çalar, dac, ses kartı (dizüstü ya da masaüstü) almak çok zor olmasa gerek. Örneğin 90 dolara alınacak bir EMU 0202 USB ya da 150'ye EMU0404 USB bu ikilisi çok çok iyi bir kaynak olacaktır. Özellikle kendi kulaklık amfisini de içinde barındırması sebebiyle.

  Hatta dışarıda çok zaman geçirmiyor ya da ihtiyaç duymuyorsan dışarıda müziğe, taşınabilir müzik çalara hiç gerek yok.

  Sen mesela HD650'den örnek vermişin; o kulaklık için her zaman 2000 bilemedin 3000 $'lık kulaklıkmış gibi davranın derler. Yani gerçek potansiyelini göstermesi için ciddi sağlam kaynaklara ihtiyaç duyuyor, daha amfisine bile girmedim.

  Kaynak bence her zaman en önemlisi. Sonuçta kulaklık gibi al-sat, tak-çıkar yapacağınız bir şey değil. Sıkabildiğiniz kadar sıkıp, müzik zevkinize uyan kaynağı almak en yararlısı.
   
 2. ferhatt

  ferhatt
  Expand Collapse
  WAV

  Katılım:
  10 Şubat 2007
  Mesaj:
  727
  Alınan Beğeniler:
  0
  ok ok. =) aynı şeyi söylüyoruz. tabi ki hd650 alıp dandik ses kartından performans beklememek lazım. Bir fiyat performans sistemi kurulması gerektiğini ben de söyledim.

  Bunu hd650'den önce mi yapmak lazım ? onu bilemiyorum. Ama benim verdiğim listede 1 - 2 numaralı basamakların zaten birbirine çok yakın olması lazım. :wink

  benim demek istediğim kulaklığın içindeki o potansiyeli tam anlamıyla çıkartacak DAC ünitesini bulmak. Mesela benim kafamda çok ilginç bir ürün var. Stero Mecmuasındaki Chorda Gem enteresan bir ürüne benziyor.

  Hem 3000 dolarlık CD playerlarla başa baş ses verecek, hem beni bilgisayar - dac arası kablo almaktan kurtaracak, hem de en yeni teknoloji kullanarak kaydedilmiş/riplenmiş albümleri dinleyebileceğim.

  Bana çok mantıklı geliyor. Ama 400 pound artı kdv ile fiyat performans'tı hani diye düşünüyorum ?
   
 3. valdez

  valdez
  Expand Collapse
  FLAC

  Katılım:
  27 Aralık 2007
  Mesaj:
  364
  Alınan Beğeniler:
  25
  valla ağzimdan aldin derler ya bende ayni urunu dusunuyorum aslinda chordette gem dac. usb veya bluetooth ile amfiye bağlayabilirsin studio master kayitlarini falan dinlersin. f/p si de şurada 1000 euroluk cd calarlari lari sollamasi. ayrica kablo derdin yok. koy pc yi iceri hoplari oturma odasina koy dinle bence ideal  :love: